Некоректни програмисти от форума

ivan_fsg

Member
Рейтинг - 100%
3   0   0
Здравейте,

единият "програмист" се казва (премахнато) с ник във форума : (премахнато) и скайп : (премахнато) . При него случаят е следния: казахме му задачите той си каза цената. Пратихме определената от него сума за капаро по банков път и от там се започна едно криене, едно дебнене, едно звънене по телефоните. Имал проблеми и не можел да свърши работата, щял да върне капарото и тн. Минаха вече няколко месеца капарото си е в него :cry:

Другият се казва Албена Тодорова от град монтан с ник във форума: angel99 и скайп: blue7772. Каза си цената уговорката в случая беше да се плати на свършена работа и тя се съгласи. Започна работа, свърши няколко задачи и започна да иска пари. Ние започнахме да изпращаме и тн. С всяка следваща задача в сайта се появяваха страшно много грешки, ставаше страшно бавен и крашваше нон стоп. Нас ни изкара виновни, че искаме тя да си оправи грешките, които са се появили в следствие нейната работа.... За оправянето на тези грешки, които преди тя да започне да пипа ги нямаше, трябвало да си платим допълнително и тн. Крайно некадърен програмист. В момента може да разгледате сайта www.ismart.bg и сами да видите нейната работа. В най-скоро време ще бъде заменен с работата на новите програмисти, които най - накрая са трепач. :|

Всеки сам си преценява, но имайте едно на ум за тези двамцата.


Поздрави
 
Последно редактирано:
От: Некоректни програмисти от форума

Цифромания...

Не се ли усещате, че тия цифри след никовете са броя прекарани хора или номера пореден ник създаден...
 
От: Некоректни програмисти от форума

Доста съм работил с Костадин до преди 2-3 години, преди не беше така, много бързо работеше и каквато и простотия да поискам ми я правеше. Какво му стана последната година и аз не знам. Странно че е вземал поръчки без да е изпълнил други, които е поел, защото и мен ме мота с една работа.... В неговия случай не става въпрос за измамник, защото е много способен програмист, а това не ми се вързва с класическия измамник онлайн.
 
От: Некоректни програмисти от форума

Който иска да мине тънко и него го минават тънко. Сложи ли са ти едно друплаче и някой друг модул с грешки. Тези готовите системи са тежки но трябва да се примирш с това. Аз съм останла с обеждение, че дори и платените модули не стават. Последно имаме проблем с една тема на opencart, закупена е за 70 долара и не работи пълна е с грешки и тези които са я правили не могат да я оправят, но за тези пари толкова. Не очаквай, че някой ще седне да ти напише сайт от А-Я за 200 лв. и да има всички фунционалности на професионална сиситема.
 
От: Некоректни програмисти от форума

Еми не ние сме определяли цената. Те гледат нашите изисквания казват си цената и ние се съгласяваме. После се окзва, че не могат... Както и да е вече ще знам естествено, че ние сме си виновни. В момента програмистите които се захванаха са си професионалисти и са страшно добри ,на архива на който бачкат друпала хвърчи и не дава нито една грешка, а функционалноста е същата като на лайв сайта в момента. Работят долу горе на същите пари като горе споменатите хора, но знаят какво правят.
Та реших да споделя за да няма още излъгани. Може нашите очаквания да са били много големи...
 
От: Некоректни програмисти от форума

Вина имате за кривия подбор на хора. Освен офертата като пари поръчващият трябва да се запознае с имиджа на изпълнителя (ако има някакъв изграден).
 
От: Некоректни програмисти от форума

Щом си в такъв форум значи цената има занечение! Ще видим и тези програмисти колко са добри, някой ден като кажеш, че не си доволн от тях. Това от рода предния програмист е много зает или се отказа ... на всеки втори това му е репертоара. С хората които си работил нямат достатъчно опит. Това което си описал като проблеми и невъзможността им от отстраяване от страна на програмиста се казва troubleshooting. Да намери от къде произлизат грешките и да ги острани. Хванал си някой който е подучувал за програмиране казал си му искам магазин, той ти е казал ами една готова системка тука едни 200 - 300 лева. Обаче какво излзиа прави я на dev мести на live и всичко се омазва. Програмиста в "" казва, а виж на dev работи всичко щом е от Live проблема е от вас. Прави разлика от Програмист в "" и програмист.
 
От: Некоректни програмисти от форума

Продължавам да не разбирам как все някой друг ни е виновен когато искаме да си купуваме самолет за 50ст.
 
От: Некоректни програмисти от форума

Не бъркайте инсталатор/настройчик с програмист. Това са доста различни понятие.
 
От: Некоректни програмисти от форума

Абе понякога какъвто и опит да имаш, колкото и добре да преценяваш хората, пак може да се прецакаш. Така стана при мен. Няколко перфектно изпълнени проекта и на последния греда.... Като някои от проектите си бяха сериозни.

Вина имате за кривия подбор на хора. Освен офертата като пари поръчващият трябва да се запознае с имиджа на изпълнителя (ако има някакъв изграден).

Костадин Буглов си е баш програмист, тая другата Албена не я знам каква е, но за Буглов съм сигурен, че не е инсталатор/настройчик.

Не бъркайте инсталатор/настройчик с програмист. Това са доста различни понятие.
 
От: Некоректни програмисти от форума

Не знам как решихте, че изграждането на магизна от А-Я е струвало 200 лева. Сайта вече беше изграден без нито една грешка и търсехме човек който да направи желаните от нас подобрения. Нито сме определяли цена от 50 ст., 60 ст., 100 лева 1000 лева нито сме имали претенции. Казахме задачите, каза ни се цена ние решихме, че ни устройва и тн.
Нападнахте ме така сякаш обвинявам някой от вас за проблема. :D За създалата се ситуация сме си виновни само ние и никой друг.
Просто споделям опита с някои от програмистите търсещи работа в този форум. От там на сетне всеки си преценява :))

Лека вечер
 
От: Некоректни програмисти от форума

Аз пък не мога да разбера защо бе нападнат автора на темата?
Той не пише "Исках да мина тънко, пък претенциите ми бяха големи". А разказва, че е приел условията на съгласилите се да свършат работата. И после са се появили проблеми. В първия случай дори са взели пари, без да пипнат нищо!
 
От: Некоректни програмисти от форума

И ако сте забелязали заглавието , става дума за "Некоректни" а не Некадърни програмисти
 
От: Некоректни програмисти от форума

Относно Албена за нея може и да се каже че не разбира от друпал. На друпал комерс е слагала модули за ubercart и тн. и тн.
Буглов си е програмист гледахме негови работи, но постъпи крайно некоректно.
На Албена сме платили за каквото се разбрахме ,въпреки че сега плащаме на ново защото всичко се прави от начало по правилен начин.
Пак казвам сами сме си виновни, споделям от личен опит за да знаят хората и да си преценят :)
 
От: Некоректни програмисти от форума

Аз разлика не виждам , преди зареждаше за около 8-9 секунди сега е за 6-7
Новият сайт е качен и може да видите разликата...
 
От: Некоректни програмисти от форума

Преди като се добавеше продукт в кошницата и ако решиш да го изтриеш се чакаше 20 мин и накрая изписваше, че сайта е аут оф мемори. Един от многото примери...
В момента се трие за части от секудната. Няма какво да обяснявам повече и да отговарям на нападки. Щом мислите, че Ви лъжа ок.

Това е от мене.
 

Горе