Нестандартен бизнес проект

Чел съм и преди твое нещо.
Героите са ми познати.

Много компетентно написано, добре структурирани изречения, мярнах само тук-там по някоя граматическа грешка.

Съдържанието май трябва да се олекоти и поразреди малко - с драматични паузи, щото е доста трудно за смилане - не се дава много шанс на читателя да се опре на предишен опит и да си заформи някакви асоциации. Твърде много трудносъвместими теми. Липсва world-building. А без него всичко е някакво сюрреалистично и пълен мишмаш. А читателят не обича да се чувства объркан или да се напъва излишно да си представи ситуацията. Подхвърли нещо близко и познато, чак тогава въвеждай mindfuck елементите, ама един по един и с почивки м/у тях, а не като картечница.

Драматичните и по-емоционалните моменти са много хубави. Ама трябваше да изтърпя гореописаното преди това. И пак някакси ми се сториха твърде концентрирани. Остави читателя по-дълго да се наслаждава на болката, сервирай още детайли, дай му шанс хептен да се сдуха, да се поразреве и т.н.

ПП: не ставам за proofreader на това просто щото не харесвам тоя тип фентъзи и нямам идея на какво точно се кефят феновете на подобни жанрове и сетинги.
Правилно усещаш, че е твърдо концентрирано. Съгласна съм. Проблемът с моя жанр е, че е твърде обемен и едни викат "съкрати го!", а после други - "добави още!" Целият текст е 300 стр. А4 и е кошмарно подобна тухла да бъде издадена като дебютна. По тоя въпрос написах нещо по-кратко, ама защото се насилвах през цялото време, веднага ме отрязаха. Не се получава (поне с мен), когато пишеш, за да влезеш в някакъв калъп.

Благодаря, че отдели време да го прочетеш и да дадеш мнение. За мен всеки отзив е полезен. Поздрави!
 
Разбира се, извинявам се и на двама ви с Ноке за неуместното ми вмешателство в диалога ви. Не беше редно, а особено с тази моя глупава шега. Простете.

Уважаема, бих искал да ви запитам нещо встрани: дали в империя Алира спазват противоепидемичните мерки и какво е нивото на ваксинационното им покритие, все ме гризе. За провинция Лъкота знам, че са в норма.
 
Разбира се, извинявам се и на двама ви с Ноке за неуместното ми вмешателство в диалога ви. Не беше редно, а особено с тази моя глупава шега. Простете.

Уважаема, бих искал да ви запитам нещо встрани: дали в империя Алира спазват противоепидемичните мерки и какво е нивото на ваксинационното им покритие, все ме гризе. За провинция Лъкота знам, че са в норма.
Обидих ли ви с нещо? На мен ми харесаха вашите коментари по-горе. Намирам ги за забавни.
 
:) В никой случай! Просто съм труден характер, а и обичам да се правя на интерсен.:)
Пфиу! Слава Богу, че е само това. :)

ПП В следващата глава ползвах записките на група учени, прекарали в изолация осем месеца на Южния полюс. Това е най-близкото до положението в момента.
 
Ако променим сетинга, може и да се получи бестселър.

Ама в тоя си вид аудиторията ще са предимно младежи, захранени от най-ранна възраст с аниме културата... пък те не са най-четящата или най-купуващата тълпа.

Алтернативен вариант е да се сервира под формата на комикс или друг визуално-богат формат че да може да запълни дупките във въображението на повечето хора. Обаче много скъпо ще стане.
 
Ако променим сетинга, може и да се получи бестселър.

Ама в тоя си вид аудиторията ще са предимно младежи, захранени от най-ранна възраст с аниме културата... пък те не са най-четящата или най-купуващата тълпа.

Алтернативен вариант е да се сервира под формата на комикс или друг визуално-богат формат че да може да запълни дупките във въображението на повечето хора. Обаче много скъпо ще стане.
А какъв сетинг предлагаш като вариант?
 
Ако романтиката ще е фокус, или някоя историческа епоха или съвремието.

Очевидно таргет са жени, пък те повечето нямат много въображение. Погледни какво се харчи в жанра - на Розамунде тъпотиите, на Емили Бронте, на Джейн Остин и на Е. Л. Джеймс. Не се сещам за успешна фентъзи романтика. Фентъзито се консумира предимно от (млади) мъже.
 
Действието се развива в съвремието. Визирам историята като приключенска. Романтиката е за вкус. Нещо като с "Мумията" от 1999.

Може би просто трябва да махна целия пролог и да започна с първа глава и затвора.
 
Предлагам да обърнем внимание на идеята за палачинките и щруделите.

@deffnews може да сподели опит (и снимки).
 
Ако романтиката ще е фокус, или някоя историческа епоха или съвремието.

Очевидно таргет са жени, пък те повечето нямат много въображение. Погледни какво се харчи в жанра - на Розамунде тъпотиите, на Емили Бронте, на Джейн Остин и на Е. Л. Джеймс. Не се сещам за успешна фентъзи романтика. Фентъзито се консумира предимно от (млади) мъже.
Заковаваш се с табелка "без въображение".
 
Една пекарна със собственичка - млада дама, е един от най-популярните и успешни сетинги за романтичен филм, книга или визуална новела.

Понеже гъделичка едновременно 2 инстинкта на таргет аудиторията.
 
Една пекарна със собственичка - млада дама, е един от най-популярните и успешни сетинги за романтичен филм, книга или визуална новела.

Понеже гъделичка едновременно 2 инстинкта на таргет аудиторията.
 
А, Меси? Мен Нокето повече ми прилича на някой изискан британски жентълмен от старата школа. Като Дънкан Фъргюсън
Аз съм повече като Божинката: провален спортен талант и неразбран интелектуалец...
 
А, Меси? Мен Нокето повече ми прилича на някой изискан британски жентълмен от старата школа. Като Дънкан Фъргюсън
Аз съм повече като Божинката: провален спортен талант и неразбран интелектуалец...
Това си е идея. Играта е стил класически файтър. Ще е яко да има някакви скрити умения базирани на спортисти. Но не искам да става прекалено сложно за играене.

Божинката ддз, не го хейтввам аз, жертва на обстоятелствата по-скоро.
 
Последно редактирано:
Това си е идея. Играта е стил класически файтър. Ще е яко да има някакви скрити умения базирани на спортисти. Но не искам да става прекалено сложно за играене.

Божинката ддз, не го хейтввам аз, жертва на обстоятелствата по-скоро.
Не знам за играта, нищо не разбирам от игри. Говорех по принцип, за харектера на Ноке.
Иначе за тая твойта игра тръпна да видя жената-котка нанди по жартиери и цигаре...:)
 
Не знам за играта, нищо не разбирам от игри. Говорех по принцип, за харектера на Ноке.
Иначе за тая твойта игра тръпна да видя жената-котка нанди по жартиери и цигаре...:)
Манди я виждам като стюардеса, която ако се наложи може да влезе в ролята на пилот. Другото ще го спестя.
 

Горе