Нередовни здравни осигуровки - няма сделки с имоти и коли

От: Нередовни здравни осигуровки - няма сделки с имоти и коли

Закона все още не е приет. Не се нервирайте предварително. А и едва ли ще бъде приет.
 
От: Нередовни здравни осигуровки - няма сделки с имоти и коли

Това е като законите за прима нокта на едновремешните феодали, които са имали право на първа брачна нощ с всяка младоженка, преди да си легне с мъжа си. Така че, който е на власт си приема каквито иска закони.
 
От: Нередовни здравни осигуровки - няма сделки с имоти и коли

Хора,
Здравните осигуровки са право, а не задължение!!!

т.е ти и да си милионер и си решил да ходиш по-частни лекари, никой не може да те задължи да плащаш здравни осигуровки, защото това не е задължение по Конституция. Крадливите гербаджии всячески се опитват за задължат и криминилизират неплащането на осигуровки, което е против конституцията.

Трябва им здрав шут в задника на тези крадливи комунисти маскирани като гербаджии и никога повече да не помиришат министерски пост или парламента.
 
От: Нередовни здравни осигуровки - няма сделки с имоти и коли

Хора,
Здравните осигуровки са право, а не задължение!!!

т.е ти и да си милионер и си решил да ходиш по-частни лекари, никой не може да те задължи да плащаш здравни осигуровки, защото това не е задължение по Конституция. Крадливите гербаджии всячески се опитват за задължат и криминилизират неплащането на осигуровки, което е против конституцията.

Трябва им здрав шут в задника на тези крадливи комунисти маскирани като гербаджии и никога повече да не помиришат министерски пост или парламента.

Според мен им трябва да помиришат решетките директно.
 
От: Нередовни здравни осигуровки - няма сделки с имоти и коли

Когато продаваш имот обикновено се подписва предварителен договор и се дава капаро в рамките на 10% от стойността на сделката.
Явно охранените от далавери политици правят същата сметка, без да вникнат на практика какво ще се получи. Позиция на някаква абсолютна справедливост, която рядко има покритие с действителността. А действителността е следната - безработен, неплащал осигуровки 5 години(над пет имат давност и се плащат само при добра воля, не е задължително) това са около 1000 лв. За кола(каква ли кола може да има един безработен) малко трудно капарото ще покрие тази сума, даже може и колата да струва под 1000. За имот - зависи от имота. А тоя безработен след като си продаде жилището, нали трябва да му останат пари за квартира, ново жилище и за съществуване докато си намери работа? А ако е болен(ако е над 40 все има нещо отлагано за лечение поради липса на пари), от тия пари ще му трябват и за лечение, което няма да се поеме от здравната каса, дори след като си плати осигуровките. А ако е семеен и има деца? Изобщо тия политици гледат как да вземат залъка от устата на хората, вместо да мислят за начини как народа да печели. Ако не могат да измислят такива начини, нека да плащат осигуровките на неосигурените от собствения си джоб. Това е справедливо, защото за това са избрани от народа. Освен това трябва да ги бият с тояга на влизане и излизане от народното събрание, за да не забравят, че са отговорни пред избирателите си и да дават най-доброто от себе си, като истински родолюбци.
 
От: Нередовни здравни осигуровки - няма сделки с имоти и коли

Според мен им трябва да помиришат решетките директно.

Направо да ги изправят в трибуналния съд в Хага, да им се повдигне обвинение в социален умишлен геноцид на народа!
 
От: Нередовни здравни осигуровки - няма сделки с имоти и коли

Бедни хора, нямат пари да си платят здравните осигуровки, но имат пари да си купят къща.
 
То бай мангал не го бърка, пак е в негов плюс. Той ходи повече от всеки на лекар. Проблем със закупуване на имот и кола няма, защото или се самонастанява, където види празна къща или живее/строи незаконен имот.
Имало 1 милион с неплатени осигуровки, ми че ей ги къде са 90% ..

Решението е едно и просто ама там е работата, че ще им спре кранчето да крадат. Прави си всеки собствен здравен фонд. Ако иска си прави, ако иска не си. Внася си пари, като му се наложи отива вади картата и плаща. Така сам си решава човек да си събира пари, за евентуална нужда от плащане на лечение или да ги търси, като му се наложи!
 
