Не ми работи електронния подпис

Какъв електронен подпис ползвате?

  • B-trust (Банксървиз)

    Votes: 0 0.0%
  • StampIT

    Votes: 0 0.0%
  • eSignBG

    Votes: 0 0.0%

  • Общо гласове
    5

mvmrik

Well-Known Member
Платих го преди месец за 1 година, до вчера работеше. Днес не мога да вляза нито в epay, нито в онлайн банкирането на ЦКБ. Подписа съм го взел от ЦКБ и е на Инфонотари. Звъня им и никой не ми вдига. Трябваше да преведа едни пари и не мога. Имате ли представа какъв може да е проблема, ето това ми излиза в браузъра:
Този сървър изисква сертификат за удостоверяване и не приема изпратения от браузъра. Възможно е сертификатът ви да е изтекъл или сървърът да не счита издателя му за надежден. Можете да опитате отново с друг, ако разполагате с такъв, или може да се наложи да получите валиден сертификат от друго място.
Проблемът не е в компютъра, защото пробвах и от друг, пак същото излиза, а вчера работеше.
 
От: Не ми работи електронния подпис

Вероятно на картата ти са оставили освен новия и стария подпис. Той е изтекъл и в момента ти връща грешка. При сертификатите няма подновяване, винаги се издава нов.
 
От: Не ми работи електронния подпис

Вероятно на картата ти са оставили освен новия и стария подпис. Той е изтекъл и в момента ти връща грешка. При сертификатите няма подновяване, винаги се издава нов.

Ами старият беше до 31 май, ако беше това, би трябвало още от тогава да идва грешката. Вчера със сигурност влизах и работеше. Звънях на Инфонотари, но явно им е свършило работното време. Звънях и на ЦКБ, но от там казаха, че няма проблем. Ако някой от вас има подпис от тях, може да пробва и да каже дали работи или имат някакъв по-мащабен проблем.
 
От: Не ми работи електронния подпис

Вероятно на картата ти са оставили освен новия и стария подпис. Той е изтекъл и в момента ти връща грешка. При сертификатите няма подновяване, винаги се издава нов.

Ако е към ЦКБ, най вероятно да. С двата спесимента. :) Последно време не си правят труда да трият старият спесимент. И служителите обикновено налучкват. :) Но май винаги е долният (нали е дроп даун). :)
 
От: Не ми работи електронния подпис

Мога ли по някакъв начин да видя какви сертификати има на картата?
 
От: Не ми работи електронния подпис

Е ти вчера буча, днес вече са те порезали :) Тия действат светкавично :D
Ако искаш да те заместя малко в бучането...не за друго ама на мен нема кво да ми порежат :twisted:
 
От: Не ми работи електронния подпис

Е ти вчера буча, днес вече са те порезали :) Тия действат светкавично :D
Ако искаш да те заместя малко в бучането...не за друго ама на мен нема кво да ми порежат :twisted:
Ти като искаш си трай, аз търся мнение и съвет за проблема си. Форумът е точно за това.
 
От: Не ми работи електронния подпис

Абе вие тук тотално сте се изпобъгясали :) Няма ли поне един пост да захапете не наобратно :D

Трая си аз....като влеза в централата и се развикам на тиферич, на онова мраморно концертно ехо, и охраната почва да се чуди кой трябва да заключва :D
 
От: Не ми работи електронния подпис

Мога ли по някакъв начин да видя какви сертификати има на картата?

ИМа, в софтуера на Инфонотари. Имаш ли го инсталиран на лаптопа? Коя версия е?
 
От: Не ми работи електронния подпис

ИМа, в софтуера на Инфонотари. Имаш ли го инсталиран на лаптопа? Коя версия е?
Искам само да уточня, че когато ми изскача прозореца за избор на електронен подпис ми изписва новия. Също така като дам на детайлите ми показва, че изтича през 2014г. Никъде не виждам да е стария.
Иначе прегледах софтуера и има 3 сертификата. Единият изтича през 2012, другият 2013 и сегашният ми, който е през 2014г. Има опция да трия старите. Там е работата, че когато искам да вляза в сайта ми изписва новия, а не някой от изтеклите.
 
