Нередовни здравни осигуровки - няма сделки с имоти и коли

От: Нередовни здравни осигуровки - няма сделки с имоти и коли

Не знам дали някой си спомня, но първата работа на Бойко Борисов след като дойде на власт беше да вдигне с над 50% здравните вноски на безработните. Това стана 3-4 месеца след като ГЕРБ пое управлението. Във всяка една страна по света, без значение колко е богата и колко са коректни гражданите й към държавния бюджет, ако един данък на най-бедната част от населението бъде вдигнат с такъв огромен процент събираемоста ще падне рязко. А да не забравяме, че здравните осигуровки и преди ГЕРБ не се плащаха от всички. Просто това, което става в момента е въпрос на икономическа логика, а не на някаква характерна за българския данъкоплатец алчност. Случаите, при които богати бизнесмени по някаква причина не си плащат вноските съм сигурен, че са изключение, а не правило. Така или иначе един истински заможен бизнесмен се осигурява задължително на доста основания и не може да избегне здравните, освен ако целия му бизнес не е на името на жена му или друг човек, но тук вече говорим за сериозно данъчно престъпление и здравните вноски са най-малкия проблем на държавата.

А междувременно тази сутрин стават подобни неща: Бойко: Край на тарикатлъка със здравните вноски.
 
От: Нередовни здравни осигуровки - няма сделки с имоти и коли

А междувременно тази сутрин стават подобни неща: Бойко: Край на тарикатлъка със здравните вноски.

Но, в същото време, с този автомобил, когато се удари, когато претърпи катастрофа или не дай, Боже, получи по-тежка травма държавата, същата тази държава със същите тези пари на хората, които са си платили здравните осигуровки… Понякога лечението струва сто, двеста, триста и повече хиляди лева.

Пълен циркаджия :mad: По тази логика като си купуваме храна или дъвки също трябва да сме си платили задължително осигуровките, че може да се натровим или задавим и после кой ще ни лекува :lol:
 
От: Нередовни здравни осигуровки - няма сделки с имоти и коли

При това положение кажете ми, какъв е смисъла от плащането на здравни осигуровки.

Смисъла е когато 15 годишна циганка е тръгнала да ражда в силистренско село по средата на зимата и дотам няма път - да тръгнат два снегорина, линейка и камиони, за да я вземат и спасят нея и детето и . Реален случай от последната зима. Думите на лекаря, който е спасил циганката и детето и ме шокираха - че са похарчили бензин за тази родилка, колкото за отоплението на няколко детски градини за цялата зима. Защо се възмущавам? Ами защото разбира се циганката никога не е чувала за здравни осигуровки. Та това е смисъла. И оттам идва дупката и в здравната каса и в много други системи. От тези половин милион подчовеци, които не плащат здравни, пенсионни и всякакви други осигуровки, данъци, ток, вода и т.н.

Ние всички балъци издържаме тях и многобройното им домочадие, което като израстне ни разбива апартаментите и тероризира родителите и децата ни, пък и нас.
 
От: Нередовни здравни осигуровки - няма сделки с имоти и коли

Не знам дали някой си спомня, но първата работа на Бойко Борисов след като дойде на власт беше да вдигне с над 50% здравните вноски на безработните. Това стана 3-4 месеца след като ГЕРБ пое управлението. Във всяка една страна по света, без значение колко е богата и колко са коректни гражданите й към държавния бюджет, ако един данък на най-бедната част от населението бъде вдигнат с такъв огромен процент събираемоста ще падне рязко. А да не забравяме, че здравните осигуровки и преди ГЕРБ не се плащаха от всички. Просто това, което става в момента е въпрос на икономическа логика, а не на някаква характерна за българския данъкоплатец алчност.

Именно! Никой не зададе въпроса, защо от 300к(мисля, че толкова бяха някъде) здравно неосигурените за 2-3 години станаха милион и отгоре. Кой е виновен - щото очевидно не са предишните? Вместо това извъртяха нещата, че хората хитрували.

