Не гласувайте доверие на този човек

От: От: Не гласувайте доверие на този човек

Води се някакъв умопомрачителен диалог по оста продавач-клиент ниво 5 клас голямото междучасие, което още веднъж ме кара да си мисля, че раздел детски кът все някога, ще бъде направен тук. Дано да съм жив и здрав да го видя ама ако не съм, да ме споменавате с добро. Иначе да тия скайп кореспонденции ако имате още пускайте, аз когато не пиша статии се забавлявам да ви чета щуротиите.

Напротив, просто трябва да се направи раздел за възрастни, където все още да може да се свърши някаква работа, а в останалите теми да си остане за mob rules. Не върви да караш 90% от тукашните предприемачи да се държат като зрели хора навсякъде.
 
От: Не гласувайте доверие на този човек

И това е вярно, но на този раздел за възрастни, трябва да му сложиш як фейс контрол. В противен случай, ще има "предприемачи" дето пишат статии за 1.50 и такива дето не им ги дават.
 
От: Не гласувайте доверие на този човек

Фейсконтролът може да се осъществява по написаното от пълнолетен и грамотен човек. Репутацията не върши работа, тъй като третият закон на форумите гласи, че най-висока репутация имат хората (не се броят админи и модератори), които най-точно отговарят на средното форумно аритметично (масово участие във всички теми, постоянство и разбираем за широките маси в съответния форум интелект) и поради това няма как да е правилен критерий за бизнес-раздел.
 
От: Не гласувайте доверие на този човек

Я да се намеся аз като копирайтър. И двете страни нямат право на никакви претенции. Първо е абсурдно за 2 седмици човек да не може да напише 5 статии, пък не ми се мисли за 40 колко време ще е нуждно, защото след 15-20-а статия става още по-трудно, че се изчерпва темата. Отсрещният човек, който се явява като поръчител също се държи некоректно, след като обещава нещо, а не го изпълнява. Аз рядко искам пари предварително (само от много нови потребители) и до сега не съм останал излъган, дори напротив, всички от тук, с които съм работил се оказаха коректни. Само да вметна, че съм работил с над 30-40 човека от форума, така че мисля, че всичко си е ОК и въпроса опира до комуникация и човешки отношения.

Като видя, че за 1 ден не можем да се разберем с другия човек какво иска и как ще се процедира, директно отказвам поръчката. В конкретния случай @PetarIvanov85 да се замисли кой е в "нарушение", а @marty1234 да си поговори с "шефа".

И между другото 40 статии за 14 лв. :cry::lol: това както и да го смятам по моите тарифи е минимум 70 лв. :twisted:
 
От: Не гласувайте доверие на този човек

Сега остава авторът да пусне някоя статия да я прегледаме за грешки. Нещо много петъчни теми станаха напоследък...
 
От: Не гласувайте доверие на този човек

Фейсконтролът може да се осъществява по написаното от пълнолетен и грамотен човек. Репутацията не върши работа, тъй като третият закон на форумите гласи, че най-висока репутация имат хората (не се броят админи и модератори), които най-точно отговарят на средното форумно аритметично (масово участие във всички теми, постоянство и разбираем за широките маси в съответния форум интелект) и поради това няма как да е правилен критерий за бизнес-раздел.



Да аз все по-често започвам да се учудвам на дадени потребители, които са със солидна репутация, а потенциалът им е нулев или поне това е моята преценка съдейки по безобразните им постове. Това е дълга тема, за която трябва да пише отделно, защото тук отиваме малко offtopic, както се казва.
 
От: Не гласувайте доверие на този човек

Искам телефонни разговори да се пействат, тия скайп дрънканици почнаха да отегчават:)
 
От: Не гласувайте доверие на този човек

Доста интересно започва да става. Доколкото виждам от хронологията, заради грешката смъкнах 10 лева от крайната цена, при промоционални цени и ти се съгласи, така че недей да мрънкаш сега в темата, че съм дигнал цената, като тогава не направи забележка!(майната му на парите). Но да кажеш, че не съм ти пратил статии 2 седмици как може да говориш небивалици при положение, че има хронология в темата, която показва, че сме се разбрали да почна като ми пратиш парите и се съгласяваш с това условие. Друг е въпроса че от 29.11.2013 до 06.12.2013 те нямаше никакъв на линия, за да ти пратя първите 5 статии, които написах без да ми превеждат пари. Тогава ми се породиха първите съмнения, но понеже съм доверчив човек те чаках до 09.01.2014 да ми ги преведеш, след което ти пускам тази тема и нито съм те обидил, нито нищо, нито ме интересуват твоите 8 лева, защото бизнес по този начин не се прави.

А относно другите във форума, първо четете преди да коментирате, прочели сте бегло хронологията и говорите глупости на търкалета, че не съм си изпълним сроковете. Какви срокове да изпълня, като имаме споразумение да почна работа като ми преведе парите, а пари не съм получил. Разочаровате ме.
 
