Нет от Виваком

От: Нет от Виваком

Вива-та стана май най-стойнсотния във всяко отношение
 
От: Нет от Виваком

Провери си в сайта им, мисля че имаше някакъв период в който може да се откажеш, но ти си виж, за да не се прецакаш евентуално. Аз съм на бтк от 4 години, за това което ми трябваше до сега ми вършеха работа. Сега ми се налага по-голяма скорост на ъплоуд и затова пуснах молба за прекратяване на договора и ще минавам на друг доставчик.
Проблема с кабелните оператори е че мрежата им е над земята и при кофти време се влошава качеството на нета. Също така опасноста от вируси е много по-голяма, поне бтк в това отношение са по-сигурни.
 
От: Нет от Виваком

мисля да се вържа към vivacom net city за 15 лв. на месец без промяна през целия период на договора - 1 г., 10 MB/s, wifi модем. дали си струва, как мислите?
 
Не бъркай мегабайт и мегабит. Скоростта на бтк е 10 мбита, което е към 1 MB. Реално никога няма да постигнеш и толкова при сваляне - макс 700-800 Кб.
 
От: Нет от Виваком

vivacom.bg/bg/residential/promotions/internet_vivacom_net/vivacom_net_city

мисля, че 10Mbps е добра скорост за сваляне на филми и игра на покер и табла и е с уайфи модем .
 
От: От: Нет от Виваком

Така съм им насъбрал, че тук с огромен кеф ще ги оплюя. Баща ми ползва BTC ADSL от няколко години и сега искаше да ги разкара, но какво се оказа - можеш да прекратиш договора си с великата компания единствено и само месец преди изтичането му. Ако не го прекратиш той автоматично се продължава и така до следваща година. Обясниха ми, че всъщност можеш да го прекратиш когато си искаш, но тогава трябва да си внесеш всички такси до срока на договора.
Тъй като се пооплаках тук-там, се оказа, че българското законодателство не допуска подобни клаузи за автоматично продължаване, но понеже сумата е пренебрежително малка (в моя случай 9лв. на месец) не си струва да се занмива човек.
В крайна сметка за мен това остава една супер скапана компания, която винаги е била скапана - още времето, когато трябваше да подкупиш някой техник за да ти пуснат телефон. Услугата им също е скапана, а договорът е сам по себе си престъпление.

Съжалявам, че се увлекох, но малко ми поолекна :)
 
Re: От: Нет от Виваком

vivacom.bg/bg/residential/promotions/internet_vivacom_net/vivacom_net_city

мисля, че 10Mbps е добра скорост за сваляне на филми и игра на покер и табла и е с уайфи модем .

е щом така мислиш няма какво да кажа повече. принципно е добра да, ако сме 1995 година.
 
От: От: Нет от Виваком

vivacom.bg/bg/residential/promotions/internet_vivacom_net/vivacom_net_city

мисля, че 10Mbps е добра скорост за сваляне на филми и игра на покер и табла и е с уайфи модем .

не мисля че ще ми свърши работа ... поради простата причина че прекарвам времето си пред компютъра за да играя флаш игри ...
 
От: От: От: Нет от Виваком

В крайна сметка за мен това остава една супер скапана компания, която винаги е била скапана - още времето, когато трябваше да подкупиш някой техник за да ти пуснат телефон. :)

По онова време беше единствената , а от тогава до сега няколко пъти си сменя собственика.:)
Американците взеха каквото взеха и ни я върнаха , но кой е сега собственика и не знам , вероятно някой наш си бизнесмен .
 
