Неправомерно отпуснат бърз кредит!!!

От: Неправомерно отпуснат бърз кредит!!!

Тези които са оставили коментари в защита на фирмите за бързи кредити най-вероятно работят за тях, или явно не знаят какво означава думичката СОЛИДАРНОСТ. Първите са некадърни измамници, които не спазват Европейски директиви и приятелят ти може да спечели дело в съда заради това. Ако не са спазени законите договорът се счита за нищожен и се връща точно колкото си взел. Тези мутренските времена отдавна отминаха. Заплашват само където им мине номера - възрастни и болни хора. Долни некадърници. И вие ще минете през касата някой хубав слънчев ден.

Вторите са от тези които повтарят като папагали "докато има балъци - ще има и тарикати", когато обаче пострада някой техен роднина си извъртат задника на 180 градуса. Прочетете тази кратка история и започнете да мислите малко повече за всички, а не само за собствените си гъзове. Как изобщо може да се допуска заем 1200 за 9600 ?!? С хитри и нагли схеми фирми за бързи кредити заробват възрастни и болни хора! Мислете малко с тези глави. Недейте само да бачкате като роби, за да си плащате кредитите. Мълчанието на агнетата превърна банките в обикновени крадци!

Къде си бе, рекламаджия!?!

qn4Ns8k.png



Чакай да позная, освен Уеб дизайн и SEO-то правиш нали? :D
 
От: Неправомерно отпуснат бърз кредит!!!

Къде си бе, рекламаджия!?!

qn4Ns8k.png



Чакай да позная, освен Уеб дизайн и SEO-то правиш нали? :D
Дали има толкоз потенциал? Видя ли му страницата във фейсбук?

И откога да поразцъкаш из настройките на темата те прави дизайнер?
 
От: Неправомерно отпуснат бърз кредит!!!

Най-ми е забавно да чета, как еди си коя фирма била некоректна или измамна, след като човекът е подписал договор, който не го е чел или не разбира какво подписва.
Това е характерна черта за всички с ниска или никаква финансова грамотност. Прост пример, човек прави проучване какъв телефон да си купи пита приятели, познати, търси начин физически да тества всичко, както и гледа в нета ревюта и т.н. с една цел да се запознае и вземе най-доброто решение. След като си го вземе отива в кредитна/банкова институция и без да чете много много без никакво проучване(просто институцията е най-близко до тях) подписва договор и си купува скъпият телефон ...
Може да се замести продукта с каквото и да е. Това е типичен профил в БГ тотално неглижиране на финансова култура и това си има цена. Да има тарикати, които използват липсата на фин. култура, но това само по-себе си е легално. Все едно да съдиш компанията доставила печката, че си изгорял ръката на котлона .... Незнанието или неглижирането на знание си има цена.
Чудно ми е защо не съм чел за бизнесмени/предприемачи или финансови грамотни хора да реват по медиите, че са подписали договори без много да са чели?

Не е точно така, защото най-нагло лъжат и разчитат на сложни и объркани договори, които хората да не успеят да разберат. На мен ми звъня един от Виваком и ми обясняваше по телефона, че ако сключа договор за 2 години, ще получа таблет и някакви допълнителни отстъпки. Изрично го попитах няколко пъти, цената еднаква ли е за целия срок на договора и той няколко пъти ми потвърди. Стори ми се изгодно и се съгласих. Договора пристигна с куриер, но го отказах, понеже видях, че таксата е такава само за първите 6 месеца, а след това става доста по-висока. Това не е ли измама, няколко пъти го питах за тази такса по телефона и ме убеждаваше, че няма да има абсолютно нищо допълнително.
 
От: Неправомерно отпуснат бърз кредит!!!

Не е точно така, защото най-нагло лъжат и разчитат на сложни и объркани договори, които хората да не успеят да разберат. На мен ми звъня един от Виваком и ми обясняваше по телефона, че ако сключа договор за 2 години, ще получа таблет и някакви допълнителни отстъпки. Изрично го попитах няколко пъти, цената еднаква ли е за целия срок на договора и той няколко пъти ми потвърди. Стори ми се изгодно и се съгласих. Договора пристигна с куриер, но го отказах, понеже видях, че таксата е такава само за първите 6 месеца, а след това става доста по-висока. Това не е ли измама, няколко пъти го питах за тази такса по телефона и ме убеждаваше, че няма да има абсолютно нищо допълнително.

