Ние изобщо не ти пазим паролата:)

AMOUN

Well-Known Member
Ма не бе... хич
 

Прикачени файлове

  • stigaua.jpg
    stigaua.jpg
    67.5 KB · Преглеждания: 151
От: Ние изобщо не ти пазим паролата:)

Ехех, добри са =) . Впрочем има доста по-големи сайтове, които пазят паролата в clean вид, без да минава през md5 или някакъв друг crypter.
 
От: Ние изобщо не ти пазим паролата:)

:D :D и отдолу обяснението за старата версия за abv , ебати хитреците :D
 
От: Ние изобщо не ти пазим паролата:)

бе то лошо няма ама ... не са ли много нагли да кажат - я си дай паролата за майла?
 
От: Ние изобщо не ти пазим паролата:)

Не е луд който яде три зелника луд е тоя дето му ги дава :)
 
От: Ние изобщо не ти пазим паролата:)

Хаха, кой ли се вързва на такъв сценарии ... ;-D
 
От: Ние изобщо не ти пазим паролата:)

Определено голям .... бонус ще спечелиш след като попълниш формата, ама само как са го измислили тия бастуни. Даже имам чувство, че е някаква грешка, може да е парола за акаунта, който създаваш на сайта им. Защото ако е наистина това, което си мисля, направо не знам що за идиоти са, или по-скоро що за идиоти ще я популват. Мани базика, но мисля че може да има и такива. Кофти за тях, кофти и за даните им в пощата.
 
От: Ние изобщо не ти пазим паролата:)

Не само че ще има ами те даже ще са над 30% от потребителите им. Има доста хора дето под път и над път си дават данните и после ревът. То всъщност ако ги нямаше такива хора доста занаяти в нета щяха да са фалирали отдавна. :)
 
От: Ние изобщо не ти пазим паролата:)

Те във Фейса и паролата за Скайп вземат, ако решиш да я дадеш... От тях няма скрито-покрито. Всеки, който го използва, трябва да знае, че му лъсва задника, като тиган на месечина... ;)
 
Клюкарския сайт съм го кръстъл.

ХАХА Точно сега проверих това, което си мислих, че Кирев каза на базик, за скайпа. Но то се оказа истина....
Аз съм шокиран...
 
Последно редактирано:
От: Ние изобщо не ти пазим паролата:)

Няма лъжа, няма измама.
И сценария си го представих даже. В главата ми е. Някой от служителите, който има достъп до тази информация, ще напише едно програмче, което търси из дадена база, където незнайно как има Скайп имена и пароли на милиони интернет потребили, което програмче от своя страна ги "разбива"(разкрива).
То ще бъде на цена от около 99.99 USD, първоначално ще се продава подмолно из шмекерските форуми, а в последствие, когато започне да набира популярност, "някой" ще резне кранчето на програмчето, защото друг ще разбера от къде идват паролките.
Втори сценарий: Същият този "някой" ще се подвизава из горе споменатите форуми и ще предлага "хакване" на Скайп пароли, срещу скромната сума от 34.99 USD. Ще действа, докато не реши, че е време да спре или манията за повече пари ще го издъни и тогава всички баламурници ще разберат к'во става...

Не Фейса, ми и президента да ми поиска Скайп паролата, пак няма да му я кажа!

Добавка: Горе споменатият служител с прякор "някой", може да бъде служител и на Skype Technologies SA.
 
От: Ние изобщо не ти пазим паролата:)

Има протоколи за така наречения single sign on - да се логнем да даден сайт чрез credential-ите си в друг. Примерно много сайтове предлагат log-on чрез FB. И ако се съгласите FB дават права на съответния сайт да ползва част от FB информацията ви. Gmail предлага подобна услуга - да даде информация за контаките ви на 3rd part application. Но credential-и не е редно да се предават на сайта, който иска достъп до акаунта ви, а на сайта, който удостоява идентичността (в случая gmail). Не знам към кого се събмит-ва горната форма, но подозирам, че е към хората, които предлагат "големият бонус". Не знам и ФБ какво прави точно в картинката по-долу, но със сигурност това има начин да се направи без съответно сайта с "голямата награда" и fb да разберат паролата за пощите. Друг е въпроса на кой му се занимава.
 