От: Не ми работи електронния подпис

Я дрънни на съпорта на ePay.bg и ги питай дали при тях не трябва да се правят промени. Преди време на шефа ми му беше изтекъл сертификата и трябваше да се актуализират данни за да може да влиза с новия си сертификат.
 
От: Не ми работи електронния подпис

Там е работата, че и в банкирането на ЦКБ не работи. Старият сертификат е изтекъл преди повече от месец и новият си работеше до сега без проблем. От днес не става, а до вчера работеше. Не мисля, че проблемът е в epay, щом и в ЦКБ не работи. Ще чакам отговор утре от Инфонотари, писал съм им.
 
От: Не ми работи електронния подпис

Е случайно да знаеш, че всеки акаунт в ePay е микросметка с IBAN в ЦКБ ? Този сертификат, който е до 2013 в софтуера на инфонотари каква дата ти изписва?
 
От: Не ми работи електронния подпис

Много странна работа, сега влязох в epay, а в ЦКБ не мога. Звънях им и казаха, че нямало проблем при тях.
 
От: Не ми работи електронния подпис

Много странна работа, сега влязох в epay, а в ЦКБ не мога. Звънях им и казаха, че нямало проблем при тях.
От техен служител знам, че рядко имат проблем с управлението на сметки чрез инфонотарито (ел. подписа). Защо не отидеш в клона, в който са ти издали подписа или където ти е сметката, за да си решиш проблема на място. Аз така правя и наистина излизаш с решен проблем. Не ги хваля, но когато и да съм имал проблем, винаги са успявали да ми го решат. Най-малкото и те имат интерес парите да се въртят през сметки, все пак се взима такса, нали? :)
 
От: Не ми работи електронния подпис

Ако си подновявал подписа трябва да го добавиш и в ЦКБ, под входа за онлайн имаш мисля управление на сертификати, цъкаш там логваш се и добавяш новия, ако имаш проблем ми пиши на лично ще ти помогна. Поздрави.
 
От: Не ми работи електронния подпис

Offtopic: Скайфокс, сложи си подпис към хостбългария, защото за втори път се убеждавам, че сте най-френдли хостинг компанията, която съм ползвал в тези географски ширини:)
И да не си сменяте олд скул дизайна, че с това с това отличавате:)
Моите 5 цента.
Едит: минах през супрехостинг и ICN, но ме издразниха прекалено официланиите дублики на съпорта:)
 
От: Не ми работи електронния подпис

Ако си подновявал подписа трябва да го добавиш и в ЦКБ, под входа за онлайн имаш мисля управление на сертификати, цъкаш там логваш се и добавяш новия, ако имаш проблем ми пиши на лично ще ти помогна. Поздрави.

Ако не го бях направил това, едва ли щеше да работи един месец и да спре ненадейно :)

Оправиха го, от Инфонотари ми писаха, че проблема е разрешен. При тях е било и вече всичко е наред. Друг е въпроса, че ако имах много спешно плащане, трябваше да чакам до другия ден и не можех да го оправя по никакъв начин, защото ги няма на телефоните. Вече ще си имам едно наум.
 
От: Не ми работи електронния подпис

Offtopic: Скайфокс, сложи си подпис към хостбългария, защото за втори път се убеждавам, че сте най-френдли хостинг компанията, която съм ползвал в тези географски ширини:)
И да не си сменяте олд скул дизайна, че с това с това отличавате:)
Моите 5 цента.
Едит: минах през супрехостинг и ICN, но ме издразниха прекалено официланиите дублики на съпорта:)

:) Ще ме вкараш в политическа война с този пост. Във форумите съм повече internet junkie, отколктоо официален представител на някой бизнес, поради простата причина, че не мога да си регулирам емоциите. Има си офиц. профили и в двата форума, от където пише далеч по-ерудиран човек от мен. По въпроса с дизайна не мога да обещая.
 

Горе