Аз говоря за четене и разбиране на договори, ти ми говориш за някой от кол център, който видимо не е запознат ... Ако подпишеш този договор, принципно няма и кой да съдиш - незнанието и неглежирането си има цена ... Все пак договорът е най-важен, това че някой може да те омае и да ти влияе е факт, но нали затова всеки има глава на раменете, да не делегира мозъчна дейност на друг. А и от чиста правна тема ще е много забавно - абе няква служителка каза нещо си, аз подписах без да чета(както онзи дядо от дупнишката каса), ама си изконсумирах продукта/услугата и сега тези гадове искат да им плащам ...
 
От: Неправомерно отпуснат бърз кредит!!!

Десислава Филипова е съвестен адвокат, затова я препоръчвам и помагам. Съвестните адвокати в България са много малка бройка, повечето са измамници.
Не разбрах точно на кое от написаното от мен казвате че е лъжа?
Опитвам се да помогна, но явно това е невъзможно. Ако някой администратор чете това, моля да изтрие публикациите ми и да закрие профила. С бавноразвиващи "тарикати" нямам намерение да се обяснявам. Утре когато измамниците подведат някой ваш близък обаче, ще плащате като загубени 1200 за 9600, защото баба ви не е прочела малките буквички, и защото фирмите за бързи кредити си имат собствени "арбитражни" съдилища. Ето сега ще направя още малко "реклама", за да ме изтрият администраторите без да се замислят: адвокат Веска Волева и адвокат Камен Добрев.
 
От: Неправомерно отпуснат бърз кредит!!!

Десислава Филипова е съвестен адвокат, затова я препоръчвам и помагам. Съвестните адвокати в България са много малка бройка, повечето са измамници.
Не разбрах точно на кое от написаното от мен казвате че е лъжа?
Опитвам се да помогна, но явно това е невъзможно. Ако някой администратор чете това, моля да изтрие публикациите ми и да закрие профила. С бавноразвиващи "тарикати" нямам намерение да се обяснявам. Утре когато измамниците подведат някой ваш близък обаче, ще плащате като загубени 1200 за 9600, защото баба ви не е прочела малките буквички, и защото фирмите за бързи кредити си имат собствени "арбитражни" съдилища. Ето сега ще направя още малко "реклама", за да ме изтрият администраторите без да се замислят: адвокат Веска Волева и адвокат Камен Добрев.

Стана ми чудно, как става даден договор нищожен, само защото някой не е чел целият си договор?
Или не си наясно с правото или това, което ти го говорят идва от некомпетентни хора, ако това са тези съвестни адвокати ... много лошо.

Според Google, е повече от помагаме - ако помагането за теб не е безвъзмездно и има материално измерение произтичащо от дадената адвокатка.
 
От: От: Неправомерно отпуснат бърз кредит!!!

Аз говоря за четене и разбиране на договори, ти ми говориш за някой от кол център, който видимо не е запознат ... Ако подпишеш този договор, принципно няма и кой да съдиш - незнанието и неглежирането си има цена ... Все пак договорът е най-важен, това че някой може да те омае и да ти влияе е факт, но нали затова всеки има глава на раменете, да не делегира мозъчна дейност на друг. А и от чиста правна тема ще е много забавно - абе няква служителка каза нещо си, аз подписах без да чета(както онзи дядо от дупнишката каса), ама си изконсумирах продукта/услугата и сега тези гадове искат да им плащам ...
Не е запознат той друг път, лъже най-нагло, в офисите също лъжат, вече няколко пъти ми се е случвало - гледат те в очите и лъжат. Аз не казвам, че не трябва да се чете, който е подписал нещо, ще си го плаща после, просто казвам, че въобще не трябва да им се вярва на тези.
 
От: От: Неправомерно отпуснат бърз кредит!!!

