Нова война?

От: Нова война?

Много по-лесно можеш да спечелиш война срещу някой, ако той не знае, че водиш война срещу него. САЩ спечелиха най-подлата, подмолна и продължителна война на 20-ти век - студената.
 
От: Нова война?

Извинявайте за найвния въпрос, но до сега американците имат ли спечелена война ?

Питай Лудия. Той ще ти каже кой ще спечели и следващите воини.
 
От: Нова война?

Как мислите земетресението в Иран дали беше случайно, или е има общо с ХААРП. Много удобно идва от гледна точка на създаване на психоза и несигурност.
 
От: Нова война?

Наистина се случи в доста удобен момент. За жалост всичко друго е въпрос на догадки и предположения.
 
От: Нова война?

Наистина се случи в доста удобен момент. За жалост всичко друго е въпрос на догадки и предположения.

Току що АФП съобщи и за земетресение в някаква китайска провинция. Около 6.3. Също съвпадение...
 
От: Нова война?

Как мислите земетресението в Иран дали беше случайно, или е има общо с ХААРП. Много удобно идва от гледна точка на създаване на психоза и несигурност.

сайта ти не ми се зарежда.. и преди имаше този проблем..

Иначе нз, само 250 загинали.. едва ли ще ги "сплаши"...
ако имат възможност за подобно нещо - не се съмнявам, че биха го използвали!

ето още една интересна новина:
Вашингтон. САЩ поднесоха съболезнованията си за загиналите при двойното земетресение в Иран, предаде АФП.
Говорителят на Белия дом поднесе съболезнования от името на американския народ за загиналите при силните трусове иранци. „Нашите мисли са със семействата на загиналите, а на ранените пожелаваме бързо оздравяване. Готови сме да предложим помощта си в този труден период”, се казва в изявлението, адресирано до иранския народ, но не и до правителството в Техеран.

Нещастници!
 
От: Нова война?

Стойнев и на мен не ми зарежда интервю-то.
 
От: Нова война?

С всички. Лагва мощно, сега се отвори с хорма, но за мозилата пише, че се връзва към някакъв си нещосиhuy.110mb.com и стои бял екран. Сега го разцъквам с хрома и заради това чудо забива и не иска да се зарежда. Виж какво зареждаш от тоя 110мб.ком.
 
От: Нова война?

