Никога не е късно да станеш за резил!

Прочетете първия пост и гласувайте


  • Общо гласове
    103
От: Никога не е късно да станеш за резил!

Още чакам някой да ми даде основателна причина за това, че фб-страницата трябва да бъде обект да допълнителна договорка, както и това че не върви заедно с даденият сайт (особено в случая, когато това не е ИЗРИЧНО упоменато)

Защото е отделно нещо. Същото е и с всякакви акаунти представящи нещо в която и да е социална мрежа - те представляват сайта, но не са част от него, а част от други платформи. Затова и ако един сайт се продава с 200 к страница във фейсбук, цената му ще е много по-висока от цената на един сайт с 200 човека страница. Страницата може да се продаде/купи отделно, както много колеги тук продават/купуват.
 
От: Никога не е късно да станеш за резил!

аз бих искал по левче без ддс на чуйек :D
 
От: Никога не е късно да станеш за резил!

аз бих искал по левче без ддс на чуйек :D
Империалистче,веднага ще ти подбият цените:twisted:
 
От: Никога не е късно да станеш за резил!

Бях решил да не пиша повече, но след като се появиха предположения кой, как и защо се сетил нека да постна разменените мейли:

[FONT=&quot]Ферхан Исмаилов (продавач и за кратко наричан ФИ): Здравей, сайта oHBoli.Bg има и страница във FaceBook, на която аз съм администратор и автоматично всяка публикувана статия се появява на стената на страницата.В момента има над 400 публикувани статии на стената с линк към същинската статия в сайта Какво предлагаш да правим с тази страница?
[/FONT][FONT=&quot]тели?

[/FONT]ФИ: [FONT=&quot][/FONT][FONT=&quot]Здравей, ами всъщност предмет на първоначалната продажба беше само сайта, facebook страницата не е част от продажбата.[/FONT][FONT=&quot]

[/FONT][FONT=&quot]SPY: [/FONT][FONT=&quot]Искаш допълнително пари за страница със 170 почита[/FONT]тели?
[FONT=&quot]
ФИ: [/FONT][FONT=&quot]Ами всъщност не, май е най-добре да я изтъркам, щото дали със 170 фена и 400 публикации или без тях все тая - едва ли ще ти бъдат от полза.

SPY: [/FONT][FONT=&quot]Не те разбирам. Страницата не ти трябва, практически не струва нищо, а ти си ОК да я изтриеш, но не и да я оставиш като част от проекта ??? Направи каквото смет еш за добре и ми кажи.

ФИ: [/FONT][FONT=&quot]Не смятам, че цената на нещо се определя от текущото му състояния, а от труда вложен в него и от потенциала му.
За тази страница е направено ново лого и скрипт , който е настроен автоматично да публикува всичко нововъведено от портала във FaceBook Страницата - 4 пъти на денонощие. Принципно не искам много за това което съм направил , смятах да предложа цена от 50-100 лв. Но е обидно когато някой иска да обезцени труда ти.

[/FONT][FONT=&quot]ФИ: Здравей, решението ми е, че Фейсбук страницата струва 100 лв и до края на деня ще бъде константно премахната в този и вид, защото на мен не ми е повече нужна. Това е решението ми!

[/FONT]
 
От: Никога не е късно да станеш за резил!

Защото е отделно нещо. Същото е и с всякакви акаунти представящи нещо в която и да е социална мрежа - те представляват сайта, но не са част от него, а част от други платформи. Затова и ако един сайт се продава с 200 к страница във фейсбук, цената му ще е много по-висока от цената на един сайт с 200 човека страница. Страницата може да се продаде/купи отделно, както много колеги тук продават/купуват.

Това според мен са дървени философии, макар и звучащи логично. Говорим за конкретни неща, не за страници с 200К човека. Говорим за супер малка страничка със 100 човека, прилежаща към сайта. То е ясно, че Фейсбук е отделна платформа. И точно етика и морал трябва да има при такива сделки, и такива малки неща да се дават като бонус, това че половината тук ги кефи да са темерути, не им прави чест. Голяма гордост да си ТЕМЕРУТ. Говорим за нормални човешки взаимоотношения!
 
От: Никога не е късно да станеш за резил!

