На коя банка да си взема карта за онлайна плащания?

Здравейте,

Темата може да е дъвката, обаче при мен е малко по - различно положението. Имам две полу-закрити карти на олигофрените от УниКредит, една на ПостБанк изгубена, една на Тимаджииската банка - нея си я харесвах, но така и не пожелаха да ми дадат достъп до онлайна банкиране пасивно, а и тя изтече. Общо взето картите не ги обслужвам и ако отида в някоя от изброените банки веднага ще ме ударят поне 20 лева за такси и другите им глупости. ОББ са много мързеливи и пълни кавали, впрочем както и ПОСТБАНК, при тях не трябва да се споменава думата онлайн понеже започва много да ги домързява.

Карта нормална за в България си имам да плащам, но не искам да я рискувам за онлайн, понеже там държа основната част от парите си (поне тези дето минават през локалния бизнес).
Чета от известно време на за ДСК и техните виртуални карти. Моята идея е да си взема реална карта за предпочита Виса Електрон, и може би след това малко виртуални.
Някакви идей дали ДСК все още са добра алтернатива, имат ли добро онлайн банкиране, ако може и коментар върху таксите им.
Друго - ако имате или знаете по - добра алтернатива, бих желал да я чуя/науча.

Благодаря предварително.
Още нещо повъзможно, картата да бъде без така наречената 3Д помия, понеже въпросната гадост не само, че не защитава много много от кражба, но ми саботира 2-3 плащания и то за по $5-6 долара всяко.
 
От: На коя банка да си взема карта за онлайна плащания?

Тук и тук (след трите ---). Ако не ти са проблем бабите и дядовците между 7-12-то число, теглещи пенсиите, all fine.

3-D и по подразбиране изключено, от е-банкиране се активира по желание (не е задължително), което е-банкиране е достатъчно грамотно и на високо ниво, вкл. с Apps за smartphones и измишльотини екстри. Таксите в тарифата (сравнително поносими). Банката е към OTP Group, нищо общо с рискови гръцки активи и пр. Demo-то може да се разгледа по всяко време на цял екран, както и вляво менютата.

Ако смяташ да си с методът за точно ползване на кинти през виртуалните и преди всяка онлайн покупка да си ги зареждаш с точната или близка до точната сума, като „основната част от кинтите“ да стоят НЕ във виртуалната компонента, то значи едва ли ми могъл да съществува друг реален избор. Поне в България. Поне що се отнася по тази „схема“ на действие, която логично – работи.

0BB си припуснал да споменеш, че картите им НЕ стават за международни онлайн транзакции (от има-няма 7-8г., може би и повече, „странно“, но и НЕ оправят този бъг, идея си нямам защо). Или си имал е-банкирането им. Все тая общо взето.
 
От: На коя банка да си взема карта за онлайна плащания?

Ползвам ДКС за фирмени цели, досега единствения недостатък, който съм им открила, че таксата им, която се дърпа на последното число в месеца, не излиза в извлеченията до 5-7 число, после се появява.
Като проучвах банките преди няколко месеца, всички предлагаха близки такси, та избора трябва да се сведе до какво предлагат, а не за колко пари.
 
От: На коя банка да си взема карта за онлайна плащания?

Аз съм на фибанк и съм доволен от интернет банкирането и таксите.
 
От: На коя банка да си взема карта за онлайна плащания?

BurnX: Да де и аз съм на тях и съм доволен, обаче тяхната ми е основната Българска карта и сметка, и не ми се рискува в Интернет. Понеже дори да е друга карта, като на една банка, ако стане нещо, ще сложат ръка бързо бързо на парите ми. Иначе ФиБанк са си ОК, особенно черните карти.


