На кой брояч да вярваме?

AMOUN

Well-Known Member
слагам три и трите показват различно примерно - тиксо уебкънтъра и гооглитууу и всеки си брои за него си ... ?

на кого да вярвам - на тоя който показва най-много или на обратното :) или да вадя сметалото и да вадя средно статистично :)
 
От: На кой брояч да вярваме?

Аз вярвам само на "гооглитууу" и awstats-а другите даже и не ги ползвам:)
 
От: На кой брояч да вярваме?

Сигурно разликите идват от това кой как отчита ботовете на търсачките. Няма такова нещо като идеално точен брояч.
 
От: На кой брояч да вярваме?

тиксото много се излага отняколко месеца ...
единствения му плюс е че може да се заключва
иначе от май месец не показва последните 100 откъде идват дева .. и през няколко дена се осира ...
 
От: На кой брояч да вярваме?

analytics много ясно че е най-добре
 
От: На кой брояч да вярваме?

Аз пък като песимист ще изброя недостатъците на всички :p

awstats не е много коректен откъм посещения, защото брои и ботовете (а и при повечето хостинг провайдъри не отчита коректно търсенията на кирилица (говорим за влизанията от търсачки). Също така и не са много данните за посетителите
Аналитикс: кода се слага в дъното на страницата (с цел да не се зарежда бавно страницата), но пък така не отчита някой посещения (примерно на хора които са с бавна връзка и са останали за малко)
Тиксо: горе са изброили доста недостатъци :)
 
От: На кой брояч да вярваме?

Аз пък като песимист ще изброя недостатъците на всички :p

awstats не е много коректен откъм посещения, защото брои и ботовете (а и при повечето хостинг провайдъри не отчита коректно търсенията на кирилица (говорим за влизанията от търсачки). Също така и не са много данните за посетителите
Аналитикс: кода се слага в дъното на страницата (с цел да не се зарежда бавно страницата), но пък така не отчита някой посещения (примерно на хора които са с бавна връзка и са останали за малко)
Тиксо: горе са изброили доста недостатъци :)

Аз пък вярвам само и единствено на логовете на уеб сървъра.
 
От: На кой брояч да вярваме?

Аз вярвам единствено и само на statcounter.com :) Google показва много завишени посетители и това не ми харесва ;)
 
От: На кой брояч да вярваме?

Аз вярвам единствено и само на statcounter.com :) Google показва много завишени посетители и това не ми харесва ;)

Колко посещения и импресии прави този сайт на който гледаш statcounter? Защото при мен на 500К импресии и 40К уникални на ден дава 100К импресии отгоре и 5К уникални отгоре (вкл и ботовете ) в сравнение с останалите броячи...
 
Последно редактирано:

Горе