Некоректен, по-точно заплашващ потребител

velkoto

Member
Много се чудих как да е кръстя тази тема, щото всъщност той не е некоректен потребител, ама не измислих друг начин за заглавие. Ако има проблем, моля модераторите да го поправят.

"Момче внимавай откаде копираш и какво пишеш! Ако още веднъж видя някоя снимка, която не е твоя собственост или статия ще се видим в съда! В понеделник отново ще прегледам сайта ти и ако всичко е както сега ще ти изпратя призовка! Никнете като гъби и се надявате да копирате за да добиете малко популярност!" - Ta тази вечер получих този "заплашителен" имейл от съфорумеца krasimir_770

Чудех се дали да пускам тази тема, ама в крайна сметка реших да покажа на другите хора що за индивиди виреят в "онлайн" пространството. Тъй като 99% нещата писани в моя сайт са уникални, ми е чудно за какво точно протестира въпросния страшен господин. Тъй като не ми отговори на имейла нека тук да каже какво точно го сърби? Сайта, за който въпросното лице твърди, че копира негови статии, че и снимки e zalozi.biz




...
 
От: Некоректен, по-точно заплашващ потребител

Уха - нов сеир 8) (тамън усърдно преравях темите белким намера нещо да оплюя..)

Въпросният сайт не се отваря - да не са го затворили вече баретити? :)
Дай и сайта на другия юзър да сравним и да видим...

ПС: Засега симпатиите ми са на страната на velkoto заради добре написания пост.
 
От: Некоректен, по-точно заплашващ потребител

Що бе при мен се зарежда. Интересното е, че на снимката на неква гърла има воден знак, на който определено не пише zalozi.biz. Ама сигурно има логично обяснение. Нека да се изкаже и другата страна иначе сеирът ще си умре в зародиш

"Сайта, за който въпросното лице твърди, че копира негови статии, че и снимки e zalozi.biz"

м др от това не ми стана много ясно на кого е сайта zalozi.biz това този, от който копират ли е или е този на който се копира?
 
От: Некоректен, по-точно заплашващ потребител

Хаха, един пул може да аднем, ако искате. :)

И е хубаво да се разборате като истински хора, като всеки покаже, че е прав и да се стигне до компрмис, а не над 5К потребителя да гледат цирк. Не че нещо, но ще си таковате ирепотациите. Всичко може да се реши. Аз имам хиляди такива случки и гледам да ги реша като истински дипломат, и след това съм продължавал работа с въпросните хора. И двете страни се учим после от станалото. ;)
 
От: От: Некоректен, по-точно заплашващ потребител

От неговия профил продава сайта pro-gnozi.com, предполагам, че това е неговия сайт. А иначе моя сайт уж работи, ама може НСБОП да действат вече по него, знам ли:) Ако не се отваря пробвайте с www пред zalozi.biz
PS: Няма какво да се разбирам с човек чийто сайт видях за първи път преди 10 минути, а той да ме заплашва, че му копирам статиите!
ПС: zalozi.biz е мойто скромно сайтче, а въпросния krasimir_770 твърди, че копирам от неговия.

За съществуването на неговия сайт, и въобще, че е потребител тук разбрах след като пуснах e-maila му/<[email protected]/ в чичо Гугъл, а от профила му тук стана ясно кой е неговия сайт.
 
Последно редактирано:
От: Некоректен, по-точно заплашващ потребител

аз може да съм тъп ама пак не разбрах, твоя zalozi.biz ли е? ако е твоя може претенциите да са заради снимката на оная кака Лусиана Саласар - има воден знак на друг сайт
 
От: Некоректен, по-точно заплашващ потребител

аз може да съм тъп ама пак не разбрах, твоя zalozi.biz ли е? ако е твоя може претенциите да са заради снимката на оная кака Лусиана Саласар - има воден знак на друг сайт
Да zalozi.biz е моят сайт.. а за снимката водния знак е на аржентинското списание откъдето е снимката.
 
От: Некоректен, по-точно заплашващ потребител

С www отпреде бачка - ама го оправи че губиш трафик така..

Ми залози.биз изглежда 1-2 класи над другия сайт така като гледам... Даже оня не е особено вдъхващ доверие един такъв. Още по-малко очаквам пък да има "собствени" снимки - цъкнати лично с фотото на стадиона или пък купени...

На първо разглеждане човекът просто завижда и иска да те стресира/саботира работния процес.
Иначе щеше да е по-конкретен - едисикоя статия/снимка така и така...

ПС: Фавиконите ви са еднакви - туй само забелязах :)
 
Ей с тоя залози.биз колко ми бъркаш в г.за и колко ме дразниш :) Ама лошо няма когато има конкуренция има и развитие ;) Когато Нели Малчева ти отговори кои точно правила си нарушил и какво е "копирано" тогава може да махнеш нещо, въпреки че собствени снимки не виждам да има, да не говорим, че те самите са готови за съд със снимката на Светлана Василева, която е изтеглена от Playboy.bg от където пък е абсолютно забранено използването им в други сайтове освен ако нямат изричното съгласие за това в което силно се съмнявам. Ето и някои жокер за "контра атака" :
Нямат право да слагат adsense - това е страница свързана с хазарта;
Най-вероятно имат "устно" споразуемение с offsidebet за екслузивно промотиране на букмейкъра след като те спонсорират играта, което pro-gnozi.com (бахти тъпия домейн :D ) не изпълняват и се отнасят леко некоректно ;
Снимките от Playboy.bg най-вероятно са директно копирани без съгласие - това е под въпрос и не се знае може и да има такова споразумение;
Информацията за собственост на домейн не е коректно попълнена - липсват данни които са задължителни;
Ако се поразбърникаш малко и някое от правилата на Google ще нарушават;
Ако продължиш да бърникаш винаги ще намериш още "нарушения", но едва ли има сайт за който не могат да се намерят, особено с нашето частно законодателство :)


В най-общи линнии на първо четене това забелязах :) Така че я си копирал, я не нещо, да "крадеш" от "крадеца" май не било кражба ...
 
От: Некоректен, по-точно заплашващ потребител

При малко по задълбочена проверка свързвам krasimir_770 с tryandwin [дот] net виж от там да не си взел някоя снимка.
 
От: Некоректен, по-точно заплашващ потребител

Пуснах го и аз в Гугъл набързо - даде следния резултат:

Красимир Крумов, на 30 години, кара Сеат Толедо, пазарува евтини телефони в аукро, има склонност към копрофилски изказвания и се впечатлява от Биг Брадър, слуша фолк или поне се опитва да сваля девойките по сайтовете за запознанства с цитати от фолк-песни, от ЦСКА е и с баннат профил във форума на Еврофутбол. Има и няколко мнения в този форум.

Малко нервен състезател изглежда, така че е нормално да заплашва онлайн.
 
От: Некоректен, по-точно заплашващ потребител

Интересното е че масово тези бет-анд-го-хоме сайтове се копират взаймно и на края се обвиняват един друг =)
 
От: Некоректен, по-точно заплашващ потребител

Заплаха е да ти каже, че ще ти тегли един бой или нещо от сорта ако го копираш. Това за съда е нещо различно. Ако смята, че има право нека съди и дано спечели ако е засегнат. Със същия успех можеш да заплашиш някого, че ще направиш по-добър сайт от неговия и ще му отнемеш аудиторията. Това е в рамките на нормалното. Големите Apple, Google и т.н. постоянно си отправят такива заплахи, че се и съдят даже. Това е нормална част от бизнеса.
 

Горе