Новата простотия на Еконт за онлайн магазини

От: Новата простотия на Еконт за онлайн магазини

Вместо да се мъчите с хиляди гимнастики ползвайте опцията на олх и базара - 20 % са перфектни дори в група с новите условия трудно ще ги стигнете.

Тъкмо това мислех да пиша и аз в темата. С отстъпката 20% от Базар, 1 кг от офис до офис е 3.70лв с ДДС.
 
От: От: Новата простотия на Еконт за онлайн магазини

ми що не ползва бгпощи?
Защото услугите не са еднакви. Български пощи не предлагат експресна куриерска услуга за следващия ден.
 
От: Новата простотия на Еконт за онлайн магазини

Предлагат.
Не знаех. Дай повече инфо.
 
От: Новата простотия на Еконт за онлайн магазини

Добре се, защо се държите така все едно Еконт са си длъжни с нещо. Това си е частна фирма и има право сама да си определя цените , услугите, политиката за отстъпки и т н . Ако не ви харесва, спирате да ги ползвате - има достатъчно голям избор куриерски фирми , ако продължите да ги ползвате значи цените им не са чак толкова високи и качеството на услугите им си заслужава цената
 
От: Новата простотия на Еконт за онлайн магазини

Еконт се развиха благодарение на всички нас. Ние ги препоръчвахме на клиентите и ги съветвахме да използват Еконт, защото са най-добрите, а сега ще престанем да го правим. Маркетинът им половината го правехме ние - търговците. Просто така беше изгодно за всички страни. За това е нормално да недоволстваме, след като години сме работили заедно. Сега обаче Спиди предлагат много по-добри условия. Това е конкурентен пазар, ще има масов отлив на търговци от Еконт, следователно всички по веригата ще изгубят - от собствениците на офиси, до цялата им фирма. Не знам дали са тръгнали към фалит, обаче аз лично се опитвах да получа торбички и получих 5 пъти по-малко отколкото ми обещаха. Дори се наложи последният път като се обадих на централата им да им кажа, че ако не ми дадат торбички, ще си пращам пратките в торбички на спиди :-o
 
От: Новата простотия на Еконт за онлайн магазини

Аз пращам по-големи пратки и сключих договор с Европът, опитах с Еконт, но не можах да се разбера......цената с европът от офис до адрес, ми е като офис - офис с Еконт, таксата за наложен е наполовина. От началото на годината мътят нещо Еконт, а то какво било:)
 
От: Новата простотия на Еконт за онлайн магазини

Не знаех. Дай повече инфо.
http://www.bgpost.bg/?cid=110

Само че услугата им не е толкова добра според мен. Поне откъм цени.





Аз не знам кога точно Еконт са били най-добри, че и да съм ги препоръчвал някога. Ни цени, ни условия, ни нищо. Имат най-много офиси, и до тук..
 
От: Новата простотия на Еконт за онлайн магазини

Български пощи са доста бързи вече. Аз не съм спирала да ги ползвам от 10 години насам.
В 99.99% от случаите пратките ако ги пусна преди обед (преди да е минал бусът да вземе чувалите), винаги още на следващия ден пратката е при получателя си.
При това са безбожно евтини.
Лошото е, че услугата им 'наложен платеж' е някъде към 5лв и се попълват няколко формуляра. Но това е спирачка само за тези, които предпочитат наложения платеж.
За останалите, в чиито магазини има опции за онлайн плащане (къде с карти, къде с Пейпал) не виждам причина да не се работи с БГ Пощи.

То просто е смешно за такава малка територия като България да се искат такива суми за куриерски (дори за 'врата-врата'). Имах предвид, че ако сега си поръчам от друг град на 20км от мен такава услуга ще ми вземат 7лв (последно май толкова плащах). То за 7лв не знам колата ще изгори ли толкова газ да ида и да се върна лично до там и да си я взема от място. А и при куриерите все пак говорим за единична пратка в буса, а за много такива.

Последния пример: поръчах си 2бр. касети за принтера.Леки са и са мънички. Платих онлайн, така, че търговецът не е обвързан с 'наложен платеж'. С БГ Пощи ако ми бяха изпратили касетите, пощенските щяха да ми излязат (с препоръчана пратка) около 1.65лв.
 
От: От: Новата простотия на Еконт за онлайн магазини

Български пощи са доста бързи вече. Аз не съм спирала да ги ползвам от 10 години насам.
В 99.99% от случаите пратките ако ги пусна преди обед (преди да е минал бусът да вземе чувалите), винаги още на следващия ден пратката е при получателя си.
При това са безбожно евтини.
Лошото е, че услугата им 'наложен платеж' е някъде към 5лв и се попълват няколко формуляра. Но това е спирачка само за тези, които предпочитат наложения платеж.
За останалите, в чиито магазини има опции за онлайн плащане (къде с карти, къде с Пейпал) не виждам причина да не се работи с БГ Пощи.

