Нашествието на нелегални имигранти в Европа

От: От: Нашествието на нелегални имигранти в Европа

те това си е интеграция:

[video=youtube_share;i3rUmbNRMt0]https://youtu.be/i3rUmbNRMt0[/video]

Файл Фитки на останалите.
 
От: От: От: От: Нашествието на нелегални имигранти в Европа

Каква е твоята теза?


Като цяло ИД не се радва на това, че мюсюлмани избират да отидат на Запад пред това да се преселят в ИД (избягвайки гоненията в Западните страни).
Атентатите в Париж имат за цел да влошат допълнително вече обтегнатите отношенията на мюсюлманите със западните страни и по този начин пред мюсюлманите живеещи там да се открият две възможности:

1. да останат на Запад и да търпят нещата които следват (проверки, агресия, гонения и т.н.)
2. да направят Хиджра в ИД и да се върнат в Халифата

Т.е. мюсюлманите нарочно се поставят между чукът и наковалнята от самата ИД, не без помощта на западните правителства. Цялостната стратегия се корени в това - като не може да се покаже/направи колко ПО–хубаво място за живеене е на територията на ИД, то поне да се разруши/наруши мястото, където всички мюсюлмани искат да отидат (Запада).

А защо точно в Париж, Франция?
- 9.84% от населението изповядва Исляма
- гоненията след атентата ще засегнат максимален брой хора ergo ИД очаква тези хора да се обърнат към нея
- Париж е мултикултурна столица - наруши ли се моделът в сърцето на Европа всичко става доста по-лесно след това

Накратко:
ИД прави атентат в Зап Европа -> Зап. Европа очакваано реагира и започват гонения на мюсюлмани (директни, индиректни и т.н.) –> Тези мюсюлмани се озлобяват и се обръщат към ИД -> ИД прави атентат в Зап Европа -> .....
 
От: Нашествието на нелегални имигранти в Европа

Тезата е абсурдна, четох я от един псевдоарабски блогър на име Руслан, преди няколко дни.

Ще ти обясня защо, макар че си експерт по исляма и ми е чудно как така си го пропуснал.

ИД не смята всички мюсюлмани за мюсюлмани, нито за братя. Голяма част от мюсюлманите са против ИД и се бият с тях. Та, преди да ме убедиш, че въобще има смисъл да размишляваме над това колко много на ИД им било гадно, че мюсюлманите избирали ЕС пред тяхната квазидържава, дай да видим статистика колко от мигрантите са от техните ;) Т.е. изповядват тяхната версия на сунитски ислям и по-точно салафизъм/уахабизъм. Просто щото другите така или иначе отиват под ножа.

Зап. Европа очакваано реагира и започват гонения на мюсюлмани (директни, индиректни и т.н.) –> Тези мюсюлмани се озлобяват и се обръщат към ИД
Нали уж същите тия бягат, щото ИД ги колят? :lol:
 
От: От: От: Нашествието на нелегални имигранти в Европа

те това си е интеграция:

[video=youtube_share;i3rUmbNRMt0]https://youtu.be/i3rUmbNRMt0[/video]

Файл Фитки на останалите.
Супер са, дано дъщеря ти доведе някой от тях за зет.
 
От: Нашествието на нелегални имигранти в Европа

Хондураските граничари най-добри!

Тегусигалпа (Reuters) - Пет сирийски мъже са задържани в Хондурас, носещи фалшиви гръцки паспорти пътували през множество страни, преди те да са били спрени, предаде Асошиейтед прес, което повдига въпроса за това как те са били в състояние да се движат през граничния контрол с такава очевидна лекота.

Петимата пътували до Хондурас през Турция, Гърция, Бразилия, Аржентина и Коста Рика
 
От: От: Нашествието на нелегални имигранти в Европа

Тезата е абсурдна, четох я от един псевдоарабски блогър на име Руслан, преди няколко дни.

Ще ти обясня защо, макар че си експерт по исляма и ми е чудно как така си го пропуснал.

ИД не смята всички мюсюлмани за мюсюлмани, нито за братя. Голяма част от мюсюлманите са против ИД и се бият с тях. Та, преди да ме убедиш, че въобще има смисъл да размишляваме над това колко много на ИД им било гадно, че мюсюлманите избирали ЕС пред тяхната квазидържава, дай да видим статистика колко от мигрантите са от техните ;) Т.е. изповядват тяхната версия на сунитски ислям и по-точно салафизъм/уахабизъм. Просто щото другите така или иначе отиват под ножа.

