Неточен реп пауър?

От: Неточен реп пауър?

:) а мненията на кой са повече?
 
От: Неточен реп пауър?

По-нов ти е акаунта.

Значи би трябвало да имам повече реп пауър от тях, тъй като за единица време съм бил по-полезен на форума.

Иначе всеки може да си направи един акаунт да му отлежава и нищо да не пише, само да трупа точки.

Какво мислите по тоя въпрос?
 
От: Неточен реп пауър?

Че си нямаш работа и се занимаваш с глупости общо взето. :)

Какво ти дреме, че icn.bg имал по-голяма ряпа от тебе?
 
От: Неточен реп пауър?

Въобще не ми дреме за ряпата, и ще ти го докажа с една червена от мен!

Дреме ми за това да се мисли и да се правят нещата както трябва!

едит: Не мога да ти я дам, дал съм ти скоро зелена сигурно.
 
има показатели с различна тежест, това е част от настройките. админите определят, кое колко да тежи т.е. ако имаш някакви конструктивни предложения можеш да ги отнесеш към тях - неколкократно показателите са променяни в една или друга посока т.е. ако предложеинето ти е добро не виждам защо да не се вслушат. като цяло начина за опр на репутацията е субективен т.е. админът преценява кои фактори са с по-голямо значение спрямо развитието на форума, намеренията да се стимулира едно или друго поведение на потребителите и т.н.
 
От: Неточен реп пауър?

Въобще не ми дреме за ряпата, и ще ти го докажа с една червена от мен!

Дреме ми за това да се мисли и да се правят нещата както трябва!

едит: Не мога да ти я дам, дал съм ти скоро зелена сигурно.

Кофти :) Аз обаче мога :)
 
От: Неточен реп пауър?

има показатели с различна тежест, това е част от настройките. админите определят, кое колко да тежи т.е. ако имаш някакви конструктивни предложения можеш да ги отнесеш към тях - неколкократно показателите са променяни в една или друга посока т.е. ако предложеинето ти е добро не виждам защо да не се вслушат. като цяло начина за опр на репутацията е субективен т.е. админът преценява кои фактори са с по-голямо значение спрямо развитието на форума, намеренията да се стимулира едно или друго поведение на потребителите и т.н.

Чудесно, защото при сегашния вариант не са коректни нещата ако е за възраст - би трябвало да ги смята за полезност за единица време.
Къде да ги намеря тия админи? Те не четат ли тук?

-

Кофти :) Аз обаче мога :)

Така и сега какво стана като я даде червената ряпа? - все още нещата не са както трябва, ти предпочете да не мислиш, че е по-лесно и това че можеш да дадеш червена ряпа няма да промени факта, че ще продължиш да не можеш да мислиш и то по твой личен избор.
 
От: Неточен реп пауър?

Напротив, мисля че нещата са си точно както трябва :) Просто в уравнението за реп пауър има още една променлива - престой във форума. Тя се съчетава с брой мнения, репи и тн. и се получава крайния резултат. Тебе тая променлива не те кефи, други пък ги кефи - демокрация :)
 
От: Неточен реп пауър?

Казуса съм го изяснил и е безпределно ясен за който иска да мисли. Пасивен престой във форума не значи нищо и е безпредметно да бъде точкуван. Единствения смислен вариант е да се оценя за единица време полезността - това е единственото обективно решение.
 
От: Неточен реп пауър?

Aбе форума да не дава пари за хора с много голяма репутация та се коркате толкова много за репутацията? :D Ако е така казвайте да организираме протест срещу управата. :lol:
 
От: Неточен реп пауър?

1175845068-z68844418.jpg


_________
 

Прикачени файлове

  • 1175845068-z68844418.jpg
    1175845068-z68844418.jpg
    6.8 KB · Преглеждания: 2
От: Неточен реп пауър?

Айде бе кой иска ряпа ще му дам една по милост и да се свършва :D
 
Re: От: Неточен реп пауър?

Чудесно, защото при сегашния вариант не са коректни нещата ако е за възраст - би трябвало да ги смята за полезност за единица време.
Къде да ги намеря тия админи? Те не четат ли тук?

ами сигурен съм, че админите и да смогват да изчетат всяко постнато мнение не го правят в рамките на десет минути след като е постнато.

на следващо място съм почти на сто процента убеден, че все още не е заложен алгоритъм за определяне на полезността на постовете и за съжаление трябва да се задоволим с наличните показатели (брой публикации, престой и др под)

от гледна точка на последното и в контекста на критиката ти за пасивния престой - опираме до броя мнения среднодневно. Броят мнения едва ли може да е критерий за тяхната полезност. Ако съответно се увеличи тежестта на броя мнения ще толерираме И спамерите.

М др ако имаш възражения срещу начина на управление на форума, може да поискаш опциите админите да барат начина за определяне на репутацията да се забрани. Сигурен съм, че ако извадиш достатъчно тежки аргументи пред разработчиците на платформата vBulletin те веднага ще въведат единна и справедлива методология за определяне на репутацията и ще лишат милионите администратори на този род форуми от възможността да извършват този произвол и своеволие

Откровено казано не ме притеснява факта, че повдигаш въпроса за репутациите но определено ме обърква агресивността, с която привличаш внимание към позицията си.
 
От: Неточен реп пауър?

Освен престой, бр. мнения и тем подобни има значение и кой с каква репутация е дал на теб и на icn.bg.
 
Аз съм давал поне три пъти зелена на Icn - веднъж когато се бяхме заяли за ВПС услугата им в тема на клиент и благодарение на темата се стигна до полезна разработка за клиентите им, и още два пъти когато отговаряха на теми на техни клиенти, които не са ползвали официалните канали за съпорт (все пак не са длъжни да следят форума постоянно). Така, че съм им дал най-малко 300 точки. Това е от значение и ще обясня защо по-долу.

Що се отнася до репутацията - тя се определя от следните фактури:
1. Получени точки. Може да се видят като си влезеш в контролния панел. Ей ги моите за двугодишния ми престой тук - Latest Reputation Received (8064 point(s) total)
2. Брой публикации - това ми е 2001-вото мнение.
3. Дата на регистрация - моята е преди 2 години.

Използват се съотношения за да се определи кой какъв реп. пауър ще има (т.е. колко точки ще може да даде на някой потребител за точка 1)
Иначе казано на базата на горните 3 фактора се сформира пауъра, който в моя случай е 150.

Сега и малко разсъждение - да речем, че точките от точка едно взимат 4 дяла, броя публикации също взимат 4 дяла и периода на регистрация 2. Това значи, че моя пауър ще се увеличи с 20%, ако точка 3 отпадне като фактор. За мен това е глупаво, защото и трите неща трябват да бъдат включени като определящи фактори.

Добавка: Впрочем при даване на зелено на някой - той получава 100% от реп силата на потребителя който я е дал, т.е. в моя случай 150. Когато обаче дам на някой червено, той получава само половината или иначе казано -75 точки.

@Alf - А и за пасивния престой във форума - ICN могат да имат 50 мнения, но да са получили 2000 точки заради качеството на отговорите им и помощта която са оказали на потребителите си. От друга страна ти можеш да имаш 500 абсолютно безполезни мнения за които да си получил само 20 точки. В този случай, кой според теб трябва да има повече репутация?
 
Последно редактирано:

Горе