Не говориш на български – уволняват те от работа

От: Не говориш на български – уволняват те от работа

Предизборен прах в очите, не знам какво му се впечетляваш. Не че не съм твърдо "ЗА" такъв проект, но ми е ясно, както и между другото на г-н Корнезов, че няма как да се изпълнят неговите искания.
 
От: Не говориш на български – уволняват те от работа

Не съм сигурен, че е така, след като е внесен законопроект в НС.
 
Законопроект - да, гласуван - все още не, след гласуване дали ще е приет? Един господ знае.
А езика който се ползва на работа е най-малкия ни проблем. На мен ми се случва да забравя да превключа на нашенски, когато говоря със собственика на кафето което посещавам и жена му (единия англичанин, другия българин - всички там говорят на английски).
Аз лично нямам нищо против интегрирането на различни националности, включително и турската, но да не става така, че всяко малцинство да си получава новини на някакъв си език. Да ме прощават, ама като искат да слушат турска реч - обратно в Турция. Това тук е България. От друг поглед пък - ако им помага да работят по-ползотворно на турски - нека да е така.
 
От: Re: Не говориш на български – уволняват те от работа

Да ме прощават, ама като искат да слушат турска реч - обратно в Турция. Това тук е България.
Затова пуснах темата. Чужденците и малцинствата да си знаят мястото, а неграмотните "българи" да научат езика.
 
От: Не говориш на български – уволняват те от работа

Хееех Любен Корнезов - БСП - ми що не го пуснаха докато бяха на власт това. Тогава не даваха да се гъкне по тия въпроси, ама сега се правят на патриоти отстрани, като знаят че няма да мине.
И сега ще има - червените патриоти и боклуците гербери, които не искат да се говори на български. Миризливци червени със селските номерца :)
Чуете ли че нещо идва от БСП или лайнЯне - със сигурност не е такова каквото изглежда :)


Иначе би било хубаво наистина. Лично аз нямам против малцинства и чужденци, мразим само турци :) другите не ми правят нищо лошо.
 
От: Re: Не говориш на български – уволняват те от работа

Затова пуснах темата. Чужденците и малцинствата да си знаят мястото, а неграмотните "българи" да научат езика.

Какво според теб е "Чужденците и малцинствата да си знаят мястото".
Аз съм от малцинствата затова питам.
 
От: Re: Не говориш на български – уволняват те от работа

Какво според теб е "Чужденците и малцинствата да си знаят мястото".
Аз съм от малцинствата затова питам.
Исках да кажа, че антибългарските прояви на малцинства и чужденци не трябва да бъдат толерирани.
 
От: Не говориш на български – уволняват те от работа

Само първия абзац зачетох - става дума за държавни служители.
А държавата е България.
Има резон. Няма дискриминация.

По паралелния субтопик:

Снощи у жегата един циганин и циганката му успяха да усмърдят цял хипермаркет докат пазарят. Щех да пукна.
Даже за сапун не стават.
Предлагам да се отпуснат държавни субсидии, да се натоварят на специално направени пластмасови вагони и да се екстрадират обратно в Индия. После вагоните да се изгорят, а Индия да се постави под карантина. На Пакистан да се подарят 200-300 танкера химически оръжия и ЦРУ да предизвика война м/у двете съседни 'дръжави'.
 
От: От: Не говориш на български – уволняват те от работа

Снощи у жегата един циганин и циганката му успяха да усмърдят цял хипермаркет докат пазарят. Щех да пукна.
Даже за сапун не стават.
Предлагам да се отпуснат държавни субсидии, да се натоварят на специално направени пластмасови вагони и да се екстрадират обратно в Индия. После вагоните да се изгорят, а Индия да се постави под карантина.
Ама ти още ли не си се интегрирал?


 
От: Не говориш на български – уволняват те от работа

Правилно, ама другарите от БКП-то, можеха и по-рано да го включат това докато управляваха, ааа забравих те бяха в коалиция с ДПС–то.

Малцинства не малцинства, всички трябва говорят на официалният език, който е БЪЛГАРСКИ. Това, не означава само за държаванта адмиситрация, а навсякъде във всички обществени места. Ако не щат, да си ходят в родните страни.
 

Горе