Не мога да ти дам реп, сори. :(
 
От: Нередовни здравни осигуровки - няма сделки с имоти и коли

Смисъла е когато 15 годишна циганка е тръгнала да ражда в силистренско село по средата на зимата и дотам няма път - да тръгнат два снегорина, линейка и камиони, за да я вземат и спасят нея и детето и .
Децата не плащат здравни осигуровки без значение от какъв етнос са. Тях ги осигурява държавата безплатно по закон. Ако след училище се запишат да учат в университета няма да плащат здравни осигуровки до навършване на 26 години, защото дотогава вноските им ги внася университетът. Трябва да внесат лично само 50 лв. за трите месеца от лятната ваканция между завършването на гимназия и започването на първи курс в университета.
 
От: Нередовни здравни осигуровки - няма сделки с имоти и коли

А междувременно тази сутрин стават подобни неща: Бойко: Край на тарикатлъка със здравните вноски.

А също така пак междувременно следващата година ще станат други подобни неща: "Край на мандата и тарикатлъка на Бойко!" а пък може и преждевременно ако се вдигне разярения народ... :wink:
 
От: Нередовни здравни осигуровки - няма сделки с имоти и коли

Бе то хубаво, ама кой ще го замести - знаете какво са казали от трън та на глок
 
От: Нередовни здравни осигуровки - няма сделки с имоти и коли

Ако попаднем на глок хич няма да е добре. По-добре да е глог.
 
От: Нередовни здравни осигуровки - няма сделки с имоти и коли

Бе то хубаво, ама кой ще го замести - знаете какво са казали от трън та на глок

Има кой. Много млади хора има които са готови да поемат управлението на държавата, със съвременно съзнание и психика. Има си готови кадри за това, но не се допускат защото ще станат неудобни и ще търсят отговорност на сегашните които извършват геноцида. Колеги разберете го най после че трябват нови и млади хора! Стига толкова наследници на разни бивши ДС-та и комсомолци. Не осъзнахте ли че всички тия са наследниците им, отрочетата им ? Трябват нови хора със съвременно европейско хуманно мислене, хора които ще осигурят нормален живот на народа си, както е във всяка нормална бяла държава. Ех майка му стара... абе колко шамари още трябва да яде тоя народ че да разбере най после кой го управлява ? Явно не бяха достатъчни шамарите цели 45 години и още 22 години отгоре... Абе какво да говорим, прост народ - слаба държава както казваше дядо ми!
 
От: Нередовни здравни осигуровки - няма сделки с имоти и коли

@ВВС, колега кажи ми партия, тука в моя град има сдружения Варна на младите, какво ти кажа пълно от младежи и мен ме искаха да влизам, но като знам ква мизерия, те са просто едно протеже на властта, всички решения се съгласуват с тях какво ме топли?!
Да и аз искам млади, ама ти да не мислиш че младите ще ги допуснат а и да имат партия? А и кое ти дава гаранция и че те няма са същите, познавам няколко мои набори с 1 2 год по големи от мен са някой, кво ти кажа просто на лицето им е изписано искам власт, жадувам я и всичко ще дам за нея. А другите ги гледам на последните листи за общински съветници са се наредили, но честно ти казвам политиката за тях е като хаваите, екозтично нещо. А има и друга фракция, която се нагледала 22 години на шашми, измамни, крадене и т.н. расли в това време как очакваш да има нещо добро. И младите сме сбъркани, познавам шепа точни пичове, мои приятели са, и двамата пет пари не дават за политиката, а за своите си работи, е само в тях има шанс но ......

