Не ми дава да променям кода в Wordpress

Jason

New Member
Отивам на външен вид -> Редактор и избирам някоя страница без значение дали е header, footer или каквото и да е намирам си какво искам да променя и най отдолу нямам запиши или обнови а това съобщение -> Преди да запишете промените си, уверете се, че сървъра има право да променя файловете.. Някой има ли идея как мога да си разреша проблема
 
От: Не ми дава да променям кода в Wordpress

Правата на файловете не позволяват промяна. Можеш да ги смениш с ftp или през файловия мениджър на контролния панел (предполагам cPanel). Може да е станало неволно, но може и да е направено нарочно - честа мярка за сигурност против инжектиране на код в темата. Според мен практиката е неефективна, защото преди да нашарят темата, качват php shell, който разполага с пълните функции на един файлов мениджър и респективно чрез него лесно могат да се сменят правата.
 
От: Не ми дава да променям кода в Wordpress

На файловете на сървъра има пара за достъп. Те са 3 цифри (655, 644) някви такива. Като влезеш в хоста си ще видиш коя цифра за какво е, но при мен са 644 и мога да редактирам файловете. Може би при теб са 444
 
От: Не ми дава да променям кода в Wordpress

имам права навсякъде (уж) може ли по точно обяснение на кое трябва да дам права от cpanel
 
От: Не ми дава да променям кода в Wordpress

и ако направя направо на целия public html права за read write и execute на users group и world само аз ли ще мога да променям или който се регистрира ?
 
От: Не ми дава да променям кода в Wordpress

и ако направя направо на целия public html права за read write и execute на users group и world само аз ли ще мога да променям или който се регистрира ?

Това ако го направиш е като да си изуеш гащите и да се надупиш в банята на Централен Софийски Затвор. Правата по подразбиране при cPanel са 755 за директории и 644 за файлове. Т.е rwx за тебе и rx за group и world, а на файловете rw за тебе и само r за всички останали.

Ако имаш SSH достъп изпълни следните две комадни в public_html:

Код:
find . -type d -exec chmod 755 {} \;
find . -type f -exec chmod 644 {} \;

или просто пиши на съпорта да ти фикснат правата на директориите и файловете.
 
От: Не ми дава да променям кода в Wordpress

Вие как му обяснявате, сигурно му звучи почти като ядрена физика :D Професионално изкривяване :wink:

Отиваш си в cpanel-а на Файлов мениджър, стигаш до файла който искаш да редактираш, даваш му десен бутон и избираш "change permission", тогава нагласяш цифрите до 644, но кат свършиш работата е добре да ги върнеш както са си били :wink:
 
От: Не ми дава да променям кода в Wordpress

почнах да променям кода направо от cPanel-a и става тей че ... за сега така ще я карам докато не намеря решение или някой не го оправи :Д
 
От: Не ми дава да променям кода в Wordpress

е не като ядрена физика, ама само като физика :Д хахахахха намерих по просто решение ... а и не съм се занимавал от години с изработка на сайтове (а и преди можех да си кача темата и да променям в нея и да добавям джаджи .... не е кой знае каква философия, но сега трябва да направя нещо красиво и добро, ама нещо не се отдава :Д )
 

Горе