Направо се "преродих" с новото ми хоби.Тук ще си записвам прогреса.Заявявам публично.

Re: От: Направо се "преродих" с новото ми хоби.Тук ще си записвам прогреса.Заявявам п

Дар свише е когато човек си намери призванието. Късметлия :beer:

Тов аме кара отнова да се депресна, абе само аз ли си нямам хоби и се чувствам безполезен и ненужен?
Реално имам всичко, но всъщност, дори нямам стимул да се будя сутрин?
 
От: Re: От: Направо се "преродих" с новото ми хоби.Тук ще си записвам прогреса.Заявяв

Тов аме кара отнова да се депресна, абе само аз ли си нямам хоби и се чувствам безполезен и ненужен?
Реално имам всичко, но всъщност, дори нямам стимул да се будя сутрин?

Кофти работа. Вместо съжалително да цъкам се език, ето ти един практичен съвет - направи си списък с нещата, които никога не си правил. И прави по 1 на ден. Кой знае, може и да ти излезе късмета.
 
От: Направо се "преродих" с новото ми хоби.Тук ще си записвам прогреса.Заявявам публи

@Амон. То че всеки може да се научи на всичко, тка е. Не всеки обаче има търпението да се задържи достатъчно време докато овладее (master) дадено умение. Предполагам не харесваш неопитните все още жингльори (в точа число и аз съм още), но това не значи, че е лесна работа. Професионален жонгльор да върти по 8-10 топки/бухалки хич не е лесна работа и отнема години практика. (както всяко друго нещо).

Освен, че помага за координация, бързина на ръцете, против алцхаймен и стимулиране на креативността, на мен ми харесва да разпускам с това, а пък допълнителен доход да се изкарва не пречи, макар че не съм фен на сфетофарните работи или висене по подлези. Както казах сцената ме блазни повече и като натрупам нужния опит, ще се подвизавам там.

Всъщност темата беше провокирана от една книга, която лятото четох, че отнемало минимум 10 000 часа, за да може да се нарече че си професионалист или много, много добър в нещо. (което е средно 10 години по 3 часа на ден). Та с жонглирането тествам това правило, за да видя какъв ще е резултата след още 9 години.

@irgy.net Топките са обикновени пластмасови топки за детски басейн. Продават ги по магазини за 1 лв или в нета също.

Само, че са леки, за това аз прибвам малка дупка и ги пълня с пясък после с нагорещен поялник и тънко парче пластмса залепвам дупката, да не хвърчи пяска от там.

И да готини бъзици стават с мацки, особено като те питат за топките ти, като например с какво са пълни :D
 
От: Направо се "преродих" с новото ми хоби.Тук ще си записвам прогреса.Заявявам публи

ХАхаха, да ти продам малко топченца, идеални са 160 грама, 22 см диаметър. Белички... ахах :) За друг спорт са, ама стават. 5 или 7 лева, кво им плащаш, пластмасови.

Аз с такива се научих у нас на най-обикновеното жонглиране.
 
От: Re: От: Направо се "преродих" с новото ми хоби.Тук ще си записвам прогреса.Заявяв

Тов аме кара отнова да се депресна, абе само аз ли си нямам хоби и се чувствам безполезен и ненужен?
Реално имам всичко, но всъщност, дори нямам стимул да се будя сутрин?

Ако погледнем сериозно на написаното, никое хоби няма да те спаси ако не започнеш да оценяваш малките неща всеки ден.
 
От: Re: От: Направо се "преродих" с новото ми хоби.Тук ще си записвам прогреса.Заявяв

Тов аме кара отнова да се депресна, абе само аз ли си нямам хоби и се чувствам безполезен и ненужен?
Реално имам всичко, но всъщност, дори нямам стимул да се будя сутрин?

Уволни персонала и се хвани на работа. ;)
 
От: Направо се "преродих" с новото ми хоби.Тук ще си записвам прогреса.Заявявам публи

Колега, това да не си ти? :D -> http://vbox7.com/play:5cecf3e306

"Заснетите кадри нямат нищо общо с действителни лица или събития" :D

Между другото ще е готино ли някой катадждия да се научи да жонглира с 3 палки и така да си разцъква на кръстовището?
 
От: Направо се "преродих" с новото ми хоби.Тук ще си записвам прогреса.Заявявам публи

Трябва да пробваш и с едноколка :D
 
От: Направо се "преродих" с новото ми хоби.Тук ще си записвам прогреса.Заявявам публи

От четири месеца насам се захванах по-сериозно с изкуството и спорта по жонглиране.