От: Нередовни здравни осигуровки - няма сделки с имоти и коли

Според мен има някаква логика в търсене на някакви по-строги мерки за събираемост на осигуровките, защото както беше споменато по-долу държавата се крепи на данъците и осигуровките. Това, че просто за пореден път не е дообмислено е друга тема. Защото не би следвало да се забранява на човек, който е закъсал за пари да може да продаде колата си, за да може да си покрие разходите..и примерно да си плати осигуровките, но честно казано не е редно да си купуваш коли и апартаменти, а да не си покриеш минимума поне осигуровки. Вчера четох, че 1 млн. българи не си плащат - еми чудесно, аз пък си ги плащам и заради това, че някой не си ги плаща - като се тресне някъде с колата, после го шият с моите пари...Най-разумното решение за мен е здравните осигуровки да останат като задължителен минимум и да се въведат по-широко здравните застраховки - колкото вноска си плащаш и за какъвто здравен пакет се осигуряваш, получаваш съответстващата услуга, не дай си Боже, ако стигнеш до болница. Плащаш пълен пакет застраховка - ако ти се случи нещо, забравяш, че нещо трябва да плащаш, застрахователят и болницата да се оправят, плащаш застраховка само за хрема и кариес - като стигнеш дотам - получаваш безплатно носни кърпички и пломба!
 
От: Нередовни здравни осигуровки - няма сделки с имоти и коли

Това със забраната за сделки с имоти и коли е пълна простотия. Да не говорим, че наистина противоречи на конституцията. Защо просто не продават дълговете на хора, които дължат прекалено голяма сума на частни бирници? Тогава събираемоста е гарантирана.

А философията на здравната ни система по принцип не е лоша. В момента Обама се опитва да въведе нещо подобно в САЩ, където нещата са много по-страшни, отколкото при нас. Спокойно можеш да пукнеш от някаква елементарна болест, а ако случайно оживееш ще ти пратят сметка за десетки хиляди долара, която цял живот няма да можеш да платиш. Там работят на принципа на застраховките и е такава мафия, че просто нашата НЗОК ряпа да яде. Цените на всичките им услуги са завишени изкуствено над 10 пъти.
 
От: Нередовни здравни осигуровки - няма сделки с имоти и коли

Ако го направят само за тези, които ще си купуват имот или кола за над 5 000 лв. мисля, че става и да не обхваща тези, които продават имот или кола. Така ти ще можеш да се разпореждаш със своята собственост, но няма да можеш да си купиш нещо по-скъпо ако си със спрени здравни права. Пак си е рестриктивна мярка, но мисля, че е по-добър вариант?

:oops:
 
От: Нередовни здравни осигуровки - няма сделки с имоти и коли

Ще ги помиришат, колкото и Станишев ги е мирисал.

То ясно, че всеки краде, но Станишев поне не ме е карал да прося за работа щото хората не могат си позволят да си платят за изработката на един сайт или реклама. Иначе да всички са за там.
 
От: Нередовни здравни осигуровки - няма сделки с имоти и коли

То ясно, че всеки краде, но Станишев поне не ме е карал да прося за работа щото хората не могат си позволят да си платят за изработката на един сайт или реклама. Иначе да всички са за там.

Абсолютно си прав - тогава по онова управление наистина и при мен имаше търсене от хора да им правя сайтове, имах доста заявки. А сега направо е пълен мъртвилник - почти никакви заявки, тук-там от дъжд на вятър, а за логота и банери - хептен :( Действително усети се липсата на клиенти, намаля търсенето на тези услуги. Както казваш - буквално просим зорлен за работа... :(

Направо за строг тъмничен затвор и да ги карат да бачкат в някоя мина да копат уран.
 
От: Нередовни здравни осигуровки - няма сделки с имоти и коли

Миналата година си спомням Куба разреши да се правят свободно сделки с движими и недвижими имоти. Цък. Па нишите ще забраняват. Май вървим в обратна посока? :mrgreen:

Не знам защо се сетих за тази песен(поздрав): Устата - Cuba Libre
 
От: Нередовни здравни осигуровки - няма сделки с имоти и коли

Абсолютно си прав - тогава по онова управление наистина и при мен имаше търсене от хора да им правя сайтове, имах доста заявки. А сега направо е пълен мъртвилник - почти никакви заявки, тук-там от дъжд на вятър, а за логота и банери - хептен :( Действително усети се липсата на клиенти, намаля търсенето на тези услуги. Както казваш - буквално просим зорлен за работа... :(

Направо за строг тъмничен затвор и да ги карат да бачкат в някоя мина да копат уран.

