На мен ли ми се струва или форума лагва ?

От: На мен ли ми се струва или форума лагва ?

На мен бавно ми зарежда, но може и да е от нета ми...
 
От: На мен ли ми се струва или форума лагва ?

Скъсва се даже.... ама аз вече не смея да се обаждам, че блинки си мисли че е нарочно :wink:
 
клаудфлеър и различните доставчици .. в случая има проблем в клаудфлеър прага нищо че дава че форума дава грешка през впна си се вижда непрекъсваем... клауд флеър прага дава грешкара форума си е тук

по принцип сънбираме обратна връзка ше измисля нещо дали мога да го излъжа да не минава от там

иначе и аз го виждам работи работи много бързо на някоя страница се замисли....

общо взето по същия начин ми се държи и самият сайт на https://www.cloudflare.com
 
От: На мен ли ми се струва или форума лагва ?

Ето пак :
pr1.JPG

pr2.JPG


Медодругото има проблем и с добавянето на снимки :)
 
Re: От: На мен ли ми се струва или форума лагва ?

Скъсва се даже.... ама аз вече не смея да се обаждам, че блинки си мисли че е нарочно :wink:

Ааа, няма такова нещо. ;) Иначе си спомням, че ти първи се оплака. :)
 
От: На мен ли ми се струва или форума лагва ?

Принципно е много "рязък", но като увисне си висне яко, а то е често, през минути. При логин почти всеки път ви се бъгва логина и можеш да си пишеш паролата "видима". При пост всеки път щом започнеш да пишеш зацикля, рифрешва (все едно прави тракинг) и едва след това можеш да продължиш, като междувременно писаниците са "във въздуха"
Това определено го немаше преди. Да нема няква яка кешовица, че си мислите, че е много бърз?
 
От: Re: На мен ли ми се струва или форума лагва ?

значи паузирах клаудфлеъра

сложете за днс 8.8.8.8 и 8.8.4.4 и ще излезе веднага бързичък иначе утре чак като ви рефрешне на доставчика днса

Аз лично не смятам, че проблема е в resolv-a, защото докато беше down при мен се резолваше . Както показах на tracerout-a .
 
Re: От: На мен ли ми се струва или форума лагва ?

има на предвид че паузирах клаудфлеъра и не минава през тяхната мрежа и си работи

само че който си ползва днисте на испто още го вижда през клаудфлеъра... и вероятно до утре ще го вижда така или докато ъпдейнте след някоя друга седмица :)


с днсите на гугъл в момента ще го видите бърз :) те още като писах рефрешнаха :) имам плъгин на брузъра показва уебсървъра...... като cloudflare-nginx се смени с litespeed няма нужда да гледам че е рефрешналао :)
 
От: Re: От: На мен ли ми се струва или форума лагва ?

има на предвид че паузирах клаудфлеъра и не минава през тяхната мрежа и си работи

само че който си ползва днисте на испто още го вижда през клаудфлеъра... и вероятно до утре ще го вижда така или докато ъпдейнте след някоя друга седмица :)


с днсите на гугъл в момента ще го видите бърз :) те още като писах рефрешнаха :) имам плъгин на брузъра показва уебсървъра...... като cloudflare-nginx се смени с litespeed няма нужда да гледам че е рефрешналао :)

Ааа при мен се опресни (route to predpriemach.com ххх.ххх) сега ще дебна :)
 
Последно редактирано от модератор:
дам това имах на предвид :) явно доставчика ти е свестен някой чак утре в другиден, другата седмица ще ъпдейтнат итнт въпреки че днс записа има нисък ттл затова им казах да си сложат днсите на гугъл :)
 
От: Re: На мен ли ми се струва или форума лагва ?

дам това имах на предвид :) явно доставчика ти е свестен някой чак утре в другиден, другата седмица ще ъпдейтнат итнт въпреки че днс записа има нисък ттл затова им казах да си сложат днсите на гугъл :)

Не следиш темата , доставчика съм аз :) И да сега изглеждат нещата ОК , макар и на 15-ти хоп :)
 
е канада не е близо че да са малко хоповете :) да признавам следя само половин око :oops: пържя си картофки за вечеря на тиган :)

както казах мерси за обратната връзка :) аз незнам защо са решили от клаудфлеър да прекарват трафика през прага и не дават проблемите в реално време...
 
От: На мен ли ми се струва или форума лагва ?

И при мен се забелязва забавяне на моменти. Според мен нито е от cloudflare, нито от доставчиците, тъй като в офиса сме с 2 и при двата е така (Булсатком и Виваком).
Браузъра седи и чака отговор от LiteSpeed уеб сървъра. Тоест проблема по-скоро не опира до свързаност, а до уеб сървъра.
Ако е на VPS, каква е настройката Keep-Alive?
Имахме така един клиент, при който бавеше заявките при пуснат KeepAlive в apache. Обикновено тази настройка подобрява скоростта на обработване на заявките и намалява нужната процесорна ютилизация. Но в определени случаи ефекта е обратен - започва да бави заявките. Пробвайте да я изключите - процесора ще се използва повече, но пък няма да бави, а според мен доста вероятно е от това.
Ако се окаже това - може да се включи, но трябва да се tweak-не, така че да е максимално оптимална настройката.
 
keep alive е на смарт :) но не мисля че е от това...
Smart Keep-Alive Go to top
Description: Specifies whether to turn on Smart Keep-Alive. This option is effective only if Max Keep-Alive Requests > 1. If enabled, you can also enable/disable it at virtual host level. Smart keep-alive will only establish keep-alive connections for requests of JavaScript, CSS Style Sheet and image files. For html pages, connection will not be kept alive. This will help serve more users more efficiently. Normally a web page contains multiple images and scripts that will be cached by the browsers after initial request. It is more efficient to send those non-html static files through a single keep-alive connection and have the text/html file send through another non-keep-alive connection. This method will reduce idle connections and in turn increase capacity to handle more concurrent requests and users.
Syntax: Select from radio box
Tips: [Performance] Enable it for high-load web sites.


по скоро е това ... не съм с клауд линукс ама точно горе долу такъв е проблема който се появява от време на време


До момента съм ползвал (пробвал) по един или друг повод над 15 хостинг доставчика, и твърдя, че повечето (да не кажа почети всички) са много зле. Ето какво ми отовориха преди няколко дена от един от тях:

We are working to improve the time to first request completion. We attribute this to not having a PHP opcode cache installed, as we have seen greater first-request speeds in the past when utilizing a PHP opcode cache. The problem is the current version of LiteSpeed coupled with CloudLinux tend to run in to issues when trying to run a PHP opcode cache. We are working closely with LiteSpeed to try to resolve this issue, and as soon as it is resolved we will get an opcode cache installed and we should see significant first-request speed improvements.

За справка, въпросниата първа заявка се изпулнява за около 0.5 - 1.5 секунди !!!!! (от там позва зареждане на сайта, реално)

Иначе мисля да мина Hiawatha webserver който е билдван за секюрити ама е бързичък... само да ми остане време да го поразуча
http://www.hiawatha-webserver.org/weblog/57
 

Горе