Новите тенденции кои са?

EASYSURVIVOR

Well-Known Member
Здравейте,

от 1 година се отдадох на жени и забавления и зарязах УЕб сайтовете си, усещам спад в посещенията = пари в загуба и реших да се захвана да си върна позициите отново. Имам 1 домейн който е ми носи доста клиенти и е ключов но сега е на втора позиция и не съм доволен. Забравих вече, а и сигурно има нови методи за класиране в гугъл.. Ще ми споделите ли какви новите начини за класиране на 1 място примерно в гугъл , как да стане това. Преди това можеше като съберем повече линкове, пускаш сателитки т.н. А сега какви са ми възможностите?
 
От: Новите тенденции кои са?

Да се фанеш на работа някъде.
 
Иска се малко повече шумене около теб - социални гинали, вирал и споменаване на бранда по форуми, блогове и прочие. Нещата са минали малко в по маркетинг стил, отколкото в технически, но и техническия не е за подценяване. Какво имам в предвид, в момента една доста добре разгъваща се тема за теб някъде би ти донесло повече нови "фенове" и те да споделят, отколкото да пуснеш 10 сателитки на различни IP адреси. Малко по-хумън са нещата. Изхождай от там и няма да отнеме много време докато пак стигнеш тази първа позиция. Виж този над теб какво представлява като сайт, бранд, история и го бий там където нещо пропуска. Това ще ти гарантира по-голям шанс да го задминеш. ;)
 
От: Новите тенденции кои са?

Охо играта доста се смени мина времето на сателитките и линковете. Вече да си на първо място в google е задача почти непостижима :rolleyes:
 
От: Новите тенденции кои са?

Незнам какви са тенденциите,гледам сайтовете класирани на 1-ва позиция от гошо и разгледах един - никакво уникално съдържание,пълно със грешки в кода - дори мета таговете бяха сложени след </head>,почти няма беклинкове,и не е прекалено с ключови думи.Това е качествен сайт според Гошо :cry:
Тоя нов алгоритъм не е направен да помага на хората да намират качественото съдържание,а да увеличи приходите на Гошо от рекламите.
 
От: Новите тенденции кои са?

50 кинта на врачка и си ти.
 
Re: От: Новите тенденции кои са?

Незнам какви са тенденциите,гледам сайтовете класирани на 1-ва позиция от гошо и разгледах един - никакво уникално съдържание,пълно със грешки в кода - дори мета таговете бяха сложени след </head>,почти няма беклинкове,и не е прекалено с ключови думи.Това е качествен сайт според Гошо :cry:
Тоя нов алгоритъм не е направен да помага на хората да намират качественото съдържание,а да увеличи приходите на Гошо от рекламите.

Горе-долу така минаха като идея алгоритмите - да помагат, но всички знаем защо. ;) Няма как да вземат пари от човек, който не е дал много за сайта си. По-скоро от такъв, на който сайта му лети, оптимизиран е и има качествено съдържание. Другите е ясно, че няма да се бръкнат за скапаните си сайтове. От там и идва цялото цакане в SEO-то вече. :)

Както викаше един лектор "Новите тенденции са правиш хубав сайт, който си развиваш и се молиш да не си набелязан за отпадане." Или казано с други думи, след обобщение - късмет му е майката. :)
 
От: Re: От: Новите тенденции кои са?

Горе-долу така минаха като идея алгоритмите - да помагат, но всички знаем защо. ;) Няма как да вземат пари от човек, който не е дал много за сайта си. По-скоро от такъв, на който сайта му лети, оптимизиран е и има качествено съдържание. Другите е ясно, че няма да се бръкнат за скапаните си сайтове. От там и идва цялото цакане в SEO-то вече. :)

Както викаше един лектор "Новите тенденции са правиш хубав сайт, който си развиваш и се молиш да не си набелязан за отпадане." Или казано с други думи, след обобщение - късмет му е майката. :)

Дааа, късмет му е майката :)
Това ми звучи като бановете на Зукър :shock:

Блинки що имам чувство че е време когато човек колкото и да се мъчи да кара по правилата, така го прецакват/късмет му е майката/ че стигаме до извода да пообиколил правилата :D
 
От: Новите тенденции кои са?

