Най - стар наличен бекъп в Суперхостинг само от преди 15 дни!!!!

website

Member
Страшно ме учудиха, когато след разговор със съпорта на Суперхостинг, се оказа че най-стария бекъп който се пази на един от сайтовете ми е едва отпреди 15 дни. Споделям това, защото не ми се струва нормално и който е при тях не е лошо да го провери това и съответно ако не го устройва да вземе мерки.
 
От: Най - стар наличен бекъп в Суперхостинг само от преди 15 дни!!!!

Говорено е многократно - хостинг компанията НЕ Е ДЛЪЖНА да прави всекидневен бекъп (ако не го е упоменала в условията си предварително). Най-често са седмични бекъпи. Всеки САМ е длъжен да си го прави или ако иска такъв да цака отгоре на 4-5-те левчета за автоматичен ремоут.

И аз ядох дървото веднъж, сега през ден-два си правя на всеки сайт.
 
От: Най - стар наличен бекъп в Суперхостинг само от преди 15 дни!!!!

За най-стария или най-новия говорим? Не, че е проблем и в двата случая, но най-стар от преди 15 дни е абсолютно нормално, нали не очакваш те да се грижат да имаш архив назад във времето?
 
От: Най - стар наличен бекъп в Суперхостинг само от преди 15 дни!!!!

Ами преди пазеха отпреди няколко месеца, или поне аз имам такива спомени...
 
От: Най - стар наличен бекъп в Суперхостинг само от преди 15 дни!!!!

То и най-новия бекъп е от 2 седмици при тя
 
Е защо се учудвате. Мен ми е яко като някои пише, че иска 100 бекъпа, а плаща 5 лева на месец, или по-зле - 2 лева. Некви такива. За това, като започне някой да се оплаква, нека сподели колко плаща, за какво ги плаща и с какво се е съгласил при поръчката. Да, сещате се, онова тикче дето го има, или в общите условия, а да - има и едно често задавани въпроси.
 
От: Re: Най - стар наличен бекъп в Суперхостинг само от преди 15 дни!!!!

Е защо се учудвате. Мен ми е яко като някои пише, че иска 100 бекъпа, а плаща 5 лева на месец, или по-зле - 2 лева. Некви такива. За това, като започне някой да се оплаква, нека сподели колко плаща, за какво ги плаща и с какво се е съгласил при поръчката. Да, сещате се, онова тикче дето го има, или в общите условия, а да - има и едно често задавани въпроси.

Напълно съм съгласен. Плащаш за споделен хостинг, не за backup хостинг, дори 1 да ти пазят ти си на бонус. В чужбина и един не пазят, защото не е тяхна отговорност. Ти си плащаш за хостинг, а ако искаш backup плащаш отделно на всеки 1 гб.
 
Re: От: Re: Най - стар наличен бекъп в Суперхостинг само от преди 15 дни!!!!

Напълно съм съгласен. Плащаш за споделен хостинг, не за backup хостинг, дори 1 да ти пазят ти си на бонус. В чужбина и един не пазят, защото не е тяхна отговорност. Ти си плащаш за хостинг, а ако искаш backup плащаш отделно на всеки 1 гб.

В чужбина да ти въстановят нещата искат една таксичка (поне при някои хостинги) или някой ще е назад, и това няма да е потребителя. :) Преди няколко дни имах случай, в който некъв бастун звъни на някакъв хостинг да му възтановят фри всичко от хостинга, за който не е плащал половин година. От там му казаха учтиво, че ако си плати хоста за един месец, ще го включат на ново и ще ги ги възтанови. Ама той нямал бюджет, и искал само едни снимки. Ако може да му ги дадат и всичко да е ток. Некви глупости. Добре, че е фирма и спазва някаква политика, иначе да го нахраниш такъв 10 пъти.

А ако не ви харесва Суперхостинг, има и други. Не се свършва с тях. ;)
 
От: Най - стар наличен бекъп в Суперхостинг само от преди 15 дни!!!!

По принцип повечето компании държат по един седмичен бекъп на файловете и бекъпи от последните няколко дни на базите данни. Не очаквайте чудеса от храброст и пазене на бекъпи от предишни месеци или седмици, особено ако използвате споделен хостинг :) За тези цени няма как да получите и бекъпи, за това е добре всеки сам да си ги прави (всичко се случва, горят дискове, има сривове в системата), или да си плащате за това удоволствие допълнително ;)
 
От: Най - стар наличен бекъп в Суперхостинг само от преди 15 дни!!!!

Това което мога да ти кажа за СуперХостинг че по-добри от тях няма да намериш в България! Качество, поддръжка и най-вече ниска цена която се чудя дали покрива разходите им. Имал съм проблеми които не са свързани с сървърите им и винаги са ми помагали само един единствен път бяха ми спряли сайтовете и то по мое невнимание защото правех по 300-400 процесорно време и те са ми пращали имейли 4-5 седмици ама аз като бях сложил имейл който вече не ползвам защото ги ползвам от много години и си нямах и идея че ми пращат каквито и да било имейли и ми спряха сайтовете но веднага след това ги възстановиха.
 
Re: От: Най - стар наличен бекъп в Суперхостинг само от преди 15 дни!!!!

Айде, айде. :) Цената е такава, защото после иде дебелия на 96 лева менидж vps. Нещо, което ви пожелавам, ама като гледам не сте стигнали това развитие още. После ще ги поговорим и за сърварите. :) Нещо за бекъпите да споделиш. Все пак за това е темата. Иначе добрия съпорт не е вече бенефит, с който да се хвали някоя компания. ;) Ако няма добър съпорт, следващия в листа.
 