О братле пълна скръб е уж бях събрал към 15 поръчки за тази година и от тях само 5 и то чак сега преди последните два месеца. Как да плащам банките ме дупчат, държавата и тя ме е....е и аз кво само се дупя и да им огаждам на акъла за да може някой друг да трупа на мой гръб. Пък да не говоря за интелекта на управляващите щото акъла им на аспиринчето на четвъртинката не може да е, но сме седнали да ръководим цяла държавам.
Даже като се замисля направо не знам как смогвам и аз да се оправям с всичко. Простотията надделя над всичко напоследък и ако си останат тези няма се оправим никога. :(
 
От: Нередовни здравни осигуровки - няма сделки с имоти и коли

Това със забраната за сделки с имоти и коли е пълна простотия. Да не говорим, че наистина противоречи на конституцията. Защо просто не продават дълговете на хора, които дължат прекалено голяма сума на частни бирници? Тогава събираемоста е гарантирана.

А философията на здравната ни система по принцип не е лоша. В момента Обама се опитва да въведе нещо подобно в САЩ, където нещата са много по-страшни, отколкото при нас. Спокойно можеш да пукнеш от някаква елементарна болест, а ако случайно оживееш ще ти пратят сметка за десетки хиляди долара, която цял живот няма да можеш да платиш. Там работят на принципа на застраховките и е такава мафия, че просто нашата НЗОК ряпа да яде. Цените на всичките им услуги са завишени изкуствено над 10 пъти.

Няма да се учудя ако започнат да продават задълженията по здравните на "фирми" за събиране на дългове както мобилните оператори и банките, и "кредиторските" фирми
т.н. лицензирани лихвари. Само че аз се отказах да плащам моите здравни, след като преди няколко години леля я препращаха в различни онкологични центрове, и я караха да си плати за биопсия 1300 лв. и скенер на черния дроб 350 лв. при положение че си беше плащала здравните редовно без нито месец изключение! Аз и майка ми скочихме и попитахме какво става, какви са тия пари, нали е осигурена ? Ами нямало начин такива били разпорежданията. И какво се оказа ? Че въпреки че си редовен платец - пак те смучат. Ай сиктир да им пикая и на здравните, няма да храня сульо и пульо при положение че ако стане нещо пак ще ме смучат.

Ами нека пък на моята врата да ми звъннат такива "събирачи" на дългове дето не съм си плащал здравните ей на тогава ще ги лежа вече. Узаконени бирници с права от мутренските депутати. Чистачката ще мие кръв от стълбитещо. Имам 2 чука - един 3 кг. и един 5 кг. Излизам с двата чука в двете ръце и който подкарам удрям без да мисля. Аре да дойдат такива - чакам ги! :twisted: Частна собственост - да не са идвали да ме рекетират, просто самозащита.

Абе всеки да взима един чук в едната ръка, и една брадва в другата и който му звънне на вратата и му каже "Дай парите дето дължиш към здравната каса щото..." да следва ударна система. Ако сме всички такива - един бирник няма да остане, а на мутрите ще им се дръпне фъшкията. :twisted:
 
От: Нередовни здравни осигуровки - няма сделки с имоти и коли

О братле пълна скръб е уж бях събрал към 15 поръчки за тази година и от тях само 5 и то чак сега преди последните два месеца. Как да плащам банките ме дупчат, държавата и тя ме е....е и аз кво само се дупя и да им огаждам на акъла за да може някой друг да трупа на мой гръб. Пък да не говоря за интелекта на управляващите щото акъла им на аспиринчето на четвъртинката не може да е, но сме седнали да ръководим цяла държавам.
Даже като се замисля направо не знам как смогвам и аз да се оправям с всичко. Простотията надделя над всичко напоследък и ако си останат тези няма се оправим никога. :(

Ужас, същото и при мен. Щях да правя сайт на една книжарница за учебни помагала и сборници, тъкмо започнах... GSM звъни 3 дни след започването на сайта "Остави, няма смисъл аз и така си продавам книгите, нямам пари да ти платя после". Казах че ще намаля цената - не и не, отказ. Друг случай пак за тази година - имах заявка за онлайн магазин за картини, пак обаждане преждевременно и извинения че са ми загубили времето, просто нямали пари да платят и ми казаха да го отложа за по късно. Просто хората нямат пари, и потреблението и търсенето е намаляло. След като няма търсене - няма и доходи. :( До преди 4 години не можех да смогна на заявките, имам предвид от 2009 г. по напред там 2007 г. 2006 г. беше съвсем различно, а сега... Всеки се е свил, и няма и няма :(
 

Горе