И според мен вече да се класираш със сайт на първа страница, където има развити сайтове с години е като да уцелиш 6-ца от тотото или от националната лотария.
 
Човек се мъчи и то явно повече от необходимото. Има хора, които са си отпаднали заради тарикатии, но и такива, които не са правили нищо. Познавам и от двата типа. Кофти им е на едните, а на другите още по им е кофти. :) За съжаление това са новите тенденции. Да си кажа честно трудно намирам някой добре оптимизиран сайт, който да танцува из резултатите си. Помагах за един, направо не знам. Бие всеки в нишата си, и в същото време след анализ излиза, че всеки друг е или бранд или набързо наспамен сайт, който по едно или друго чудо се е задържал повече 1-2 месеца. Хора не се кефят на несправедливите позиции в повече случай. Да, гледат от своя гледна точка. Ако бяха първи, нямаше да им проблем, но то там е и ключа - няма първи - има временно първи, спамарчета и някакви големи брандове. Това казвам на хората, вече не е ключов момента, в който гониш първите места. Ключов е момента, в който от първите позиции успееш да станеш разпознаваем бранд, като по този начин ще намалеят шансовете ти да скочиш назад в търсачките. Естествено, брандинга е обвързан с много пари за реклама и популяризиация, което ни връща на по-горния извод - пари за интернет, Google и другите големи рекламни платформи и медии. ;)

SEO има, факт. Но вече искаме или не то върви с доста добре обмислени и силни маркетинг стратегии, които в повечето случаи са свързани с не малки бюджети. ;) За това тънко SEO и силен брандинг може да е също една успешна комбинация. ;) Дори доста при това.
 
От: Новите тенденции кои са?

Бранд не се прави за три месеца.
SEO-то не е лъжица за всяка уста.
 
От: Новите тенденции кои са?

Да речем, че Иван е специалист в неговата си област и има много да каже в тази сфера и решава да си направи блог, но си няма и хабер от SEO. Длъжен ли е Иван да разбира от SEO за да бъде четен? Не! Обаче Пешо "Тариката" дето не чатка нищо от сферата на Иван, надушил че е популярна и блъскал линкове като ненормален от преди 1 година и плащал за статии, линкове, събмити и какво ли още не.

Кой според Вас трябва да излиза по напред? Иван специалиста или Пешо "Тариката"? На обикновения читател му е през ***, колко линка имате и от къде идват. Щом Google защитава интересите на потребителите/читателите е нормално и на него да му е през *** за тези неща. Съдържание му е майката, поне това е моето мнение. Все по често попадам на сайтове на първи позиции с по 40-50 линка (и по-малко), което ме радва. Крайно време беше да свърши тая спамърска история. :)
 
От: Новите тенденции кои са?

Проблемът (за Google) е, че роботът им не може да различава качественото съдържание от некачественото. Затова правят разни системи, които да преценяват доколко "натурални" са линковете и разчитат на уебмастерите да правят доноси чрез инструмента им "disavow". Откакто оптимизаторите започнаха да плащат за линкове или сами да създават линкове с цел по-добро класиране - броя линкове към страниците вече не върши работа. Стигна се до абсурда собствениците на сайтове да плащат на "чистачи" (Bad Backlink Removal), които да пращат мейли на собствениците на сайтове за да махат връзките към съответните сайтове.

Защо да не ползваме инструмента на Google за disavow на линковете

Чрез FUD (Matt Cutts) убеждават собствениците на сайтове да не се занимават с линкове, защото ще бъдат наказани.

Изводът е: Google все още ползва линковете, защото няма друг начин. Добавили са разни механизми за „наказване“ при „ненатурални“ линкове, но те често не работят както трябва и ефектът от тях е трудно предсказуем (което потвърждава FUD-а).

Целта на Google е да продават реклама (AdWords), като в същото време убеждават потребителите, че целта им е търсачката им да намира качествено съдържание.
 
От: Новите тенденции кои са?

