Наша община става турска

От: Наша община става турска

Ми предложете някакво конкретно действие.
Тъй само да се самоинформираме и да дуднем по форумите едва ли има файда.

Ами, това е правото ти дадено от демокрацията - имаш право да дуднеш, пък на кой ли му пука. Яко :lol:

Всъщност, на мен не ми е ясно каква е тази турска организация, частна ли е или субсидирана от турската държава и какви по-точно проекти смята да реализира в община Хасково.
 
От: Наша община става турска

Ами, това е правото ти дадено от демокрацията - имаш право да ...

Демокрацията не ти дава права, демокрацията ти си я извоюваш и имаш права и ги ползваш с кеф и задоволство, че си ги постигнал.

Ако не си я взел тая демокрация с борба не чакай ни права ни нищо.

Къде я търсите тая демокрация тук - някой да се е борил за нея?
 
От: Наша община става турска

Спрете. Погледнете мнението ми на предишната страница и да го мислим.
Силата ни е огромна. Имаме голямо медийно пространство за да разпространим "нашето съобщение".
Вярвам че всеки ще подкрепи идеята и всеки ще сложи в сайта си това нещо. Отделно анонимните ще помогнат за това.
 
От: Наша община става турска

Демокрацията не ти дава права, демокрацията ти си я извоюваш и имаш права и ги ползваш с кеф и задоволство, че си ги постигнал.

Ако не си я взел тая демокрация с борба не чакай ни права ни нищо.

Къде я търсите тая демокрация тук - някой да се е борил за нея?
Пич, тия клишета не на мен. Демокрацията не ти дава нищо, защото е една измама. Аз не вярвам в тази система и не вярвам в "народната борба". Не обикновените хора могат да променят нещо, а някой лидер, който да поведе масите и да бъде наистина идеалист и да работи за народа. Така е било винаги в историята на човечеството.
 
От: Наша община става турска

Детски надбавки да се дават само за първите 2 деца - по принцип ако родителите искат повече деца значи имат финансовата възможност за това.

Не съм много запознат с политиката на страната ни спрямо социалните помощи, но аз бих предложил също така да се дават помощи за социално слаби само на хора, които имат някакво образование. Не може някой, който дори не говори български, камо ли да го чете и пише, да се води българин и да взима български помощи. Не говориш български, не се държиш като българин, не цениш българското и не се стремиш да се развиваш като българин - какво по дяволите правиш тук и за какви помощи се бориш?

Извинявам се за офтопика!
 
От: Наша община става турска

Пускам нова тема драскайте там по въпроса ми да не правим офтопик тук :)
 
От: Наша община става турска

Спрете. Погледнете мнението ми на предишната страница и да го мислим.
Силата ни е огромна. Имаме голямо медийно пространство за да разпространим "нашето съобщение".
Вярвам че всеки ще подкрепи идеята и всеки ще сложи в сайта си това нещо. Отделно анонимните ще помогнат за това.
Идеята ти е неосъществима и утопична, защото:

- ако се отнемат привилегиите на тази част от обществото ще избухне етнически конфликт;
- ако хората получат правото да се защитават с оръжие ще избухне етнически конфликт;

Няма как да намалеят кражбите, ако лишиш циганите от доходи. А ако имаш право да ги гърмиш, смятай какво ще се случи :)
 
От: Наша община става турска

Тоест си съгласен да плащаш на циганите а не да даваш парите на старите хора за пенсии?
Съгласен си да влизат в къщата ти да си вземат каквото искат и да избягат безнаказано?
Съгласен си циганите да убиват безнаказано?

Нещо куца. За да не се постигне етнически конфликт предлагайте как да разрешим този проблем.
Не може да търпим тая сган а хората които трябва да действат сме ние.
Все пак по цивилизован начин искам да се опитаме да разрешим бъкиите.
Направил съм нова тема драскайте там
 
От: Наша община става турска

Ашколсун Муса ефенди! Следваща стъпка да се побратимим с талибаните от Афганистан понеже:

Те са мощна организация с голям бюджет, която подпомага организирането на големи обучения, семинари и конференции за пилоти на самолети с участници от целия свят.