То просто е смешно за такава малка територия като България да се искат такива суми за куриерски (дори за 'врата-врата'). Имах предвид, че ако сега си поръчам от друг град на 20км от мен такава услуга ще ми вземат 7лв (последно май толкова плащах). То за 7лв не знам колата ще изгори ли толкова газ да ида и да се върна лично до там и да си я взема от място. А и при куриерите все пак говорим за единична пратка в буса, а за много такива.

Последния пример: поръчах си 2бр. касети за принтера.Леки са и са мънички. Платих онлайн, така, че търговецът не е обвързан с 'наложен платеж'. С БГ Пощи ако ми бяха изпратили касетите, пощенските щяха да ми излязат (с препоръчана пратка) около 1.65лв.

Не е лоша идеята да го има в повечето сайтове като опция. Вече клиента да избира дали да плати по-малко онлайн, или повече с наложен платеж за доставката. Тъкмо и българският потребител ще се учи да плаща онлайн с тази опция, заради по-ниската цена. Аз не бих го използвал като опция само ако се наложи да купя от сайт, в който "за нас" не видя ЕИК ХХХХХХХХХ или име на фирма. Тогава наложен платеж с преглед, няма как :)
 
Последно редактирано:
От: Новата простотия на Еконт за онлайн магазини

Да, абсолютно съм съгласна с теб, Leverage.

Мен ако питате БГ търговците сами си го правят.
Изненадващо е колко малка част от онлайн магазините в БГ са предоставили на клиентите си възможност за плащане, различно от 'наложен платеж'. Еми на мен пък не ми е удобно всеки път така. Понякога не съм в къщи и искам да си платя предварително всичко, за да може като мине куриерът да остави пратката на някой от домакинството, без да ги ангажирам да плащат. А понякога, за да си платя НП, аз трябва да ходя да тегля пари от банкомат (защото в мен нямам достатъчно налични пари). Вече масово и заплати и пенсии и майчинства и каквото се сетите не се дава на ръка, а се получава в дебитна карта. Къде-къде по-лесно е за клиентите да си платят директно с карта, вместо да поръчват с НП, пък да ходят да теглят, пък ако не съм си вкъщи да инструктирам близките колко пари да дадат на куриера и т.н.
И отделно доставката - дайте опция на хората ако живеят на кънда-мънда и нямат офиси на Спиди Миди Еконт и СИЕ , вместо да дадат 7/8лв до врата, да си платят с карта предварително и да си получат за 1.50/2лв пратката в пощенския клон.
Не е нещо неизпълнимо и вярвам, че ще донесе позитиви на всеки, който се вслуша в този съвет.
 
От: Новата простотия на Еконт за онлайн магазини

Да, абсолютно съм съгласна с теб, Leverage.

Мен ако питате БГ търговците сами си го правят.
Изненадващо е колко малка част от онлайн магазините в БГ са предоставили на клиентите си възможност за плащане, различно от 'наложен платеж'. Еми на мен пък не ми е удобно всеки път така. Понякога не съм в къщи и искам да си платя предварително всичко, за да може като мине куриерът да остави пратката на някой от домакинството, без да ги ангажирам да плащат. А понякога, за да си платя НП, аз трябва да ходя да тегля пари от банкомат (защото в мен нямам достатъчно налични пари). Вече масово и заплати и пенсии и майчинства и каквото се сетите не се дава на ръка, а се получава в дебитна карта. Къде-къде по-лесно е за клиентите да си платят директно с карта, вместо да поръчват с НП, пък да ходят да теглят, пък ако не съм си вкъщи да инструктирам близките колко пари да дадат на куриера и т.н.
И отделно доставката - дайте опция на хората ако живеят на кънда-мънда и нямат офиси на Спиди Миди Еконт и СИЕ , вместо да дадат 7/8лв до врата, да си платят с карта предварително и да си получат за 1.50/2лв пратката в пощенския клон.
Не е нещо неизпълнимо и вярвам, че ще донесе позитиви на всеки, който се вслуша в този съвет.


Опция съм давал : банка, карта, ПП = 0 продажби за 7-10 дни. Включване на НП каот метод за плащане нещата стават нормални. Впроечм хората дето живеят на майната си не само не са чували за онлайн плащания ами в 90% от малките населени места са закрити пощенските клонове и при тях идват от съседните по-големи.