От: Re: От: Re: Най - стар наличен бекъп в Суперхостинг само от преди 15 дни!!!!

В чужбина да ти въстановят нещата искат една таксичка (поне при някои хостинги) или някой ще е назад, и това няма да е потребителя. :) Преди няколко дни имах случай, в който некъв бастун звъни на някакъв хостинг да му възтановят фри всичко от хостинга, за който не е плащал половин година. От там му казаха учтиво, че ако си плати хоста за един месец, ще го включат на ново и ще ги ги възтанови. Ама той нямал бюджет, и искал само едни снимки. Ако може да му ги дадат и всичко да е ток. Некви глупости. Добре, че е фирма и спазва някаква политика, иначе да го нахраниш такъв 10 пъти.

А ако не ви харесва Суперхостинг, има и други. Не се свършва с тях. ;)

И какво стана? Дадоха ли му го?
 
Re: От: Re: От: Re: Най - стар наличен бекъп в Суперхостинг само от преди 15 дни!!!!

И какво стана? Дадоха ли му го?

Не, не си плати, не му го дадоха. Как да въстановят нещо, за което не е плащал толкова време. Дадоха му опция да си плати за един месец, за да включат акаунта, нямал задел бюджет. Да го духа. Баси мишките човек. Такива ги режиш. И сега като е голям тънкажник, ще ходи пак да му снимат бизнеса, за да си ги качи на сайта. Нямам думи какви глупаци има. Нали се сещаш колко мейла е получил преди да се стигне до тук. И аз съм попадал в такава ситуация, платих си и ми ги възтановиха. Това е начина. Как да му го обясниш на някой тъпак. :)
 
От: Най - стар наличен бекъп в Суперхостинг само от преди 15 дни!!!!

В неймчийп е така, плащаш за 1 месец и си взимаш файловете, иначе пиеш студена вода. Ама така е редно и според мен.
 
От: Най - стар наличен бекъп в Суперхостинг само от преди 15 дни!!!!

Абсолютно, дори след като не е плащал толкова време, не са длъжни и това да правят за него....
 
От: Най - стар наличен бекъп в Суперхостинг само от преди 15 дни!!!!

Не, не си плати, не му го дадоха. Как да въстановят нещо, за което не е плащал толкова време. Дадоха му опция да си плати за един месец, за да включат акаунта, нямал задел бюджет. Да го духа. Баси мишките човек. Такива ги режиш. И сега като е голям тънкажник, ще ходи пак да му снимат бизнеса, за да си ги качи на сайта. Нямам думи какви глупаци има. Нали се сещаш колко мейла е получил преди да се стигне до тук. И аз съм попадал в такава ситуация, платих си и ми ги възтановиха. Това е начина. Как да му го обясниш на някой тъпак. :)

Хах, ми да.. Със сигурност ще му е по-скъпо да му снимат отново бизнеса ако плаща на фотограф или ще вземе на някой роднина фотоапарата да си ги снима сам, че да не плаща. Такива хора направо да си гледат работата, това е. Все пак това е бизнес, не можеш без да плащаш да имаш претенции :) Както има една поговорка "Който плаща, той поръчва музиката".

В неймчийп е така, плащаш за 1 месец и си взимаш файловете, иначе пиеш студена вода. Ама така е редно и според мен.

Това е напълно нормално и е в твоя ползва, да платиш само 1 месец и си ги взимаш, а при тях изобщо не са скъпи и всеки един нормален предприемач би трябвало да може да го плати, пък ако не можеш вече...
 
Някакви мишкари са тръгнали да правят бизнес, направо да ти умре коя от смех. Искал само да си ги вземе, да му дадат достъпа, за да си ги изтегли, ама нямали бщджет от 5 лева. Бате, скрий се. Не знам какви са тия глупаци и от къде никнат последо време. Аз се чудя как съпорта не му е теглил една на майка и после на баща, че и домашния му любимец да спомене. :)

И нахални бе, тяхната верица. Дразня се, защото хората от съпорта на хостинга реално не получават кой знае какво за знанията си, а некви мишкари седят и им губят времето. Вместо да влезе някъде админа на сървъра да прочете за нови течения и оптимизации, някакъв бастун седи и му губи времето. Нещастници, майка. ;)
 
От: Re: Най - стар наличен бекъп в Суперхостинг само от преди 15 дни!!!!

Някакви мишкари са тръгнали да правят бизнес, направо да ти умре коя от смех. Искал само да си ги вземе, да му дадат достъпа, за да си ги изтегли, ама нямали бщджет от 5 лева. Бате, скрий се. Не знам какви са тия глупаци и от къде никнат последо време. Аз се чудя как съпорта не му е теглил една на майка и после на баща, че и домашния му любимец да спомене. :)

И нахални бе, тяхната верица. Дразня се, защото хората от съпорта на хостинга реално не получават кой знае какво за знанията си, а некви мишкари седят и им губят времето. Вместо да влезе някъде админа на сървъра да прочете за нови течения и оптимизации, някакъв бастун седи и му губи времето. Нещастници, майка. ;)

Все пак това им е работата, няма как да им теглят една защото ще ги уволнят. Лично аз ако имам такава фирма ще позволя на псуват клиентите :D
 

Горе