Нестандартен бизнес проект

advensve

Member
Най-голямата привилегия за мен е да имаш бизнес партньор. Или поне някой, който да повярва в теб, а не да те праща, подобно на щафета, към следващия в редицата.

Здравейте,

Наскоро завърших роман и търся човек, с когото да работя върху усъвършенстването му. В подобна ситуация е правилно да се обърна към редактор, но едно, че се намират трудно, и второ – те също имат къща да хранят.

Ако трябва да обърна ситуацията в бизнес проект, то бюджетът ми е моето търпение, като единствен възможен дивидент е удовлетворението от добре свършената работа. Аз, от своя страна, ще се постарая да съм примерен бизнес партньор. Все пак инвестирах солидни количества време в слушане на k-pop и гледане на k-drama. :D

Само да вметна, че преди време имах реална бизнес идея, но нямах представа дали мога да я реализирам. Става дума за пекарна за диетични нещица – хляб от 100% царевично брашно, палачинки и гофрети от царевично брашно, ябълков щрудел с царевично нишесте и подобни. Изпипах рецептите, без да съм готвач, и знам, че от нишестето се слабее, но дори не се опитах да съставя бизнес план. Още мисля, че идеята си заслужава.

Ще се радвам на дискусия и по двата проекта. Как можеш да намериш редактор или бета читател, когато нямаш бюджет? А също – има ли хляб в бизнес с диетични печива?



Поздрави
 
Здравейте,
заслужава си да инвестирате и откриете пекарна за диетични изделия. Имам наблюдения в тази сфера, защото от 2013 година изготвям докуемнти за регистрация на хранителни обекти на територията на цялата страна. Имам клиенти, които имат такива обекти и работят много успешно, дори някой от тях разширяват бизнеса си. Хората все по-често търсят по-здравословна храна. От 09.06.2020г. влезе е сила нов Закон за храните и вече се изисква помещението, в което се извършва дейността да има статут по ЗУТ. В документа по ЗУТ статута за обект с такава дейност се допуска да е за пекарна, сладкарница, магазин и др. Документа за статута е с наименование:
- Акт 16;
- Разрешение за ползване;
- Удоствоерение за въвеждане в експлоатация по чл. 177 от ЗУТ;
- Разрешение за поставяне по чл. 56 от ЗУТ;
- Удостоверение за търпимост (ако помещението е в много стара сграда).
Това е важно, защото ако намерите помещение и извършите ремонт, а няма подходящ статут няма да може да се регистрирате.
В настоящем има по-облекчени процедури за регистрация.
 
Дай първите 15 страници да зачетем.
 
Здравей!

търся човек, с когото да работя върху усъвършенстването му.
Какво ще рече това?

Още мисля, че идеята си заслужава.
Винаги си заслужава щом става дума за ядене :)
Аз съм дегустатор с опит :D

А също – има ли хляб в бизнес с диетични печива?
Има, как да няма

Как можеш да намериш бета читател,
Изпрати ми откъс да го видя
 
Аз искам да съм алфа читателя, тъй че първо дай на мен и чак тогава на Партито.
Нека той да е бетата.
 
Защо не потърсите някой редактор от някоя медия, който води сходна на темата ви рубрика там. Разбира се главен редактор. Не знам какво има за редакция, граматика, смисъл на текста. Но със сигурност можете да потърсите там читави кадри, за които ще е нужно да отделите някакво възнаграждение.
 
Аз искам да съм алфа читателя, тъй че първо дай на мен и чак тогава на Партито.
Нека той да е бетата.
Ако е хубава, направо да я пускаме за продажба ;)
 
Ако е хубава, направо да я пускаме за продажба ;)
Най-вероятно първо ще трябва да добавим туй-онуй.

Внезапна трагедия, скандални случки в бекстейджа, елементи на кросдресинг, както и поне 2 еротични сцени.
 
2 еротични сцени.
Задължително, поне една еротична сцена още в увода на книгата, последвано от внезапна трагедия за да задържи пламенния интерес на читателя в трепет поне до края на първа глава. ;)
 
Здравей!

