На светлинни години сме от китайците, няма да ги стигнем скоро....

От: На светлинни години сме от китайците, няма да ги стигнем скоро....

Типично по български някой пише тема за нещо положително и веднага 4-5 човека я осират......
Кое по-точно в темата е положителното?
аз виждам само отрицателни неща - завист и необразованост
 
От: На светлинни години сме от китайците, няма да ги стигнем скоро....

Кое по-точно в темата е положителното?
аз виждам само отрицателни неща - завист и необразованост

Момичето се радва на практиката на китайските магазини и е решила да го сподели. Какво лошо има в това
 
От: На светлинни години сме от китайците, няма да ги стигнем скоро....

Кое по-точно в темата е положителното?
аз виждам само отрицателни неща - завист и необразованост
Момичето споделя, а не завижда, пък ти като много виждаш - продължавай
само отрицателните неща да си виждаш. Твой проблем си е.
При това темата с китайските мейли е интересна, защото точно така се продава стока -
с ухажване на клиента.:)
Мога да споделя като вносител на едро на стока от ЕС, че нито германците,
нито англичаните имат тази практика да гъделичкат клиента, за да му продадат / пробутат / лекичко стоката си.
И за хиляди евра да им пазаруваш, много рядко сами ще се сетят да ти счупят от цената или
някакъв друг дребен жест да ги направят. Сетете се сега сами защо пробиват китайците.
Не е само до стоката и цените - владеят изкуството на зарибяването.
 
От: На светлинни години сме от китайците, няма да ги стигнем скоро....

Момичето споделя, а не завижда, пък ти като много виждаш - продължавай
само отрицателните неща да си виждаш. Твой проблем си е.
При това темата с китайските мейли е интересна, защото точно така се продава стока -
с ухажване на клиента.:)
Мога да споделя като вносител на едро на стока от ЕС, че нито германците,
нито англичаните имат тази практика да гъделичкат клиента, за да му продадат / пробутат / лекичко стоката си.
И за хиляди евра да им пазаруваш, много рядко сами ще се сетят да ти счупят от цената или
някакъв друг дребен жест да ги направят. Сетете се сега сами защо пробиват китайците.
Не е само до стоката и цените - владеят изкуството на зарибяването.

Не са само китайците. Ползвам няколко американски и английски услуги, главно за мониторинг и анализ. И те редовно изпращат такива съобщения. Макар и автоматични или полу-автоматични, ефект има. Аз също се старая да се придържам към тази практика до колкото мога.
 
От: На светлинни години сме от китайците, няма да ги стигнем скоро....

Момичето се радва на практиката на китайските магазини и е решила да го сподели. Какво лошо има в това

Момичето споделя

Прочетете пак заглавието на темата.

заглавието на темата можеше да бъде "Ето как да накараме стари клиенти да купя отново", "Чудесен пример за имейл маркетин", "Как се ухажват стари клиенти" - това е положително и полезно

а НЕ нейното:
"Вижте колко сме прости и назад с материала"

п.п. този мейл ми се струва малко пренасилен и лицемерски
 
От: На светлинни години сме от китайците, няма да ги стигнем скоро....

Наскоро влизам в един от китайските магазини и веднага ми изскача съобщение, обаче тъкмо да се ядосам и гледам, че ми предлагат купон от 20 долара, ако попълня анкета. Е, попълних анкетата, питат разни неща, какво бих си купила ако ми дадат премия, какви продукти най-често купувам онлайн и все такива практични въпроси. Накрая получавам имейл, благодарят за отзивчивостта и ми дават код за 20 долара, който мога да си ползвам когато искам, няма срок. Това си е яко, хем получават важна информация, хем клиента си получава отстъпката и е доволен.
 
От: На светлинни години сме от китайците, няма да ги стигнем скоро....

Прочетете пак заглавието на темата.

заглавието на темата можеше да бъде "Ето как да накараме стари клиенти да купя отново", "Чудесен пример за имейл маркетин", "Как се ухажват стари клиенти" - това е положително и полезно

а НЕ нейното:
"Вижте колко сме прости и назад с материала"

п.п. този мейл ми се струва малко пренасилен и лицемерски

Заглавието си е ок, мен не ме дразни.

Естествено, че мейлите ще са лицемерни, да не би да има хора, които да очакват,
че ще са искрени.:) Все пак целта в крайна сметка е да се продаде някаква стока.
Истината е, че чрез такива мейли и разни дневни отстъпки, купони за намаление и т.н.,
успяват да погъделичкат егото на "негово величество купувача".:)
 
От: На светлинни години сме от китайците, няма да ги стигнем скоро....

Прочетете пак заглавието на темата.

заглавието на темата можеше да бъде "Ето как да накараме стари клиенти да купя отново", "Чудесен пример за имейл маркетин", "Как се ухажват стари клиенти" - това е положително и полезно

а НЕ нейното:
"Вижте колко сме прости и назад с материала"

п.п. този мейл ми се струва малко пренасилен и лицемерски

Просто се отпиши от темата, като те дразни...
 
От: На светлинни години сме от китайците, няма да ги стигнем скоро....

Заглавието си е ок, мен не ме дразни.

Естествено, че мейлите ще са лицемерни, да не би да има хора, които да очакват,
че ще са искрени.:) Все пак целта в крайна сметка е да се продаде някаква стока.
Истината е, че чрез такива мейли и разни дневни отстъпки, купони за намаление и т.н.,
успяват да погъделичкат егото на "негово величество купувача".:)

Незнам как може да ти гъделичкат егото с лицемерие
няма лошо - може да ти харесва, със сигурност не си сам

Просто се отпиши от темата, като те дразни...

Как разбра, че ме дразни? :mrgreen:
Това, че не съм съгласен с теб, далеч не е причина да не чета темата - напротив.
Ако бяхме на едно и също мнение не бих чел/
 

Горе