МИТЬО(питона) каза:
До ИРАН 2012

Според мен,Иран е най добрата дестинация ,за мототуризъм в света.Какви са доводите,ми.
На първо място е бензина.За нас чужденците(когато бях там,сега е по евтин) струва 0.60ст.,а за местните 0.15ст.Въобще не съм го смятал за разход.
На второ място е пътната мрежа.Уникални пътища,маркировка и всичко необходимо да ти мине леко пътя.Като сметнем и подходящите атмосферни условия(много рядко вали дъжд),всичко е просто прекрасно.
На трето място.Забележителности.
Иран е толкова голяма страна,че ти трябва поне месец,да се разгледат основните забележителности.Има за всеки вкус по много забележителности.Исторически,природни,културни.Кеф ти планина ,море, красиви пустини,исторически паметници,културни градове и резервати,и много екзотика.
Четвърто.Изключително усмихнати и дружелюбни хора,и най вече(понякога досадно) гостоприемни.Просто е голямо удоволствие и приключение,да общуваш,със местните.
На пето място,слагам сигурност.По сигурен,и спокоен никъде ,не съм се чувствал.Има толкова,много полиция,че всъщност не съм допускал въобще нещо да се случи.И ако не правиш,особенно големи глупости,изцяло е във полза на туриста.Към,това мога да прибавя,и абсолютно никакви проблеми със Пътната полиция,дори напротив,само помощ,може да се очаква.А там,можеш да правиш и особенно големи глупости.
Шестото ,място е за всички останали цени.Просто е толкова евтино,че за 17 дни в Иран,изхарчих,колкото 5 дни в Турция,като не съм се лишавал от почти нищо.
Има,и още много предимства,но това,мисля обобщава моето мнение за дестинация Номер 1,за мото туризъм.Ако,някой има въпроси за нещо обезпокоително,може да ги задава,сигурен съм,че ще ги разсея.
Просто,не мога да разбера,защо Иран има такъв лош имидж,макар,че аз за мене си имам обяснение.
Като,пиша за сигурноста,визирам вътрешната сигурност.За външната сигурност,има много злонамерени мотиви,да се(надявам се НЕ) случи нещо.
Като,бях в Армения,се запознах със много интелигентен човек(архитект от Техеран).Със него вече,си позволих да говоря,за всички,моменти от политиката на Иран.Говорихме,повече от час,по всички вълнуващи мен теми.
Каза,че цялият народ е опозиция на правителството,но понеже правителството стои зад Шериата(ислямски закони),а също и държи петрола,няма как да му се противопоставят(все пак има 80%мосюлмани),а ако има някой осмелил се,го чака наказание по корана.
Каза,също,че последно време се наблюдава,отдръпване на народа от религията,точно поради тази причина.
Аз,също забелязах,че голяма част от обществото, не са религиозни,получава се един вид обратен ефект.
Видях,много силно изразена външна пропаганда.Навсякъде,където гостувах във ирански домове,гледаха външни телевизии(сателитни устройства),най често от САЩ и Великобритания,по рядко от Турция ,Азербайджан и др.,които са изцяло на персийски език.Цяла пропагандна индустрия,финансирана незнайно( или знайно) от кой.Музикални програми,като МТВ,но на персийски,със полуоблечени мацки и Рап,също гледах Дискавари със техни субтитри.Напомняше,ми на времето,когато в БГ се слушаше,радио" СВободна Европа"и разни други.Но със ,тези нови технологии,няма граници,няма никакво затъмнение.А,също така и Интернет.Преди да тръгна,много се интересувах,оказа се че Фейсбук,има 17 000 000 ирански абонати,и наистина е така.Иранците по порода са много интелигентни и любознателни,но като немогат да видят Света отвън,го гледат виртуално,и никакви забрани немогат ги спря.Навсякъде,и на всеослушание показват,че харесват Западната култура(шерията,не го забранява).Понякога,докато ме питат,дали съм Американец,имах чувството ,че ги боготворят.Ужасно силна пропаганда,на която местните власти,немогат да се противопоставят.
Икономиката на Иран,изглежда много развита.Сигурен,съм,че е било така в съвсем близкото минало,но откакто има ембарго,местният Реал,стремглаво се обезценява.Като бях там,1$-17000,сега 1$-34000,а Бойко като са били там е бил 1$-10000.
Цялото производство е местно.Купуват патенти от цял свят ,и произвеждат всичко.Прост пример,видях една марка "АМИКО",Коятоо произвеждаше,почти всичко,от камиони(влекачи),до перални и мобилни телефони.Имаше внос на маркови стоки,но цените за нас нормални,за тях двойни.Заводите за автомобили,бяха патент на Пежо,Рено и Кия,но със малко променени имена.С една дума,Ембаргото,много ги мори.Инфлацията е жестока,макар да се субсидира.Правителството продава петрол в ограничени количества,и няма постъпления,на които се държи икономиката на страната.
Попитах,моя ирански събеседник,за Ядренета им програма.Първоначално,много ме учуди отговора ,му.Той ,я подкрепяше.
Каза,че незнае,дали имат ядрено оръжие,но е сигурен,че правителството,иска да има.И,неговото мнение е,че трябва да има.Беше,сигурен,че ядреното оръжие,ако го имат,няма да се използва по никакъв друг начин,освен за респект.Сигурен,бе че Израел,или която и да е била друга страна,не е мишена.Просто,геополитическата обстановка в района го изисквало.Въобще,говореше,всякакви гадни работи за правителството,но за ядрената програма,ги подкрепяше безусловно.Доводите ,му бяха:
На първо място постави Азербайджан.
В ,Иран има над 20 000 000 азери.Рано или късно ,ще искат да вземат голямо парче от нашата земя,а Азербайджан е въоръжен до зъби със модерно оръжие,и има апетити към Армения,но според него целта е Иран.
На второ място постави Турция.
Турция,няма грам петрол,а по границата имало големи залежи,и турция,ще иска също парче Персийска земя.Не на последно място постави и Кюрдския въпрос.макар,че Кюрдите са старо иранско племе,не изключва възможноста,един ден да има независим отделен Кюрдистан,и тогава страната пак се разделяше.
На трето място,постави Арабите и Ирак.
От векове,нашия,най постоянен враг,са арабите,каза той.
На четвърто място постави Пакистан.
В ,Пакистан,има 40%,персийско население,а и те(Пакистан)имат ядрено оръжие,все някак трябва да се противопоставим.
На шесто място ,не изключи и ново Тюркско нашествие от север(Туркменистан).
Попитах,го за Афганистан,той с насмешка ми отговори,че са наши.Афганистан са персийци,а и не са дразнител.
Попитах,го за Израел,отговорът бе странен за мен.
-Със Израел,би трябвало,да сме съюзници.И ние ,и те ,макар друговерци,мразим Арабите.Но,надали ,ще воюваме със тях(евреите).
Остана,само Армения,от всички потенциални врагове.Попитах,го.
-Със,Арменците,делим тази земя от 5 хиляди години.Има ,взаимно уважение,между нас(така,бе и в Армения).И,за нас иранците,е по добре да я има Армения.
Със две ,думи от всички страни дебне агресор,и той трябва да бъде спрян,не със война,а със респект.Ние не искаме война-каза той.
Ами,това беше за Иран.Исках,някой ако тръгва натам,да знае,от първа ръка.Много е готиноооо.
Цялото пътешествие на МИТЬО (питона) през Иран.
 
От: От: Нова война?

Прочетете "Не пипай тази книга" на Ян Ван Хелсинг. Не е поредната mainstreem глупост. Пишете ми на лично да ви дам линк, ако се интересувате.


Ония дето прави интервю с извънземни ли? :lol:
 
От: Нова война?

Възможното бъдеще

[video=youtube;CB1jzJh41V0]https://www.youtube.com/watch?v=CB1jzJh41V0[/video]
 

Горе