Последно редактирано:
От: От: От: От: Нет от Виваком

в момента съм с о.59 mb/s download и 0.63 уплоад от замундата дърпам с 280 кб, дали на вива-та ще е по-добра офертата
 
От: От: От: От: Нет от Виваком

Сигурно дори през модем ще е по-добре :)
в момента съм с о.59 mb/s download и 0.63 уплоад от замундата дърпам с 280 кб, дали на вива-та ще е по-добра офертата
 
От: От: От: От: Нет от Виваком

бъзикаш ли се

Забрави за модема - не знам дали някой предлага все още тази древна услуга. Без да им правя реклама, аз ползвам НЕТ1 - 30лв. за Интернет и кабеларка - това е промоция за 1 година. Какво ще стане след това не знам, но за сега съм доволен. Скоростите са перфектни, а когато има проблем (до сега 2 пъти за почти година) реагират бързо и адекватно. Хората са любезни и не ти извиват ръцете с безумни клаузи в договора.
 
От: От: От: От: Нет от Виваком

Забрави за модема - не знам дали някой предлага все още тази древна услуга. Без да им правя реклама, аз ползвам НЕТ1 - 30лв. за Интернет и кабеларка - това е промоция за 1 година. Какво ще стане след това не знам, но за сега съм доволен. Скоростите са перфектни, а когато има проблем (до сега 2 пъти за почти година) реагират бързо и адекватно. Хората са любезни и не ти извиват ръцете с безумни клаузи в договора.
искам да разбера тази скорост която предлагат е равна на 1,25MB/s, нали така. та тя е по-добра от тази на която съм в момента, а и парите са същите 15 лв на кабеларка. като направя сравнение кабеларка &виванет сити, и двете са за 15 лв. но едната е с 10 Mbps, а другата с 260КБс.
 
От: От: От: От: Нет от Виваком

искам да разбера тази скорост която предлагат е равна на 1,25MB/s, нали така. та тя е по-добра от тази на която съм в момента, а и парите са същите 15 лв на кабеларка. като направя сравнение кабеларка &виванет сити, и двете са за 15 лв. но едната е с 10 Mbps, а другата с 260КБс.

Това че пише 10 не значи че ще ги получиш, в най-добрия случай ще имаш 8 и то рядко.
Относно прекратяването на договора, при мен е за 1 година, след изтичането на годината се подновява за 1 месец и така всеки месец. Аз съм така от 3 месеца и всеки път като ходя да си платя сметката ми досаждат да преподпиша за 1 година, защото реално сега съм на безсрочен :)
Утре отивам да си пусна молба за прекратяване, че мисля да минавам на други
 
От: Нет от Виваком

От 5 години съм клиент на ADSL и скоростта винаги е отговаряла на написаното в договора. Веднъж имаше проблем, обадих се вечерта и техниците дойдоха на следващата сутрин. С това се изчерпват проблемите ми.
 
От: Нет от Виваком

Искам да се извиня за горния си пост. Аз самият се бях заблудил. Договора се удължава с 1 година, което е написано с много ситни букви. Явно и аз съм изпуснал срока за отказване. Деева.
По-принцип са ми казвали че е незаконно такива автоматични подновявания на договори, ама в тая наша "държава" ...
Съветвам хората ако имат достъп до различен нет, да не се включват към VivaCom

PS: В момента съм на Хармония 6. Преди това бях на по бързия план, 10 или 12 мбита. Ами да ти кажа, минах на 6 мбита защото и преди реално толкова си получавах. Звънял съм на поддръжката, оправяха скороста за ден-два и после пак падаше.
 
От: Нет от Виваком

Ето нещо ново от 23.06.2010.

Днес омбудсманът на България Гиньо Ганев представи становището си относно автоматичното подновяване на срочни договори. Според него това нарушава правото на избор на потребителите и оказва влияние върху тяхното икономическо поведение.

http://www.phonearena.bg/htmls/Stan...chni-dogovori-v-Balgariya-novina-a_12120.html
 
От: Нет от Виваком

Автоматичното подновяване не е само там, при всички мобилни оператори е така, може би и на други места.
 
От: Нет от Виваком

То всички се възползват от тая врътка с автоматичното подновяване, защото закона им позволява и ние потребителите може само да седим и да гледаме как се гаврят с нас.
За това трябва да направим протест, да се промени закона и да отпадне това подновяване и да става само с изричното съгласие на клиента.
Пуснал съм друга тема, нека да се обидиним и да си търсим правата
 

Горе