Новата простотия на Еконт за онлайн магазини

От: Новата простотия на Еконт за онлайн магазини

Така...

Говорих и разпитвах за въпросното групиране...

В оборота влизат само куриерската услуга таксата за наложен платеж/ППП (не самия наложен платеж, а само таксата която се начислява за него). Т.е. при група също не може да се постигне кой знае какъв процент отстъпка, освен ако в нея няма някой голям играч... което се съмнявам.

ППП се изплащат отделно, виртуалния кабинет си е отделен за всяка фирма и всичко от техническата част си е по същия начин както до сега с разликата, че ще има един упълномощен от групата, който ще подпише договора и евентуално ще носи някаква отговорност.

В групата няма ограничение за това колко фирми могат да се включат, което е добре.

Сега очаквам обаждане за това могат ли да се формират такива групи от онлайн магазини, които разполагат и работят с техните модули, както и не разбрах и ще попитам могат ли да се включват фирми и след подписването на договора.

Като се обадят ще разбира още по въпроса и ще пиша. Очевидно за нас това е единствения вариант...

Има още неща да питам и ако някой се сети за нещо друго неясно да пише докато не са ми се обадили.

И накрая ще напиша всичко в първия пост.
 
Последно редактирано:
От: Новата простотия на Еконт за онлайн магазини

"Има нещо гнило" в Еконт........аз получавам вече 2 години редовно малки пратки от Румъния и последните пъти съм в шок.....цените са двойни и за един пакет 76*60*30 см/ бил обемна пратка според техните думи / платих толкова колкото от Спиди ми докараха едно 970 килограмово европале от същия адрес и то на адрес ни.Даже и фактура не ми дават, трябвало ДДС да ми начислят отгоре.........а досега как са ми давали.........и са ги инструктирали в офисите какво да лъжат.......обадих се на телефона за рекламации, отговора беше естествено, че е тарифирано правилно......в сайта им не са обявени такива тарифи....а и да не ми издадат фактура........направо си направих следващата заявка в Спиди.
 
От: Новата простотия на Еконт за онлайн магазини

Пак ми звъняха току-що...

Изглежда и те самите си нямат никаква идея... Което е доста странно и глупаво. Просто нямат човек, който да е запознат с каквото и да е... Говоря с едно момиче, което е служителка в един от офисите им и прави запитвания на всеки мой въпрос.

Все още не са ми отговорили на основния въпрос за онлайн магазините с модули може ли, не може ли... и как стоят нещата... Но пък разбрах също, че договора се подписва от всички в групата, което е доста сложно начинание. И могат да се включват и други фирми след подписването на договора, но той отново трябва да бъде преподписан от всички... Представете си за 20 фирми събрани от цялата страна колко време ще отнеме това...
 
От: От: Новата простотия на Еконт за онлайн магазини

това и аз го разбирам така. клиента ще ползва до 10% отстъпка, а пордавалника ще вземе 20% ако направиш товарителницата през тях.

Обратно е 20 за клиента и 10 за титуляра на договора и в момента е така
 
От: От: Новата простотия на Еконт за онлайн магазини

Пак ми звъняха току-що...

Изглежда и те самите си нямат никаква идея... Което е доста странно и глупаво. Просто нямат човек, който да е запознат с каквото и да е... Говоря с едно момиче, което е служителка в един от офисите им и прави запитвания на всеки мой въпрос.

Все още не са ми отговорили на основния въпрос за онлайн магазините с модули може ли, не може ли... и как стоят нещата... Но пък разбрах също, че договора се подписва от всички в групата, което е доста сложно начинание. И могат да се включват и други фирми след подписването на договора, но той отново трябва да бъде преподписан от всички... Представете си за 20 фирми събрани от цялата страна колко време ще отнеме това...


Аз си реших проблема. Минах на Спиди пратки до 0.5 кг врата / врата 4.41 лв ( експресна ) , 3.48 лв.( икономична ) имат и виртуален кабинет и модул за интеграция.
 
От: Новата простотия на Еконт за онлайн магазини

Спиди също са на обем пратки (точно каквото сега въведоха от еконт).
 
От: Новата простотия на Еконт за онлайн магазини

грубо ако магазина ти прави 3000 бона оборот и имаш 20% ТО това са ти 600 лева печалба преди разходите разбира се. Въобще не говоря за куриерска услуга. Та мисълта ми беше ако не можеш да направиш 3000 оборот какво правим.


Май е със наложения платеж, трябва да се провери че малко неясно е написано.

Никак не си на ясно какво е оборот към Еконт...

Сумата по наложен платеж НЕ Е и НИКОГА НЕ Е БИЛА оборот. Оборот към Еконт е стойност на пратки.

И преди да ми обясните колко сме леваци ние, че не можем да направим оборот от 3000 към Еконт да ви метна конкретни цифри: При 80к за 3 месеца минати през наложени платежи оборот към Еконт около 1 600лв. Така, че леко помислете преди да размахвате пръст кой какво прави.

Ако щеш по 50 поръчки да имаш, то съм убеден че вървят офис-офис за по-тънко на клиента и там е 3.36лв на пратка. Пак не можеш да стигнеш въпросните 20% отстъпка....

Спиди също са на обем пратки (точно каквото сега въведоха от еконт).

Прав си, но с малко преговори и омекват. И да ме прощава Еконт, но сравнявам директно през модулите една и съща пратка като тегло и наложен:
При Еконт врата - офис идва около 9лв
При Спиди врата - врата идва около 6.7лв
Е, кое ли да избирам, а? Дали да влача до Еконт или Спиди да ми дойдат на крака? Брей, че трудно, нали? И за клиента е също толкова сложен избор.... :)
Да не говорим, че 0,5кг с 35 евро наложен Спиди го карат на 10лв до Гърция, а Еконт на 22лв
 
Последно редактирано:
От: Новата простотия на Еконт за онлайн магазини

Спиди също са на обем пратки (точно каквото сега въведоха от еконт).

