Най евтиния домейн

danko6

Well-Known Member
От къде мога да закупя на най ниска цена домейн .com.Преди имаше едно място дето бяха за по 1 долар но май е минала промоцията.:)
 
От: Най евтиния домейн

Аз досега като съм ровичкал по-ниски цени съм видял да се предлагат единствено, ако се обвържеш и с хостинг план и то се компенсира. Иначе преди няколко дни последно купих от суперхостинг.бг, мисля, че имаше и по-евтини от други БГ фирми, но начините на плащане бяха по-ограничени.
 
От: Най евтиния домейн

It depends on the term you choose
1-year term: $1.99 You save $7.96
2-year term: $11.94 You save $7.96
3-year term: $21.89 You save $7.96
5-year term: $41.79 You save $7.96
After term expires: $34.95/year

Да преведа: Ако платиш за 1 година 2 кинта, за следващата година подновяването ще е $35.
 
От: Най евтиния домейн

It depends on the term you choose
1-year term: $1.99 You save $7.96
2-year term: $11.94 You save $7.96
3-year term: $21.89 You save $7.96
5-year term: $41.79 You save $7.96
After term expires: $34.95/year

Да преведа: Ако платиш за 1 година 2 кинта, за следващата година подновяването ще е $35.

А има ли проблем да се трансферне домейна след първата година? Ако е така, веднага взимам 4-5.
 
От: Най евтиния домейн

Обикновенно трябва да мине известно време от датата на регистрация за да може да се транферира . Три или шест месеца беше, но за всеки случай да се четат условията им. Не ми се вярва да има проблем , но като гледам трансферирането трябва да е преди( да е изтекла), а не след, първата година )

А има ли проблем да се трансферне домейна след първата година? Ако е така, веднага взимам 4-5.
 
Последно редактирано:
От: От: Най евтиния домейн

Обикновенно трябва да мине известно време от датата на регистрация за да може да се транферира . Три или шест месеца беше, но за всеки случай да се четат условията им. Не ми се вярва да има проблем , но като гледам трансферирането трябва да е преди( да е изтекла), а не след, първата година )
Това имах предвид, не се изразих правилно в предното мнение. Мисълта ми беше дали има проблем да се трансферират месец или два преди самият домейн да изтече, като по този начин се сптести някой друг долар :)
 
От: Най евтиния домейн

И мене ми стана интересно....
Ма ме мързи да ровя да чета.

Чакам някой да свърши таз работа и да постне готовото инфо :(
 
От: Най евтиния домейн

От прочетеното в хелп секцията, не би трябвало да има какъвто и да е бил проблем при трансферирането. Мисълта ми беше, ако вече някой се е възползвал и е имал регистриран домейн в yahoo да каже, дали е имал проблем при трансфера.
 
От: Най евтиния домейн

Трансферирала съм домейни от yahoo, няколко месеца след закупуването му и проблеми не е имало :)
 
От: Най евтиния домейн

Сега идва другия въпрос: Щом офертата е такава, че на втората година плащаш тези $35, то при трансфера, ако условията по офертата също се трансферират, дали няма, да е леко гадно?

Не ми се вярва, но го има и момента, в който са се подсигурили от "дребни" далавери, като тази. А тази ми звучи яко оферта, даже и аз бих налазил едно 100 домейна. Какво му се плаща....Добре, явно трансфера е факт, но въпроса е да не би другия регистрант ни чарджне тези $35 за година № 2? И ако не, то при трансфера да сде платят. Абе да вземем да пробваме, а? :)

Иначе ебати далаверата, няма що $1,99 и после е щавене....а за третата да не би да е $50? :) Или пак $10? Или се редуват, една $1,99, следваща - $35. :)
 
От: Най евтиния домейн

Ами колкото домейна съм прехвърлил до сега, на всякъде съм плащал новата такса при новия регистратор, така че не мисля, че имат право да изискват допълнително заплащане, при положение че се отказвам от услугите им, а и не видях подобно условие в TOSа им.
 
От: Най евтиния домейн

Добре, аз ще видя какво ще направя дръгата седмица по въпроса, интересно е.

Щом нямат такова нещом в условията, може да се води, че може да се спести около $8 за първата година. И после си плащаш. Според мен така е редно, ако искаш да правиш пордажби, аз примерно за какво да си плащам по $10 за всеки домейн, като другата година от 100 ще останат да кажем 20-30 макс. По- добре е да си ги взема само толкова. Приходите от продажбите завидят от 2 основни елемента - количестовто им и цента им. :) Това е от потребителска гледна точка, ако сте регистранта, си има и причина зашо да не се прави както променах. :)

Някой ще порбва ли? Или всеки ще започне да "терикатее" по отделно. :)

П.П: Преместих темата тук в правилния раздел. ;)
 
От: Най евтиния домейн

Няма какво да се пробва. Вече сме го правили и не се плаща повече, отколкото при обикновен трансфер :)
 
От: Най евтиния домейн

Сега идва другия въпрос: Щом офертата е такава, че на втората година плащаш тези $35, то при трансфера, ако условията по офертата също се трансферират, дали няма, да е леко гадно?

Не ми се вярва, но го има и момента, в който са се подсигурили от "дребни" далавери, като тази. А тази ми звучи яко оферта, даже и аз бих налазил едно 100 домейна. Какво му се плаща....Добре, явно трансфера е факт, но въпроса е да не би другия регистрант ни чарджне тези $35 за година № 2? И ако не, то при трансфера да сде платят. Абе да вземем да пробваме, а? :)

Иначе ебати далаверата, няма що $1,99 и после е щавене....а за третата да не би да е $50? :) Или пак $10? Или се редуват, една $1,99, следваща - $35. :)
:D:D:D
Ти сериозно ли питаш такива въпроси?
Досега не съм купувал от там, ама сега ще си купя десетина домейнчета да пробвам.
А иначе къде ги видяхте тези 35$?
  • 1 yr.:$1.99 You save $7.961
    (Regular price $9.95)
  • 2 yrs.:$11.94 You save $7.961
    (Regular price $19.90)
  • 3 yrs.:$21.89 You save $7.961
    (Regular price $29.85)
  • 5 yrs.:$41.79
Не съм сигурен ама промоцията е май само за нови клиенти. Така че не знам дали ще стане с 200 домейна.

Така като гледам, ако го регистрираш за 1 година как ще ти вземат пари за втората?
Малко безсмислени ми се струват опасенията от двугодишно обвързване.


Току що си взех един домейн, понеже не можах да намеря как да взема 2. Та тези цени горе са само за първият term (договор) За втори term (или при подновяване) цените са по 35$. Ако искаш отначало да платиш за 1,2,3 или 5 години си на горните цени, без значение какъв срок си избрал, после цените са по 35$. Това си е за зарибявка за хората дето не знаят че домейн за 35$ си е обирджийство :)

Промоцията е само за нови клиенти. Значи аз си купих един домейн и вече съм стар клиент! :) Вече неще да ми дава за 1.99$ мамка му.
 
Последно редактирано:

Горе