Новите .бг домейни

ftis

Member
Не знам дали ви е попаднала статията в Дарик за новите .бг домейни, но от нея изскочиха няколко много интересни неща. Новото разширение се очаква в началото на годината, евентуален регистратор на домейна ще са трите големци суперите, хостбг и айсиен и че се очаква пазар от 10K регистрации.

10 000 домейна не ви ли се струва надуто числото? Въобще има ли смисъл да се правят всичките усилия за толкова като е ясно че в началото някакви хора ще тръгнат да купуват, но после няма да ги подновяват и едва ли и обявената цифра ще се достигне.

Никъде не съм срещал обяснение новите .бг домейни ще позволяват ли регистрация на латиница или само на кирилица. Примерно. emag.бг или само емаг.бг някой знае ли нещо?
 
От: Новите .бг домейни

10к дори е малко...
аз бих купил абв.бг :D абж.бг и още няколко дузини :twisted:
 
От: Новите .бг домейни

10к дори е малко...
аз бих купил абв.бг :D абж.бг и още няколко дузини :twisted:

абж.бг има ~50к месечни търесения според keyword planner-a. Може би и директния трафик ще бъде там някъде 8)

Да, 10к е малко, при положение, че това е прогнозна бройка за 3 години.

Смятам, че .бг ще е по удобно разширение в някои случаи. Например няма да се налага смяна на езика при изписване на домейн.бг.
 
От: Новите .бг домейни

пълен смях ще е пак, ще се накавачат пак бая хора като идн шитните ще ги индексира силно в началото и после бам гугал ще ги оноди
 
От: Новите .бг домейни

Никъде не съм срещал обяснение новите .бг домейни ще позволяват ли регистрация на латиница или само на кирилица. Примерно. emag.бг или само емаг.бг някой знае ли нещо?

Ще позволяват всичко. Примерно
евемисе.бг
evemise.бг

Обаче помисли си кой и как ще ти напише домейна правилно при емейл. И дали (и как!) социалните мрежи ще работят със шервания от съответния домейн. Сега се опитай да продиктуваш този мейл по телефон на българин или англичанин (или китаец?).

И отговора сам ще ти изплува...
 
От: Новите .бг домейни

Зависи също и на каква цена ще ги продават. Ако са около 10лв може и да се купуват, ама ако са като другите по 50-70 забрави
 
От: Новите .бг домейни

Ще позволяват всичко. Примерно
евемисе.бг
evemise.бг

Обаче помисли си кой и как ще ти напише домейна правилно при емейл. И дали (и как!) социалните мрежи ще работят със шервания от съответния домейн. Сега се опитай да продиктуваш този мейл по телефон на българин или англичанин (или китаец?).

И отговора сам ще ти изплува...

в Русия как го правят? там .рф и .ру са доста използвани...
 
От: Новите .бг домейни

в Русия как го правят? там .рф и .ру са доста използвани...

За споделянето: Vkontakte и Odnoklassniki имат общо 80% пазарен дял сред социалните мрежи в Русия. Предполагам са си го направили, така че линковете да излизат както трябва. Нямам регистрация и не знам. Някой, който ги използва може да каже дали предположенията ми са верни.

Иначе в регистрацията на популярни имена с новите домейни, не вижда никакъв смисъл.
 

Горе