:D
 
От: Наша община става турска

Ми предложете някакво конкретно действие.

Подобни проблеми от стотици години се решават по един и същи начин. Най-мощното решение, което на практика ликвидира всяка възможност за бъдещи териториални претенции или концентрация на население с чуждо самосъзнание е местенето на столицата. Кърджали ако стане столица на България всички институции ще се преместят там. Хората с българско самосъзнание ще станат мнозинство и край на проблема.

Проблемът с циганите също има бързо, лесно и законно решение. Спират се веднага всички социални помощи, обезщетения и каквито и да е други подпомагания на хора без средно образование. Готово. Проблемите са решени. Обаче стиска ли му на някой да приложи тези мерки?
 
От: Наша община става турска

...
Детски надбавки да се дават само за първите 2 деца - Не. Твърде много са..

Тези 2 прости неща ще променят МНОГО! Ето очакваните резултати:
Циганите няма да се размножават като хлебарки а дори ще намалеят - Не, няма да стане така.
Предложенията ти са твърде наивни.
Не можеш да лекуваш злокачествен тумор с ракиени компреси.

На Тест предложението за Кърджали е интересно.
Ама да му сменят името на тоя град, че ми звучи много азиатско..
 
От: Наша община става турска

Ходът със столицата е бил основен за спасяване на териториалната цялост още откакто я има България. Прилагали са го с Преслав, Плиска, Велико Търново и София. Не пречи пак да се използва, но склонни ли са хората да направят такава жертва за страната си сега? Съмнявам се.
 
От: Наша община става турска

Няма кой да позволи Кърджали да стане столица днешно време ахах, Следваща столица може да стане единствено Пловдив! Милион пъти е по красиво от София и има много по-големи надежди за развитие..

П.С. за тази община Мин. Бани , аз съм от Хасково, баща ми работи в Мин Бани. , бивш кмет е, зам. кмет, председател на общ. съвет и още много други работи е работил и сега продължава да работи. С такива организации се работи от много години може би от 10 - 15 г. просто сега излиза че се включват към нова организация.. Това едва ли ще промени нещата и всичко ще си продължава по старо му.. няма да ги управляват оттам, управляват си ги от София , доган квото каже това става.. Ама е станал голям ач и провали всичко миналата година.
 
От: Re: Наша община става турска

Ох, Блинки, маркетинга и бизнес мисленето са ти притъпили чувството за самосъхранение.

„Тези земи са били наши и пак ще бъдат наши. Дедите ни са стигнали дотам с оръжие, а ние ще ги превземем със силата на културата и напредъка“.

Как ти се струва това след прочитането на новината по-горе? Това го е казал Ататюрк, който е идеолог на неоосманизма, който от своя страна е политика на правителството на Турция от 10 години.

Да така е! Кемал Ататюрк го е казал това още в началото на 20-те години в двадесетия век! Още тогава е имал поглед на нещата как ще се развият за в бъдеще в България, защото е знаел българите какви продажници са. Хич не е бил глупав даже, дори е много умен - правилно е предценил че няма нужда от война за нова инвазия.
 
Последно редактирано:
От: Наша община става турска

Най-мощното решение, което на практика ликвидира всяка възможност за бъдещи териториални претенции или концентрация на население с чуждо самосъзнание е местенето на столицата.

те не могат да преместят няколко институции и отиват много пари за това..ти искаш цялата столица :mrgreen:
трудно ще стане това.. а и хората от Сф няма да искат..а те са 1/3 от населението...

тези пари може да се "инвестират" в градовете с преобладаващо турск население - като се започне от Кърджали примерно...
 
От: От: Наша община става турска

трудно ще стане това.. а и хората от Сф няма да искат..а те са 1/3 от населението...