3des: На ПроКредит фирмени сметки, плащане постъпило 26.02.2015, излиза в извлечение за 05.03.2015. Тва са скапани кавали, разходите могат да се отлагат, но приходите не могат. Иди обясни после на данъчните, че не си внесъл ДДС в 02.2015, понеже кавалите от ПроКредит са вкарали плащането в 03.2015.
От друга страна на ОББ и УниКредит извлеченията са толкова отвратителни, че трябва да си вземеш някои дето да разчита карти и йероглифи да ги разгадава, сумите в на УниКредит хвърчат из дебит/кредит все едно играеш някаква игра с виртуални пари. В смисъл толкова не ясно са разграничени, че трудно може да се разграничи коя сума къде отива.

Но да оставим фирмите. Мен ми трябва нормална карта, с пасивно банкиране, по възможност виртуални карти, и колкото се може по - малко ходения до банката.
 
От: На коя банка да си взема карта за онлайна плащания?

bigdarkmad, ясно - моя проблем е нищожен :)
Виртуална карта на ДСК ползвам от години, нямам спомен за никакъв проблем с нея.... Прехвърлям от разплащателна сметка, може и спестовна сметка да си направиш (никой не ти ги вижда тия пари, дори и служителите в банката)...
 
От: На коя банка да си взема карта за онлайна плащания?

BurnX: Да де и аз съм на тях и съм доволен, обаче тяхната ми е основната Българска карта и сметка, и не ми се рискува в Интернет. Понеже дори да е друга карта, като на една банка, ако стане нещо, ще сложат ръка бързо бързо на парите ми. Иначе ФиБанк са си ОК, особенно черните карти.


3des: На ПроКредит фирмени сметки, плащане постъпило 26.02.2015, излиза в извлечение за 05.03.2015. Тва са скапани кавали, разходите могат да се отлагат, но приходите не могат. Иди обясни после на данъчните, че не си внесъл ДДС в 02.2015, понеже кавалите от ПроКредит са вкарали плащането в 03.2015.
От друга страна на ОББ и УниКредит извлеченията са толкова отвратителни, че трябва да си вземеш някои дето да разчита карти и йероглифи да ги разгадава, сумите в на УниКредит хвърчат из дебит/кредит все едно играеш някаква игра с виртуални пари. В смисъл толкова не ясно са разграничени, че трудно може да се разграничи коя сума къде отива.

Но да оставим фирмите. Мен ми трябва нормална карта, с пасивно банкиране, по възможност виртуални карти, и колкото се може по - малко ходения до банката.

Направи си 2ра карта и си купи токен за онлайн банкиране. Така може да си прехвърляш пари от основната към тази 2рата (която ще ползваш само за интернет) само когато ти трябват.
Няма нищо по хубаво картите ти да са ти към една банка , а точно с интернет банкирането може да си прехвърляш и не трябва да ходиш само до банката.
 
От: На коя банка да си взема карта за онлайна плащания?

Опитай с Райфайзен. Те са с ниски такси и можеш да извършваш т.нар. withdraw ако я вържеш с пейпал.
Да, така е наистина. Райфайзен е супер
 
От: На коя банка да си взема карта за онлайна плащания?

ДСК разбира се! Качествено, точно, надеждно, е освен бързо... но както случиш. Чувал съм доста хубави думи и за ПИБ.
 
От: На коя банка да си взема карта за онлайна плащания?

Добре е преди да се препоръчва „X“ банка, да се запознае човек КОНКРЕТНО с даденият възложен проблем и изисквания на OP-а, а именно:

не искам да я рискувам за онлайн, понеже там държа основната част от парите си (поне тези дето минават през локалния бизнес).
Чета от известно време на за ДСК и техните виртуални карти. Моята идея е да си взема реална карта за предпочита Виса Електрон, и може би след това малко виртуални.

