Никога не обновявайте Wordpress веднага ....

tuger

Well-Known Member
Често правя глупавата грешка да свалям последната версия на различни програми и апп-ове почти веднага след излизането й. Рядко всичко минава безпроблемно. И понеже отдавна знам, че няма нужда от промяна, когато една система си върви, реших да си стъжня живота и да пусна новата WP 3.9. И проблемите започнаха ...
Плъгините не бяха готови за новата WP, скапаха се 100 неща покрай сайта, а да не говорим, че не ме кефят повечето промени в преса ...
Този филм съм го гледал няколко пъти за последните ъпдейти и всеки път се заричам ... и после пак наново. Downgrade-ът му е майката:clap:

Та, моят съвет е - не ъпдейтвайте веднага, изчакайте поне 2-3 седмици и тогава помислете дали са оправдани промените.

"Когато нещо върви добре, промени не се правят."
 
От: Никога не обновявайте Wordpress веднага ....

В повечето случаи е въпрос на конфигурация на сървъра, наличието на PHP грешки и пуснато компресиране.
На предишен хостинг имах постоянно твоят проблем. След като смених хостинга, нямам този проблем. Без да се замислям, пускам автоматичният ъпгрейд, даже не си правя и бекъп. ;)
 
От: Никога не обновявайте Wordpress веднага ....

"Когато нещо върви добре, промени не се правят" е един от най-несериозните и рисковани принципи, които developer или администратор може да следва.
 
От: Никога не обновявайте Wordpress веднага ....

"Когато нещо върви добре, промени не се правят" е един от най-несериозните и рисковани принципи, които developer или администратор може да следва.
Не съм нищо от двете и не съм го казал аз. Става дума за стабилност, която не може да се жертва в името на съмнителни промени.
 
От: Никога не обновявайте Wordpress веднага ....

Не съм нищо от двете и не съм го казал аз. Става дума за стабилност, която не може да се жертва в името на съмнителни промени.

Не знам какво си правил по сайтовете си, но аз нямам никакви проблеми и съм доволен и даже бих си позволил не само да не се съглася с теб, н и в твоята тема да препоръчам на всички да сменят версиите си до най-новата WP 3.9.
 
От: Никога не обновявайте Wordpress веднага ....

Очаквани реакции. Това, което правя е да натисна копчето Update ... Предимно ползвам едни от най-известните плъгини и резултатите много често са сходни ...
 
От: Никога не обновявайте Wordpress веднага ....

Аз пък за разлика от теб не ползвам най-известните плъгини, а ползвам най-добрите плъгини. И може би за това като "натисна копчето Update", както казваш, резултата при мен се получава.
 
От: Никога не обновявайте Wordpress веднага ....

Мисля, че ако ъпдейтваш ръчно, ще ти се получи ;)

1. Изтриваш всичко в папките wp-admin и wp-includes (без .htaccess файл, ако имаш такъв там);
2. От новата изтеглена инсталация фърляш новите файлове чрез ФТП в съответните папки;
3. Хващаш най-първите файлове, които са извън тези папки (root) и ги пускаш, замествайки ги в съответната root директория, т.е. в главната папка на домейна ти.
4. Отиваш си на wp-admin да се логнеш, или даваш рефреш (F5), ако си вътре в панела. Ще ти изпише "обновяване на базата".. Кликаш и се логваш в новият обновен блог.

Ако не стане и така, ти си знаеш как се даунгрейдва. Даже не изключвам и плъгините. Обаче препоръчват да се изкючат и включат наново по време на ръчното ъпгрейдване. Пробвай.
 
От: Никога не обновявайте Wordpress веднага ....

Не съм нищо от двете и не съм го казал аз. Става дума за стабилност, която не може да се жертва в името на съмнителни промени.

Моя отговор е принципен, не конкретно към теб. Колкото до стабилност - съмнителни са добавките, които използвате, не stable wordpress идваш от тяхното repository.
 

Горе