Re: От: Ние изобщо не ти пазим паролата:)

Няма лъжа, няма измама.
И сценария си го представих даже. В главата ми е. Някой от служителите, който има достъп до тази информация, ще напише едно програмче, което търси из дадена база, където незнайно как има Скайп имена и пароли на милиони интернет потребили, което програмче от своя страна ги "разбива"(разкрива).
То ще бъде на цена от около 99.99 USD, първоначално ще се продава подмолно из шмекерските форуми, а в последствие, когато започне да набира популярност, "някой" ще резне кранчето на програмчето, защото друг ще разбера от къде идват паролките.
Втори сценарий: Същият този "някой" ще се подвизава из горе споменатите форуми и ще предлага "хакване" на Скайп пароли, срещу скромната сума от 34.99 USD. Ще действа, докато не реши, че е време да спре или манията за повече пари ще го издъни и тогава всички баламурници ще разберат к'во става...

Не Фейса, ми и президента да ми поиска Скайп паролата, пак няма да му я кажа!

Добавка: Горе споменатият служител с прякор "някой", може да бъде служител и на Skype Technologies SA.

Попадал ли си на информация някой да може да хакне скайпа за определена цена?
 
От: Ние изобщо не ти пазим паролата:)

Че кой не е?
Въпросът е, до колко е способен човека отсреща...
 
До колкото гледам, найстина има голям интерес и който се е сетил как да спечели малко трафик е пуснал кукичката, но за найстина разкриване на скайп парола.... ще е интересно
 
От: Ние изобщо не ти пазим паролата:)

Да, от Facebook INC са пуснали опцията да си добавите потребителите от скайп, само защото някой гладен програмист от фейса иска да изкара някой шейсетак по форумите! Ех, Марк е набарал нова ниша за пари, ся като вземе паролите на Кирев и на Андреев, живот ще си живее.
Звучи много логично господа,особено след като знаете че паролите не са в plain text и минават по доста протоколи и нз си колко бита защита, не си мислете, че някой от фейсбуук е умрял да има дб-то на скайп потребителите.
 
От: Ние изобщо не ти пазим паролата:)

Никой не говори за Марк, а за някой гладен за пари и по-скоро слава, служител. Това как се пазят паролите, знаят само те. През какви защити минават и т.н. - не знам, но не съм го виждал с очите си, а и няма как да ме убедят, че е истина, докато не го видя. Типично българско мислене, знам, но по-добре така, отколкото да вярвам на 'Х'американците...
Плюс това цялата тая работа е шибана, защото мен лично са с помощта на тази опция са ме откривали "приятели", който не бих желал да имам във Фейсбука си, но е неудобно и да откажа приятелство. Поставят те в кофти ситуация като цяло. Да, сигурно има опция, която ще ме предпази от това, да ме открият такива хора, но когато огранича 2-ма или 3-ма, ще отрежа още 30 да речем, а не искам да го правя.
Просто политиката им куца на места, но за такива, които не искат да имат подобни проблеми на моите, решение има - не използвайте Фейса. :)
 
От: Ние изобщо не ти пазим паролата:)

Те са умрели от глад програмистите във фейса, само пароли чакат деба, те имат 3rd party интеграция с над 50 appl с логина, точно твоя скайп ги интересува пич.
Говориш глупости! По тая логика, недей се регистрирай никъде, да не вземе някой да ти види данните, или пък да ти вземе акаунта.
пс: Да не мислиш, че от skype inc не са помислили за твоята сигурност? А пък за заплатите на програмистите няма да говорим ( особено във fb ) , тъй че едва ли ще продават за шийсет-деведесет долара парола и то на скайп.
 

Горе