"Нет инфо" подаде жалба в КЗК срещу YouTube и Google

biaaro

Well-Known Member
Партиите май се ориентираха къде е евтината и ефективна реклама и врътнаха кранчето на тукашния онлайн рекламен картел:) Дето се вика на чист български - Хак да им е!:) Или лакомо дупе, кръв сер....:p Мога да ги успокоя, че и по зле ще става. Времето на 12 лв за 1000 импресии скоро ще остане безвъзвратно в историята.


В Комисията за защита на конкуренцията е заведена жалба за нелоялна конкуренция от страна на "Нет инфо" и "Ви бокс", стана ясно от съобщение на сайта на регулатора. Но далеч по-интересни са ответниците в производството - интернет гигантът Google и сайтът му за споделяне на видео YouTube.

Клип след клип

Причина за казуса е последната предизборна кампания в България и начина, по който са били излъчвани клипове на партии в нея. "Тогава забелязахме, че в YouTube се излъчват политически реклами.... Останалото ТУК

 
От: "Нет инфо" подаде жалба в КЗК срещу YouTube и Google

Смешници, тубата има само по един два клипа. Да показвам ли как вбокса има по 4-5 страници като търсиш някой филм. Ей това е нелоялна конкуренция, класирай сайт срещу такова чудо, а иначе за това вина си имат гугъл много ясно.
Стария алгоритъм си беше 1000000000 пъти по-добър, ама какво да се прави нали сега уж всички са доволни.
 
От: "Нет инфо" подаде жалба в КЗК срещу YouTube и Google

Смешници, тубата има само по един два клипа. Да показвам ли как вбокса има по 4-5 страници като търсиш някой филм. Ей това е нелоялна конкуренция, класирай сайт срещу такова чудо, а иначе за това вина си имат гугъл много ясно.
Стария алгоритъм си беше 1000000000 пъти по-добър, ама какво да се прави нали сега уж всички са доволни.

Вбокса не съм го посещавал от много години. Като го посещавах повечето клипове бяха с ужасно качество на картината. Отказах се пък и нямаше интересни канали както в Ютюб. Сега незнам как е. А това дето пишеш, че се оставят цели филми в сайта вбокс е сигурно поръчано от администраторите да може да правят посещения. То и в Ютюб има филми но понеже са с уредени права и филмите са много стари и незнам дали някой ги гледа.
 
От: От: "Нет инфо" подаде жалба в КЗК срещу YouTube и Google

Има и цели филми да, но аз нямах в предвид това.
Значи търсиш някой филм ( давал съм доста примери ) и и на първите 3-4-5 страници на гугъл е само вбокс и то с копирано или никакво съдържание ( после ми говорете, че имало значение съдържанието ) и хайде иди класирай нещо в топа до тези?
Малките се цакат зареди линкове , зареди какво ли още не, а тези и още други ги търпят, а сега тръгнали да ми се и жалват. Ей това имах в предвид.
Вбокса не съм го посещавал от много години. Като го посещавах повечето клипове бяха с ужасно качество на картината. Отказах се пък и нямаше интересни канали както в Ютюб. Сега незнам как е. А това дето пишеш, че се оставят цели филми в сайта вбокс е сигурно поръчано от администраторите да може да правят посещения. То и в Ютюб има филми но понеже са с уредени права и филмите са много стари и незнам дали някой ги гледа.
 
От: "Нет инфо" подаде жалба в КЗК срещу YouTube и Google

Че то всичко се краде от youtube, жалби ми подават :lol: .Жбокс е пълна пираня.
 
От: От: "Нет инфо" подаде жалба в КЗК срещу YouTube и Google

Между другото вбокса вече не е ли собственост на нова, или те цялото нетинфо са купили?
Ако е второто, точно те да ми се жалват за монопол направо нямам думи, аз ако съм направо щях да ги пратя в трета глуха.
Че то всичко се краде от youtube, жалби ми подават :lol: .Жбокс е пълна пираня.
 
От: "Нет инфо" подаде жалба в КЗК срещу YouTube и Google

@uni-web ти въобще разбрали за какво е жалбата?
НетИнфо са длъжни да спазват закона, а Google не.

И в двата сайта има нелегално сдържание, така че какво го коментирате това?
 
От: От: "Нет инфо" подаде жалба в КЗК срещу YouTube и Google

Между другото вбокса вече не е ли собственост на нова, или те цялото нетинфо са купили?

Нет инфо, Дарик радио, Гонг.бг, и въобще всички сайтове на Дарик, Абв.бг, Вбокс-а, Вести.бг, Нова телевизия... всичко под една шапка.
 
