Наказание на сайт за дублирано съдържание - трябва ми съвет

От: Наказание на сайт за дублирано съдържание - трябва ми съвет

Пишеш ли някакъв текст, в свободен стил преди техническата характеристика. Пример. Н е елегантен телефона за всеки и за мъже и за жени. Има следните предимства. и т.н. около 150 200 думи. след това съкрати някой от елементите, например процесор с CPU, има и други който имат думи близки по значение. Провери с кой сайт ти дублира съдържание , и промени реда на изписване, на техническите данни. Панда е умна, но и тя се лъже.
 
От: Наказание на сайт за дублирано съдържание - трябва ми съвет

Пишеш ли някакъв текст, в свободен стил преди техническата характеристика. Пример. Н е елегантен телефона за всеки и за мъже и за жени. Има следните предимства. и т.н. около 150 200 думи. след това съкрати някой от елементите, например процесор с CPU, има и други който имат думи близки по значение. Провери с кой сайт ти дублира съдържание , и промени реда на изписване, на техническите данни. Панда е умна, но и тя се лъже.

За сега на много малко продукти има текст в свободен стил преди техническите характеристики, но след като приключа с поставянето на alt и title по картинките навсякъде и с промените по техническите характеристики с примерите, които си дал, ще започна да пускам кратки ревюта към всеки продукт. Това ще ми отнеме изключително много време, но ако знам, че ще помогне ще го направя с голям кеф.
 
От: От: Наказание на сайт за дублирано съдържание - трябва ми съвет

За сега на много малко продукти има текст в свободен стил преди техническите характеристики, но след като приключа с поставянето на alt и title по картинките навсякъде и с промените по техническите характеристики с примерите, които си дал, ще започна да пускам кратки ревюта към всеки продукт. Това ще ми отнеме изключително много време, но ако знам, че ще помогне ще го направя с голям кеф.
Гаранция Франция, нали знаеш, но всичко ще помогне. Да и да видя сайта да помисля малко. Попринцип като коригираш всичко, с линкове че издигнеш сайта. Има и един "руски" метод, но след бота дежурния в google ще провери лично отклонението, и ако не му хареса знаеш къде отиваш. За това не смея да говоря по въпроса
 
От: От: Наказание на сайт за дублирано съдържание - трябва ми съвет

Гаранция Франция, нали знаеш, но всичко ще помогне. Да и да видя сайта да помисля малко. Попринцип като коригираш всичко, с линкове че издигнеш сайта. Има и един "руски" метод, но след бота дежурния в google ще провери лично отклонението, и ако не му хареса знаеш къде отиваш. За това не смея да говоря по въпроса

Виж сайта в подписа ми.
 
От: Наказание на сайт за дублирано съдържание - трябва ми съвет

Техническите характеристики ли?
Да. Правиш го на един png. с трансперант фон и си готов.
 
От: От: Наказание на сайт за дублирано съдържание - трябва ми съвет

На първо четене си наказан заради, сайтовете за обяви, пандата игнорира тези линкове и затова ти е паднал сайта. Имаш основно такива линкове. Но ще го погледна по подробно аз имах подобен сайт, за китайски телефони, и го държах на 2, 3 място, но заради авторски права затрих сайта. Да предупредя не съм голям специалист в SEO.
 
От: Наказание на сайт за дублирано съдържание - трябва ми съвет

Да. Правиш го на един png. с трансперант фон и си готов.

Това наистина е добра алтернатива, и фактически ще останат само уникалните текстове преди техническите характеристики, които ще бъдат видими за Гугъл, дано само минава номера :)
 
От: От: Наказание на сайт за дублирано съдържание - трябва ми съвет

На първо четене си наказан заради, сайтовете за обяви, пандата игнорира тези линкове и затова ти е паднал сайта. Имаш основно такива линкове. Но ще го погледна по подробно аз имах подобен сайт, за китайски телефони, и го държах на 2, 3 място, но заради авторски права затрих сайта. Да предупредя не съм голям специалист в SEO.

Основно линковете са от социални мрежи, форуми, директории, блогове, Но имам и от сайтове за обяви. Защо пък пандата да игнорира тези линкове?
 
Re: От: Наказание на сайт за дублирано съдържание - трябва ми съвет

Сори, не съм видял.

то и Stealth вероятно не го беше видял че беше забутано в стена от текст и не беше директен съвет :) в пръвия ми пост имаш репче от мен че му помогна като каза директно как да го направи :)

Добавянето на кратки описания и това да наравиш всички спецификации да са картинка например за да няма толкова дублирано съдържание ....

@Stealth погледнах сайта в подписа нямаш достъчно съдържание на първа страница с която си се ранквал съвсем като за панда порязване.... добави съдържание на първа страница преди новините опиши гсм магазина нещо от рода на

нашия gsm магазин работи от ... имаме едиколко си доволни клоиента продали сме еди колкоко си гсм телефона... гсм магазина ние най велик защото.... итнт малко локум с киурди но да има богата на съдржание първа страница (без да пракляваш с киурдите) може да сработи :)

лошото че ако е панда трябва да чакаш следващото стартиране на панда алгоритама за да се покаже отново ...
 
Последно редактирано от модератор:
Re: От: От: Наказание на сайт за дублирано съдържание - трябва ми съвет

Но имам и от сайтове за обяви. Защо пък пандата да игнорира тези линкове?

защото игнорира целия сайт за обяви все едно го няма и ги нямаш тези линкове вече...
 