Не, ти очевидно си по-голям експерт като отново приемаш нещата за бели или черни и явно не вдяваш какво се опитвам да кажа.
Дай да видим тая статистика ? Къде е, ти ли си я правил? Явно, щом си толкова убеден в тези "цифри". Много ще ми е интересно да я видя.

Хората бягат заради военни действия. В ситуация където си отново поставен някъде по средата (между АСАД и ИД) много много не ти пука кой точно реже тия глави щото реално всички го правят (шубето е голям страх - не може да си сигурен кой е врага точно). На първо време гледаш просто да се изнесеш оттам и осмисляш нещата едва след като имаш спокойствие, а през това време могат да се случат мнооооого неща, най-вече вербовка.

Колкото до термина който ползва "техните". Няма мое, няма твое - има само лесно манипулируеми млади хора в безизходица и отчаяние, които са следствие именно на всичките тези военни конфликти по родните им земи.

+ Да не забравяме добрия старх метод наречен СТРАХ. "Ако не се взривиш/застреляш еди-кой си/ направиш еди-какво-си семейството ти ще пострада. АКо направиш това което кажем ще се погрижим за семейството ти"

Нали уж същите тия бягат, щото ИД ги колят? :lol:

Ето още един пример за това как вкарваш думи в устата на другите. Къде и кога съм казал, че хората бягали защото ИД ги били колели? Къде?
Аз на моменти имам чувството, че спориш с несъществуващи личности във форума като за това повечето такива изказвания си ги измисляш сам...

Има медицински термин за това. Предполагам го знаеш.
 
Последно редактирано:
От: Нашествието на нелегални имигранти в Европа

Виж ся пич, ти си този, който има теза и ти си тоя, който трябва да покаже статистиката. Според тоя ислям, който изповядват ИД, всички останали мюсюлмани са неверници - за това ония ден отново взривиха джамия в Ирак, самоубиец избухна в Бейрут и прочее. Та, първо да уточним това - какви точно мюсюлмани са мигрантите, просто щото дали ще е християнин или мюсюлманин дето не е от техните, за ИД няма никаква, ма никаква разлика. Та, давай статистиката да видим аджеба, колко от мигрантите са от правилния ислям и колко евентуално биха могли да бъдат вербувани без да с налагат да сменят вярата.

Отделно, хората не бягат заради военни действия. Отново започваш с опашатите лъжи. Хората, които са от райони с бойни действия са мъъъничка част от всички мигранти. Огромната част нямат допир с Асад.

Ето още един пример за това как вкарваш думи в устата на другите. Къде и кога съм казал, че хората бягали защото ИД ги били колели? Къде?
Вариантите са два - хората или да бягат от ИДИЛ или да бягат от Асад. Тия, които бягат от ИДИЛ са нормални хора, а тия които преди това са били сол ташак на ИДИЛ и сродните им организации и после се страхуват от нормалната мъст на нормалните хора, бягат от настъпващата армия на Асад. Например, ония треньор по футбол, който унгарската журналистка уж спъна.

Аз имам чувство, че споря с десетокласник. Ако ти имаш докторантура от академията, боже опази. ;)
 
От: Нашествието на нелегални имигранти в Европа

За да не съм голословен:

piechart.png
 
От: От: Нашествието на нелегални имигранти в Европа

Виж ся пич, ти си този, който има теза и ти си тоя, който трябва да покаже статистиката. Та, давай статистиката да видим аджеба, колко от мигрантите са от правилния ислям и колко евентуално биха могли да бъдат вербувани без да с налагат да сменят вярата.

Ти започна да говориш за статистики, а сега вменяваш и задължения от моя страна аз да ти предоставя такива. Да ти дам имената на контактите които имам в региона? Да ти пратя документация нещо? Кажи, нямам проблем да те пообразовам малко.

Я кажи, в тази връзка, какво предоставяш, точно. Откъде черпиш информация ти? Кои са ти източниците? Кажи ми поне един свой източник от Близкия изток. Един в Сирия? Ирак? И каква теза точно защитаваш ти, освен - "Да затворим границите!"?