Не са ми искали количества или оборот. Обадих им се след 2 дена ми пратиха оферта и тези дни ще подпишем договор.
 
От: От: Новата простотия на Еконт за онлайн магазини

И ти...



И ти май сте на ясно кое е оборот към Еконт...

Сумата по наложен платеж НЕ Е и НИКОГА НЕ Е БИЛА оборот. Оборот към Еконт е стойност на пратки.

И преди да ми обясните колко сме леваци ние, че не можем да направим оборот от 3000 към Еконт да ви метна конкретни цифри: При 80к за 3 месеца минати през наложени платежи оборот към Еконт около 1 600лв. Така, че леко помислете преди да размахвате пръст кой какво прави.

Ако щеш по 50 поръчки да имаш, то съм убеден че вървят офис-офис за по-тънко на клиента и там е 3.36лв на пратка. Пак не можеш да стигнеш въпросните 20% отстъпка....



Прав си, но с малко преговори и омекват. И да ме прощава Еконт, но сравнявам директно през модулите една и съща пратка като тегло и наложен:
При Еконт врата - офис идва около 9лв
При Спиди врата - врата идва около 6.7лв
Е, кое ли да избирам, а? Дали да влача до Еконт или Спиди да ми дойдат на крака? Брей, че трудно, нали? И за клиента е също толкова сложен избор.... :)
Да не говорим, че 0,5кг с 35 евро наложен Спиди го карат на 10лв до Гърция, а Еконт на 22лв

Точно това обяснявам за оборота към Еконт. Давам пример, че няма как да е така, както го мисли bobbydigital. Прочети ми пак мнението. :)
 
От: От: Новата простотия на Еконт за онлайн магазини

Точно това обяснявам за оборота към Еконт. Давам пример, че няма как да е така, както го мисли bobbydigital. Прочети ми пак мнението. :)

Сори, недоглеждане. Корекция :)
 
От: Новата простотия на Еконт за онлайн магазини

Някой от вас, който да използва и двата модула едновременно и на Еконт и на Спийди?

Има ли някакви проблеми (грешки) при завършването на поръчка при инсталирани и двата модула? За Opencart говоря, защото аз мисля да подпиша и с Спийдстърите...
 
От: Новата простотия на Еконт за онлайн магазини

Кофти, мноооогоо кофти... Имам само един въпрос към хората с онлайн магазини базирани на Opencart. А сега на къде ? Speedy са ясни... Всички на там ли са се насочили, някакви други предложения ?
 
От: Новата простотия на Еконт за онлайн магазини

Информираме Ви, че от 1 април 2016 г. (петък), Еконт обявява 0% такса гориво и пътни условия за своите клиенти и услугите, които Ви предлагаме.
Ако няма рязка промяна в цените на горивата и пътните условия, желанието на Еконт е да няма такава такса за България, Румъния и Гърция до края на годината.

За останалите държави от Международния сервиз, остават старите условия, които обявяваме в началото на всеки месец в сайта на Еконт.
При промяна ще бъдете допълнително информирани.

Благодарим Ви, че избрахте Еконт за свой куриер.
 
От: Новата простотия на Еконт за онлайн магазини

Публикувано е днес на сайта им.
 
От: Новата простотия на Еконт за онлайн магазини

Ще видим как ще реагират хората на увеличението. Еконт в София имат едно огромно предимство - офис, който работи до 11 вечерта. А също и доста добър маркетинг и са предпочитани от повечето хора пазаруващи онлайн.
 
От: Новата простотия на Еконт за онлайн магазини

Кофти, мноооогоо кофти... Имам само един въпрос към хората с онлайн магазини базирани на Opencart. А сега на къде ? Speedy са ясни... Всички на там ли са се насочили, някакви други предложения ?

Кое е кофтито, че не схващам? Помислиха се за големи, повярваха си - аз ли да ги спирам? Да не са единствените?!

Ще видим как ще реагират хората на увеличението. Еконт в София имат едно огромно предимство - офис, който работи до 11 вечерта. А също и доста добър маркетинг и са предпочитани от повечето хора пазаруващи онлайн.

Кое е доброто на маркетинга им? Ние сме тези, които им го правим. Ние дресираме клиента. Да не са се пръкнали популярни? Както сме научили клиента на Еконт, така на Спиди сега (например). След време на друг. Голяма работа!
 
От: Новата простотия на Еконт за онлайн магазини

Информираме Ви, че от 1 април 2016 г. (петък), Еконт обявява 0% такса гориво и пътни условия за своите клиенти и услугите, които Ви предлагаме.
Ако няма рязка промяна в цените на горивата и пътните условия, желанието на Еконт е да няма такава такса за България, Румъния и Гърция до края на годината.

За останалите държави от Международния сервиз, остават старите условия, които обявяваме в началото на всеки месец в сайта на Еконт.
При промяна ще бъдете допълнително информирани.

Благодарим Ви, че избрахте Еконт за свой куриер.

Дали ще поевтинеят всички пратки и без отстъпка така?
 
От: Новата простотия на Еконт за онлайн магазини

Дали ще поевтинеят всички пратки и без отстъпка така?

Пощенска пратка офис/офис с наложен платеж 50.00 лв без отстъпки е 4.94 лв - 5% такса гориво е 4.69 лв с моята отстъпка в момента е 3.46 лв
 
От: Новата простотия на Еконт за онлайн магазини

Пратка офис/офис Спиди 3-5-8 с наложен платеж 50.00 лв без отстъпки е 3.76 лв. С отстъпките според договарянето, но пак е по евтино от -30% на еконт.......
 

Горе