Това е смешно, никакъв скрипт няма, а се използват готови приложения, като Rss Graffiti. Ти обаче е трябвало да попиташ за страницата при сделката, аз бих го направил. Ясно е, че Ферхан е селски тарикат, който се е опитал да те изнудва, защото нищо не губи :)
 
От: Никога не е късно да станеш за резил!

Това според мен са дървени философии, макар и звучащи логично. Говорим за конкретни неща, не за страници с 200К човека. Говорим за супер малка страничка със 100 човека, прилежаща към сайта. То е ясно, че Фейсбук е отделна платформа. И точно етика и морал трябва да има при такива сделки, и такива малки неща да се дават като бонус, това че половината тук ги кефи да са темерути, не им прави чест. Голяма гордост да си ТЕМЕРУТ. Говорим за нормални човешки взаимоотношения!
Говоря какъв е принципа, аз такава страница бих я подарил без да се замисля. 140 човека е смешна цифра и тази страница е абсолютно безполезна! Но при бизнес отношенията няма етика, морал и човешки взаимоотношения, а има договорки. Това е бизнес, а не интимна връзка, нали? В една сделка се търси печалбата, а има хора, които ги интересуват само парите и им е през оная работа за твоите чувства.
 
От: Никога не е късно да станеш за резил!

Мне! В случая се продава краен продукт. Фейса е част от него, както за моментното му функциониране, така и съпътващо за развитието му и достигане до момента в който се предлага този продукт. Изобщо да не говорм, че феиса е създаден от хора харесали самият продукт..това го дъвчеме 5 часа вече.
Ти като ходиш да си купиш букет с цветя кво става?? След като ти ги платиш, продавачката маха целуфанчетата и др джаджи и ти вика "видяхте ли колко добре изглеждаха" :) и ти ги мета разпиляни цветята...
Или отиваш да си купиш пс.. и в къщи виждаш, че писачката я няма..звъниш във фирмата и те ти казват "продукта работи нали? той си е свършил вече работата..ако искате нов - е въпрос на отделна договорка" :D

Съгласен съм, че може да върви отделно само в случая, когато изрично е упоменато, че тази страница (ако може да бъде изобщо страница) не върви към сайта и се продава съвсем отделно.
Обаче никой не споменава тази подробност, точно защото знае, че един доста важен елемент му се губи на продукта и няма да има същата тежест при офертата. За това е по-изгодно и дребнаво естествено (точно по български) да си замълчим и разбира се да искаме да изкараме някой куц лев след това с довода, че това е съвсем различен елемент, нямащ връзка със сайта (продукта)

А бе що изобщо се чекнете с някаква псевдо интервенция с която единствено ставате смешни и жалки?
 
От: От: Никога не е късно да станеш за резил!

Явно не си разбрал, че това нещо "обекта на нови договорки" всъщност си е влизало още в първата. Тоеат си е част от сделката.

Тоест, ти си поискал да получиш Facebook страницата когато сте преговаряли за продажбата на сайта, той ти е отказал, но ти въпреки това си му платил, така ли? Или един месец след приключването на сделката си решил, че искаш Facebook страницата без пари, но той е отказал да ти я даде? Кое от двете?
 
От: Никога не е късно да станеш за резил!

Не, не знам да е имало подобна ситуация. Май е по-добре да се върнеш в началото на темата

И пак казвам - по дефаулт това е част от продукта, никой не е толкова в час с дребните ви далаверки, че да се сети да попита дали левият десен шести долу в дясно ...кариес върви заедно със сайта и "може ли да купя това нещо отделно" НО ако беше упоменато, че се продава отделно (което не е станало) нямаше и да се стигне до тук нали? Защо не си зададем този ултра тъп въпрос "защо не е упоменато?"
 
От: Re: Никога не е късно да станеш за резил!

3. Предвид едно и две, след като явно не е обявено, че ще трябва да се заплати допълнително за 2, то сделката си е чиста измама, понеже остават възможности на продавача да подронва реномето и имиджа на новия купувач.
Това не е вярно. Виж това:
TOS: "2. You may only administer a Facebook Page if you are an authorized representative of the subject of the Page."
 
От: От: От: Никога не е късно да станеш за резил!

Най-ясно ще стане, ако SPY покаже какво точно са се договорили (ако има договор или нещо подобно).
 
От: От: От: Никога не е късно да станеш за резил!