Направо не знам как до сега не съм го отприл по-рано. Колко съм висял по опашки и на други места да чакам за разни работи, само ако знаех преди какъв кеф е да жонглира човек и колко бързо минава времето така.....

Така де тук няма да описвам подробно защо ми харесва жонгльорстовто, но една от причините е че много детайлно и прецизно може да си измери човек напредъка спрямо новите неща, които овладява. Така можеш да си поставиш цел и да измериш с доста добра точност до къде си стигнал и колко още ти остава.

Ето и моята цел и плана ми за постигането й. За една година трябва да усъвършенствам 10 прости и 5 сложни техники на жонглиране с 3 топки. (не мисля че това би било толкова трудно, защото вече за месеца потчи съм овладял 6 прости тактики и 1 сложна). Също ще трябва да се науча да жонглирам 4 топки.

Знам, че за да станеш експерт в дадена област са необходими ~10 000 часа фокусирано услие в областта, за да станеш master или по наше му експерт. Това значи, че ако искам да стана професионалист от ранга на Jason Garfield или Criss Bliss ще трябва да отделям по 3 часа минимум всеки ден в продължение на ~10 години. (не е зле)

За сега отделям 3-те часа вече четвърти месец... Ако продължа така още 8 месеца това значи че ше съм направил ~1000 часа и през тези 1000 часа трябва да съм усъвършентсвал 10 прости , 5 сложни трика и каскада от 4 топки.

За сега имам усъвършенствани следните трикове: каскада от 3 топки (класическа), каскада от 3 топки - външни премятания, тенис ефекта, claw catches (това са напречни хващания на топката), мелницата (mills mess), единични премятания зад гръб и още 2 -3 трика, които не са много добре овладяни още.

Фокусът ми за следващиите седмици или месец е: постоянно жонглиране с премятания зад гърба и хващане отрпед на топките, колонки и фабриката ( за този трик сигурно ще ми трябва повече от месец) всички тези за поне ~20 секунди продължителност.

С развитието ми сигурно ще превърна и това си хоби в начин за приход. Финансовата ми сел е за догодина да мога да изкарм поне 50 лв за 1-2 часа от "въртене на топките" на улицата. За сравнение август месец тази година изкарах цели 5 лв. с калпаво жонглиране на каскада само от 3 топки за 2 часа. ( тогава жонглирах само от месец )
Надявам се чрез количеството пари да мога да усетя нивото до което съм достигнал.

Ето някои от условията, които ще поставя за да се случи това: 1-во. сутрин като стана поне 30 мин практика и вече преди да легна също поне 1 час. 2-ро поне 3 топки навсякъде с мен, когато пътувам и съм в движение. 3 -то пускането на тази тема и публикуване на прогреса ми тук.

Тази тема ще ми служи като мотив да продължавам да го правя, щом вече съм го заявил публично и това ще ме държи отговорен.

Може да споделите кое за вас е нещото, което ви бута да сте постоянствени в бизнеса или хобито си. Само без спам моля.


Дано да ви действа мотивиращо и на вас.

Поздрави: Иво

3дравей Иво, и поздравления!
Да те попитам някои неща, понеже и аз се "зарибих" наскоро с подмятане на топки и ябълки :) :D Та... от къде получават информация или уроци? Имам предвид за различните прости и сложни техники. От къде ги научаваш и как ги развиваш? Ако можеш да помогне с нещо - ДАВАЙ! Пък аз обещавам да не ти бъда конкуренция на улицата :D БЛАГОДАРЯ!
 
От: От: Направо се "преродих" с новото ми хоби.Тук ще си записвам прогреса.Заявявам п

3дравей Иво, и поздравления!
Да те попитам някои неща, понеже и аз се "зарибих" наскоро с подмятане на топки и ябълки :) :D Та... от къде получават информация или уроци? Имам предвид за различните прости и сложни техники. От къде ги научаваш и как ги развиваш? Ако можеш да помогне с нещо - ДАВАЙ! Пък аз обещавам да не ти бъда конкуренция на улицата :D БЛАГОДАРЯ!

Еми в youtube гледам, като напишеш Juggling Tutorials е пълно с обяснения.

Ето този канал гледах преди за различните триkове: https://www.youtube.com/watch?v=M6kFQ_XN-Ts
 
От: От: Направо се "преродих" с новото ми хоби.Тук ще си записвам прогреса.Заявявам п

Благодаря!
А да ме посъветваш с някои прости техники, от които да започна след каскадата от 3 топки? Например две-три прости и 1 сложна.