Знаеш ли къде за мен е начина, чудовищно радикален е но, мисля че само той ще ни оправи. В БГ смятам, трябва се живее под строга ръка не казвам диктат, но ред и дисциплина, виж когато сме били - под управлението на ханове и царе до къде сме дръпнали, след освобождението пак същото след 2 национални катастрофи пак сме били на крака, дори и соца и там го брой - но в демокрацията тотална разбивка, то и много външни фактори желаещи именно това се случи, и си постигна целите. Тотална ебвака - единството което виждам е политическа интеграция в ЕС в частност - голяма част от въпросите ще бъдат решавани именно от ЕП, то така или иначе политически, фискална и банкова интеграция това е бъдещето - тогава полициите ни ще трябва се съгласуват със всички горе в ЕП, а там нещата са различни, ей тогава мисля че ще е оправия за БГ, всичко друго е покварено и с интереси, политиката знаеш каква ку*ва е всичко.
На теория звучи добре някой да дойде ни управлява млад, ама практика много много трудно, власт се взима и се дава с кръв. И аз искам много да направя за страна, ама кои ще ме допусне, от де гръб, и да на меря нали и негови интереси ще обслужвам а те в голяма част не са същите както за народа и икономиката, трябва съм някой милиардер че да го направя самосиндикално, трудно е колега, но не и невъзможно, още хората са с робското мислене. Просто не мога си представя Левски какъв нечовешки подвиг е правили преди 150 год.

@Тест да на глок май доста зор ще видим :D
 
От: Нередовни здравни осигуровки - няма сделки с имоти и коли

Някак си стои недовършена тази тема при условие, че има развитие. Чаках някой по-заслужил форумен активист (от мен) да пусне новината, но и моето търпение си има граници. :lol: От няколко дни е отхвърлено предложението за ограничаване правата на гражданите, заради неплатени здравни осигуровки. Предполагам, малоумната недомислица е била в резултат от лятната жега.
 
От: От: Нередовни здравни осигуровки - няма сделки с имоти и коли

Някак си стои недовършена тази тема при условие, че има развитие. Чаках някой по-заслужил форумен активист (от мен) да пусне новината, но и моето търпение си има граници. :lol: От няколко дни е отхвърлено предложението за ограничаване правата на гражданите, заради неплатени здравни осигуровки. Предполагам, малоумната недомислица е била в резултат от лятната жега.

Аз четох същата тази новина, но в друг новинарски сайт и разбира се го очаквах да не го приемат този "закон". Естествено е че потъпква конституционните права на гражданите, в никоя европейска държава няма подобна малоумна простотия. Нали първо тя искаше да не се издава лична карта на който не плащал здравни. Но и това не го приеха, даже от системата на МВР скочиха първи против тази глупост. Как така няма да се издава лична карта ??? Много ясно че МВР няма да го допуснат, да не говорим и ЕС. Явно тая мухла новата здравна министърка Десислава Атанасова, още не може да се усети че България е приета в ЕС и е членка на ЕС, и не може да се допускат подобни безмислици. Жената си живее в някакъв свой измислен диктаторски свят, ама ще се усети. Ама и къде ги намира Бойко подобни екземпляри - Симеон Дянков, тая с комсомолската прическа от 50-те години Десислава Атанасова, даскала по физкултура Цветанов....... Да вземеш една лопата, че да ги метнеш... на бунището :twisted:
 
От: От: Нередовни здравни осигуровки - няма сделки с имоти и коли

Жената си живее в някакъв свой измислен диктаторски свят

Братле с какъвто се събереш такъв ставаш, нали знаеш. Влезеш ли в компанията на "Б.Б." какъв да станеш друг освен диктатор и крадец. :D
 
От: От: Нередовни здравни осигуровки - няма сделки с имоти и коли

Братле с какъвто се събереш такъв ставаш, нали знаеш. Влезеш ли в компанията на "Б.Б." какъв да станеш друг освен диктатор и крадец. :D

Ами тогава крайно време тази компания барабар със самия Бойко да се разтури, че нещо много им стана... :twisted:
 
От: Нередовни здравни осигуровки - няма сделки с имоти и коли

http://bg.wikipedia.org/wiki/Десислава_Атанасова
Десислава Атанасова (родена 8 октомври 1978 г. в гр. Дулово) е български политик от партията ГЕРБ, министър на здравеопазването от 21 март 2012 г.

