Направиха ми акт

От: Направиха ми акт

Аз съм съгласен да ми бият глоби за градското каране, ама немога да го проумея това ограничение 80 на 6 лентов път както е околовръстното в София например. Аз там, не че много се гордея, ама и до 180 съм стигал и после като разбрах какви са последствията, ако те хванат с толкова и ми стана лошо :) Били изскачали хора - ами тия тъпаци дето пресичат околовръстното или Цариградско заслужават, ако не ги блъсне некой, да слезнеш и да ги очистиш, за дето застрашават живота на толкова хора, мама им деба :)

За малките улички - ясно, там си е селяния да надуваш, ама това на околовръстно или пък за магистрала 120 е супер тъпо.... Тия ограничения са били актуални в ерата на москвичите, дето ни вървят, ни спирачки имат, ни нищо и от тогава си седят само да глобяват хората :)

Съгласен съм с теб, но и състоянието на магистралите не позволява да караш много бързо. Както караш със над 120 и да ти падне гумата в някоя дупка или да подскочиш на някоя неравност и може да стане фал :)
 
От: Направиха ми акт

Били изскачали хора - ами тия тъпаци дето пресичат околовръстното или Цариградско заслужават, ако не ги блъсне некой, да слезнеш и да ги очистиш, за дето застрашават живота на толкова хора, мама им деба :)

Може да ги псуваш колкото си искаш , ама не може да ги блъскаш и да ги очистваш :) ..
Ако има блъснат човек винаги шофьора е виновен и отнася всичко ...
Истината е че и в това отношение нямаме култура. В България може и на пешеходна пътека да те блъсне кола.
 
Последно редактирано:
От: Re: От: Направиха ми акт

не е до години а до кола и подръжката и все пак това S500 бадем от 2000година 306 коня 10 възглавници поне и тежащо 2 тона и малко е много по сигурно от чисто ново сузуки суифт шкода фабия итнт коли които струват колкото него че даже и отгоре нищо че са нови просто са друг клас
http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11268749171860070&f1=details
Това е баси майтапа - не знаех че толкова еФтино може да се вземе подобен танк. Аз затуй и не харесвам малки колички, друго си е да знаеш че при евентуален сблъсък със състезателната маздичка отсреща, оня ще се разпльока в тебе като зрял домат.

130 е ограничението за магистрала.

Тъкмо вчера докато вървях по тротоара един неадекватен (пиян или нещо друго) чичка излезе измежду чимширите на разделителната лента и си пресече бавно и спокойно, без да се впечатлява грам от пищящите спирачки. - за момент бях сигурен че поне един от рейсърите ще го отнесе, понеже шосето там е права, широка отсечка и шоферите я ползват да тренират за следващото си участие в Наскар.
 
Re: От: Re: От: Направиха ми акт

За малките улички - ясно, там си е селяния да надуваш, ама това на околовръстно или пък за магистрала 120 е супер тъпо.... Тия ограничения са били актуални в ерата на москвичите, дето ни вървят, ни спирачки имат, ни нищо и от тогава си седят само да глобяват хората :)
В цял свят ограниченията са такива или подобни, а автопарка на по-развитите държави доста по-отдавна се е оттървал от москвичите, раздрънканите изгнили опели и всякакви подобни каруци, които масово се срещат по нашите пътища.
За въпросните ограничения си има доста сериозни доводи, обаче трябва малко да разбираш от въпросната материя, че да ти стане ясно защо в цял свят ограниченията са такива. За нещастие, българина винаги разбира от ВСИЧКО, било то политика, футбол, коли, жени, машини, закони, абе каквото се сети човек. Затова всеки си мисли, че ония дето правят законите, катаджиите, останалите участници в движението все са по-тъпи от него, той може да преценява много по-добре от тях, умее да шофира като Себастиен Льоб и може да си позволи да кара с 200 в населено място. :shock::mad:

За катастрофите мога да ти кажа, че смъртните случаи са повече благодарение на пияни шофьори.
И КАК ТОЧНО ГО ПРЕЦЕНИ ТОВА, А?! Ето това изказване показва колко е прост, неграмотен и неосведомен българския народ. :( Мислиш си, че си много интелигентен и можеш да правиш правилни преценки - да, сигурно е така, но грешните преценки и решения се правят заради неточна или недостатъчна информация. Преди да си правиш изводи кое твое действие е опасно и кое не, поинтересувай се малко по-задълбочено, така че да си достатъчно информиран и да прецениш правилно как стоят нещата.
Разгледай малко статистики относно ПТП-тата:
Ето ти официална информация от МВР: http://dokkpbdp.mvr.bg/Statistics/default.htm
В случая най-много ни интересува този файл: http://dokkpbdp.mvr.bg/NR/rdonlyres/3C5D180C-F3EA-4C31-A65C-44D588BD8CA5/0/povinanavodidopgre6ki.xls
Ето ти и от НСИ: http://www.nsi.bg/publications/PTP2008.xls

За какво си говорим просто - 865 убити в ПТП-та (единственото нещо, което може да ни радва, гледайки това число, е че е по-малко спрямо 2008 г., когато са били 1006).
8386 ранени (от които не се знае колко са останали трайни инвалиди и живота им се е променил завинаги заради собствената си глупост или заради някой идиот по пътищата).
Общия брой на загинали в ПТП-та по причини свързани със скоростта са 477 души, ранените са 3512 души, а в процентно съотношение спрямо общия брой са съответно 55,2% и 42%.
За сравнение, убитите и ранените заради употреба на алкохол са под 4%, съответнно 32 убити и 331 ранени.
Тъй че не се изказвай неподготвен, а вземи се замисли малко, дали наистина превишавайки ограниченията на скоростта, можеш да предвидиш всички възможно неблагоприятни стечения на обстоятелствата и да прецениш правилн абсолютно всичко, така че да не предизвикаш ПТП! Всички, които са отговорни за смъртта на 477 души за миналата година са разсъждавали като теб, гарантирам ти.

В тотална заблуда си за мен приятел. Не съм типичния ти рейсър с голф 3 или BWM :), който след всеки завой се реже като идиот :)
По изказванията ти, които съм цитирал в предния си пост, личи колко обичаш да се хвалиш с постиженията си. Това те прави типичен РЕЙСЪР в лошия смисъл на думата, без значение каква марка кола караш.
 
Re: От: Направиха ми акт

Може да ги псуваш колкото си искаш , ама не може да ги блъскаш и да ги очистваш :) ..
Ако има блъснат човек винаги шофьора е виновен и отнася всичко ...
Истината е че и в това отношение нямаме култура. В България може и на пешеходна пътека да те блъсне кола.
В България предимно на пешеходни пътеки се блъскат хора. Българския шофьор е некомпетентен и въобще това балканско самочувствие на големи майстори е въздух под налягане. Са ще скочат сички мъжкари да се блъскат по гърдите какви са състезатели ама това е положението - българите са изключително слаби шофьори.
 
От: Re: От: Направиха ми акт

В България предимно на пешеходни пътеки се блъскат хора. Българския шофьор е некомпетентен и въобще това балканско самочувствие на големи майстори е въздух под налягане. Са ще скочат сички мъжкари да се блъскат по гърдите какви са състезатели ама това е положението - българите са изключително слаби шофьори.

До някъде си прав ама има и по-зле от нас примерно гърците са доста некадърни шофьори. :)
 
От: Направиха ми акт

Правете кАТО МЕН ...
ЛАМЯТА КАРА АЗ АЗ ПСУВАМ ПРЕЗ ЦЯЛОТО ВРЕМЕ :

дука маааа сляпа ли сиии
леко тука
завиййй мааааа
внимавай веее
аве по леко маа

смени скоростт
натисни тая газ маааа
дай трета беее стига мъчи колата ... леко бордюрааааа