Никаква. Само чакаш някой да коментира, за да започнеш спор, независимо, че си запознат от Уикипедия и западни медии с тематиката :)

Вече съм сигурен, че спориш сам с огледалото понякога. Гледаш да делиш на черно и бяло, отново. Типично за малките деца - "Този батко е лош, този батко е добър", Тези са от правилния ислям, тези не са... :cry:
 
От: Нашествието на нелегални имигранти в Европа

За да не съм голословен:

piechart.png

И къде е разбивката по "правилен" и неправилен" ислям? Какво точно показва графиката и как подплатява думите ти?
 
От: Нашествието на нелегални имигранти в Европа

@RealMoney, първо образовай себе си, па тогаз мисли за мен. Или не схващаш (липса на интелектуален капацитет), или просто няма какво да напишеш.

Първо, ти излезе с теза - Ако ЕС промени политиката си (ти използва думата гонения, разбира се, това с цел за подсъзнателно вменяване на вина) и започне да действа с твърда ръка спрямо ислямските НЕЛЕГАЛНИ имигранти, то това ще влее хора в редиците на ИД.

Аз ти обясних, като на детенце, че това е неправилна теза, поради следните причини:

- огромната част от имигрантите изповядват друг вид ислям, което значи, че присъединяването им към ИД е невъзможно, докато не си сменят вярата. За да докажеш, че това не е така е хубаво да пуснеш статистика с това какъв ислям изповядват "бягащите". За това ти я поисках няколко пъти. Ако не можеш, това значи че на практика не можеш да докажеш, че бягащите мюсюлмани са религиозно-хомогенна маса.
- огромна част от имигрантите (над 80% - за това е графиката, кяото пуснах последно) пък въобще не са сирийци, т.е не бягат заради военните действия породени от гражданската война в Сирия. Те са нелегални имигранти, които плащат хиляди евро, за да се доберат до Европа.

Значи, всичко това е грешно:

Т.е. мюсюлманите нарочно се поставят между чукът и наковалнята от самата ИД,
Цялостната стратегия се корени в това - като не може да се покаже/направи колко ПО–хубаво място за живеене е на територията на ИД, то поне да се разруши/наруши мястото, където всички мюсюлмани искат да отидат (Запада).
80% не идват от територии на ИД.
И за финал това:
ИД прави атентат в Зап Европа -> Зап. Европа очакваано реагира и започват гонения на мюсюлмани (директни, индиректни и т.н.) –> Тези мюсюлмани се озлобяват и се обръщат към ИД -> ИД прави атентат в Зап Европа -> .....

И каква теза точно защитаваш ти, освен - "Да затворим границите!"?
Тезата ми е - нелегалните имигранти нямат място в държавите от ЕС и трябва да бъдат екстрадирани в родните им държави. Границите трябва да бъдат охранявани и да не се допуска нелегална имиграция - по пример на велики държави, като Израел и САЩ.

А за това кой ислям бил правилен или неправилен - не ме вълнува, стига да си е на мястото - в държавите изповядващи тази религия. Местният ислям в България също не ме вълнува особено, стига да не се радикализира, а да си стои какъвто е бил - народен.

Между другото, по нищо не се различаваш от Страна ;)
 
От: От: Нашествието на нелегални имигранти в Европа

разбира се, това с цел за подсъзнателно вменяване на вина) и започне да действа с твърда ръка спрямо ислямските НЕЛЕГАЛНИ имигранти, то това ще влее хора в редиците на ИД.

Ти определено си много глупав :)

Единствено ти вменяваш вина и чужди думи като мои... Ти не можеш да разбереш, че аз не съм обвинител, вменител и какъвто и да било на ЕС. Това само показва как емоционално подхождаш към въпроса! Емоцията ти пречи на разсъжденията. Ти тези 6.6 млн мюсюлмани във Франция от последната година-две ли са според теб? Защо се ОГРАНИЧАВАШ само с тези "имигранти" от Сирия??? Защото не виждаш по-далеч от носа си.

- огромната част от имигрантите изповядват друг вид ислям, което значи, че присъединяването им към ИД е невъзможно, докато не си сменят вярата. За да докажеш, че това не е така е хубаво да пуснеш статистика с това какъв ислям изповядват "бягащите". За това ти я поисках няколко пъти. Ако не можеш, това значи че на практика не можеш да докажеш, че бягащите мюсюлмани са религиозно-хомогенна маса.

