Нещо странно :)

Tsanko

Member
Докато разглеждах seoconsultants.com и видях че там затвярат мета таговете. До сега никъде не бях виждал или чел за такова нещо. Според вас трябва ли да се затварят?
 
Tsanko каза:
Докато разглеждах seoconsultants.com и видях че там затвярат мета таговете. До сега никъде не бях виждал или чел за такова нещо. Според вас трябва ли да се затварят?

Как по-точно имаш предвид, братле. <meta name="description" content=""> - това ли?

Ако да и аз правя сайтове със затворени тагове. За да не се меша кода, а то по-принцип е по добре сега. Интересното при този сайт е че имат малко като гета уей в края на сайта им. Гледам че това е стратегията им основно за SEO-то им. Content-а им е малък, но за сметка на това имат други малки трикове като верификации за чист код, това е добре защото кода им не е дълъг и грешки трудно се срещат.
 
Аз си мисля че е излишно като код, но пък дава на бота повече код за четене, това си мисля, че е добре за тях, като се има предвид колко content си имат на главният page. Аз така си го обяснявам. Ако някой има мнение по въпроса - да сподели.

Иначе затваряне на таг ми е някак си нелогично, това не е като затваряне на секция, която се появява в дизайна на сайта.
 
Чист линк байт :)
 

Горе