Не ме разбирай погрешно и аз съм против наложения платеж, но българина в същността си е далавераджия и очаква всеки друг да прецака и него. Доста години ще минат преди да се промени манталитета на българския потребител да плаща само онлайн и да се научи ,че 14-30 дневен срок за връщане не значи ползване на продукта до дупка и после вой за парите
 
От: Новата простотия на Еконт за онлайн магазини

Все пак, хората имат някаква пречка в плащането онлайн, вината вероятно наистина е в нас търговците до някаква степен, но едва ли в чак толкова голяма. При мен плащанията са около 90% наложен платеж, и 5% през някой от онлайн каналите и 5% с превод по банка.

Не разбрах защо наложеният платеж да е по-скъп от онлайн плащането, но това вероятно е въпрос на организацията на работата на търговеца. При мен не е така.
 
От: Новата простотия на Еконт за онлайн магазини

Все пак, хората имат някаква пречка в плащането онлайн, вината вероятно наистина е в нас търговците до някаква степен, но едва ли в чак толкова голяма. При мен плащанията са около 90% наложен платеж, и 5% през някой от онлайн каналите и 5% с превод по банка.

Не разбрах защо наложеният платеж да е по-скъп от онлайн плащането, но това вероятно е въпрос на организацията на работата на търговеца. При мен не е така.


При наложен платеж куриерските фирми ти слагат % - 1.2 от сумата е при еконт. При плащане с карта няма този % и така стойноста на доставката е по-ниска. Аз съм предлагал както споменах в предния си пост: банка, карта, ПП каот методи за плащане с напълно безплатна доставка ако платят с един от трите. И поръчки нямаше...
 
От: Новата простотия на Еконт за онлайн магазини

Ми не знам. На мен наложеният платеж ми е с такса 1%, плащане с ипей - пак толкова. Да, по банка го няма, там има достатъчно други такси.
 
От: Новата простотия на Еконт за онлайн магазини

Все пак, хората имат някаква пречка в плащането онлайн, вината вероятно наистина е в нас търговците до някаква степен, но едва ли в чак толкова голяма. При мен плащанията са около 90% наложен платеж, и 5% през някой от онлайн каналите и 5% с превод по банка.

Не разбрах защо наложеният платеж да е по-скъп от онлайн плащането, но това вероятно е въпрос на организацията на работата на търговеца. При мен не е така.
Хората ги е страх да пазаруват онлайн. Предпочитат, око да види, ръка да пипне и после парите. Дори българи от чужбина не искат да ми превеждат пари предварително, въпреки че като ги питам, ако пазаруват от някой западен сайт дали ще им пратят нещата с наложен платеж, вдигат рамене.
 
От: Новата простотия на Еконт за онлайн магазини

Значи ако говорим за сайтове, дето правят добри обороти и съответно куриерските фирми има дават добри цени за доставки, тогава проблеми няма. Обаче някой малък онлайн магазин, дето взима минимална отстъпка от Еконт, да ми ги натриса като единствен начин за доставка - еми не мерси. Все ще намеря къде да си похарча парите другаде.

Да вземем например един стор.бг. Имам няколко възможности за плащане - НП, банков превод или плащане с карта. Доставката до вкъщи е фиксирана - 2.90лв. В този случай не ми трябват БГ пощи, достатъчно поносима е цената за куриерска услуга до вкъщи. Плащам с карта и за мен въпросът е приключил.
Иначе БГ клиентите действат така, защото така сте си ги научили. Защо например не мрънкат като поръчват през ден от Алиекспрес - там се плаща предварително с карта и пратките идват с БГ Пощи. В редки случаи (за по-скъпи неща) се ползват куриери.

Не е вярно, че хората ги било страх да пазаруват онлайн. Това е било преди 4/5 години.
 
От: Новата простотия на Еконт за онлайн магазини

От алиекпрес не мрънкат защото и там правят тарикатлъци. На 20тиден като я няма пратката диспут и след 10 дни пратката идва и парите са им върнати.

Две са основните причини да се иска НП при БГ магазините от техните потребители:

- страх да не ги излъжат ( този страх ги тресе и ден днешен заради сайтове като ОЛХ )
- могат да се направят на луди, че не искат пратката или не са поръчвали ( обикновено размислят след няколко часа и ако са платили предварително изпадат в стрес )
 
От: Новата простотия на Еконт за онлайн магазини

Аз съм съгласен с версията, че не сме ги научили и вината повече си е в нас. Имах един едноседмичен период, в който поради някаква техническа тъпотия опцията наложен платеж не работеше. Тогава хората си плащаха онлайн и поръчките не намаляха, нито пък някой се е оплаквал. Но от друга страна е факт, че когато имат и двата варианта предпочитат наложения платеж. За мен драма няма кой знае колко.
 
От: Новата простотия на Еконт за онлайн магазини

Еееей от сто кладенеца вода ще ми донесете, за да ме убедите, че най-доброто решение си е само и единствено НП.

Егати, сигурно аз и мъжът ми сме единствените овце в БГ дето предпочитаме да плащаме предварително с карти.
 

Горе