Целта на Гугъл е да изкарват качествено и полезно съдържание, а че на повечето хора (СЕО-тата) вече не им оттърва и не успяват със старите шитави тактики да ранкват е друг въпрос. За печалбата на Гугъл няма смисъл да коментирам - то е ясно, че всяка компания в един модерен свят иска да увеличи своите приходи. Да, все още може да се манипулира търсачката, но в дългосрочен план няма да постигнете добри резултати. Казвам го от личен опит, патил съм си:)
* Да, за България нещата стоят различно все още, но и това ще се промени.

Какво е актуално попита колегата.. ?

Ето и някои от основните неща, които са актуални в момента (според мен):

Обратни връзки от сайтове, които са тематични с вашите.
* Тук не става въпрос за счупен сателит/дир за статии/изкуствените крап-блогове/, без история, без PR, Page authority, Domain authority и т.н... Преди тактиките с новосъздадените сателити действаха. Забравете ги вече! Говорим за сайтове с богата история, добър тръст и рейт.
* Няма смисъл да праскате анчори на поразия. Все пак не изглежда натурално 90% от беклинковете ви да са с един и същи анчор, нали? Замислете се как един обикновен потребитал би споделил вашите връзки... Дали ще ги анчорне или ще постави чист/raw url? :)

Качествено съдържание, което да е наистина информативно и полезно за потребителя!
* Ще ангажира потребителите ви и ще подобри статистки от рода на бр/престой/акшънс.
* По този начин ще си осигурите добри и натурални връзки. :)

Човешкият фактор! - Най-актуалното според мен
* Наскоро си правих експеримент с няколко сайта, като посетителите търсехе едни линкове-препратки. Какво се случваше - Хората влизаха в моите сайтове (а те имат доста трафик), прочитаха информацията и използваха препратката. Пробвах да сложа препратата над текста (но този път препратката бе със счупен линк+контента бе ужасен). Като резултат от това се промениха значително баунс рейта, актионс по сайта, престоя на посетителите и т.н. Сайтът ми се дропна от 1-ва позиция, та чак до 2ра страница за въпроста кл.дума. След като сложих обратно линковете по старите си места + с правилната препратка, нещата се върнаха постепенно на мястото си - както си бяха в началото:)

*Подобни тестове съм пробвал с няколко сайта...

Според наблюденията ми Гугъл прави добра преценка и изчислява ефективно (донякъде) дали сайтовете ви са полезни, като взима в предвид активността на потребителя: престой и действия като :

От Гугъл -> във ваш сайт - > обратно в Гугъл + посещава друг сайт = вероятност: потребителят не е бил удовлетворен от сайт ви.
От Гугъл -> във ваш сайт - > не се връща в Гугъл + добър престой/баунс рейт и др. = вероятност: удовлетворен посетител.
От Гугъл -> във ваш сайт - > не се връща в Гугъл + не толкова добър престой/баунс рейт и др., НО -> препраща се към друг сайт =

* Вариантите са 2 (пресмята отново активността на потребителя):
Вариант 1 - Кратък престой/действия/бр и др - > обратно в Г. и т.н = вероятност: неудовлетвореност
Вариант 2 - Добри показателите (според Г.) ефективен престой/действия/бр и др -> вероятност: удовлетвореност

Наблюдавам и сайтове, които като ги грабне човешкия фактор и ги ранква високо, дори конкурентите им да имат много повече качествени линкове.

Социалните сигнали
Много се изговори по тази тема. Тук отново ще се изкажа изхождайки от няколко теста в/у сайтове с почти идентичен контент, без беклинкове.
- сайт1 - никакви социални сигнали - ранква под сайт2
- сайт2 - много социални сигнали - ранква значително над сайт1
- сайт3 - по изключение тук правя беклинкове, но отново няма соц. сигнали - та сайт 3 ранква над сайт 2, НО временно сайт2 имаше по-висок ранк (докато помпих вълната от социалните сигнали)...

Изводите оставям на вас.


Разбира се, има доста други неща, които могат да се обсъдят. Не казвам на 100%, че това е така.
Изхождам от тестовете, които направих и правя все още. :)

Поздрави!:)
 
От: Новите тенденции кои са?

Заложи на актуални теми и ги обновявай редовно. Това е най- важното.
 

Горе