Несъсществуващи 404 и пренасочване

Dea

New Member
Здравейте,
Имах сайт, който преместих от джумлата в wordpress. - Fvegan.com Сайтът ми беше на първа страница в гугал, сега е чак на четвърта. Гугал ме наказа и не знам за какво освен за 404 да е. Буквално имам хиляди 404. Имаше форум във предния сайт, който е изтрит и ми дава всевъзможни връзки от там. (няколко стотин са само от там). Предният сайт имаше само числа в линковете (не го правих аз) и сега не може да се разбере кой линк, кой е (за да го пренасоча ако е важен), а да си играе човек да ги отваря е невъзможно. На всичкото отгоре ми дава стотици 404 за несъшествуващи връзки. Например сайт/страница/статия/фейсбук ...макар че махнах социалните икони, които не водят към профил. Няма такива връзки обаче си ги намира и имам вече общо няколко хиляди. Не мога да си върна позицията на сайта. Някой да има идея какво да ги правя тия 404 и как да се оправя поне с останалите от предния сайт непренасочени връзки. То с тоя цифри иди разбери кое какво е. :oops: Блондинка съм :p и те първа се уча, моля някой ако има съвет ( на не много сложен език :) Не съм програмист.
 
От: Несъсществуващи 404 и пренасочване

Деа маааму, кат не отбираш що бараш?
За напред да знаеш, че първо се оправя всичко и тогава се замества сайта.
100% е имало начин да запазиш и адресите, ама веке е късно и Г те е наказал.
Сега ако не си правела прехода ти а някой, който "разбира" му тегли една майна и почвай отначало (дано пазиш бекъп на файловете и базата данни)
И как аджеба си стигнала до тук? Плъгин ли ползва или премести постовете ръчно?
Здравейте,
Имах сайт, който преместих от джумлата в wordpress. - Fvegan.com Сайтът ми беше на първа страница в гугал, сега е чак на четвърта. Гугал ме наказа и не знам за какво освен за 404 да е. Буквално имам хиляди 404. Имаше форум във предния сайт, който е изтрит и ми дава всевъзможни връзки от там. (няколко стотин са само от там). Предният сайт имаше само числа в линковете (не го правих аз) и сега не може да се разбере кой линк, кой е (за да го пренасоча ако е важен), а да си играе човек да ги отваря е невъзможно. На всичкото отгоре ми дава стотици 404 за несъшествуващи връзки. Например сайт/страница/статия/фейсбук ...макар че махнах социалните икони, които не водят към профил. Няма такива връзки обаче си ги намира и имам вече общо няколко хиляди. Не мога да си върна позицията на сайта. Някой да има идея какво да ги правя тия 404 и как да се оправя поне с останалите от предния сайт непренасочени връзки. То с тоя цифри иди разбери кое какво е. :oops: Блондинка съм :p и те първа се уча, моля някой ако има съвет ( на не много сложен език :) Не съм програмист.
 
От: Несъсществуващи 404 и пренасочване

Ти си единствената блондинка в този форум, която има собствен сайт :rolleyes:
 
От: Несъсществуващи 404 и пренасочване

Като за начало докато оправиш проблема може да инсталираш този плъгин 404 Redirection за да пренасочиш всички несъществуващи страници към homepage.
 
От: Несъсществуващи 404 и пренасочване

Офф хораа ами не знам, преди трябваше да чакам по 2 семдици за да смени една картинка, тоя дето ми го прави. Пък на мен ми идват нон стоп идеи и исках аз да мога да боравя с него. Таа, понеже мога да боравя лесно с уордпреса викам аййде...(е поне на едно нормално ниво, без да съм експерт). Постовете са местени ръчно. Като искам да кажа, че стари са около 30 процента, другите са нови постове. Обаче нямам старите връзки....НО! От плъгина redirections ми дава хиляди 404, а от гугал webmaster tools само 200...на кой да вярвам? Освен тва в Гугъл са 90 % от тъпия форум, който вече не съществува. И какво значи да почвам от начало? :( Ми аз и нов да бучна там, нали е същия домейн и пак така ще стане. И защо ми дава 404 за връзки,които изобщо не ги е имало никога. Стига съм мрънкала, че много блондинесто взех са звуча......ама толкова хубaвo ми стана сайтчето и сега на.......:( Джордж, до колкото знам и за тва май има някакво наказание.....това нали са софт 404. Когато има много пренасочвания до началната страница. Освен да сваля стария сайт на компа и да взема от там връзките, ама не знам точно как става тоя номер...(и тук някой се удря по главата и вика лелее) хи хи Еми другаде са моите стихии. Та някой може ли д ами каже как да го сваля на компа, готова съм и да платя за помощ, стига да не ми заколи русата главица с цена. Не мога да зарежа просто, толкова труд е това. Като гледам и в този сайт има иконки към социалните мрежи, които не водят към конкретен профил. Защо на мен ми дава 404 от там непрекъснато не знам. Чух, че може да се направи 404 страница.....а някакво инфо на нея...т.е. вместо да се насочват към началната и това било по - добър вариант.....ама май не съм сигурна как д аго направя.
 