Не е запознат той друг път, лъже най-нагло, в офисите също лъжат, вече няколко пъти ми се е случвало - гледат те в очите и лъжат. Аз не казвам, че не трябва да се чете, който е подписал нещо, ще си го плаща после, просто казвам, че въобще не трябва да им се вярва на тези.

Ами рано или късно бизнеси с такива практики си умират, но до тогава трябва се чете всичко каквото се подписва ... не само тогава ами и винаги!
 
От: Неправомерно отпуснат бърз кредит!!!

Има Европейски директиви които НЕ СЕ СПАЗВАТ от фирмите за бързи кредити. Това че заблуждават възрастни хора да се подпишат на празен "проектодоговор" не означава, че ако си се подписал да ти отрежат главата имат право да ти отрежат главата.

„Профи Кредит България“ ЕООД получи забрана от Комисията за защита на потребителите (КЗП) да прилага ЗАБЛУЖДАВАЩА НЕЛОЯЛНА ТЪРГОВСКА ПРАКТИКА, изразяваща се в НЕПРЕДОСТАВЯНЕ НА ИНФОРМАЦИЯ ЗА КРАЙНАТА ЦЕНА НА КРЕДИТНИЯ ПРОДУКТ!

Общото задължение се съобщава впоследствие, годишният процент на разходите има различна стойност от първоначално отбелязаното в договора, погасителният план заедно с Общите условия са предоставени също в последствие. https://dl.dropboxusercontent.com/u/98416856/Documents/KZP.pdf
 
От: Неправомерно отпуснат бърз кредит!!!

То си пише, че тя е подписала договор с опцията за добавяне на допълнителни задължения. Тук се пита, кой е по виновен фирмата или нейното неглижиране и липса на каквато и да е финансова култура ........
 
Последно редактирано:
От: Неправомерно отпуснат бърз кредит!!!

Като си прост и не четеш какво подписваш, много ясно че другите са ти виновни. :lol:
 
Хайде сега отидете и си го начукайте някъде всички "много знаещи" и "well-known" малоумници. redrum за теб се отнася, простако! онзи другия ми е ясен, че работи като измамник за фирмата крадец...
Осъдихме Профи Кредит – Върнаха ми парите до последната стотинка!
Сега разбрахте ли кой е простия?
 
Искам да попитам нещо дано да има запознати във форума да ми помогнат.
Имам познат който има лошо ЦКР защото е вземал кредити които неможе да ги върне.
Независимо от това лошо цкр се намерила фирма която му отпусна нов бърз кредит.
Сега тази фирма изнудва човека да връща кредита която тя му е отпуснала неправомерно.
КАКВО МОЖЕ ДА СЕ НАПРАВИ ПО ВЪПРОСА МОЛЯ ПОМОГНЕТЕ
Гледах че има случай в които хора отпуснали неправомерно кредити са осъдени с ефективна присъда.

Заеби ги. Нищо не могат да ти направят.
 
От: Неправомерно отпуснат бърз кредит!!!

Десислава Филипова е съвестен адвокат, затова я препоръчвам и помагам. Съвестните адвокати в България са много малка бройка, повечето са измамници.
Не разбрах точно на кое от написаното от мен казвате че е лъжа?
Опитвам се да помогна, но явно това е невъзможно. Ако някой администратор чете това, моля да изтрие публикациите ми и да закрие профила. С бавноразвиващи "тарикати" нямам намерение да се обяснявам. Утре когато измамниците подведат някой ваш близък обаче, ще плащате като загубени 1200 за 9600, защото баба ви не е прочела малките буквички, и защото фирмите за бързи кредити си имат собствени "арбитражни" съдилища. Ето сега ще направя още малко "реклама", за да ме изтрият администраторите без да се замислят: адвокат Веска Волева и адвокат Камен Добрев.
Обидите не говорят добре за теб човече.... Наистина малко кофти начин за реклама, дори и да е от добро сърце, можеше просто да ни отведеш към твоята статия и толкова.

