Новата политика относно легализацията на марихуаната за медицински цели?

От: От: Новата политика относно легализацията на марихуаната за медицински цели?

Смея да твърдя че една цигара вечер е най добрия начин за разпускане от физическа или психическа умора в пъти по добре е от ракия и салата без което не могат повечето хора и няма причина да бъде нели
егално едно разтение освен ако не пречи на някои интереси.
При легализиране и правилна политика от страна на държавата може да донесе само ползи.
Смея да твърдя, че системното пушене всяка вечер ще ти донесе единствено сериозни психични проблеми в дългосрочен план.
 
От: От: Новата политика относно легализацията на марихуаната за медицински цели?

Смея да твърдя, че системното пушене всяка вечер ще ти донесе единствено сериозни психични проблеми в дългосрочен план.

Които вече са налице при него.
 
От: Новата политика относно легализацията на марихуаната за медицински цели?

Ха ха по добре с психични отклонения отколкото да съм такъв бастун като вас двамата.
 
От: Новата политика относно легализацията на марихуаната за медицински цели?

Нека се придържаме към темата за полезните свойства на конопа при някои заболявания. Научно потвърдено е, че марихуаната забавя развитието на глаукома, която е нелечимо очно заболяване и води до ослепяване.

За способността на марихуаната да унищожава ангиогенезата при туморите има твърди доказателства, при опити с мишки. Експерименти с хора още не са провеждани, след това революционно откритие и аз все още питам ЗАЩО???
Нека не залитаме в лошите свойства на тревата, защото медикаментите, използвани при химиотерапия са хиляди пъти по-вредни. Някой да е виждал човек след химиотерапия? Всеки тревоман изглежда, като първолак с червени бузки, пред клетия, ''лекуван'' от рак човечец.

Нека не използваме лицемерните оправдания на The Big Pharma. Конопът е евтин - онкологията е най-доходният бизнес в света.
 
От: От: Новата политика относно легализацията на марихуаната за медицински цели?

За да бъде смислен разговора, дефинирай "алкохол". Какво смяташ за алкохол - бира или 45 градусово уиски?
Говоря за твърд алкохол. Бирата не се брои.
 
От: От: Новата политика относно легализацията на марихуаната за медицински цели?

Говоря за твърд алкохол. Бирата не се брои.
Как действа алкохолът (етанол) и как действа тетрахидроканабинолът (THC). Тук е ключето от палатката. Защо се чувстваш пиян и какво се случва когато се напушиш?
 
От: От: Новата политика относно легализацията на марихуаната за медицински цели?

Как действа алкохолът (етанол) и как действа тетрахидроканабинолът (THC). Тук е ключето от палатката. Защо се чувстваш пиян и какво се случва когато се напушиш?
Цитирам се, защото не искам да оставаш с впечатлението, че одорбявам и прекаляването с алкохол. Смятам обаче, че пушенето вреди много повече на психиката от пиенето (пия рядко, не пуша). Познавам хора, които имат проблем и с двете.
 
От: Новата политика относно легализацията на марихуаната за медицински цели?

Правено е проучване по въпроса в най-напушената държава на света. Резултатите са категорично в полза на марихуаната. 40% от всички престъпления, включващи насилие над хора са извършени под влияние на алкохол. В това число влизат 37% от изнасилванията. Криминалните статистики, свързани с марихуаната показват само престъпления около нейното производство, употреба и разпространение.
Connecticut Drug Threat Assessment
...the drug poses a lower threat than cocaine or heroin because marijuana abusers and distributors usually do not commit violent crimes and because the drug's effects are generally less debilitating than those associated with other illicit drugs.
Марихуаната прави хората по-спокойни и те вършат по-малко престъпления, включващи насилие. При алкохола е обратното. Относно вредите върху здравето на пушещия/пиещия, мисля че твърдият алкохол пак е по-лош. Не мога да дам линк към тази информация, но преди съм чел, че на практика е невъзможно да препушиш до смърт с марихуана. За смъртоносна доза трябва да изпушиш над 200 кила трева за по-малко от 15 минути, което е практически невъзможно. С алкохол можеш лесно да се затриеш за една вечер, дори ако е марков. Вярно е, че злоупотребяващите с марихуана вероятно губят преждевременно доста от мозъчните си клетки, но това засяга само тях. Поне не са агресивни и не вредят на другите около тях. Очевидно е, че системният алкохолизъм може да те убие много по-бързо от тревата. За това не е нужно да се правят някакви специални проучвания.
 
От: Новата политика относно легализацията на марихуаната за медицински цели?

Аз съм за легарлизирне на марихуанта просто с цел да се отреже едно финансово перо на мафията. За потребителя е без значение.
 

Горе