Тоест, ти си поискал да получиш Facebook страницата когато сте преговаряли за продажбата на сайта, той ти е отказал, но ти въпреки това си му платил, така ли? Или един месец след приключването на сделката си решил, че искаш Facebook страницата без пари, но той е отказал да ти я даде? Кое от двете?

Дори не съм и предположил, че фес ... пардон фейс страницата не е част от сделката. Преди 2 дни Ферханчо се сети, че има такава страница. На въпроса ми дали иска пари първо каза "всъщност не", а малко след това ме мейлна, че оценявал страницата на 50-100 лева

Абе що още я дъвчим тази тема???
 
От: От: От: Никога не е късно да станеш за резил!

На въпроса ми дали иска пари първо каза "всъщност не"
Ако беше казал ДА щеше ли да му дадеш някой лев?
 
От: От: От: Никога не е късно да станеш за резил!

Дори не съм и предположил, че фес ... пардон фейс страницата не е част от сделката. Преди 2 дни Ферханчо се сети, че има такава страница. На въпроса ми дали иска пари първо каза "всъщност не", а малко след това ме мейлна, че оценявал страницата на 50-100 лева

Абе що още я дъвчим тази тема???
Щото в тая тема има мятане на лайна по някой, който дори не е част от форума и се опитваме да разберем каква е истината. Първо бяха 140 фена, после се оказа, че били 170 в страницата. Тези разминавания поставят под въпрос и останалата част от едностранно поднесената информация. На всичкото отгоре се намеси и политика, а преди малко се прибегна и до расизъм. Тая тема става все по-голям резил и няма да приключи скоро мисля, поне не доброволно.
 
От: Никога не е късно да станеш за резил!

^^Е това е чиста провокация!!
Ключовата дума е "преди два дни"....

Хайде верно да спрем с глупостите..верно, че темата е поучителна и един вид назидание, но в случая е на чужд гръб. Който е чел си е взел поука, да се чекнеме още няма да има особен смисъл. Тя и без тва каузата вече е загубена.
 
От: От: От: Никога не е късно да станеш за резил!

На всичкото отгоре се намеси и политика, а преди малко се прибегна и до расизъм.
Продавачът е хубаво момче, ама турче :D "Расизмът" е почти незабележим, така че хайде да не търсим под вола теле. Допреди 20 минути не знаехме името на продавача и честно казано това няма да ми промени мнението по темата :)
 
От: От: От: Никога не е късно да станеш за резил!

Щото в тая тема има мятане на лайна по някой, който дори не е част от форума и се опитваме да разберем каква е истината. Първо бяха 140 фена, после се оказа, че били 170 в страницата. Тези разминавания поставят под въпрос и останалата част от едностранно поднесената информация. На всичкото отгоре се намеси и политика, а преди малко се прибегна и до расизъм. Тая тема става все по-голям резил и няма да приключи скоро мисля, поне не доброволно.

1. Младежа е част от форума. Купих сайта от тема в пазара. Ника му е Flo
2. 140 или 170 ... да сгрешил съм бройката, защото и двете числа са смешни за фейсбук фенове
3. Постнах съдържанието на мейлите, за да няма предположения кой какво казал

4. Искам една бира от Blinki защото с толкова малоумна тема генерирах дотук 8 страници уникално съдържание. Я да взема да пусна и един линк към Здравен портал :)
 
Re: От: От: От: Никога не е късно да станеш за резил!

Щото в тая тема има мятане на лайна по някой, който дори не е част от форума и се опитваме да разберем каква е истината. Първо бяха 140 фена, после се оказа, че били 170 в страницата. Тези разминавания поставят под въпрос и останалата част от едностранно поднесената информация. На всичкото отгоре се намеси и политика, а преди малко се прибегна и до расизъм. Тая тема става все по-голям резил и няма да приключи скоро мисля, поне не доброволно.

http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%97%D0%B0%D0%BA%D0%BE%D0%BD_%D0%BD%D0%B0_%D0%93%D0%BE%D0%B4%D1%83%D0%B8%D0%BD
Законът на Годуин (на английски: Godwin's law) е хумористично наблюдение, направено от Майк Годуин през 1989–1990 година, станало пословично за Интернет през годините. То гласи: „Колкото по-дълга става една онлайн дискусия, толкова по-близка до 1 става вероятността в нея да се появи сравнение, свързано с нацистите или Хитлер“.[1] С други думи, Годуин прави саркастичното наблюдение, че за достатъчно дълъг период от време всяка дискусия, без значение от темата и обхвата си, неминуемо завършва с Хитлер и нацистите.
 
