Несмислен домейн?

didexs

Active Member
Здравейте, ще се опитам да се изразя кратко и ясно.
Мисля да пускам нов сайт в областа на "уеб разработката, безплатни темплейти, системи, статий и т.н.т" (не всичко ще е безплатно), та конкретно ме интересува домейна, искам да започва с ключовата дума "web" успях да издиря такъв не много дълъг 6 буквен. Проблема е че останалите 3 символа след "web***" са напълно безсмислени, това може ли да повлиае по някакъв начин на сеото и може ли да се каже че ще е проблем със самото име?
Благодаря предварително.
Поздрави Д. Д.
 
От: Несмислен домейн?

няма да навреди, нито ще помогне
гледай да е кратък за да се помни по-лесно
ако е по-дълъг гледай да бъде хубава комбинация ако е от две думи за да може да се запомни

и ако е сайт за нуллед системи/темплейти - внимавай с платеният достъп
 
От: Несмислен домейн?

websaitopedia.com e свободен :)
както и saitopedia.org
i saitoteka.com ...
Иначе - повечето успешни проекта в тази сфера има смислено и запомнящо се име, което лесно се набира по памет, лесно се произнася и диктова по телефон.
Ако е с 3 рандом букви губиш всичко. Например:
Човек не е запомнил какви точно букви са. Почва да пише в гугъл, понеже много народ го ползват като заместител на Аdress Bar... какво пише? Ако беше сайтотека или подобно уникално име - щеше да го намери. А ти си обезличаваш сайта още преди създаването.
 
От: Несмислен домейн?

Внимавай да няма някой подобен и по-смислен домейн. Аз имам такъв и всеки път като търся за него, шибания Google ми изкарва други резултати по подразбиране. Трябва да потвърдя, че търся думата, която съм написал, за да ми изкара моя сайт и всички резултати свързани с него.
 
От: От: Несмислен домейн?

няма да навреди, нито ще помогне
гледай да е кратък за да се помни по-лесно
ако е по-дълъг гледай да бъде хубава комбинация ако е от две думи за да може да се запомни

и ако е сайт за нуллед системи/темплейти - внимавай с платеният достъп


Благодаря за инфото, иначе не разбирам защо трябва да внимавам с платеният достъп?
Попринцип мисля да се свалят и плащат лични изработки, а платените няма да са с космически суми. Не съм си и помислял да качвам някои "opensource" системи които не съм ги правил аз.
Иначе съм обмислял и вариант за потребитлите който искат да качват но само ако са безплатни - (Ако може и за това малко акъл).
 
От: От: Несмислен домейн?

Благодаря за инфото, иначе не разбирам защо трябва да внимавам с платеният достъп?
Попринцип мисля да се свалят и плащат лични изработки, а платените няма да са с космически суми. Не съм си и помислял да качвам някои "opensource" системи които не съм ги правил аз.
Иначе съм обмислял и вариант за потребитлите който искат да качват но само ако са безплатни - (Ако може и за това малко акъл).

щом ще са твой разработки - ок
имах предвид да не искаш пари за неща които не са твой - особено ако са платени
 
От: Несмислен домейн?

По принцип основно скриптовете не се качват - качват се описанията и линк към демо и download page.
Качените скриптове трябва да се актуализирт + за тях можеш да носиш отговорност. За описания и препратки няма такива трудности.
 
От: Несмислен домейн?

малко свободни домейни започващи с "web". Може да ти са от помощ

webshop1.com .org, .de, .eu, .nl са заети
webhyp.com
website-promo.com
webmoe.com
web-8.com
web24online.com
web-grafika.com
 
От: Несмислен домейн?

Благодаря на всички Ви за отделеното време, вече си намерих свободен домейн които е подходящ :).
 
От: Несмислен домейн?

Yahoo не е означавало нищо преди известно време... както и flickr или bebo ... Напълно безсмислени домейни а я ги виж сега ;)
 
От: Несмислен домейн?

Най-важното е да е нещо което се помни много лесно
аз като се замислих се сетих за много такива които започват в Web
пример може да е това
web4eto.com
вярно че е 7 букви а не 6 но е добро
 

Горе