От: "Нет инфо" подаде жалба в КЗК срещу YouTube и Google

С кое са длъжни да спазват закона нетинфото, че нещо не разбрах?
Искаш ли да ти изручкам за 5 мин цели филми със субтитри качени от 2014 в тъпашкия вбокс, а ти да ми намериш такъв в тубата???
@uni-web ти въобще разбрали за какво е жалбата?
НетИнфо са длъжни да спазват закона, а Google не.

И в двата сайта има нелегално сдържание, така че какво го коментирате това?
 
От: "Нет инфо" подаде жалба в КЗК срещу YouTube и Google

За политическите клипове е всичко. Всяка българска медия е длъжна да спазва едни правила според закон Х(който го вълнува може да прочете), а Google не са.
Изкарвай каквото искаш не ме вълнува това. Вече разбрах че просто хейтваш затова не те интересува за какво е тамата.
 
От: "Нет инфо" подаде жалба в КЗК срещу YouTube и Google

Дали имат права за това?

http://vbox7.com/play:b5ddcd442a

Няма да ручкам повече щото не ми се играе, но има страшно много...

И после не ми говори намери ми го това в тубата да го гледам там онлайн!!!
 
От: От: "Нет инфо" подаде жалба в КЗК срещу YouTube и Google

Ясно кои са най-големите крадци в бг.
Нет инфо, Дарик радио, Гонг.бг, и въобще всички сайтове на Дарик, Абв.бг, Вбокс-а, Вести.бг, Нова телевизия... всичко под една шапка.
 
От: "Нет инфо" подаде жалба в КЗК срещу YouTube и Google

Ха сега де, като казваш политически клипове искам да ти припомня как всичко от вбокса свързано с бойко се триеше, и как се привикваха постоянно хора на разпити в ГДБОБ. До сега не съм чул нещо да е махано от тубата и някой да е летял до софия за да го разпитват ама защо така правиш...
За политическите клипове е всичко. Всяка българска медия е длъжна да спазва едни правила според закон Х(който го вълнува може да прочете), а Google не са.
Изкарвай каквото искаш не ме вълнува това. Вече разбрах че просто хейтваш затова не те интересува за какво е тамата.
 
От: "Нет инфо" подаде жалба в КЗК срещу YouTube и Google

Вярно е, че Вбокс са много зле и почти цялото им съдържание е или пиратско, или крадено от YouTube, но в случая става въпрос за много по-сериозен проблем. Нарушено е изборното законодателство на България и Google трябва да си понесе последствията.
 
От: "Нет инфо" подаде жалба в КЗК срещу YouTube и Google

изборното законодателство на България?

Братле не ме разсмивай, ти поне си готин. Какво законодателство, избори с кифтета, пари и промиване на мозъци точно от тези "МЕДИИ". Всички са за трепане не да съдят гугъл, ами гугъл трябва да ги банне тотално да не можеш да ги видиш въобще.

Вярно е, че Вбокс са много зле и почти цялото им съдържание е или пиратско, или крадено от YouTube, но в случая става въпрос за много по-сериозен проблем. Нарушено е изборното законодателство на България и Google трябва да си понесе последствията.
 
От: "Нет инфо" подаде жалба в КЗК срещу YouTube и Google

Нито съм им адвокат, нито ме вълнуват дали са пирати или не.
Случая е съвсем конкретен. Google не признават български закон за политическите раклами по време на предизобрна кампания.

Като виждаш нелегално съдържание просот го доклдавай както правят хората ползващи youtube.
 
От: "Нет инфо" подаде жалба в КЗК срещу YouTube и Google

Гошо длъжен ли е да спазва нашето - в смисъл има ли БГ филиал или нам си какво, че да спазва нашето законодателство?
 
От: "Нет инфо" подаде жалба в КЗК срещу YouTube и Google

Знам ли. То домейн има, ама дали има в бг нещо си нямам и на идея.
Гошо длъжен ли е да спазва нашето - в смисъл има ли БГ филиал или нам си какво, че да спазва нашето законодателство?
 
От: "Нет инфо" подаде жалба в КЗК срещу YouTube и Google

Представям си как от Google им го връщат по най-бруталния начин, като им резнат трафика и позициите. Ще им се завие свят и ще се чудят как да оправят кашата, която сами са забъркали.
 
От: От: "Нет инфо" подаде жалба в КЗК срещу YouTube и Google

Представям си как от Google им го връщат по най-бруталния начин, като им резнат трафика и позициите. Ще им се завие свят и ще се чудят как да оправят кашата, която сами са забъркали.

Това ще е повод за нов иск,още по-лесен за спечелване :)
Аз предизборния клип на дудука съм го репортвал поне 6-7 пъти,но не го свалиха,така че,ще ги съдят и ще ги осъдят да платят обезщетение+глоба.По всяка вероятност ще има извънинституционално и извънсъдебно споразумение,без да се огласят финансовите му параметри.
 

Горе