Тъпотии на квадрат. Нагледно, искрено се надявам да можеш да разбереш какво е това:
Madhhab_Map3.png






- огромна част от имигрантите (над 80% - за това е графиката, кяото пуснах последно) пък въобще не са сирийци, т.е не бягат заради военните действия породени от гражданската война в Сирия. Те са нелегални имигранти, които плащат хиляди евро, за да се доберат до Европа.

Асад и Сирия бяха просто пример. Ти определено виждаш всичко черно/бяло. Дали са Асад И ИД, Боко Харам / ДЪржава и т.н. е ВСЕ ТАЯ!

Купи си го ТОВА и попрочети къде другаде се водят военни действия


Тезата ми е - нелегалните имигранти нямат място в държавите от ЕС и трябва да бъдат екстрадирани в родните им държави. Границите трябва да бъдат охранявани и да не се допуска нелегална имиграция - по пример на велики държави, като Израел и САЩ.

Отново коментар отразяващ липсата на мисъл в главата ти. Гледаш първични, но не и вторични последствия. Зап. Европа и САЩ-> Африка и БЛ.Изток-> война; финансиране, военни групи; ИДИЛ/Боко Харам; бежанци; терористични атаки-> строги мерки->....



А за това кой ислям бил правилен или неправилен - не ме вълнува

Шизофреник:
Та, давай статистиката да видим аджеба, колко от мигрантите са от правилния ислям



Местният ислям в България също не ме вълнува особено, стига да не се радикализира, а да си стои какъвто е бил - народен.

"народен ислям" :lol: Това дори няма да го коментирам... И ето пак теб не те вълнува нещо докато то не стане еди-какво-си - вторични последствия. Всеки гледа сега какво е и как е, а не какво го е довело до това положение и как се случва целия процес.

Ти си реакционист и мисленето ти е такова и тезите са ти такива. Затова ще се ограничиш до блещене на реакционистки "тези" и ще си останеш недоволен зрител накрая.


Въпреки, че ме разсмиваш с писанията си си имам по-добри занимания и мисля да приключа разговора. За финал си сложи в подписа това мото, много ти подхожда:

"Ако разполагаш само с чук, то всичко наоколо изглежда като пирон"
 
Последно редактирано:
От: Нашествието на нелегални имигранти в Европа

Глупако, самият факт че уж си специалист по исляма, а не си чувал за термина "народен ислям" (какъвто например изповядват помаците) или "народно християнство" говори за това колко ти е умствения капацитет. Пояснявам, така се наричат религии, които са смесени с местните езически вярвания на населението, което ги изповядва. С една дума има огромна разлика между исляма или християнството на хората от село и официалните форми на религиите. Та, ако бях на тебе, щях да си скъсам дипломите :lol:

Та, давай статистиката да видим аджеба, колко от мигрантите са от правилния ислям
Това съм го написал, щото съм ти коментирам мнението, в което ти говориш за правилен ислям.

Асад и Сирия бяха просто пример. Ти определено виждаш всичко черно/бяло. Дали са Асад И ИД, Боко Харам / ДЪржава и т.н. е ВСЕ ТАЯ!
Ами не е все тая. Навсякъде се говори за "сирийски бежанци". Конфликти има по целия свят, държавите ни не могат да приютяват всеки, който му е скимнало че в държавата му нещо не го кефи.

Отново коментар отразяващ липсата на мисъл в главата ти. Гледаш първични, но не и вторични последствия. Зап. Европа и САЩ-> Африка и БЛ.Изток-> война; финансиране, военни групи; ИДИЛ/Боко Харам; бежанци; терористични атаки-> строги мерки->....
На мен ме ми пука, ако Европа експлоатира Африка и и граби ресурсите. Че създава предпоставки и използва каквито и да е движения за целите си. На мен ми пука, че либералните мекотели канят населението от тези държави тук - за това и е темата. Аз не съм хуманист, винаги има някой преебан и ако мога да избирам това да не съм аз и децата ми (народа ни) и някой в Африка, познай какво ще избера ;)

И пак не те разбрах, какво е решението на проблема? Много пишеш, тук там обиждаш, но нищо не казваш. Типичел либерален льольо.
 
