Не си губете времето с тъпия адсенс за БГ!

Synthetic

Active Member
Ето заради това не трябва да си губите времето с БГ сайтове/блогове ! Адс на бг яко sux-ват ! ! !


 
Последно редактирано:
От: Не си губете времето с тъпия адсенс за БГ!

хаха добър ден
 
От: Не си губете времето с тъпия адсенс за БГ!

абе с тоя ctr и нека съксват. За малки сайтове - да, ама сметни ако имаш 10к имптесии и този ctr.
 
От: Не си губете времето с тъпия адсенс за БГ!

И при мене е така имам по 600 клика за 13-14 долара на ден. Да го духат гугъл , но няма по-добър вариант с бг трафик
 
От: Не си губете времето с тъпия адсенс за БГ!

Много зле адсенса последно време. Сайт с 3000 посещения на ден да ми носи 5 долара... срамота!
 
От: Не си губете времето с тъпия адсенс за БГ!

Еми то този сайт , от който е скрейна прави по малко посещения и все пак тва си е жив ташак :Х
 
От: Не си губете времето с тъпия адсенс за БГ!

Вика да махнеш шота на адсенс акаунта ти от първия си пост, че гоогле банва за публикуване на такива работи.
 
От: Re: Не си губете времето с тъпия адсенс за БГ!

това за шота е много вярно, а за БГ адсенс - просто трябва огромен трафик и нямаш грижи. с 20 000 импресии 30-40 долара са си постижими.
Незнаех че положението с бг адсенса е така зле, просто идеята за това че трабва да имаш голям трафик и много добър CTR си е голямо предизвикателство за да печелиш добре от Г рекламките, даже по-голямо от това да се направи не толкова голям сайт за чуждия пазар на каквато и да е тематика. :wink:
 
така е, просто трябва да имаш огромен трафик за да стане нещо тук. Докато на английския пазар и с малък блог със 100 посещения от търсачки се правят по няколко долара.
 
От: Re: Не си губете времето с тъпия адсенс за БГ!

така е, просто трябва да имаш огромен трафик за да стане нещо тук. Докато на английския пазар и с малък блог със 100 посещения от търсачки се правят по няколко долара.

Не си прав!

Първо за чичко Гугъл, много е важна нишата в която ти е сайта, но това за EN сайтовете важи. Не можеш да очакваш да имаш еднаква доходност от Гугъл на геймиг сайт и на имотен, при еднакви посещения и импресии. Нормално е за гейминг сайта да взимаш по 1 до 10 цента (а понякога и под 1 цент), докато при имотния цената стига до няколко долара.

Относно България се видя, че няма контекстуалност на рекламта на Гугъл или по-простичко казано, можете да видите на сайт за имоти обяви от типа "Галерия с Жени -В ритъма на любовта! Разгледай снимките... Salsa.bg", което си е смешно и не знам как не ги е срам гугълци от това. Определено имат по-висок CTR, но обяснението е доста просто, вземете едно каре 300х250 в което има обикновенно 2 или 3 рекламки, кликайки и на трите при една импресия е много ясно, че CTR-а става 3 пъти по-виск, да е говорим за хубавките скайскрепъри, където са по 4, че и по 5 обяви.

Определено най-добрата алтернатива за БГ си остава Изи Трейдър към момента, въпреки разделението преди време на трафик и интерактивна групи.

Аз лично използвам комбинацията от Гугъл + Изи Трейдър, като за всяка от програмите съм отделил отделни банер позиция в сайтовете ми - 2 за Изи Трейдър и 1 за Гугъл, защото определено сайтът ми има по-добра визия с флаш банери, отколкото с текстови карета, както се казва всяко си има нужното място ;)

Относно другите алтернативи на БГ пазара съм крайно разочарован и от резултатите и от съпорта, който почти липсва.


Но определено за да се случи нещо положително заложете на красив и юзер фриендли сайт, влагайте повече усилия в това да развиете проекта си отколкото шмекерии.
 
От: Не си губете времето с тъпия адсенс за БГ!

Зависи от конкретните сайтове, трудно може да се правят изводи на базата на десетина.
В сайт тип "мешана скара" и като тематика и като реклами кликовете са евтини, компенсира се само с по-голяма посещаемост. В специализирани (пр. имоти, заведения и т.н.) кликовете се равняват на англоезичните аналози. Въпрос на пазар, следователно търсенето и предлагането определят, а не толкова езикът на сайта. Естествено, че в българоезичните ниши са по-слаби рекламодателите като цяло, но си има ниши, където няма разлика (примерно имотите, където има голямо предлагане и малко търсене в момента).

За Изи-тата пък не ми се говори направо, 4-5 пъти по-ниски доходи от аналогична позиция (а тези с двете стинки изобщо не ги знам как се крепят, моите такива ги разкарах изобщо оттам). Рекламодателите при тях наблягат на имиджовата реклама, а банерите и графиките са с по-нисък ctr от която и да е добре разположена текстова обява (потребителят не обича рекламите).
 
От: Не си губете времето с тъпия адсенс за БГ!

Като пофалират половината фирми... и им дойде акъла, че добрият маркетинг и добрата реклама са всичко, чак тогава очаквайте по-нормални приходи :)
 
От: Не си губете времето с тъпия адсенс за БГ!

Ето заради това не трябва да си губите времето с БГ сайтове/блогове ! Адс на бг яко sux-ват ! ! !


Колко е CPC не е важно. За бг трафик eCPM=$1.08 е добре. Лошо е когато eCPM е под $0.50

Ако eCPM е под $0.25 би трябвало да се премахне съответният рекламен елемент или да се премести на друга позиция на уеб страницата.
 
От: Не си губете времето с тъпия адсенс за БГ!

Голямо откритие сте направили
 

Горе