Относно ЧСИ, в момента и общини използват техните услуги именно с цел изнудване. Дори има опити за иззземване на имоти за неплатени 3-4 години данък къща от бедни семейства. Което е особено малоумно, тъй като това е плащане от което принципно няма как да се избяга, но поне е в правото си сосбтвеник чийто кръв и пот са ляти на тая земя за да има тая къща да има право да с изапази собствеността. Което между другото е на 100 процента незаконно. А тук дори няма подписване на договор... Схванахте ли ?! Аз съм свидетел на неща от община гр. Стамболийски - Пловдив, не знам дали и в другите общини вече е така, процеса със забавени плащшаняи за данък имот.
 
ЧСИ се спира като се внесе 100 лв по даденото задължение или 50 лв и така се покаже ЖЕЛАНИЕ за погасяване пред когото трябва. Ще ви викнат да подпишете споразумение - определяте минимална вноска - те естествено ще искат повече от определената от вас вноска. Казвате, че сте затруднени и т н.... те ви притискат и накрая казвате, че ще внасяте по Банковата сметка на кредитора и ще ги прескочите. Това много ги дразни и те казват, че това не е възможно.

Но е възможно - банковите данни са обществена информация и се намират лесно. Кредитора не е против естествено да внасяте парите му - ЧСИ го духа и вие си внасяте по 50 лв месечно - 50 години. Закона не може да ви СПРЕ и не е против :) защото Кредитора е доволен - има лихва, но тя е минимална. Примерно 2-5 допълнителни вноски по 50 лв.

Но ако сте на добра заплата - ще ви запорират част от заплатата. Тогава трябва да оспорите сумата на ЗАПОРА в съда и на съда да предоставите документи, че няма да можете да живеете добре и ще изпаднете в бедност или още по-голяма бедност ако ви вземат 500 лв от заплатата.

Подходящи документи: Лизинги - Кредити - брой деца - Договор за наем на жилище. Ако купувате месечно лекарства ги пазете - рецептите. И т н..... обикновено съда намалява от 500 на 400 или 300 лв вноската.

Разходите са за ваша сметка по делото - не са много ако не намесвате Адвокати. Числата са ориентировъчни в поста ми :)

Успех.
 
ЧСИ се спира като се внесе 100 лв по даденото задължение или 50 лв и така се покаже ЖЕЛАНИЕ за погасяване пред когото трябва. Ще ви викнат да подпишете споразумение - определяте минимална вноска - те естествено ще искат повече от определената от вас вноска. Казвате, че сте затруднени и т н.... те ви притискат и накрая казвате, че ще внасяте по Банковата сметка на кредитора и ще ги прескочите. Това много ги дразни и те казват, че това не е възможно.

Но е възможно - банковите данни са обществена информация и се намират лесно. Кредитора не е против естествено да внасяте парите му - ЧСИ го духа и вие си внасяте по 50 лв месечно - 50 години. Закона не може да ви СПРЕ и не е против :) защото Кредитора е доволен - има лихва, но тя е минимална. Примерно 2-5 допълнителни вноски по 50 лв.

Но ако сте на добра заплата - ще ви запорират част от заплатата. Тогава трябва да оспорите сумата на ЗАПОРА в съда и на съда да предоставите документи, че няма да можете да живеете добре и ще изпаднете в бедност или още по-голяма бедност ако ви вземат 500 лв от заплатата.

Подходящи документи: Лизинги - Кредити - брой деца - Договор за наем на жилище. Ако купувате месечно лекарства ги пазете - рецептите. И т н..... обикновено съда намалява от 500 на 400 или 300 лв вноската.

Разходите са за ваша сметка по делото - не са много ако не намесвате Адвокати. Числата са ориентировъчни в поста ми :)

Успех.
Допълнение: Ако заплатата ви се изплаща на ръка, не по банков път, не могат да я запорират :)
 
Допълнение: Ако заплатата ви се изплаща на ръка, не по банков път, не могат да я запорират :)

Те пускат заповед към работодател и той ако не слуша :) все им е тая как ни идват парите.

По-скоро АКО имаш други доходи и 2-ри запор :) другите доходи само на ръка ги взимай...
 