Тя е народен представител за Русе на партия ГЕРБ в 41 Народно събрание. От 14 юли 2010 е председател на парламентарната Комисия по здравеопазване. Завършила е право, политология и европейска интеграция.

Завършила право и предлага противоконституционни закони. Миришат им краката от всякъде на тези от ГРОБ ама айде да не пиша повече да не излезе, че съм комунист или мафиот - нали са били най-демократичното правителство пък нямаме право да ги критикуваме. :mrgreen:
 
От: От: Нередовни здравни осигуровки - няма сделки с имоти и коли

http://bg.wikipedia.org/wiki/Десислава_Атанасова


Завършила право и предлага противоконституционни закони. Миришат им краката от всякъде на тези от ГРОБ ама айде да не пиша повече да не излезе, че съм комунист или мафиот - нали са били най-демократичното правителство пък нямаме право да ги критикуваме. :mrgreen:

Хич да не ти пука братле - пиши каквото ти е на сърцето, че ако мълчиш - то тогава ще излезе че няма свобода на словото. Само по този начин можем да да докажем свободата на словото, и да го поддържаме живо когато се изказваме. И една подробност - ние не лъжем, а казваме истината, а от нея боляло... :wink:

Към всички колеги съфорумци: казвайте това което ви е на устата, хич не се страхувайте кой чете форума и какво мисли. Не се поддавайте на репресия. Не и ние тук.

Един поздрав за всеки който изразява мнението си без страх:

[video]http://vbox7.com/play:78950d92[/video]

Текста на песента има голям смисъл!
 
Последно редактирано:
От: От: Нередовни здравни осигуровки - няма сделки с имоти и коли

Хич да не ти пука братле - пиши каквото ти е на сърцето, че ако мълчиш - то тогава ще излезе че няма свобода на словото. Само по този начин можем да да докажем свободата на словото, и да го поддържаме живо когато се изказваме. И една подробност - ние не лъжем, а казваме истината, а от нея боляло... :wink:

Към всички колеги съфорумци: казвайте това което ви е на устата, хич не се страхувайте кой чете форума и какво мисли. Не се поддавайте на репресия. Не и ние тук.

Един поздрав за всеки който изразява мнението си без страх:

vbox7.com/play:78950d92

Със ирония го казах, я не съм от тези дето си мълчат. :wink:
 
От: Нередовни здравни осигуровки - няма сделки с имоти и коли

Ново 20:

Погнаха неплащащите здравни вноски

Служителите от Здравната каса щели да подават ЕГН на неосигурените на инспекторите от НАП, които ще проверят в данъчните им декларации с какви приходи разполагат, както и да видят какво е имотното им състояние.

На тая Деса ли каква беше, ми се струва че плаче за бой. Така ли все още не се е намерил някой да я пребие в някой тъмен ъгъл ? Ама да я размаже от бой. :twisted::twisted::twisted: Маймуна мръсна долна!

Ако някой пък се опита да ми разнася личните данни по разни институции без мое съгласие - веднага го давам на съд, за нарушаване на закона за личните данни.
 
От: Нередовни здравни осигуровки - няма сделки с имоти и коли

Ново 20:

Погнаха неплащащите здравни вноски

Служителите от Здравната каса щели да подават ЕГН на неосигурените на инспекторите от НАП, които ще проверят в данъчните им декларации с какви приходи разполагат, както и да видят какво е имотното им състояние.

На тая Деса ли каква беше, ми се струва че плаче за бой. Така ли все още не се е намерил някой да я пребие в някой тъмен ъгъл ? Ама да я размаже от бой. :twisted::twisted::twisted: Маймуна мръсна долна!

Ако някой пък се опита да ми разнася личните данни по разни институции без мое съгласие - веднага го давам на съд, за нарушаване на закона за личните данни.

Мамка им гробарска не се наядоха тея крадат повече от циганите. Чумата да ги тръшне дано тея мизерници. Ако искам ще се осигурявам здравно ако искам няма да се, да им..............:mad:
 

Горе