Накой разбира ли от Форекс?

vagon

Member
Здравейте напоследък едни приятели ме запалиха за тъговията на форекс. Хубавото на форекса е че може да станеш милионер за няколко секунди но лошото е че може и да загубиш всичко.
Но сега проблемът е коя компания да избера. Направих едно проучване и много мой приятели ме съветват за избера Адмирал маркет http://forextrade.bg
а за другите по големи компании като Делтасток. http://deltastock.bg и Трайдър бг чувам доста негативни неща.
Ще се радвам ако някои се занимава с форекс да ми даде някакъв съвет.
 
Човече само ще си загубиш парите! 90% от трейдърите зануляват сметките си. А и пробвал ли си да поиграеш с демо акаунт? Поне 6 месеца....

Иначе ако не се откажеш пробвай www .oanda. com спред-а за EUR/USD при долу-горе спокоен пазар е 0.9 pips :)
 
В www.trader.bg можеш да си отвориш демо сметка и да поиграеш на борсата за да придобиеш представа. Ако си толкова добър, можеш и да спечелиш някоя от тяхните награди 8)
 
И аз така си мислех преди 3 години. Вкарвам 1,000лв и ги правя 1,000,000 за една година. Като преди това 6 месеца играх на демо игри.

Да, ама не. Акаунта се занули за около 40 дни, като прес първата седмица бях с 300лв. отгоре, но на мен лакомникът не ми стигаха иииииии.

Но, това не е всичко. Викам си: Имах мал-шанс, а да вкарам още 1,000, че да избия предните поне, ако не друго.

Да, ама не. Уж си казах, че ще действам предпазливо и ще залагам малки суми, но само където вместо за 40 дни, акаунта се занули за около 3 месеца.

Извод: Това бяха 4 загумени месеца от живота ми, в които денонощно следях колко пипса се е покачила или паднала дадена валутна двойка.
 
Не си мислете, че не могат да се изкарват наистина много добри пари от това. Всичко опира до възможностите на даден индивид.
 
Разбира се че трябва много имфо трябва нон стоп да се поглъща и да си правиш изводите да извличаш най-ценното от всяка новина, това се нарича фундаментален анализ, а техническия е по грфиките, числа на фибоначи, трендове и др. Аз започнах на демото на трейдъра и там играх 9 месеца, след това се рибнах минах и един курс за такива простотии, зашото това не е игра там все пак си залагаш парите. Правилно си чул че можеш бързо да станеш милионер, но е ако почнеш с 1000 лева разбира се :). Играя с реална сметка от 4 месеца напред съм не съм занулиявал, защото си следвам най-правиланта стратегия да играя на сигурно и да не се алчнея :)
 
аз преди бях намерил един сайт който ти даваха 5 или 15 не съм сигурен
реални $ и може да си ги залагаш може ли да дадете някой туториал или нещо да прочета какво е това пипс ала бала за кво стаа вапрос но на БГ на енглиш трудно фащам...
 
тука можеш да намериш инфо за начинаещи, терминология както и да си направиш демо сметка и да видиш за какво иде реч, даже ако си на първо място в края на месеца печелиш май беше 1000 долара абе виж колко бяха точно :)
 
Видях аз поста ти :)
регнах се в демо играта, изтеглих си софтуера, само че конкректно правилата не виждам, кое какво е какво трябва да правя
 
Благодария ви за съветите. Маи ще трябва да по уча доста
 
На форекс пазара съм от 2001-а година. Минал съм през огромни печалби и огромни загуби, като цяло съм доста напред, издържам се от форекс, създадох и няколко офлайн бизнеса, които ми помагат в определени моменти.

Това е хубавото, сега лошото, преди да почна да търгувам съм изкарал едно висше, първите 2 години от търговията и една магистратура, ориентирани в ттази посока. Подготви се първите 2 години само да наливаш, време и пари, като времето е по-лошото нещо.

Ако все пак мислиш, че ще се захванеш, ти препоръчвам този сайт:
www.forex-freezone.com.
аз го създадох преди близо 3 години, доста от материалите съм ги писал аз или моят екип.
Има една тема във форума
http://www.forex-freezone.com/new/forum/viewforum.php?f=53

Прочетия от край до край, ще отнеме няколко часа, но е много показателна.

Ако все пак решиш, ми пиши да ти пратя материали поне да не боли толкова първите фалити.
За брокера, първите 9 месеца забрави за реална търговия, просто забрави, а демото е перфектно навсякъде.
Adminral са може би най-добрата алтернатива на пазара в бг сега за технически анализ, за търговия са Бенчмарк, но платформата съкс.
 
Мерси за готиния линк, ти си про и аз 9 месеца се учех, и след като почнах с реални пари видях, че има голяма разлика, не е като при демото , ако загубия не губия нищо аз иначе чета от боомберга :)
 
Бате, и аз за този форум ти говорех. Имам 20 поста там.:) По едно време даваха инфо за бъдещи прогнози. Незнам дали беше много редно - тъй като се води вид спеколация, но 80% от случайте познаваха - само трябва често да следиш форума им. :wink:

А да питрам - форума твой ли е, GGG? Или си стар потребител там? Аз му се кефя на този форум има много гобри секции и поне вде теми за Робър Киосаки - бизнесмен с информационен бизнес, който е уникален по своят си характер. :wink:
 

Горе