На монитор 16:9 или 4:3 кодирате

dalasweb

Well-Known Member
Здравейте!
На какъв тип монитор 16:9 или 4:3 правите вашите интернет страници?
 
От: На монитор 16:9 или 4:3 кодирате

Не знам конкретно за интернет страници но аз мразя шрокоекранния формат 16:9, той е за дръпнатоочни бангьози

Аз възприемам света във формат 4:3 и винаги разтягам черните ленти
 
От: На монитор 16:9 или 4:3 кодирате

Оптимален вариант 16:9. Отляво инстументи от дясно инстументи и в средата поле за работа ~4:3 ..
 
От: На монитор 16:9 или 4:3 кодирате

Мразя 16:9
Въобще не е удобен за нет. Става само за мултимедия.
 
От: На монитор 16:9 или 4:3 кодирате

Говоря за работа. Иначе за ровичкане из нета и 9:16 ще е добре ;) една страница постове видима без скрулиране!
 
От: На монитор 16:9 или 4:3 кодирате

16x9 откакто съм с лаптопа, даже 4:3 ми се струва сега хипен неудобен.
 
От: На монитор 16:9 или 4:3 кодирате

И аз съм мислил за 9x16 :)
Някой производител сетил ли се е да прави такива монитори ?
 
От: На монитор 16:9 или 4:3 кодирате

Ми то става има монитори с въртящи се стойки (нявярно може да се закупи и само стойка), както и видеокартите поддържат завъртане на картината. Завърташ монитора на 90' правиш настройка на драйвера на видоекартата и оп имаш 9x16 .. :)
 
От: На монитор 16:9 или 4:3 кодирате

Не става със завъртане, пробвал съм (HP1740 - фабрично е със стойка, която може да се завърта). Проблема е в ъгъла на видимост.
 
От: На монитор 16:9 или 4:3 кодирате

А да ви питам тук за да не правя нова тема.
Купих си нов монитор 21 инча метнах си и windows 7 щото досега бях с тия старите монитори големите беше 17 инчов и бях с виста. Сега като сложих новия монитор и качих 7-цата сайтовете ми ги изкарва много малки от ляно и дясно на сайта има по 5-6 см резолюцията ми е 1920х1080 с тази резолюция картината е идеална просто перфектна като сменя на по малко картината няма същото качество пък и само текста се уголемява сайтовете пак са си същите и ме дразни това, че са толкова малки и ги зуумвам с CTRL и +
 
От: На монитор 16:9 или 4:3 кодирате

Ми нормално да са ти малки, все пак сайтовете се правят с нормална ширина от около 1000 пиксела.
Ти като си със ширина 1920 какво очакваш :)
 
От: На монитор 16:9 или 4:3 кодирате

16:9 е по-подходящ за игри или видео на HD, но ако използваш компютъра за интернет или някакви други програми като Photoshop или iTunes (не игри) е по-добре да си вземеш 4:3.
 
От: На монитор 16:9 или 4:3 кодирате

16:9 е по-подходящ за игри или видео на HD, но ако използваш компютъра за интернет или някакви други програми като Photoshop или iTunes (не игри) е по-добре да си вземеш 4:3.

А бе гледам аз някакви теми от 1-2 години ми излизат тука .. ъпнати .. пък аз си чета редовно "какво ново"
мнения ли трупаш .. какво става ...
 

Горе