От: Re: От: Наказание на сайт за дублирано съдържание - трябва ми съвет

то и Stealth вероятно не го беше видял че беше забутано в стена от текст и не беше директен съвет :) в пръвия ми пост имаш репче от мен че му помогна като каза директно как да го направи :)


@Stealth погледнах сайта в подписа нямаш достъчно съдържание на първа страница с която си се ранквал съвсем като за панда порязване.... добави съдържание на първа страница преди новините опиши гсм магазина нещо от рода на

нашия gsm магазин работи от ... имаме едиколко си доволни клоиента продали сме еди колкоко си гсм телефона... гсм магазина ние най велик защото.... итнт малко локум с киурди но да има богата на съдржание първа страница (без да пракляваш с киурдите) може да сработи :)

лошото че ако е панда трябва да чакаш следващото стартиране на панда алгоритама за да се покаже отново ...

Благодаря ти coolice, ще мисля нещо по този въпрос!
 
От: Наказание на сайт за дублирано съдържание - трябва ми съвет

Само аз ли се сещам, че нещата които неизбежно трябва да се повтарят, могат да се сложат в скрипт или картинка, така че Г да не разбере за този текст ?
Останалото уникално ревю на продукта. Толкова е простичко :)
 
go*ogle си има ботове за скрейпване на картинките, нещо като капчите/тагваниата на лица. Например
подобре дублирано със rich content и много модули, ревюта, коментари, видеа, снимки,... отколкото да се опитваш да ги измамиш :)
 
От: Наказание на сайт за дублирано съдържание - трябва ми съвет

Имаш 812 страници в основния индекс, което говори добре, но си копирал съдържание, което панда е хванала и понеже другия сайт са се постарали малко повече с описанията пандата е резнала теб. Направих един експеримент проверих една твоя вътрешна страница и виж какво излезе. Твоята страница и конкурентната страница открии разликите в техническите характеристики. Виж как са вкарали свободен текст, за информация те имат 1 850 страници в основния индекс. Направи си изводите, какво трябва да промениш.
Относно снимката идеята е хитра обаче снимка с голяма резолюция е с голям размер това ще се увеличи времето за зареждане и бота няма да хареса това.
 
За да стане пълна и хубава темата и аз ще споделя нещо от кухнята, освен казаното до сега, което за мен си работи с и без пандата:

1. Интерлинквайте, като с клучовата дума водите до лендинг пейдж с концентрирано съдържание на дадената думичка. Не забравяйте да излползвате атрибута "title", за да наименувате линка, който бота да прочете преди да скочи на страницата.

2. Интересно е, но гледайте да описвате графики, картинки, опътвания, прикачени към дадената страница, като описяние както за бота, така и за потребителя. Няма да навреди и някой друг PDF, като кратко или дълго упътване на дадения продукт, услуга или каквото там промотирате. А от самия файл линквайте към страницата, чрез специални едитори, които позволяват слагането на линкчета. Гледайте да е уникално и да го няма на много места в нета. Всички знаем, че бота отдавна чете шернати файлове. А освен да помогнат, не виждам какво друго могат да правят. Ето вмъкване на текст, без увеличаване обема на страницата и писане на глупости, само и само да се вместим в тези 500+ думи - стнадарт.

3. Не забравяйте и да използвате нормалните неща за привличане на внимание, с което ще помогнете на страницата си поне от към потребителска гледна точка - болдване, подчертаване, италик. Пример: Our product goes with 30 day money back guarantee period, that no one else would offer you on this price....Така и казвате на бота, къде да обърне внимание от текста.

4. Не знам каква платформа се използва в случая (ще ме прощава автора на темата, че не съм погледнал сайта по-детайлно), но ако има възможност за тагове, няма да е лошо да се даде малко от това на бота, да си чете, но и потребителите биха били улеснени, като търсят някоя от думичките, използвани за тагчета.

5. Олекотете си сайта. Гледайте да не зарежда много, като намалите картинки, избавите се от тежки елементи, като джави и други каджети, които само товарят. Това е важно, колкото и тъпо да звучи.

Дано да съм бил полезен в някакво отношение. Но мисля, че ако се изпълно всичко казано до момента, Гъглето и в частност Пандата биха били по щастливи когато попаднат на сайта ти. Все пак всички целим пълно съвършенство на сайтовете си и иделана "чистота", говорейки за уайт оптимизация. Важното е всичко като % да бъде в рамките на нормите поставени от търсачката. Ако ние се съобразяваме с тях, логично е тя да връща със същото. Поне се надявам да е така, че иначе минаваме от към дакр сайд-а. :)
 
Последно редактирано:
От: Re: Наказание на сайт за дублирано съдържание - трябва ми съвет

Евала Blinky, ценен пост не знам само как да ти дам репче :)
 
От: От: Наказание на сайт за дублирано съдържание - трябва ми съвет

Имаш 812 страници в основния индекс, което говори добре, но си копирал съдържание, което панда е хванала и понеже другия сайт са се постарали малко повече с описанията пандата е резнала теб. Направих един експеримент проверих една твоя вътрешна страница и виж какво излезе. Твоята страница и конкурентната страница открии разликите в техническите характеристики. Виж как са вкарали свободен текст, за информация те имат 1 850 страници в основния индекс. Направи си изводите, какво трябва да промениш.
Относно снимката идеята е хитра обаче снимка с голяма резолюция е с голям размер това ще се увеличи времето за зареждане и бота няма да хареса това.

Благодаря ти за анализа и отделеното време, но това е ценно, което си направил! Смятам страниците с продуктите да изглеждат така - кратко уникално ревю с подправени някои думи от техническите характеристики. Това с картинките ще го приложа в краен случай, ако след следващото стартиране на пандата няма промяна, но все си мисля, че трябва да се оправи сайта като се направят корекциите, за които стана въпрос по-горе.
 

Горе