Те пускат заповед към работодател и той ако не слуша :) все им е тая как ни идват парите.

По-скоро АКО имаш други доходи и 2-ри запор :) другите доходи само на ръка ги взимай...
Приятел до миналата година беше със запор на личните сметки, никаква заповед не дойде до работодателя, длъжник е от около 3 години на общо 5 000 лв. Работодателя си му е плащал на ръка видях и трудовия договор и т.н. Само личните мусметки бяха запорирани. ДОри е имал работеща фирма, на която не са пипнали сметката.. П.П. Свидетел съм с очите си... Някакви дурги въпроси ?! ;) И разбра за запорите едва когато имаше възможност да си върне кредита :D
 
Някакви дурги въпроси ?!

Лична сметка :) стига деее... по нея какви пари постъпват: Пенсия. Заплата. Наем. Дарения и т н...

Или той сам си прави вноски всеки месец, които имат запор. Или има 10 000 лв, които са запорирани - и те всеки месец дърпат от тях :)

Куца ти логиката на интересната лъжа.

Но да приемем, че е истина :) ЧСИ или НАП ще предпочетът личните доходи - сметка, така ще си приберът по-бързо парите.

Иначе заповедта идва към работодателя и е ЗАДЪЛЖЕН - защото вече е отговорен - виж в нета как е формулирано всичко. Той ги внася по банка и ти дава на ръка остатъка или в сметка.
 
Лична сметка :) стига деее... по нея какви пари постъпват: Пенсия. Заплата. Наем. Дарения и т н...

Или той сам си прави вноски всеки месец, които имат запор. Или има 10 000 лв, които са запорирани - и те всеки месец дърпат от тях :)

Куца ти логиката на интересната лъжа.

Но да приемем, че е истина :) ЧСИ или НАП ще предпочетът личните доходи - сметка, така ще си приберът по-бързо парите.

Иначе заповедта идва към работодателя и е ЗАДЪЛЖЕН - защото вече е отговорен - виж в нета как е формулирано всичко. Той ги внася по банка и ти дава на ръка остатъка или в сметка.
Това което знам е, че сметките му са били запорирани, всички лични сметки, тази на фирмата му не. При работодателя не е пристигало нищо за запор на заплата 3 години след даването на ЧСи демек след приключване на делото. Сметките, личните които е имал не ги е ползвал... Друг е въпроса, дали не е пристигало нещо на стария адрес, на който се води фирмата, но на него няма никой :D И изобщо не е лъжа, не ми се ще да издавам повече по въпроса, тъй като съм бил с него и съм видял по друг повод нещата. В деня, когато отиваше да плаща кредита си в пълна сума и същия ден се обади на ЧСИ, дори същия ден разбра къде е даден и т.н., та тогава разбра и за запора на личните му сметки. ПОД ЛИЧНИ имам предвид най-обикновени, имал е сметки в ДСК, Уникредит и някаква друга и трите са били разплащателни и са правени от предишни работодатели. Като не си видял, няма как да ми кажеш че лъжа. Все едно да ме убедиш, че сега съм в летяща чиния вместо на бюрото си у дома.... ;) Ти няма как да видиш къде съм, ама аз нали виждам.. Ти нямаш логика :D Сега, стандартно как са нещата е отделен въпрос. При мен имаше подобен случай, но по дело от НАП за 900 лв. Забравил съм някакъв си данък и той датира от 2010-та, имах сметка в ДСК, разплащателна идея си нямам кога е блокирана, не я ползвам от около 2 години и не съм и питал де. Един ден миналата година реших да внеса малко пари в нея и разбрах че еблокирана, чак след това разбрах, че съм съден от НАп за неплатен данък и че за да ми пуснат сметките трябва да си платя сумата, та платих си в банката и така..... И пак НИТО съм получавал писмо нито нищо, сметките на фирмата си ми вървяха теглех си парички и т.н. Нито, като управител съм получавал писмо на седалището на фирмата си./.. Ето ти два случая. Сещам се и за още няколко, все на познати и на съученици, но не мисе пише повече :)
 

Горе