Никога не е късно да станеш за резил!

Прочетете първия пост и гласувайте


  • Общо гласове
    103
От: Никога не е късно да станеш за резил!

Кефи ме кви примери давате от едно невимание на колегата, доста продуктивна се оказа тази тема за някои :D
 
От: Никога не е късно да станеш за резил!

Сега, гласувах с втория вариант, обаче съм на мнение, че страницата е трябвало да бъде включена в цената. Тук имаше наскоро един случай, един човек си купи къща и после се оказа, че адвоката, който е правил документите е забравил да впише двора. Е, бившият собственик започна да изнудва купувача за още пари и човека от стрес получи удар и умря. Това е, като правиш сделки с некоректни хора, може да очакваш всичко. Затова вече преди да подпиша какъвто и да е договор го чета открай докрай. Теб една страница едва ли ти е проблем, ще си направиш друга, много по-хубава.
 
Последно редактирано:
От: Никога не е късно да станеш за резил!

Много кефи следната обосновка за цената на фейсбук страницата "[FONT=&quot]Не смятам, че цената на нещо се определя от текущото му състояния, а от труда вложен в него и от потенциала му.[/FONT]" тоя кърти мивки направо :) Ще взема да му подаря станалия вече култов домейн goliam-potencial.info

Hahxah дай да се хванем за една седмица да направим един сайт с функционалност като на youtube.. И ще го продадаем за милиони, защото има голям потенциал :D
 
От: Никога не е късно да станеш за резил!

Ако страницата не е била включена в офертата, не знам защо да е била част от сделката... Въпреки всичко да я изтрие - това са педер*стки номера...
 
От: Никога не е късно да станеш за резил!

140 фена 100 лв :D Хората,които продават страници с по милиони фенове трябва да са милионери..
 
От: Никога не е късно да станеш за резил!

колко пари дади за сайта? при положение че струва фейсбук страница s 140 фиена 100 лева, трябва да си дал 1000 лева за сайта което е луди пари за туй нещо...
на колко години е собственика?
 
От: Никога не е късно да станеш за резил!

Сега, гласувах с втория вариант, обаче съм на мнение, че страницата е трябвало да бъде включена в цената. Тук имаше наскоро един случай, един човек си купи къща и после се оказа, че адвоката, който е правил документите е забравил да впише двора. Е, бившият собственик започна да изнудва купувача за още пари и човека от стрес получи удар и умря. Това е, като правиш сделки с некоректни хора, може да очакваш всичко. Затова вече преди да подпиша какъвто и да е договор го чета открай докрай. Теб една страница едва ли ти е проблем, ще си направиш друга, много по-хубава.

Такъв човек трябва да бъде съден, бит, ебан и бесен. как ще изнудва после човека ве? Взел си е парите продал е като има грешка да я коригират педерасина долен? Като купуван нещо винаги ме е страх че давам пари на човек който не ги заслужава. затова и винаги опитвам да свалям много цената,за да не попаднат парите ми в човек който не заслужава тези пари.
 
От: Никога не е късно да станеш за резил!

Сега като размисля, ако е нямало предварителна оговорка, не може да се сърдим. Не може очакваме от всеки да бъде коректен, завбъдеще ще си знаеш с педали да не търгуваш
 
От: Никога не е късно да станеш за резил!

Българска работа... хората могат да бъдат ужасни гадини
 
От: Никога не е късно да станеш за резил!

Страницата щом не е включена в сделката, значи не се продава със сайта. Но това, че човека е забравил да я спомене си е изцяло негов проблем. Идеята да иска доплащане след месец и то 100лв. за тия 140 фена е абсурдна!
 
От: Никога не е късно да станеш за резил!

И така,... много се изприказва , включително от хора, които нямат никаква представа относно договореностите по тази продажба. Предмет на сделката бяха само и единствено домейна, базата данни и файловете на сайта. Купувача дори не знаеше че има някаква Facebook страница, камо ли да е очаквал да стане нейн собственик. При все, че съм се съгласил да продам сайта на купувача за сума, двойно по-малка от първоначално обявената и по-малка от годишния приход на сайта и съм му оказал пълно съдействие при прехвърляне и администриране на сайта в първите няколко седмици - смятам, че това е достатъчен бонус... Означава ли това, че като е купил домейна на сайта и базата му данни трябва да му дам и "леличката", която е попълвала информацията в него, защото е била част от проекта? А да му направя нещо друго...? Когато живееш в пазарна икономика имаш право да поискаш за труда си толкова , колкото прецениш, както имаш и правото да не го ПОДАРЯВАШ! Като е толкова незначително нещо защо тихо и кротко купувача не си създаде негова страница и да си събере "хилядите" фенове без да занимава обществото? - Явно страницата си струва. Вярвам, че за най-големия източник на посетители в сайта след Google сумата от 50 лв е смешна. По тази логика да му подарим и Google.com, след като и той препраща посетители към сайта му? FaceBooк страницата беше и си е напълно независима от сделката със сайта и това, че купувача използва дългогодишния си "стаж" в този форум за да се оплаче като ощипана мома, търсейки подкрепа за собствената си невежест е достатъчно красноречиво затова колко на дребно "играе" самия той. Време е "Градските тарикати" да проумеят, че като искаш да получиш нещо направено от друг, трябва да заплатиш стойността му, а не "подари ми го защото на теб не ти трябва" .Защо купувача не е отговорил на въпросите на потребителите от форума относно условията на сделката ? Така е лесно - злепоставяш някого и се покриваш... Желая успешен и ползотворен ден на всички.
 