Да проверите дали Вашата банка е „рискувателна“, т.е. НЕ предлага изобщо и тотално виртуални карти. Ако е (т.е. не предлага), то тя авт. отпада от списъкът на предложения. Знаем за купищата история в нета с чорени кинти, щото хората теглили от ph!shed банкомати или платили нещо онлайн в „незнаен сайт“ и им окрали целите суми, а банката има гаранция единствено до 300 кинта май беше, които и тях надали връща дори, камоли ако с хилки са чорените. Е, те той към такива банки едва ли ще се насочва, търси сигурност и то не каква да е, която малко банки/а могат да предоставят.

А не просто „X“ банка, щото… бла бла бла причини, които от тях няма интерес и изгода OP-а.
 
От: На коя банка да си взема карта за онлайна плащания?

BurnX: Извинявай, ама май не си наястно. Това, което казвам е, че ако примерно нещо стане с едната ти карта (и макар че не е възможно дебитна карта да мине на негативен баланс), може разни говнари като ПейПал, ФейсБоок и прочие (дето не ги ползвам) да тръгнат да ти задължават банката или сметката, още по зле чуждестранна банка да прави чардж бак на някой от техните олигофрени. Абе с две думи, държенето на две карти една за нормалния пазар и една за интернет в една и съща банка е голямо "NO - NO". Колкото и сигурно да изглежда винаги могат да те преебат. Закривал съм карта на ФиБанк, там подписваш че ако има някакви искове до 2 месеца (ли колко беше) поемаш отговорност да ги покриеш. Ако имаш друга сметка при тях сами ще си ги покрият естествено...

На УниКредит ГорнарБанк, най - дрисливата и лайняна банк, номер 1 по мизерии, не само че не искаха да ми дадат копие от договор, говорим за централния клон в Бургас зад сградата на НАП, ами имам и две карти. Едната не я ползвах 2 години, според малоумната им система се самозакрива след 6 месеца, да ама не, стой си с негативен баланс. Втората ми карта пак същата мизерия, само че след като ми отказаха договор и нещо ми осраха пина на Картата, им дръпнах всичката си наличност под носа преди да успеят да таксуват нещо, и повече с таз банка никога нищо. Освен това имам доказани случай, за абсолютно една и съща услуга ти взимат две различни такси. Това не е един единствен случай, а явно такава им е практиката, там няма правила, служителя решава какво да става.

Може да не е пълния пакет услуги, но ще направя това което ¦•••SHERIFA•••¦ казва. Ще го съобразя с текущите ми нужди, после ако ми хареса и имам нужда ще го разширя, все пак никоя банка няма да те върне за повече услуги (освен ПостБанк и ОББ, там това е повече работа за тях, а те не обичат да се претоварват)

За да не отива на тотално хейтърска темата, да кажа че харесвам черната карта на ФиБанк МастерКард, навсякъде никакви такси. Обаче не ми се жертва такава за интернет, та от там дойде и проблемът.
 
От: На коя банка да си взема карта за онлайна плащания?

втора сметка с карта си открий, не втора карта към същата сметка, това за безплатните преводи м/у сметките си остава валидно.
 
От: На коя банка да си взема карта за онлайна плащания?

втора сметка с карта си открий, не втора карта към същата сметка, това за безплатните преводи м/у сметките си остава валидно.

Точно това имах предвид горе. Всяка карта си е на отделна сметка и си слагаш пари в тази , за онлайн плащанията, само като искаш да си купиш нещо. С онлайн банкирането не трябва да се разхождаш до банката , а основната ти карта , където са и парите , не си даваш никъде онлайн данните. Според мен е достатъчно сигурно.
 
Re: От: На коя банка да си взема карта за онлайна плащания?

BurnX: Пак е същата ситуацията. Ако стане проблем с едната сметка/карта, веднага ще си покрият парите от другата. Мен досега банка за липсващи суми не ме е търсила, но ако парите вече са си при тях, със сигурност ще си ги покрият, пък тогава иди се разправяй.
Както казах, когато закривах едната си карта и сметка към ФиБанк, разпитвах точно по този въпрос и отговорите не ми харесаха.
Иначе пак да кажа, ФиБанк като банка за България ми харесва, условията им също ми харесват, работното време е супер, въобще добре са за мен.
 
