Намиране на качествени линкове

cloc

Member
Дайте предложения как може да се докара трафик за англииски сайт...Предложете директории, форуми, блогове... който са фрии и дават изходящи качествени линкове.
 
От: Намиране на качествени линкове

Всъщност всичките предложения - директории, форуми,блогове и дават изходящи линкове > водят до органичен трафик, поне от това, което си написал аз така разбирам. Вместо да питаш и да се молиш някой да ти даде лист със 1000 url адреса за линкбилдинг кампания, хвани и сам си направи такава - има много материал и списъци в интернет, google it, супер тъпо е да питаш такива неща, особено пък без да си казал дори и нишата.
 
От: Намиране на качествени линкове

Не намирам нищо тъпо в това когато нещо не зная да питам..AlanFort, виждам че почти във всяка теме все плюеш или обиждаш някой...това е тъпо вече. Нали за това са тези форуми, когато нещо не знаеш да питаш...даже тъпо да изглежда. Интересуваше ме някой от личен опит да си е докарал трафик от някоя директория, даже платена да е. Някой да сподели за някоя качествена дир. или блог. А нишата е за обяви за САЩ и Австралия.
 
Последно редактирано:
От: Намиране на качествени линкове

Добре де...

От директориите, задължително ти трябва dmoz. Аз поне задължително листвам новите сайтове първо там. Друг е въпроса, че българските редактори са умрели - по 3 месеца одобряват сайтове там :) . После може да се насочиш към тематичните директории. Те са хубави, защото казват на краулера точно с какво е related сайта, пък и имаш релатед линкове. Наблъскваш в около 20 директории тематични, дори и nofollow да са. После почвай със социал буукмарка аз ползвам тези :
757993066113840398812957063994g4wkIqmHTcvHWXJwwoR.JPG
- мисля, че скриншота ти е достатъчен, няма нужда да им давам url, мързи ме...

Линкове от ФОРУМИ - има много форуми с хубав PR - форумите на jooomla, mozilla, opera и т.н.. -проблема е ,че не може да се регистрираш и веднага да клепнеш линка в подписа - регваш се и започваш да пишеш публикации - СМИСЛЕНИ - и след време си сложи линк, приеми го като инвестиция, после само си сменяш линка и имаш няколко стотин индексирани страници.
Линкове от коментари - аз ползвам ауто решения, ръчно много рядко или само в нещо, което си струва. Ако не ти се купува някоя програма за коментари - плати на някой да ти направи един бласт около 4-5000 блога.

Размяна на линкове- реципрочните линкове тежат за гугъл, затова гледай да ги има. Разменяй само в страници с висок PR, не ги ебавай тези с PR0 или PR1

Социал буукмарк спам - аз имам един списък с около 200 сайта социал буукмаркинг, които всичките са dofollow и повечето имат +PR1 . Направи си и ти такъв списък, аз моя съм си го събирал от най-различни листи.

Директории спам - проблема с тъпите дирове, дето хич не ги обичам е, че те бавят с месеци за линка и ти го блъснат в някоя страница от рода на: direktoriqta.com/kategoriqta/podkategoriqta/pod-pod-kategoriqta/ дето не е виждала Page Rank Никога , или пък линковете са nofollow или ги държат за 6 месеца...

Линкове от артикъл директории - пишеш статия, слагаш си 2 анкора и пращаш някъде дето предлагат гост блогване. За ЕН сайтове ползвай articlesbase.com , обнадеждаващи са, не са само езине.ком на пазара. Оттам вече можеш да почнеш със сателитите.

И така, общо взето винаги си гледай google toolbar и проверявай дали линка ти е dofollow ако искаш да вдигнеш PR. И помни ,че един от факторите е броя изходящи, които има страницата, където ти е линка, затова опитвай се да намираш линкове в страници с малко изходящи.

Така по-добре ли е ? Да повтаряме едни и същи неща, дето на мен ми е писнало да ги пиша из форума.
 
  • Like
Реакции: Frik
От: Намиране на качествени линкове

Е, това вече е отговор...за което ти благодаря много. :D
 
От: Намиране на качествени линкове

Тъкмо се сещам отново за предложенето на ktomov за секция HowTo...
Ето че и AlanFort може да синтезира полезна информация за там ;)
 
От: Намиране на качествени линкове

Аз се сетих и за още нещо чрез което можеш да си намериш качествени линкове. Ползвам едно тулче SEO Spy Glass (платено, но има и trial версия с ограничения) Пускаш url-а на някой голям от твоята ниша и чакаш. До 10-15 мин зависи ти изкарва списък с всички back линкове които водят към сайта му с подробна информация за всеки линк като - DoFollow или NoFollow, PR, брой външни линкове, общ брой на линковете, тежест, Alexa Rank и възраст на домейна. Това е полезно, защото можеш да използваш link-building схемата на някой голям твой конкурент, а в по добрия случей дори да си измислиш още по добра. ;) Trial версиата има лимит и ти показва само първите 1100 линка също така не можеш да сейваш търсения и ако затвориш програмата следващия път трябва да търсиш пак и да продължиш до където си стигнал.
 
От: Намиране на качествени линкове

Аз се сетих и за още нещо чрез което можеш да си намериш качествени линкове. Ползвам едно тулче SEO Spy Glass (платено, но има и trial версия с ограничения) Пускаш url-а на някой голям от твоята ниша и чакаш. До 10-15 мин зависи ти изкарва списък с всички back линкове които водят към сайта му с подробна информация за всеки линк като - DoFollow или NoFollow, PR, брой външни линкове, общ брой на линковете, тежест, Alexa Rank и възраст на домейна. Това е полезно, защото можеш да използваш link-building схемата на някой голям твой конкурент, а в по добрия случей дори да си измислиш още по добра. ;) Trial версиата има лимит и ти показва само първите 1100 линка също така не можеш да сейваш търсения и ако затвориш програмата следващия път трябва да търсиш пак и да продължиш до където си стигнал.

А кво правим ако съм си купил линкчета във фуутера в сайтове за обяви или рсс агрегатори? Ще се озориш : ) . Иначе без spy competition не може при сериозни неща : )
 

Горе