Re: От: От: От: Никога не е късно да станеш за резил!

Това не е вярно. Виж това:
TOS: "2. You may only administer a Facebook Page if you are an authorized representative of the subject of the Page."
Именно! Сега някой да ми каже, че ФИ има право да администрира подобна страница. С тази част от TOSа се доказва и изказаното ми мнение преди това.

Дори не съм и предположил, че фес ... пардон фейс страницата не е част от сделката. Преди 2 дни Ферханчо се сети, че има такава страница. На въпроса ми дали иска пари първо каза "всъщност не", а малко след това ме мейлна, че оценявал страницата на 50-100 лева

Абе що още я дъвчим тази тема???
Защо ли? Защото е АДСКИ полезна, поне за такива като мен, понеже моя залупена милост се държи коректно, а явно във форума присъстват хора, които могат да хъмкат и мънкат и да спестяват част от нещата.
Е така бизнес не се прави. За мен лично темата беше адски полезна (поне ще знам, че като продавам някой от проектите ми, да си калкулирам и цената на фейсбук страницата rofl).

И иначе, все пак не мога да се съглася с мнението на двама-трима колеги които са писали. Фейсбук страницата е част от самият проект - хостната е на друго място, на различна платформа, но все пак е ЧАСТ. Тук не говорим за страница с име "Много ми е забавно, гъделичкай ме под мишниците". Тук се говори за страница, пряко свързана с продадения уебсайт. Точно в това е тънкия момент, който вие преиначавате.

И моля ви се, стига с тея глупости "защо не е попитал". Що за глупост е това? Утре ще се окаже, че освен страница, има регистриран и потребител рекламиращ страницата, туитър профил с 500 "последователя", линкедин профил с букмаркове и още една камара профили в известни и неизвестни социални мрежи. Това според вас не трябва да върви заедно със сайта, така ли?

С две думи, при закупен уебсайт - SEO, SEM, Branding и всичко останало - просто несъществуват? Купувача да си ги прави на ново?
Тук се продава бизнес, а продаваш ли бизнес, то от теб се иска да се предоставят всякакви контакти, вносители/износители/клиентска база и т.н. или с други думи - информация за метода докарващ трафика, сайтове докарващи трафика, начин за монетизация, аудитория.

Тук не се продават краставици бе момчета. Наистина съм разочарован, че се намериха хора които да изкажат подобни мнения и без да се обиждате (това си е само мое мнение), ще трябва да изчетете поне още 200тина теми от форума, защото така бизнес не се прави.

А и още нещо - я някой от вас да ми каже, правите ли пълно изследване, ама под пълно да се разбира пълно на евентуален сайт за който сте се решили да си хвърлите парите? Да, отговора е ясен, че го правите, но въпреки това не може да разчитате, че ще откриете всичко (по-горе изброих част от нещата които биха повлияли на трафика, а и на брандинга на самият сайт).
Лесно се говори от тази позиция, като вашата, но замислете се реално върху следната ситуация:
1. Купувате сайт
2. Продавача забравя да ви спомене, че има фейсбук и туитър акаунт.
3. След месец се сеща да ви уведоми за наличността на горните, а вие по кофти стечение на обстоятелствата сте направили "глупавата" грешка, да забравите да попитате дали към сайта има подобни неща.
4. Вие отказвате посочената сума.
5. Страницата продължава да съществува в някоя си мрежа, като феновете и четат "сайта вече се намира на нов адрес".

Хайде да погледнем обективно на нещата. След като фейсбук страницата е обвързана със сайта, то тя задължително си върви със самият сайт и грешката тук е на продавача, че не е калкулирал нейната стойност в цената на самият сайт, а не на купувача, че не го е разпитвал като луд какво има и какво няма.

И още веднъж да кажа - темата наистина се оказа адски сполучлива. Научих някои неща за българския онлайн "предприемач", които мислех че са останали само в офлайн сферата.

Генералния извод ще да бъде следния - като купуваш нещо - питай, питай, питай, питай, искай, питай.
 
Последно редактирано:

Горе