Наши ли са?

Leonsss

New Member
Скоро спорех с един македонец за Кирил и Методий!
Те там ги учили, че са македонци,толкова яростно ги защитаваше.Друг познат учил в Цъюза са му преподавали че братята са руснаци дали на българите азбука.По тази логика предполагам румънците също според за тях, да не споменавам за гърците сигурно са и техни.Турция засега немя претенция към братятя.А изобщо братята създали азбуката наши ли са?Май жсеки както го отъра върти гъза по посока н авятъра:)
 
От: Наши ли са?

Четвъртък е подранил си :D
Българите са били един от най-великите народи.
Невъзможно е да са били друга националност :)
Иска ми се да взема учебник за 1 клас на макетата. Сигурно ще пише, че България е произлязла от Македониъ .
 
От: Наши ли са?

Поредната тъпа тема... Естествено, че са БЪЛГАРИ. Те македонците си присвояват всичко, остава и да им повярваме
 
От: Наши ли са?

Поредната тъпа тема... Естествено, че са БЪЛГАРИ. Те македонците си присвояват всичко, остава и да им повярваме

тъпа е зьа тебе
защото не си учил в странство и да ти казват и преподават че братята са техни сънародници незажисимо в коя държава следваш!
 
От: Наши ли са?

Това промиване на мозъци в даден момент може да се окаже много лошо за нас!
 
От: Наши ли са?

Българи са разбира се.
Като защитава ярностно поискай да го защити с факти.
 
От: Наши ли са?

Те и гърците си мислят, че Кирил и Методий са гърци ама не са. Само като видиш имената и можеш сам да си направиш извода какви са по произход :twisted:
 
От: Наши ли са?

Те и гърците си мислят, че Кирил и Методий са гърци ама не са. Само като видиш имената и можеш сам да си направиш извода какви са по произход :twisted:

В интерес на истината, никога до сега не съм се замислял по този въпрос, но кратко сверяване на часовника с http://bg.wikipedia.org/wiki/Кирил_и_Методий ,ми подсказва, че са Гърци все пак.... родени са в Солун...
 
От: Наши ли са?

Те са родени там, но по това време са били доста спорни работите. Според мен са си славяни, нито византийци, нито македонци (то май тогава е нямало такова нещо като Македония :D). Името Македония идва от местността Македония, която е съществувала и преди хиляди години, но това не означава, че е имало македонци. Те макетата си приписват всичко наше ама нещо много бъркат в историята и не погледнат кога официално е приета държавата Македония
 
Последно редактирано:
От: Наши ли са?

Темата е интересна и има доста спорове и дебати, може да погледнете и това:
http://nauka.bg/forum/index.php?showtopic=3656
Имайки предвид, че са родени в Солун, който е в Македония значи са македонци, друг е въпросът кой какво влага в това.
 
От: Наши ли са?

Имената са гръцки: Кирил - владетел (от гръцки). Методи- скитник (от гръцкото meta hodos - скитaм).

Те и гърците си мислят, че Кирил и Методий са гърци ама не са. Само като видиш имената и можеш сам да си направиш извода какви са по произход :twisted:
 
От: Наши ли са?

далас колко аккаунта врътна вече тук, дай някаква ориенировъчна цифра:)
 
От: Наши ли са?

Сега сериозно! Няма ни едно неопровержимо доказателство че са били Българи. Няма писмено свидетелство за това. Освен в едно житие на Климент охридски в което се споменава че дядо им е бил Български болярин. Те от скромност или в духа на тогавашното време не са писали нищо за себе си. Солун е Византийски град те определено са били благородници / учили са в Магнаурската школа при Фотий, който по късно става Патриарх/ Съученици са на византийския император и на Симеон Велики. Колкото до това какви са по народност може да се извлече сведение само от трудовете им а именно Превода на сложната Църковна и философска литература. Нещо което не би било по възможностите им ако Славянския език не им е бил роден. Преводите са толкова точни че това изключва вузможността да са научили езика на пазара в Солун както твърдят гърците.
 
  • Like
Реакции: Rock
От: Наши ли са?

Това къде са родени е доста тъпа теза. Ако майка ми и баща ми са българи, но по някаква случайност съм роден в Албания, това прави ли ме албанец :D
 
От: Наши ли са?

Единственото точно което може да се каже е че са македонци. Родени са в областта Македония.

По презумция в България приемаме славяните за българи, а всъщност не е така. Тоест, е доста трудно да се нарекат Българи.
 
Скоро спорех с един македонец за Кирил и Методий!
Те там ги учили, че са македонци,толкова яростно ги защитаваше.Друг познат учил в Цъюза са му преподавали че братята са руснаци дали на българите азбука.По тази логика предполагам румънците също според за тях, да не споменавам за гърците сигурно са и техни.Турция засега немя претенция към братятя.А изобщо братята създали азбуката наши ли са?Май жсеки както го отъра върти гъза по посока н авятъра:)

През 1920 преди създаването на Югославия има Сръбска Кралска Академия на Науките, неиния председател и ректор на Белградския Унивеситет Йован Цвиич е правил изследване къде живеят шопите

(ето я картата на сърбите преди югославия - не сме си я измислили ние а сърбите на са ни били приятели да кажеш че са ни бутали по скоро картата е смалена леко в наш ущърб)

417px-Shopluk_region_map.png



Преди 100 години шопите живеят в големия шоплък - после се създава югославия и почва промиваката - Извода е : Само дървен шоп може да реши че е потомък на Александър Македонски и няма начин да го разубедиш че не такъв просто трябва да го приемеш...



Иначе бях гледал едно клипче по господари на ефира от македонската национална телевизия (мислч че е пускано във форума) ставаше въпрос за сътворението и как Господ съзадал бялата раса (македоноидна раса) точно така го казаха - така че промивката е пълна
 
От: Наши ли са?

Абе що пишете глупости ! Не бива да гледате на събития и личности от преди 1200 години като на съвременни.

Тогава Не е имало ни Гърция ни Сърбия ни Македония ...
За Чокоев да спомена че македонската нация е създадена 1945 година.

А Методи и Константин са Византийски Граждани, като баща им Лъв както и по късно Методи за кратко са били управители на Солунска област. А Византия е Източната Римска империя не Епирското царство и не е съвременна Гърция
 
От: Наши ли са?

извод родени в Солун не са гърци!
Никога не са живяли в македония ,а ги преписват за македонци
славяни от византийската империя
и до там
всъшност горе се писа за българи и славяни
прабългарите са малко тук славяните са много
значи говорим славянски език а не прабългарски
останала е думата България а ние сме славяни
толкова объркано
ех аз съм от Тотнъм!
 

Горе