МНОГО Е РАЗТОВАРВАЩО - ОПИТАЙТЕ
 
По въпроса с правилната преценка на скоростта, ето и извадка от доклада по проблемите на безопасността по пътищата за 2008 г.
4.1.1. Неправилен избор на скорост.
През 2008 година по тази причина са регистрирани 3161 ПТП, с 507
загинали и 3903 ранени.
Поради неправилния избор на скорост за периода 2000 - 2008 година са
настъпили 27404 тежки ПТП, при които са загинали 4357 и са били наранени
33241 граждани. Броят на пътнотранспортните произшествия, ранените и
убитите при тях се изменят през годините (фиг. 39).
Проблемът “несъобразена скорост” се отнася до умението на водача да
избира правилно скоростта съобразно конкретните условия и опасностите в
пътното движение. Най-често поради неправилно избрана скорост водачите
загубват управление над автомобила и напускат платното за движение или се
блъскат в насрещно движещи се МПС. В населените места скоростта е една от
основните причини за блъскането на пешеходци и велосипедисти.
Неправилният избор и превишаването на скоростта през тъмната част от
денонощието е причина за над 50 % от смъртните случаи. Вниманието следва
да се концентрира върху повишаване на квалификацията на водачите, знанията
им за опасностите, интензивен контрол, по-голяма разкриваемост на
нарушенията на скоростта и по-високи наказания, особено на новите и младите
шофьори както и ограничаване възможностите за превишаване на скоростта
чрез инфраструктурата.
Обаче всеки си мисли, че може мнооооого добре и правилно да преценява скоростта си и да превишава ограниченията, докато не направи някоя беля.
В много случаи, скоростта трябва да е ПОД поставеното от закона ограничение, обаче РЕЙСЪРИТЕ разсъждават така "щом са сложили ограничение от 50 км/ч, значи безопасно може да се кара поне със 70 км/ч, обаче аз съм много добър шофер, не съм някоя тъпа кифла или дърта бабичка, мога да преценявам ситуацията много добре, така че ще карам с 90 км/ч и няма да има проблеми..." :mad:
 
От: Направиха ми акт

Правете кАТО МЕН ...
ЛАМЯТА КАРА АЗ АЗ ПСУВАМ ПРЕЗ ЦЯЛОТО ВРЕМЕ :

дука маааа сляпа ли сиии
леко тука
завиййй мааааа
внимавай веее
аве по леко маа

смени скоростт
натисни тая газ маааа
дай трета беее стига мъчи колата ... леко бордюрааааа


МНОГО Е РАЗТОВАРВАЩО - ОПИТАЙТЕ


малееее ....хич не търпя някой да ми се меси като шофирам...
давам право на избор в такива случаи - шофираш или слизаш от колата

п.п. На някой може да не му се харесва и да ми слага колкото си иска червени точки , но шофьора без значение мъж ли е или жена не бива да бъде притесняван от останалите в колата .
 
Последно редактирано:
От: Направиха ми акт

положението е отчайващо като се почне от паспортиските по гишетата,минем през катаджийте и стигнем до всичките камикадзета. Ходих преди няколко дена до КАТ и по едно време се чудих да псувам ли или да се смея - тая новата система направо им ебава мамата на паспортиските - бъркат, въртят се, не знаят изобщо какво се случва ...
 
От: Направиха ми акт

разговор със Свети Петър!
Това е най-страшното,а не колко е глобата,карайте по-бавно,та да сме живи и здрави,както вие така и ние пешеходците.
 
От: Направиха ми акт

Да, тук масово си е таковало майката.

Случки, често наблюдавани от мен на пътя:

1. Пускам майка с количка, а педерунгела ме изпреварва от ляво.
2. Маршрутка минава на червено и за малко не отнася пешеходец.
3. Олигофрен от Алфа Ромено изхвърля пепелника си докато чака зеленото на сфетофара.
4. Шибан мутант от голям, черен джип вика на жена си - руса курва и цяла колона коли изпуска зеленото.
5. Масово НЕспиране на минаващите по пешеходната пътека хора.
6. Гневен и глобен от КАТ тънкопишко тръгва с мръсна газ без да поглежда и предизвиква опастност.
7. Наркоманско тяло с кух израстък - глава изхвърля фас през прозореца от движеща се кола.
8. Комплексиран рогоносец с кола за не повече от 1300 лева минава бясно, като замърсява и заглушава всичко живо в радиос от 50 метра.
9. Тъпа шундра стиснала здраво волана не забелязва, че около нея по някаква случайност движат и други коли - лавира из лентите.
10. Селанче с прическа калник е отворил и 4-те врати на "пипнатата" си кола и слуша поредния амфетаминов хит.
11. Бързащ за жалката си работа чиновник със служебна кола минава през дупки и тротоари са и само да се нареди 1ви на сфетофара.
12. Кола, единствено непоразена от метеор, се опитва да паркива на място, на което и Дейвид Копърфилд не може да я утика.
13. Кьорава кранта отваря вратата си внезапно, след като е спряла, изпускаща намалението на обувки в Мола.
14. Пеещ фалшиво евнух се мята в колата си като обладан от зли духове.
15. Премигващи нерваци с ниски туналности на гласа (като някои премиери) искат специална летна за тях - към рая.
16. Двама наситени с чувства мъже споделят знания от правилника за движение, този който не спазва нито един от тях.
17. Рафитична ръчичка, подаваща се през прозорец на кола вее среден пръс на някои от движението, не е изключено и на теб.
18. Псевно Шумахерче взима 90-градусов завой с ръчна и дава рязко газ, за да излезе жив от него (повече от 50% са БМВ-та).
19. Анален блудник лавира и изпреварва из бавно движешитесе в градски условия коли.
20. Бъзращ да се пребере и да се оправи с прахосмокачката, заства на пешеходната пътека пред теб на сфетофара.


....има и още много такива. Ако сте изпуснали всичко това, което споменах горе. Не се притеснявайте. Утре пак ще го има, може и да са по-добри изпълненията. А сега като стане топло, ще започнат да излизат и мотористите. Тогава става тегаво. Не за друго, но те са още по-кофти като манталитет. Абе ще се оправим, ама не скоро. ;)
 
От: Направиха ми акт

Всичките тези изпълнения дето ги виждаме по пътищата и не само за мен се дължат на едно или смесица от следните три неща:

1. Комплексарщина
2. Слабоумие
3. Селения
 
От: От: Направиха ми акт

Всичките тези изпълнения дето ги виждаме по пътищата и не само за мен се дължат на едно или смесица от следните три неща:

1. Комплексарщина
2. Слабоумие
3. Селения

4. Успокоение, че гърците са по- зле от нас . :)
 
От: Направиха ми акт

Правете кАТО МЕН ...
ЛАМЯТА КАРА АЗ АЗ ПСУВАМ ПРЕЗ ЦЯЛОТО ВРЕМЕ :

дука маааа сляпа ли сиии
леко тука
завиййй мааааа
внимавай веее
аве по леко маа

смени скоростт
натисни тая газ маааа
дай трета беее стига мъчи колата ... леко бордюрааааа


МНОГО Е РАЗТОВАРВАЩО - ОПИТАЙТЕ

хаха много яко :) това е идея

gangster така е пич

лошото е, че понякога въобще не се осещам кога съм минал 120-те при ограничение 90 или доста повече на магистралата
мен лично душата ме подсеща от време на време с израза "ще излитаме ли " и аз намалям
не го правя нарочно просто качавам се да ида до бургас и без да се усетя вече е минало 150 и повече като се усетя намаля и пак така

иначе като бях студен там си бях идиот да спестя малко време съм карал като пълно камикадзе
 
От: Направиха ми акт

И на мен вчера ми писаха - за минаване на червено миналия август.... С една година закъснение ги пращат, че били много :)
 
От: От: Направиха ми акт

4. Успокоение, че гърците са по- зле от нас . :)

Е това не е много за успокоение ... Иначе по-големи селяни по пътищата от "софиянци" няма!!!
 
От: Направиха ми акт

100 лева и 3 точки ми взеха :) Имайте едно на ум :p
 

Горе