Най-силен период през годината - продажби

Най-много продажби правя през месеците:

  • ЯНУАРИ

    Votes: 7 19.4%
  • ФЕВРУАРИ

    Votes: 9 25.0%
  • МАРТ

    Votes: 8 22.2%
  • АПРИЛ

    Votes: 8 22.2%
  • МАЙ

    Votes: 7 19.4%
  • ЮНИ

    Votes: 4 11.1%
  • ЮЛИ

    Votes: 4 11.1%
  • АВГУСТ

    Votes: 4 11.1%
  • СЕПТЕМВРИ

    Votes: 5 13.9%
  • ОКТОМВРИ

    Votes: 6 16.7%
  • НОЕМВРИ

    Votes: 10 27.8%
  • ДЕКЕМВРИ

    Votes: 19 52.8%

  • Общо гласове
    36
От: Най-силен период през годината - продажби

Компютри , лаптопи , таблети и т.н... тези стоки не зависят от никой сезон.
 
От: Най-силен период през годината - продажби

Целта на анкетата е да се разбере какви са нагласите за пазаруване онлайн през даден период от годината. Стига с тая сезонност. Ще го кажа за 5 път. Който продава зимно, продава и лятно и всякакво, никой няма да чака на два месеца в годината.

Бърни, ти колко неща продаде миналата година, че толкова ги разбираш? Както виждаш си има ясно изразени резултати вече! Като има такава сезонност, защо резултатите са толкова различни по месеци? По твоята логика, само декември месец трябваше да изпъква.... Ако беше така, както настояваш, пазара щеше съвсем равномерно да разпредели търговците по сезоните и всички останали месеци трябваше да са равни :)

Имам чувството, че по пътя на логиката се мъчете да стигнете да някакви заключения, ама нещата не са толкова прости. В онлайн бизнеса не е като при офлайн, да не можеш да си изместиш магазина, след като се смени сезона.... Сезона не е толкова определящ при онлайн търговците, колкото си мислите. Има едни нагласи за пазаруване, които са по-силни и по-слаби през различните периоди, това е което искам да се изясни поне малко с тази анкета.

Ако щеш ми вярвай, дори и това какво дават по телевизията влияе на нагласите за пазаруване, ама трябва да си продал 10 000 неща поне, че да почнеш да ги хващаш нещата....
 
От: Най-силен период през годината - продажби

Компютри , лаптопи , таблети и т.н... тези стоки не зависят от никой сезон.

90% от онлайн пазара в България е телефони, таблети, компютри, електроника, електроуреди, дрехи и обувки, при които няма сезонност! Само дрехите и обувките мисля бяха към 50-55%. Тъй че за ква сезонност можем да говорим изобщо....
 
От: Най-силен период през годината - продажби

дрехи и обувки, при които няма сезонност! Само дрехите и обувките мисля бяха към 50-55%. Тъй че за ква сезонност можем да говорим изобщо....

Дрехи и обувки за които няма сезонност? Да ако предлагаш от кожуси до джапанки мога и да се съглася... :)

"Електроника за деца" - декември-януари, за 24 май, в началото на вакацията, преди първия учебен ден...

П.С. Като гледам резултатите то анкетата, абсолютно нищо не можеш да разбереш от нея :lol:
 
От: От: Най-силен период през годината - продажби

Ти видя ли се какво каза? Ми да повечето магазини продават от кожуси до джапанки, само си сменят асортимента според сезона. Ти като си купуваш джапанки в магазин за джапанки ли влизаш или влизаш в кой да е магазин за обувки през лятото и там, О ЧУДО, има джапанки?

Електроника за деца, сериозно ли? А рожденни дни през годината няма ли? Ти деца имаш ли? Уверявам те, че "електроника за деца" се купува в пъти повече останалото време, отколкото в рамките на декември месец и.... 24 май:lol: и началото на ваканцията :)





Дрехи и обувки за които няма сезонност? Да ако предлагаш от кожуси до джапанки мога и да се съглася... :)

"Електроника за деца" - декември-януари, за 24 май, в началото на вакацията, преди първия учебен ден...