От: На коя банка да си взема карта за онлайна плащания?

Значи ако имате 10 лв в картата за онлайн плащания и ако някой я хакне - може да загубите само 10 лв.

В другата карта и другата сметка може да имате 10 бона.
 
Re: От: На коя банка да си взема карта за онлайна плащания?

user30: не точно, има малка вероятност да те оставят на негативен лимит, тогава вече става забавно...
 
От: Re: От: На коя банка да си взема карта за онлайна плащания?

BurnX: Пак е същата ситуацията. Ако стане проблем с едната сметка/карта, веднага ще си покрият парите от другата. Мен досега банка за липсващи суми не ме е търсила, но ако парите вече са си при тях, със сигурност ще си ги покрият, пък тогава иди се разправяй.
Както казах, когато закривах едната си карта и сметка към ФиБанк, разпитвах точно по този въпрос и отговорите не ми харесаха.
Иначе пак да кажа, ФиБанк като банка за България ми харесва, условията им също ми харесват, работното време е супер, въобще добре са за мен.

С карта без пари , ако ми кажеш как може да платиш нещо те признавам... Няма как да мине каквато и да е транзакция , ако няма наличните пари в сметката. Банката просто я отказва и имаш в извлечението си сумата и - недостатъчен лимит по сметка.
 
Re: От: Re: От: На коя банка да си взема карта за онлайна плащания?

BurnX: Еми обажда се компания Х в банката и казва тоз идеот ххх ххх ни скамна едни колко си долара/лева/евра преди 1 месец и нашия клиент ХХХ (някой друг) чак сега е разбрал. Искаме да заведем някакъв иск/нещо негативно срещу въпросния съдържател на акаунт Х и Вие да ни върнете парите. Малко абсурдно звучи, но полицата при закриване на сметката на ФиБанк съдържа подобна клауза, за да я включат значи има теоретична такава възможност.
Даже в момента знам за един такъв метод, най - общо някои големи компании работят на принципа - ползвай сега, плащай после. Какво става ако представиш дебитна карта реална с много ниска наличност, а след това трябва да те таксуват $300 за ползваните услуги - НИЩО, понеже картата ти няма наличност. Така излиза, че си ползвал, а не може да си платиш. Естествено голямата компания е прецакана и не се знае какво ще предприеме...Всеки случай това не се прави от един човек, а от милиони, така че най - логично е да се обърнат към твоята банка за парите...
 
От: Re: От: Re: От: На коя банка да си взема карта за онлайна плащания?

BurnX: Еми обажда се компания Х в банката и казва тоз идеот ххх ххх ни скамна едни колко си долара/лева/евра преди 1 месец и нашия клиент ХХХ (някой друг) чак сега е разбрал. Искаме да заведем някакъв иск/нещо негативно срещу въпросния съдържател на акаунт Х и Вие да ни върнете парите. Малко абсурдно звучи, но полицата при закриване на сметката на ФиБанк съдържа подобна клауза, за да я включат значи има теоретична такава възможност.
Даже в момента знам за един такъв метод, най - общо някои големи компании работят на принципа - ползвай сега, плащай после. Какво става ако представиш дебитна карта реална с много ниска наличност, а след това трябва да те таксуват $300 за ползваните услуги - НИЩО, понеже картата ти няма наличност. Така излиза, че си ползвал, а не може да си платиш. Естествено голямата компания е прецакана и не се знае какво ще предприеме...Всеки случай това не се прави от един човек, а от милиони, така че най - логично е да се обърнат към твоята банка за парите...

Не съм запознат с такива методи. На повечето места - плащаш и тогава ти дават услугата/стоката. И като нямаш пари просто не ти дават нищо .... Това горе ми звучи като филм....
 

Горе