От: Не гласувайте доверие на този човек

Петър никой не пише "глупости на търкалета", а изказваме впечатления относно темата, която сте публикувал, за да споделите личната си драма.

Не е зле да погледнете и ето тази тема, където може да оставите оплакване срещу друг потребител, който е злоупотребил с вас и бизнеса ви http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=10638
 
От: Не гласувайте доверие на този човек

Петър никой не пише "глупости на търкалета", а изказваме впечатления относно темата, която сте публикувал, за да споделите личната си драма.

Не е зле да погледнете и ето тази тема, където може да оставите оплакване срещу друг потребител, който е злоупотребил с вас и бизнеса ви http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=10638

Добре, вие хубаво изказвате впечатления, но имам чувството, че не сте прочели напълно хронологията или поне асимилирали. Защото коментарите, които чета от някои са в противоречие с хронологията и обижда мен най-вече. Винаги се старая да съм коректен, а вие ме изкарвате, че вината е на двамата.

А иначе, тази тема я търсих в търсачката, защото си спомням, че съществуваше, но така и не я открих. Затова стартирах нова.
 
От: От: Не гласувайте доверие на този човек

Добре, вие хубаво изказвате впечатления, но имам чувството, че не сте прочели напълно хронологията или поне асимилирали. Защото коментарите, които чета от някои са в противоречие с хронологията и обижда мен най-вече. Винаги се старая да съм коректен, а вие ме изкарвате, че вината е на двамата.

Никой не те изкарва виновен, освен заказчика, само коментираме, че е забавно
това с постването на хронологиите във форума.:)
Естествено, че заказчикът няма да ти пусне пари, защото не му мина номера
с 14-те лева за 40 статии. Дори и да е пренаписване, както си е, пак е безумно евтино.
И понеже си се усетил и коригирал, естествено - превод няма.:)

Моите най-приятелски забележките към теб са:
- Да си сложиш една елка до компа, за да ти е под ръка при даване на оферти.
Може би пишеш изключително добре, но в сметките хич те няма -
40 статии х 1 лв да ги беше сметнал грубо = 40 лв. Какви са тези 14 лв.?:shock:
- Да не сядаш да си губиш времето преди да получиш поне капаро,
за да не се разочароваш после.
- Да подпиташ тоз - оня от форума на ЛС дали потребител Х
плаща, като поръчва. Все ще има колеги, които да ти помогнат и отговорят.

П.П. А това, че от 29.11 до 6.12 не си можел да го откриеш няма как да се
знае, ако не го беше написал по-горе. Затова човек остава с друго впечатление, сори.
Също така не е изяснено, че твърдо няма да пренаписваш преди да получиш предплата.
 
Последно редактирано:
От: Не гласувайте доверие на този човек

Аз като чета тази хронология разбирам, че момчето се държи културно и спазва направените уговорки. Другата страна подхожда несериозно и с известна апатия, която довежда и до отебване на сделката едностранно.
 
От: От: Не гласувайте доверие на този човек

Добре, вие хубаво изказвате впечатления, но имам чувството, че не сте прочели напълно хронологията или поне асимилирали. Защото коментарите, които чета от някои са в противоречие с хронологията и обижда мен най-вече. Винаги се старая да съм коректен, а вие ме изкарвате, че вината е на двамата.

А иначе, тази тема я търсих в търсачката, защото си спомням, че съществуваше, но така и не я открих. Затова стартирах нова.

Вечно ли не успя да ме намериш от 29.11.2013 до 06.12.2013 - стационарен телефон, Виваком, М-тел, Глобул, емайл, адрес в сайта, facebook, twitter, linkedin, digg, plus.google, Viber, Skype - къде ме потърси??? - или нямаш 15-20 стотинки за един смс или разговор??? Недей така - живеем в 21 век

Само не разбирам защо плачеш? предложих ти да ти платя статиите и да ги задържиш - не искаш, оставих ти телефон и емайл за връзка - не се обаждаш, ако искаш заповядай в магазина - Люлин, бл.279, магазин 106Д да си вземеш парите. Незнам точно какъв бизнесмен или предприемач си, но ти вместо да ревеш по форумите вземи напиши някоя статия и изкараи 1-2 лв. Предложих ти да ти платя труда защото ние също получаваме пари за труда си, но си представи случай в който ти ни ангажираш да си сменим радиатор примерно и ти обещаваме - няма проблем, след 9 дена ти звънкаме и ти казваме - може да ти сменим радиатора най-рано другият вторник ............. дали ще ни чакаш???

