Некоректен колега

vasetokb

Member
Пускам темата с целта, ако може да предпазя други колеги от излишни нерви.Става дума за колегата roskobe
Малко предистория ... купих един сайт от колегата (темата още е активна) с уговорката да окаже съппорт за сайта и да даде едни рекламни материали, които бяха описани в темата.Взех сайта и започна ходене по нервите.Не вдигаше телефона, когато звънях от друг телефон вдигаше, защото не знаеш че е моя.Веднъж само ми оказа съппорт за прехвърлянето на хостинга.Вече 2 месеца нито Вайбър, нито Фейс нито телефон ... не вдигна изобщо и не пише.Пича си е активен във фейса, но явно не иска да пише.Не си пое ангажимента да вкараме сайта в действие (има много проблеми).Също така се оказа, че не е платено на човек, които е написал кода на сайта ...
Пак казвам, ако нямате излишно време и нерви, просто си помислете преди да работите с човека.
Надявам се поне тук да пише, ако нещо от нещата не е вярно.
Лека вечер на всички !
 
Последно редактирано:
  • Like
Реакции: CTAH
От: Некоректен колега

Абсолютно подкрепям мнението на vasetokb за Росен(roskobe). Преди половин година въпросния индивид се свърза с мен относно скрипт за интеграция на магазин на OpenCart с онлайн магазин за дрехи. Понеже скрипта, с който разполагаше изобщо не отговаряше на необходимите изисквания за интеграция предложих да инсталирам моя модул за тази интеграция, който вече бях изработил за друг клиент, с уговорката да тества няколко дни и ако е доволен да го заплати. Направих даже няколко доработки специално за неговия магазин. След седмица две започна да не отговаря на обажданията ми. После ми се включи негов приятел в скайп който ме убеждаваше че Росен бил много зает, и сега нямали достатъчно пари и щели да се разплатят в декември месец. Разбрах на къде отива работата, но реших да изчакам. И така до преди месец може би когато пусна тема за продажба на въпросния магазин -> http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=58195 (забележете че магазина е все още запазен за продаване). Тогава му се включих на лично и му казах ясно и точно, че ако продължава да използва модула ми, ще трябва да го заплати. По чудо ми отговори, каза ми че бил в чужбина през тези месеци и че веднага щом продаде магазина ще се разплати с мен. И така докато въпросното момче, което е имало лошия късмет да закупи магазина от него ми се включи на лично, за да ме пита относно поддръжка на модула. Лично за мен няма проблем, че не е заплатил модула - нито прехраната ми е зависила от тези пари, нито пък той е реализирал продажби чрез магазина през този период. Но факта, че е използвал модула ми за да продаде магазина си без да го е заплатил и наглостта след това да каже на купувача да се обърне към мен за съпорт говори достатъчно за неговото дебилно и некоректно отношение. Та така.. трябва да имате едно на ум за него, докато не вземе парите или в моя случай софтуер е много разговорчив и активен, но вземе ли ги се покрива като мишка и остава неоткриваем.
 
  • Like
Реакции: CTAH
Местя я в подходящата секция - За форума, защото е част от форума. ;) Дай линк към профила също. Честито, спечели си това да не се търгува с него. ;)

Не е ли редно да си спечели и банан?
 
Не е ли редно да си спечели и банан?

Да, по принциип е редно, но на практика даваме 1-2 дни да се защити или да представи неговата гледна точка и след това бан. Иначе е малко криво така да се действа веднага. За това и темата е тук, за да е под ръка и да се вижда. ;)
 
От: Некоректен колега

Къде е този сайт с 3000 артикула и един модул, ако може поне линк към сайта да видиме дали си е заслужавало.
 
От: Некоректен колега

Работил съм с roskobe. Бил е точен към мен... Явно с нещо сте го издразнили...
 
От: Некоректен колега

Просто колегата не си удържа на думата и престана да комуникира, преди да е свършена работата ... вайбър,фейс,телефон,поща.
 
Re: От: Некоректен колега

Просто колегата не си удържа на думата и престана да комуникира, преди да е свършена работата ... вайбър,фейс,телефон,поща.

Потребителят имаше 2 дни да даде информация за случката. В момента е баннат: http://www.predpriemach.com/member.php?u=2017 Както и обещах. ;)
 
От: Некоректен колега

Не го защитавам, не оставяйте с такова впечатление. Просто казах, че имахме бизнес сделка и премина точно.
Относно Blinky си преценява, ама като гледам кога е влизал за последно и ако реши да влезне на ново ще се чуди от коя страна слънцето го огряло и няма да има начин как да се защити.
 
Re: От: Некоректен колега

Да, не влизал от 19 март.

Какво ? Да го ънбанна ли? Е нали има скайп комуникация, телефон, вайбър? Или - мога да го върна, автора да ми каже как ще е ОК, за да може да е максимално Ок и за двете страни. ;)
 
От: Некоректен колега

Да, не влизал от 19 март.

Как ще влезне, взел е парите и сигурно е заминал пак за чужбина... Как да не му влезнем в положение... зает човек е, не трябва да се притеснява за неизплатени дългове.
 
От: Некоректен колега

Да ви кажа, не знам какво решава банът... Едва ли ще го спре. Който мами, си мами.
 
Re: От: Некоректен колега

Как ще влезне, взел е парите и сигурно е заминал пак за чужбина... Как да не му влезнем в положение... зает човек е, не трябва да се притеснява за неизплатени дългове.

Да, малко е странно да не влезеш при положение, че имаш висящи ангажименти и точно от хора в този форума. Ако смята, че не му е ценен акаунта тук и не иска да продължи да прави бизнес тук, няма проблем, ще си седи така. Но ако толкова иска - имаме си контакт форма, на която отговаряме и фейсбук страница, така, че контакта дори и с нас е повече от видим и откриваем. А колкото до това, реално трябва да търси потребителя и той да каже какво се случва. ;)
 

Горе