търся човек, с когото да работя върху усъвършенстването му.
Какво ще рече това?
Здравей, ще рече, че на книгата ѝ трябва сериозна работа. Някой човек, с когото да работя глава по глава и дори върху определени сцени. Но да не се размечтавам :)

Защо не потърсите някой редактор от някоя медия, който води сходна на темата ви рубрика там. Разбира се главен редактор. Не знам какво има за редакция, граматика, смисъл на текста. Но със сигурност можете да потърсите там читави кадри, за които ще е нужно да отделите някакво възнаграждение.
Здравей,
Питах по този повод в ИК "Труд", но получих доста уклончив отговор. От друго място знам, че редакторите взимат твърдо 800 и нагоре за проект, докато МК (Министерството на Културата) им отделя едва по 200. Няма официален списък на редакторите, както е в други сфери (като с лицензираните лица), и е малко несигурна работа. Но благодаря за идеята. Може би рецензент ще е по-добре от редактор засега.
Задължително, поне една еротична сцена още в увода на книгата, последвано от внезапна трагедия за да задържи пламенния интерес на читателя в трепет поне до края на първа глава. ;)
А пък аз се опасявах, че правя твърде много намеци в тази насока... Още две-три отгоре и жанрът сам ще се смени :D
 
върде много намеци в тази насока... Още две-три отгоре и жанрът сам ще се смени

До толкова, че ако вкараш наркотици и алкохол в сюжета, да стане нещо между Tove Lo - Habits (Stay High)Hippie Sabotage Remix и The Prodigy - Smack My Bitch Up :D или не чак до там :D
 
До толкова, че ако вкараш наркотици и алкохол в сюжета, да стане нещо между Tove Lo - Habits (Stay High)Hippie Sabotage Remix и The Prodigy - Smack My Bitch Up :D или не чак до там :D
:D Имам един герой, който е през цялото време на наркотици и когато ги спира, се превръща в... спойлери. И един, който пие през цялото време, но изтрезнява и... спойлери. Това брои ли се? :D
 
Чел съм и преди твое нещо.
Героите са ми познати.

Много компетентно написано, добре структурирани изречения, мярнах само тук-там по някоя граматическа грешка.

Съдържанието май трябва да се олекоти и поразреди малко - с драматични паузи, щото е доста трудно за смилане - не се дава много шанс на читателя да се опре на предишен опит и да си заформи някакви асоциации. Твърде много трудносъвместими теми. Липсва world-building. А без него всичко е някакво сюрреалистично и пълен мишмаш. А читателят не обича да се чувства объркан или да се напъва излишно да си представи ситуацията. Подхвърли нещо близко и познато, чак тогава въвеждай mindfuck елементите, ама един по един и с почивки м/у тях, а не като картечница.

Драматичните и по-емоционалните моменти са много хубави. Ама трябваше да изтърпя гореописаното преди това. И пак някакси ми се сториха твърде концентрирани. Остави читателя по-дълго да се наслаждава на болката, сервирай още детайли, дай му шанс хептен да се сдуха, да се поразреве и т.н.

ПП: не ставам за proofreader на това просто щото не харесвам тоя тип фентъзи и нямам идея на какво точно се кефят феновете на подобни жанрове и сетинги.
 
Последно редактирано:
Въпреки, че историята на др. В ме докосна повече в емоционален план, там с животинките
 
advensve, не го слушай Ноке (пък както решиш, де), той на мен знаеш ли кво ми каза:

"На етера [постовете] обикновено само сканирам за по-интересните думички, че неговото е доста трудносмилаемо"
"Постовете ти са като низ от мемета... обаче са много на брой и навързани един след друг, къде логично къде никак."

Така ме нарани, още съм му обиден...
 
Забравих да спомена че най-добре да се изкаже Етера, като най-извисения литератор наоколо.

Аз гледам на всичко от комерсиална гледна точка и си представям колко бройки ще продаде. Ако нещо хваща и задържа вниманието на масите за достатъчно дълго време, значи е добре.
 

Горе