От: Нашествието на нелегални имигранти в Европа

12274276_893930954017484_3453464410290758064_n.jpg
 
От: От: Нашествието на нелегални имигранти в Европа

Това съм го написал, щото съм ти коментирам мнението, в което ти говориш за правилен ислям.


Спри да лъжеш, да замазваш и да се излагаш- за всички става видно вече. Къде видя да съм написал "правилен ислям" преди теб? Покажи ми го. Мишок.


8473396t.png




На мен ме ми пука, ако Европа експлоатира Африка и и граби ресурсите. Че създава предпоставки и използва каквито и да е движения за целите си. На мен ми пука, че либералните мекотели канят населението от тези държави тук - за това и е темата. Аз не съм хуманист, винаги има някой преебан и ако мога да избирам това да не съм аз и децата ми (народа ни) и някой в Африка, познай какво ще избера ;)

Типичен нео-консервен дървен философ, който без да съзнава, с тезите си, кани 1984 в Европа и й ръкопляска. Късно ще е ама ще се усетиш. Плюнчи се по форумите и гледай филма.

И пак не те разбрах, какво е решението на проблема? Много пишеш, тук там обиждаш, но нищо не казваш

Чукът, чукът, той е решението!
 
От: Нашествието на нелегални имигранти в Европа

Пръстите на щурмбанкапутфюрер Нациту трескаво удряха по клавиатурата най-модерно арийско производство. Бързаше да изобличи коварните планове на долнопробната кървава кагебешна десница, спуснала се заплашително над сияещия под лъчите на свастиката Бегерайх.

Скоро щеше да стигне до Шамбала, където стотици поклоници от племето Ганю щяха да го приветстват със старинния цивилизационен поздрав, достъпен само за посветените - тупане по гърдите и възгласа "Вулгар! Вулгар!". Походът срещу комунистическия Мордор, умело скрит под капиталистическа обвивка, щеше да увековечи името му сред ганювците не само по всички земни и неземни континенти, но и сред пътниците, попаднали в задръстване из Млечния път.

Файл Филтър!
 
От: От: Нашествието на нелегални имигранти в Европа

През това време експертът по бизнес-недостатъчност Риъл Фъни чакаше пред кабинета на Нациту с последните специализирани липси на данни по финансовата стратегия на Бегерайха. Новият бюджет щеше да удари в магмата всички древни и съвременни гуру на маркетинга. Основен приход в него щеше да е въвеждане на данък върху буквите в социалките и форумите, леещи се в изобилие от международната рая.

Файл Филтър!
 
От: Нашествието на нелегални имигранти в Европа

Мужи, с тебе никой не говори.

@RM - да престанем с обидите, щото ако продължим най-добре да спрем с писането в темата.

Прав си, аз използвам правилен ислям, но понеже правя няколко неща едновременно, а и с тебе се завърза словесна престрелка се пообърках кой е използват "термина" пръв.

Та, първо да уточним това - какви точно мюсюлмани са мигрантите, просто щото дали ще е християнин или мюсюлманин дето не е от техните, за ИД няма никаква, ма никаква разлика. Та, давай статистиката да видим аджеба, колко от мигрантите са от правилния ислям и колко евентуално биха могли да бъдат вербувани без да с налагат да сменят вярата.

Сега си прочетох добре мненията и твоите. Използвам "правилен" от гледна точка на ИД.

Типичен нео-консервен дървен философ, който без да съзнава, с тезите си, кани 1984 в Европа и й ръкопляска. Късно ще е ама ще се усетиш. Плюнчи се по форумите и гледай филма.
Ще ми обясниш ли как ще стане това? Да видим как по-точно искам да стане 1984 :)

Напротив, моето мнение е точно в защита на това, че не желая ЕС да продължи трансформацията си в ЕСССР.

Смятам, че пускането на огромни количества мигранти с ислямско вероизповедание ще доведе до следното - атентати, размирици и може би локални конфликти на религиозно-расова основа.

Това нещо ще се използва от властимащите, за да легитимират тоталитарната си идеология. Пример за това е приемането на регулациите относно притежанието на оръжие, които станаха факт след атентатите в Париж.
 

Горе