Аз точно затова казвам, че ако искат да спасят държавата си хората трябва да платят определена цена. Не вярвам, че в момента достатъчно българи са склонни да жертват каквото и да е за родината си, затова и следващите поколения ще трябва да платят още по-висока цена, но това е в реда на нещата. Сметката задължително ще бъде платена, въпросът е от кого и в какви размери. Сега ако нещата са въпрос само на пари, след 30-40 години ще плащаме с територии. Това е положението без значение дали на някой му харесва или не.

И столиците ни никога не са били избирани според красотата на градовете и други подобни глупости. Всичко винаги е било въпрос на политика и ползи за държавата. София е била просто незначително градче преди да стане столица, но тогава опасностите от Запад са били доста сериозни и е било задължително близо до границата да има град, който няма как да загубим. Всичко е въпрос на стратегия.
 
От: Наша община става турска

В началото на 90-те е имало международна пресконференция в страна от близкия Изток, на която е разисквана темата за международния маркетинг. Та в тази пресконференция става дума, че както продуктите, така и държавите си имат ЖЦ, т.е. ЖЦД (нещо съвсем логично и естествено). Та великите сили... им е предвещан дълъг и щастлив живот. На милата ни родина в началото на 90-те ЧУЖДЕСТРАННИ ико-гурута определят живот още 50 год, след което ще се раздели на няколко самостоятелни области, а друга части ще се влеят към други държави. От тогава са минали 20 години. Виждате какво е положението и икономическо, и социо-демографско.

Не се напрягайте. Всичко си има край :)
 
От: Наша община става турска

"Турската мечта" - чете се на един дъх :lol:

С коли си тръгнахме, с танкове ще се върнем!

или как българския турчоляк се завръща в истинската си родина - Бълария, след Голямата екскурзия през 1989 г.
 
От: Наша община става турска

Турция като държава няма как да има каквито и да е скрити или явни претенции към България в момента, тъй като все още е в период на разпад, започнал още с края на Османската империя. Турците имат големи и нерешими вътрешни проблеми. Кюрдите са огромен брой, мразят турците и искат собствена държава. Арменците също дебнат да ги е*нат и ще го направят при първа възможност.

При нас голямата опасност е от косовски вариант. След 20-30 години Великите сили ще ни приложат същата тактика, с която ликвидираха Сърбия. Първо ще разпалят етническо напрежение, което ще принуди нашата армия да се намеси, за да защити териториалната цялост, а накрая ще ни натиснат за автономия на югозапада. Поне за мен това е толкова очевидно, че ще стане, че просто няма накъде повече. Ако мислите, че членството в ЕС или НАТО ще ни помогне по някакъв начин също сте в много голяма грешка.
 
От: От: Наша община става турска

По принцип, това е добро нещо.
Извън правителствени контакти, сдружения и прочие общуване са стари неща. Не всичко, и не бива!, да е прерогатив на държавата. Местната самоинициатива се насърчава и от ЕС. Както би трябвало да се насърчава от всеки разумен човек.
В случая "интригуващото" е чисто българско - ДПС доминирана община и Турция. Ако вместо Турция, бе Сдружение на общините в Германия, или Швейцария, нямаше да навява такива асоциации.

По принцип, това е добро нещо.
Извън правителствени контакти, сдружения и прочие общуване са стари неща. Не всичко, и не бива!, да е прерогатив на държавата. Местната самоинициатива се насърчава и от ЕС. Както би трябвало да се насърчава от всеки разумен човек.
В случая "интригуващото" е чисто българско - ДПС доминирана община и Турция. Ако вместо Турция, бе Сдружение на общините в Германия, или Швейцария, нямаше да навява такива асоциации.

Като нямаш собствено мнение или те мързи да пишеш, цитирай Вискяра.
По принцип въобще не е добре даже.
Все съм чувал за побратимяване на градове след кметски визити в други страни, но българска община да стане член на сдружението на турски общини не смятам, че е добре.
 

Горе