[29.11.2013 г. 20:50:18] HOHO: от понеделник ще почна да ти ги пращам
[6.12.2013 г. 00:29:34] HOHO: Най-рано мога да ги почна във вторник другата седмица
[11.12.2013 г. 23:43:29] HOHO: готови са първите

Айде остани си със здраве и ако искаш заповядай да си вземеш парите. С тая тема ако не друго поне хората от форума ще разберат колко може да очакват от теб - 5 статии за +15 дни
 
Последно редактирано:
От: От: От: Не гласувайте доверие на този човек

Вечно ли не успя да ме намериш от 29.11.2013 до 06.12.2013 - стационарен телефон, Виваком, М-тел, Глобул, емайл, адрес в сайта, facebook, twitter, linkedin, digg, plus.google, Viber, Skype - къде ме потърси??? - или нямаш 15-20 стотинки за един смс или разговор??? Недей така - живеем в 21 век

Само не разбирам защо плачеш? предложих ти да ти платя статиите и да ги задържиш - не искаш, оставих ти телефон и емайл за връзка - не се обаждаш, ако искаш заповядай в магазина - Люлин, бл.279, магазин 106Д да си вземеш парите. Незнам точно какъв бизнесмен или предприемач си, но ти вместо да ревеш по форумите вземи напиши някоя статия и изкараи 1-2 лв. Предложих ти да ти платя труда защото ние също получаваме пари за труда си, но си представи случай в който ти ни ангажираш да си сменим радиатор примерно и ти обещаваме - няма проблем, след 9 дена ти звънкаме и ти казваме - може да ти сменим радиатора най-рано другият вторник ............. дали ще ни чакаш???

[29.11.2013 г. 20:50:18] HOHO: от понеделник ще почна да ти ги пращам
[6.12.2013 г. 00:29:34] HOHO: Най-рано мога да ги почна във вторник другата седмица
[11.12.2013 г. 23:43:29] HOHO: готови са първите

Айде остани си със здраве и ако искаш заповядай да си вземеш парите. С тая тема ако не друго поне хората от форума ще разберат колко може да очакват от теб - 5 статии за +15 дни

Извинявай, ама при положение, че идваше на определени дати на линия и не казваше думичка в skype, изобщо не ми е дошло на акъла да се свържа с теб по друг начин. Такива пари - не искам! Задръж си ги. Тази тема беше направена с цел да се покаже какъв несериозен човек може да си. А ти не ми бери грижа какво да пиша. Тази хипотетична ситуация е коренно различно от нашата. Защо ли? В тази хипотетична ситуация друг избор нямам и ще ви чакам, все пак съм ви ангажирал. Но да казваш всеки път в скайп от утре ще ти преведа парите и накрая пари да не видя от миналата година до досега, доста несериозно звучи? Не ми се иска да изваждам от разговора ни колко пъти каза, че утре ще преведеш парите и то със тон, който предполага, че наистина ще ги преведеш. Затова изобщо недей копира мои съобщения - 1) пари не си ми превел 2) статии имаш написани.
Това ми беше последния пост в темата и мисля, че всички видяха какво представляваш. Каквото и да напишеш отсега нататък - няма да то прочета и да отговоря. Не си заслужава да си губя времето.

П.С - brad1985@ Благодаря за съветите. Аз му написах цената и влезнах да се къпя, като се сетих чак под душа, че сметките са ми излязли криви и като излязох му го съобщих.
Относно забележките - смятам да си взема поука от тях, защото наистина са добри. Сам човек трудно си вижда грешките и най-вече осъзнава. Затова ще ми бъдат от голяма полза, че ги спомена.

А иначе, как да не е казано, че няма да пренаписвам твърдо преди да получа предплата. Достатъчно пъти съм го споменал. Винаги така работя. :)
 
Малко да възбудя темата.

Поръчах си от въпросната фирма продукт, който трябваше да ми бъде доставен до 10 дни, чаках го 30 дни и се лъжехме 3 седмици за монтаж и накрая ни вест ни кост...

Поръчвайте си подобни продукти от други фирми, но не и от Елком Експрес!
 
От: Не гласувайте доверие на този човек

Щом ти пишат на махмунски бягай надалече
Не знам каква е ситуацията тук, но и аз не намирам за сериозно това да се пише така като водиш някакви важни преговори. ;)
 
Не знам каква е ситуацията тук, но и аз не намирам за сериозно това да се пише така като водиш някакви важни преговори. ;)
Или за ремонт на китайски телефон да ти върнат имейл:
не работим с китайски части !!!!!!!
 
Като цяло в нашата държава е пълно с такива хора за жалост.Не е само той..
Всякакви ги има. И дори се чудя как така, хората се изкривиха толкова много. Някои за 20-30 лева са готови да се изтаковат на името си. Ужасно е....дори не го разбирам.
 
Всякакви ги има. И дори се чудя как така, хората се изкривиха толкова много. Някои за 20-30 лева са готови да се изтаковат на името си. Ужасно е....дори не го разбирам.

И знаеш ли кое е най-лошото, аз му звъня 3 седмици всеки ден, за да дойде и да му дам още 200 лв за да извърши монтаж, а той лъже като мишка-днеска, утре, днеска, утре, днеска, утре...., да ти дават пари и да не ги искаш
 

Горе