Нафта, бензин,газ - какво става

От: Нафта, бензин,газ - какво става

Доколкото знам, бутилката е 70кг, а за нормално каране трябва да има 2, така ли е?
чи колко е то ?
все едно аз съм седнал отзад с две каси бира :)
 
От: Нафта, бензин,газ - какво става

Преди малко видях бензин А95 за 2.34лв/л, беше голяма изненада за мен.

нямаши ли нафта да одим с бидоня :)
 
От: Нафта, бензин,газ - какво става

влагайте пари във възобновяемите източници:

SOLAR POWER BOND

GUARANTEED UP TO 12% RETURN ON YOUR INVESTMENT


Investors are invited to purchase a unique Bond with guaranteed return. The bond is for an EU solar power plant development and is issued by Sun Credit Development Ltd

  • Bond subscriptions available of €25,600, €51,200 or €102,400


  • Receive up to 11.5% fixed interest return paid annually


  • 10 yr and 15 yr bonds available


  • Overall IRR up to 12.1% after bond redemption


  • 105% or 110% redemption for 10 year bonds


  • UK Trustee Citadel Trustees Ltd holds a first charge over all assets of Sun Credit Development Ltd including land, plant equipment and company shares and will receive the income generated directly in to a client bank account held in their name


  • Electricity purchased by the subsidiary of EVN AG, Austria, 2.2bn market cap


  • Revenue backed by government and EU supported feed in tariff


  • Tax advantageous SIPP compatible investment structure

For further information or to view our full Investment Proposal documents, please contact:

Dimitar Paskalev

Sun Credit Development Ltd
email: paskalev (а) suncredit.co.uk
 
От: Нафта, бензин,газ - какво става

:) тоя объркал форума за пропаганда :)
 
От: Нафта, бензин,газ - какво става

Аз съм си изнамерил една малка бензиностанцийка на майната си дето винаги е с 5-6 че и повече стотинки по-евтино на литър, някакви автобуси и камиони зареждат, много е забутана ама аз така и така ходя в него район, че зареждам.
 
От: Нафта, бензин,газ - какво става

Според мен даже е евтин.

1. На протестите срещу цените на горивата ходят 12 души, които мечтаят да се видят в национален ефир. Значи хората са доволни от цената.

2. Всеки движи с кола. Искам дизела да стане поне 3.50 - 4.00 и така само тези на които се налага ще движат с кола, а нищо чудно при такова стечение на обстоятелствата да ти излиза по евтино, защото трафика в София ще стане като преди 20 години и няма да кибичиш в брезкрайните задръствания. Няма да има тръгни, спри.
 
От: Нафта, бензин,газ - какво става

Абе изобщо по-хубаво да се махаме от тоя трафик и големите градове, като някой хамстер в колело се чувствам във Варна. Като изляза и една навалица...прищява ми се да се прибера веднага, само неделя ми харесва като няма много народ...това е притивоестествено да се живее в задръствания с коли и навалици.
 
От: Нафта, бензин,газ - какво става

Вие чувате ли се? Ако литъра стигне над 3.50 лв то цените на всяка една стока ще се покачат. Колко от стоките, които консумираме ги внасяме и т.н., колко от тях се налага да се преместят от точка А до точка Б... Всеки разход за литър гориво ще повиши и тяхната цена. Уж всеки иска по-евтино ама не се замисля и от къде се е покачила цената

А иначе по темата, днес ходя да плащам тока и гледам за следващия месец близо 140 лв... Еб*х ги в ненаядените, тия какво си мислят... Нито климатика, нито някакви печки, нито някви допълнителни електроуреди повече от обичайното...
П.С. Става дума за Е.Ун и "евтиният" живот във Варна...
 
От: Нафта, бензин,газ - какво става

като е скъпо - не карайте бре.
аз така си реших проблема, писна ми да плащам, застраховки, винетки, каско, и да дебна някой да не ми драска боята, или като свирне аларма да мисля, бе моята ли е. реших си въпроса кардинално по сталински - има кола - има пролем, няма кола - няма проблем :lol:
сега като ми трябва да ходя някъде ходя с йелоу такси, много е изгодно. и имам карта за метро :)

тва е положението, гъзарията да имаш 10 годишна ес класа дето харчи 20 на сто е само за псевдо гъзари имащи достъп до нафтата на бай кольо тракториста
 
От: Нафта, бензин,газ - какво става

Да ама я се замисли да трябва да идеш на почивка - с такси или автобус ще ти се развали кефа...или я иди напазарувай с такси...или нещо да трябва да се пренесе. Не става брат само с таксита. 3 години съм ходил до Златните с тия таксита на цената на билета и с автобуси - ти знаеш ли какво е в автобуса - тясно и потно, гъз до гъз с някакви напикани и насрани просяци и където пипнеш трябва с ръкавици че дебнат кожни болести...ами тия таксита на цената на билета - знаеш ли какво е да слуша чалга шофьорчето, да чопли семки, да пуши и да му смърдят краката....или да те остави накрая на града щото не е напълнил таксито...или да тръгвам примерно в 8 щото ще пътувам 1 час а не в 8.40 примерно, а да не говорим че цената дали с бус , с такси или кола ми е една и съща.
 