От: Несъсществуващи 404 и пренасочване

Ако искаш дай на лично логин дедайли за админ на WP да погледна какво е положението.
 
От: Несъсществуващи 404 и пренасочване

:oops: Блондинка съм :p и те първа се уча, моля някой ако има съвет ( на не много сложен език :) Не съм програмист.
Ахахахахаа все едно гаджето си слушам, едно към едно.

Освен форума колко 404 имаш? Ако сa някакво обозримо количество - 301 редирект на ръка. Таман ще ти запази ПР-то ако имаш такова.
Мога да ти драсна едно примерно php или htaccess.


Социалните икони нямат нищо общо, те не водят към тебе и няма как да дават 404.
 
От: Несъсществуващи 404 и пренасочване

Е как да няма нищо общо, имам буквално десетки 404, които плъгина redirections ми дава : салата с аспержи/facebook.com (то няма такава ама я дава), салата с аспержи/twitter , ей такива ми ги дава. и ги регистрира като 404. Има буквално 100 поне такива, а иначе от Г тулс са около 200 , но в плъгина за хиляди. Ползвам плъгин Redirections се казва, но някой връзки не ги оправя. Пренасочвам 301 и после като проверя пак излизат на 404. Не е ок нещо. Но на ръка хиляди не става да се правят. PHP примерно за кое точно ще драснеш? Малко не схванах това. Някой знае ли как да направя страница за да ги насочвам там. Викаш гаджето и то така хихи еми виж сега тва, че сме руси не значи че нищо не разбираме, просто по - бавно действа за някой неща процесора и трябва да ни се обяснява повече :rolleyes: Но пък сме идейни :-o
 
От: Несъсществуващи 404 и пренасочване

Googlebot не можа да обходи този URL адрес, защото сочи към несъществуваща страница. По принцип грешките 404 не вредят на ефективността на сайта ви в търсенето, но можете да ги използвате, за да помогнете за подобряването на практическата работа на потребителите. Още информация - https://support.google.com/webmasters/answer/2409439

С две думи грешка 404 не вредят на ефективността на сайта ви в търсенето

Ама мазалото явно е голямо!
 
От: Несъсществуващи 404 и пренасочване

Е как да няма нищо общо, имам буквално десетки 404, които плъгина redirections ми дава : салата с аспержи/facebook.com (то няма такава ама я дава), салата с аспержи/twitter , ей такива ми ги дава. и ги регистрира като 404. Има буквално 100 поне такива, а иначе от Г тулс са около 200 , но в плъгина за хиляди. Ползвам плъгин Redirections се казва, но някой връзки не ги оправя. Пренасочвам 301 и после като проверя пак излизат на 404. Не е ок нещо. Но на ръка хиляди не става да се правят. PHP примерно за кое точно ще драснеш? Малко не схванах това. Някой знае ли как да направя страница за да ги насочвам там. Викаш гаджето и то така хихи еми виж сега тва, че сме руси не значи че нищо не разбираме, просто по - бавно действа за някой неща процесора и трябва да ни се обяснява повече :rolleyes: Но пък сме идейни :-o
Я покажи няколко конкретни линка без салата с апержи, че така нищо не мога да зацепя
 
От: Несъсществуващи 404 и пренасочване

Венци тва хич не е така, нищо че така пише. Където и другаде да потърсиш инфо ще пише, че се наказва. Изпрати ме 3 страници назад. Ами ето примерна, пускам я така защото не ми дава да пускам връзки. Нова съм и нямам още 10 поста. Ще трябва да я копнеш - fvegan.com/tag/вегетариански-ястия/twitter.com , взех я от гугъл мастер тул..... къФ е тоя туитър на тага не знам :cry: :cry:
И ми дава всевъзможни такива с фейсбук, гугъл, за фликар не ми дава защото там имам профил и линк към профила. Срга си направих и в ютуб, та да видим за там ще спре ли. Та голям проблем със старите връзки ама и с нови има. Добре, че магазина, който направих е нов и няма да има стари линкове. Сайта беше оффлайн за семдица, може ли и за тва да ме е наказал?
Ето и тия :fvegan.com/148/google.com - wtf is this? :shock:
fvegan.com/category/рецепти-2/ястия/page/2/google.com
 
Последно редактирано:
От: Несъсществуващи 404 и пренасочване

Не мога да разбера какво ти пука за тия бози?
IMHO не те е наказал Г за 404, а страниците, по които си се класирала са в небитието.

Тук ти е проблема, че преди да бастисаш джумлата е трябвало да направиш 301 редирект към новите урл-та.
Пък и при 301 се запазва и ПР-то

To see where invalid links are coming from, click the URL. In the error dialog, click the Linked from these pages tab.
Също така си провери от къде идва бозата.
 
От: Несъсществуващи 404 и пренасочване

Благодаря на всички, нещата взеха да се оправят :D
Ще я бъде работата :beer:
 

Горе