УСМИВКИ!
 
От: От: Направо се "преродих" с новото ми хоби.Тук ще си записвам прогреса.Заявявам п

Благодаря!
А да ме посъветваш с някои прости техники, от които да започна след каскадата от 3 топки? Например две-три прости и 1 сложна.

УСМИВКИ!

Ето прости трикове - https://www.youtube.com/watch?v=q7Tzn8JgX4A

Ето малко по сложни - https://www.youtube.com/watch?v=3zJC3dYOOv4
 
От: Направо се "преродих" с новото ми хоби.Тук ще си записвам прогреса.Заявявам публи

Ето малко напредък. Отдавна не бях слагал развитие. Скоро реших да се снимам малко, че в тоя студ доста седя у нас.


[video=youtube;TYvfICBHNXA]https://www.youtube.com/watch?v=TYvfICBHNXA[/video]

Това е от преди около 2 седмици. До тук съм навъртял към 1700-1800 часа. Не е нещо кой знае какво и нещо значимо, но очевидно има напредък от началото (лятото на 2013).

А пък някой, ако го кефи или мотивира може и да пусне нещо в ШАПКАТА. Живот и здраве - лятото ще може и на живо, някъде по центъра на Варна.

Ай ставам, че смятам да закърпя още един час днеска.
 
От: Направо се "преродих" с новото ми хоби.Тук ще си записвам прогреса.Заявявам публи

Много яко! Искам и аз да се науча така ама нямам време... 1,8к часа са си доста...
 
От: Направо се "преродих" с новото ми хоби.Тук ще си записвам прогреса.Заявявам публи

Много яко! Искам и аз да се науча така ама нямам време... 1,8к часа са си доста...

целта е 10 000 часа за 10 години. Хващай се и почвай - 1-2 часа на ден все се намират.
 
От: Направо се "преродих" с новото ми хоби.Тук ще си записвам прогреса.Заявявам публи

Пичага, кажи честно - наистина ли няма какво друго да правиш през тия 10 000 часа, които си заделил за това? Жонглирането за мен е едно от най-безсмислените неща на този свят. Та ти за това време можеш да научиш 2-3 езика перфектно примерно. Или айде да е по - приятно би оправил стотици гаджета. Жонглиране !? Дано не съжаляваш след време.
 
От: Re: От: Направо се "преродих" с новото ми хоби.Тук ще си записвам прогреса.Заявяв

Тов аме кара отнова да се депресна, абе само аз ли си нямам хоби и се чувствам безполезен и ненужен?
Реално имам всичко, но всъщност, дори нямам стимул да се будя сутрин?

Всичко? Яхта имаш ли?
 
От: Направо се "преродих" с новото ми хоби.Тук ще си записвам прогреса.Заявявам публи

Пичага, кажи честно - наистина ли няма какво друго да правиш през тия 10 000 часа, които си заделил за това? Жонглирането за мен е едно от най-безсмислените неща на този свят. Та ти за това време можеш да научиш 2-3 езика перфектно примерно. Или айде да е по - приятно би оправил стотици гаджета. Жонглиране !? Дано не съжаляваш след време.

За себе си, си прав. Вярно че няма кой знае каква полза за другите това, че жонглирам (все пак е хоби - отделям му около 2-3 часа на ден). Някои хора ходят за риба, други пък зяпат телевизора по 4 часа на ден, за мен лично по-добрия вариант е да правя нещо активно със свободното си време.

Иначе 10 000 часа са си доста време и целта на експериемнта е да проверя аджеба, ако природно не му е заложено нещо на човек (защото съм го започнал на 25 години вместо на 5 да речем) дали пак с тренировки може да развие умението.

За езиците, то аз си знам 4 езика, но и докато жонглирам често слушам аудио самоучители, я за език я за маркетинг я за каквото и да е и така опозотворявам по-добре времето.

Отделно има и лични ползи - развиване на креативност, координация, сръчност, твърди се, че помагало и против алтцхаймер даже.
А от мотивационна гледна точка си тренирам постоянството по този начин ;)
 
От: Направо се "преродих" с новото ми хоби.Тук ще си записвам прогреса.Заявявам публи

Хаха всеки луд с номера си :) Щом ти доставя удоволствие - продължавай! Това е хоби... не е нужно да има някаква полза от него.
 

Горе