От: Нафта, бензин,газ - какво става

Имаме европейски цени на горивата (в цяла европа са такива, даже малко по-високи)
Имаме европейски цени на услугите - тока, водата и продуктите струват колкото в европа
но нямаме ЕВРОПЕЙСКИ ДОХОДИ - нещото, което определя достъпността на тези неща.
Наскоро бях в Испания, в Барселона, имам приятели там. Взимат 1200 евро, като цените там са все едно български. Но те взимат един вид 2 пъти повече от нас, и могат да си позволяват.
А испанците взимат 1500-1700 евро, при условие че тока им е същите 100 евро на месец.
Извод - за доходи трябва да се борим, не за намаляне на цените.
 
От: От: Нафта, бензин,газ - какво става

като е скъпо - не карайте бре.
аз така си реших проблема, писна ми да плащам, застраховки, винетки, каско, и да дебна някой да не ми драска боята, или като свирне аларма да мисля, бе моята ли е. реших си въпроса кардинално по сталински - има кола - има пролем, няма кола - няма проблем :lol:
сега като ми трябва да ходя някъде ходя с йелоу такси, много е изгодно. и имам карта за метро :)

тва е положението, гъзарията да имаш 10 годишна ес класа дето харчи 20 на сто е само за псевдо гъзари имащи достъп до нафтата на бай кольо тракториста

ко работиш? че мислиш така?
ако ти се наложи да вършиш работа да обикаляш по работа...
то винаги излиза нещо?
ами мани това - до един кауфланд да отидеш да похарчиш 100 лева?
тези 4-5 чанти как ще ги мъкнеш по спирките?
не става без кола... и 10 лева да е литъра пак ще карат :)
 
От: Нафта, бензин,газ - какво става

Да ама я се замисли да трябва да идеш на почивка - с такси или автобус ще ти се развали кефа...или я иди напазарувай с такси...или нещо да трябва да се пренесе. Не става брат само с таксита. 3 години съм ходил до Златните с тия таксита на цената на билета и с автобуси - ти знаеш ли какво е в автобуса - тясно и потно, гъз до гъз с някакви напикани и насрани просяци и където пипнеш трябва с ръкавици че дебнат кожни болести...ами тия таксита на цената на билета - знаеш ли какво е да слуша чалга шофьорчето, да чопли семки, да пуши и да му смърдят краката....или да те остави накрая на града щото не е напълнил таксито...или да тръгвам примерно в 8 щото ще пътувам 1 час а не в 8.40 примерно, а да не говорим че цената дали с бус , с такси или кола ми е една и съща.

ужас... аз допреди 5-6 години си обикалях с трамваи и автобуси и... нямам приятни спомени.
Цигани, клошари...
хора разбити от живота...
мизерия смърдел,
бе не се къпе народа и зъбите си не мият бре... той живота ги размазал... изнервени обречени...
има и изключения но не си струва.
маршрутки - зле
таксита... зле
ако ми се наложи да ходя някъде ще предпочета трамвай пред такси.
да търпя някакъв смърдящ бакшиш.. да псува недоволен от живота и всички да му пречат.
Мръсни седалки - мизерия натрупана с години като вагон на бдж...

абе много има да се псува.
 
От: Нафта, бензин,газ - какво става

А плащал ли си?
аз допреди 5-6 години си обикалях с трамваи и автобуси и... нямам приятни спомени.
 
От: Нафта, бензин,газ - какво става

Да...да пристигна в магазина целия вмирисан на пот....сега си сядам в колата, пускам си климатика и музиката и си карам като пич и си стигам за 20на минути. Ще ходя с автобус....бахти ада...а пък колко висене има по спирките , че аз тия часове сега си ги отработвам тия часове и излизам на много по-голям +, просто всичко зависи от какъв град си и.т.н., имаше едно време един период дето не ми трябваше кола - бях на 14...училището да гъза ми, тати носи - мама меси....ама няма такива луксове още...бахти като се сетя за тоя период...а сега живея вечно с чувството че нещо съм забравил някоя задача. Да не говорим за скутери и велосипеди - като гледам как се движат, бая си е рисковано.
 
От: Нафта, бензин,газ - какво става

Аз имам идеалното решение за вас. Изхвърлете си таратайките и карайте колело, ходете пеша или ползвайте обществения транспорт. Освен, че замърсявате въздуха, който дишам, задръствате улиците, загрозявате гледката, убивате хора, пълните джобовете на автошколи, застрахователни компании, сервизи, магазини за авточасти, газови и нефтени компании, катаджии и др.

Ще си спестите много пари, време и нерви и ще направите нещо полезно за себе си и околните...
 
От: Нафта, бензин,газ - какво става

Сметни имаш спешна работа ,какво правиш? С колелото ли? Ами зимата? Ами ако някой се разболее по спешно? Ами такси ли? Автобус ли? Мислиш че всички ако използват няма да се дигне цената ли? Според мене момента най-голямото решение е масовото да са купуват коли на ток..
 
От: Нафта, бензин,газ - какво става

Трябва гъвкавост :)
Имам кола, колело, карта за рейс, пари и крака. В зависимост от целта ползват 1 от всичките, или комбинации.
 

Горе