От: Никога не е късно да станеш за резил!

Значи е точно както аз предположих. Продавачът е имал спешна нужда от пари и купувачът се е възползвал от това като го е изнудил да си продаде сайта за сума, която е много по-ниска от реалната себестойност. Продавачът очевидно е останал недоволен от сделката и си го е върнал като е поискал допълнително пари за Facebook страницата, която вече разбрахме, че не е била част от сделката и дори не е споменавано за нея. Действията и на двете страни са били еднакво неетични, но напълно законни и според мен се балансират нещата.
 
От: Никога не е късно да станеш за резил!

хахаха, разсмяхте ме, то всичко по левче, тоест левче=фен, хахахаха, ние имаме 5 000 фена лелеле аз съм забогатяла докато спя, споко пич апомням си мой познат си купи апартамент и като отиде да влезе официално във владение сле едно месечния срок, се оказа, че бившия собственик си прибрал бойлера, но не го беше яд за бойлера колкото, че олигофрена беше резнал кабелите за прикачането, а те бяха вградени, та по темата простотията по хората ходи
 
От: Никога не е късно да станеш за резил!

Значи е точно както аз предположих. Продавачът е имал спешна нужда от пари и купувачът се е възползвал от това като го е изнудил да си продаде сайта за сума, която е много по-ниска от реалната себестойност. Продавачът очевидно е останал недоволен от сделката и си го е върнал като е поискал допълнително пари за Facebook страницата, която вече разбрахме, че не е била част от сделката и дори не е споменавано за нея. Действията и на двете страни са били еднакво неетични, но напълно законни и според мен се балансират нещата.

А ако добавим и обещанието от страна на SPY за "някаква дребна сума" да направя желани от него промени по сайта след като вече сме финализирали сделката и факта, че всичко поискано от него е направено по сайта, въпреки че вече не беше мой, а аз не съм получил нищо за това? Това дали е морално? Нека всеки сам прецени кой е прав. За мен важното в случая е, че съм изпълнил всичко, което съм поел като ангажимент относно продажбата на сайта, нито повече нито по-малко.
 
От: Никога не е късно да станеш за резил!

Значи е точно както аз предположих. Продавачът е имал спешна нужда от пари и купувачът се е възползвал от това като го е изнудил да си продаде сайта за сума, която е много по-ниска от реалната себестойност. Продавачът очевидно е останал недоволен от сделката и си го е върнал като е поискал допълнително пари за Facebook страницата, която вече разбрахме, че не е била част от сделката и дори не е споменавано за нея. Действията и на двете страни са били еднакво неетични, но напълно законни и според мен се балансират нещата.

Чакай малко бре.... нали е капитализъм?
какво значи платил му е малко?
изнудвал ли го е?
бил ли го е?
заплахи, терор, отвличане... ?
насила ли го е карал да продава?
молил ли го е какво?
предположил бил...
върнал си го бил... продавача е лайно... това е!
като са му били малко парите да си го стиска и да изкара повече.
НЕ БЯХ ЧЕЛ ПО ГОЛЯМА ПРОСТОТИЯ ОТДАВНА...
стара тема, ама сега ми попадна мнението...
 
От: От: Никога не е късно да станеш за резил!

- Ето това е достатъчен отговор на твоя некомпетентен коментар...

Ти понеже си много компетентен си продаваш страниците за жълти стинки и после ревеш че са ти малко парите?.. ти пикая на компетенцията тогава :)

При все, че съм се съгласил да продам сайта на купувача за сума, двойно по-малка от първоначално обявената и по-малка от годишния приход на сайта и съм му оказал пълно съдействие при прехвърляне и администриране на сайта в първите няколко седмици - смятам, че това е достатъчен бонус...

Кой те накара да продаваш ? Майка ти ли ? Мутрите ли дойдоха?
Нуждаеш се от пари за спешна липосукция ли какво ?
Кой те накара се съгласиш бе?
За ко продаде сайта?
Дойде спая със бухалките ли какво? би ли те еба ли те какво стана?
Ви пикая на предприемачите...
Хем го сърби, хем го боли като се почеше...
Ще го продадеш и на 1/4 от цената щом ти е толкова акъла...
не сме те карали насила...
за какво ти е била тая фейсбук страница? за слава за ко ?
келеш
и сега ко... изсра парите и сайта го няма и дойде тук да ревеш у форума ли ?
ми да се съберем ида убием спая с камъни че ти е дал пари ли какво да направим ?
какво искаш от нас? да ти съберем още малко?
да го накараме да ти даде още толкова пари ли ?

КАЖИ БЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ КОМПЕТЕНТНИЯЯЯЯЯЯЯЯ
 
От: Никога не е късно да станеш за резил!

Абре Амоуне, тая дискусия не завърши ли преди месеци? Стана ясно, че оплакванията на тоя дето я пусна са неоснователни, поправи ме ако си спомням грешно, че не ми се чете пак.
 
От: Никога не е късно да станеш за резил!

дреме ми да ти кажа...
панаир да има
 

Горе