Некомерсиален сайт има ли нужда от Privacy Policy?

koti0

New Member
Здравейте,
не съм сигурен дали пиша в правилния раздел, за което моля да ме извините ако съм объркал.

Има ли нужда некомерсиален сайт, на който няма разположени реклами, да има Privacy Policy страница?
 
От: Некомерсиален сайт има ли нужда от Privacy Policy?

Зависи каква е целта на занятието. Със PP можеш да опишеш че имаш аналитикс и следиш посещенията.
 
От: Некомерсиален сайт има ли нужда от Privacy Policy?

Ако се хоства в EU или там каквото е нужно според закона на EU за бисквитките е нужен такава страница.
Спрете да се заблуждавате, че това е изискване на Google заради Adsense!
 
От: Некомерсиален сайт има ли нужда от Privacy Policy?

По въпроса за бисквитите: http://nocookielaw.com/

Трябва да си напишеш и личните данни (ако сайтът е твой). Иначе имаме закони за защита на личните данни. Обаче друг закон казва, че трябва личните ти данни да са публикувани в Интернет, ако имаш сайт.

Разбира се, простото решение е да не пишеш личните си данни и да сложиш whois privacy на домейна за да не знаят кого да глобят.
 
От: Некомерсиален сайт има ли нужда от Privacy Policy?

Не се заблуждавам заради Adsense, просто ми е любопитно ако нямам такава страница кой би ми направил проблем.
 
Re: От: Некомерсиален сайт има ли нужда от Privacy Policy?

Не се заблуждавам заради Adsense, просто ми е любопитно ако нямам такава страница кой би ми направил проблем.

Хубаво е да има, независимо от бизнеса. Там се споменават неща, с които е хубаво да запознаете потребителя. Дори Terms & Conditions бих препоръчал, защото там пък запознавате потребителя с неговите права като такъв на вашия сайт. Според мен всеки бизнес е добре да има: Privacy Policy, Terms & Conditions, FAQs. Не е нужно да са мека корпоративни, но е добре да имат, защото трябва да има някакви изнесени правила, или поне да се споменава какво е редно и какво не. Утре копират сайта ви и какво? Еми не го пише, ходи се оплаквай. :) Да, ще го репортнете, ама я ви уважат репорта, а не, а реално не е споменато, че не може да се използва съдържание, айде не цялото, но някакво. :)
 
От: Некомерсиален сайт има ли нужда от Privacy Policy?

Тъй като това е нещо ново за мен, какво точно трябва да представлява Terms & Conditions? Прегледах в интернет за примери, както и на други сайтове terms & conditions, но нещата са много надълго и нашироко написани и на много високо юридическо ниво. Могат ли да се кажат нещата по-накратко и ако имате възможност да ми дадете пример с по-кратки terms & conditions?

ПС: Тъй като phpBB ми се стори с най-лесни условия и правила мога ли да копирам от тях?
 
Последно редактирано:

Горе