П.С. Като гледам резултатите то анкетата, абсолютно нищо не можеш да разбереш от нея :lol:
 
Последно редактирано:
От: Най-силен период през годината - продажби

Имам и деца и магазини(не за джапанки) [emoji4]
Прати ми този в които предлагаш толкова богат асортимент, би ми бил от полза(серопзно говоря)
 
От: Най-силен период през годината - продажби

Живи и здрави да са ти:) Не казвам, че в един магазин трябва да има от камилско мляко до вълна от костенурка. Казвам че магазините за дрехи и обувки си сменят асортимента според сезона и по тази причина при тях няма сезонност. Това казвам... Лятото сандали, зимата зимни обувки. Имам познати с такива магазини и ги знам какво, колко и кога продават. При дрехите е същото - зимата пуловери, лятото фланелки... пак няма сезонност.


Имам и деца и магазини(не за джапанки) [emoji4]
Прати ми този в които предлагаш толкова богат асортимент, би ми бил от полза(серопзно говоря)
 
От: Най-силен период през годината - продажби

Всеки месец при мен нараства с около 20-80 лв оборота................. съжалявам, че не мога да отговоря на темата. Но наистина от 3 години нямаме СПАД. Просто сме глутница, която ловува обороти. Сега през АПРИЛ ще правя първата си заявка за над 6 000 лв на куп са 35% отстъпка в бонуси - найс :)
 
От: Най-силен период през годината - продажби

Аз доколкото знам няма толкова универсални стоки. Ако му дадеш пример, няма да е зле...

Хранителните добавки не са сезонни, зимата вървят едни, лятото други! Парфюмите не са сезонни! Консумативите не са сезонни, в това число влизат всички консумативи от всякакви сектори! Бижутата не са сезонни! Безалкохолните напитки не са сезонни! Спортните продукти не са сезонни! Дрехите не са сезонни, зимата вървят едни, лятото други! Електрониката не е сезонна! Мисля че тези са достатъчни като примери.

Относно логиката ви каква стока продавате хем е правилна хем не е!

Първо се гледа как продаваш, кои са ти клиентите и как продават те. Ако продаваш на едро нещата са много различни. На мен лятото ми вървят зимни стоки доста добре, но това е защото продавам на едро. Както и зимата ми вървят летните стоки. Попринцип силните месеци са новември до края на март. Това мога да го кажа от статистиките до който имам достъп на спидиторите. С годините работа в този сектор съм направил много контакти в различните спедиторски фирми и никога не пропускам шанса да ги разпитвам, кога кое им върви и от там обобщено мога да кажа че силния сезон за стоките на дребно са средата на ноември до края на март.

В търговията обаче има и значение, кой ти е таргета. Ноември декември най - много се купуват подаръци, следователно трябва да се стремиш да спечелиш възрастните, от 1-ви януари започват да пазаруват децата и да си харчат парите от празниците, тогава променяш подхода.

Относно коментара на колегата отгоре, който казва, че нямало търговец, който да разчита на един месец от годината, мога да му кажа да се гръмне. Имам клиенти с магазинчета на боровец, пампорово или сергии на морето и мога да ти кажа, че техния бизнес е изцяло сезонен, даже на боровец магазинчетата, при тях не става дума за месец ами за няколкото почивни дни и това им е, през другото време не работят, щото не им излиза сметката.
 
От: Най-силен период през годината - продажби

С това предполагам, че визираш мен, затова ще ти отговоря аз. Пич, тука говорим за онлайн продажби, не за сергия на Пампорово или Златните. Не знам за онлайн търговец, които иска да бачка един месец в годината.... Аз съм от Варна, имам няколко сезона на златните, и то не като спасител! Уверявам те, че повечето, които имат бизнеси тук, имат и там, ако ме разбираш. Както и работниците, лятото са тук, зимата там. Никой не чака на 2 месеца, въпреки, че привидно е така. Тъй че вЪри се гръмни ти!


Относно коментара на колегата отгоре, който казва, че нямало търговец, който да разчита на един месец от годината, мога да му кажа да се гръмне. Имам клиенти с магазинчета на боровец, пампорово или сергии на морето и мога да ти кажа, че техния бизнес е изцяло сезонен, даже на боровец магазинчетата, при тях не става дума за месец ами за няколкото почивни дни и това им е, през другото време не работят, щото не им излиза сметката.
 

Горе