Нови по-защитени хостинг планове от ICN

Vasil Milev

New Member
Сървърите на известната хостинг компания ICN.bg бяха тествани от вече несъществуващата групировка "Cyber Warrior Invasion" по поръчка на системен администратор от ICN и потвърждават за сегашната сигурност на сървърите.

Бяха направени редица тестове и може да се гарантира напълно за високата сигурност на потребителите на хостинг гиганта.


Освен това писнаха и доста иновативни методи като ICN.BG Security & Reputation и определено станаха едни от най-добрите в бранша! :)

Наскоро имаха проблем с uptime-a, но при всички се случват такива неща! Тогава се почна голям хейт към тях, но те оправиха проблема възможно най-бързо така, че не беше редно да има толкова хейт. :)
 
Последно редактирано:
несъществуваща групировка?
гигант?
едни от най-добрите? (от всички 5)
не било редно да хейтиш при липса на услуга?


Дори и да има нещо смислено, от написаното, е толкова пропито, че ме отблъсква ;)
 
От: Нови по-защитени хостинг планове от ICN

не мислиш ли, че това което издаваш като инфо е некоректно?
какво са правили, кого са ползвали си е тяхна работа и стратегия..която може би не искат да става публично достояние (иначе боха пислаи за това).

Предлагам темата да се изтрие :)
 
От: Нови по-защитени хостинг планове от ICN

Колкото нередно е да се хейти по хостинг компаниите, толкова дразнещи са и прекомерните хвалби. В случая с ICN виждам регулярната поява на теми с радостни изблици на техни потребители, които меко казано ми изглеждат нагласени. Тук нещата просто бият на фалш. Особено в светлината на едни други теми със сериозни оплаквания към същата компания. Аз съм заложил на друг хостинг, за който няма толкова хвалби, но по-важното е, че за него не съм виждал и някакви лоши коментари, които да са за големи гафове.
 
От: Нови по-защитени хостинг планове от ICN

Пореден опит за "нескопосана" реклама, май. Напоследък взеха много да ми се набиват на очи именно подобни теми. Ако ICN не участват в идеята за пускането на тази тема, то за съжаление те ще понесат отново много критики заради друг...
 
  • Like
Реакции: Test
От: Нови по-защитени хостинг планове от ICN

Те бая теми за хостинг тук би трябвало да заминат :)
 
От: Нови по-защитени хостинг планове от ICN

Лелеееее местя се!!
Щом Cyber Warrior Invasion са тествали сървърите на ICN значи работата е дебела!
"иновативни методи като ICN.BG Security & Reputation и определено станаха едни от най-добрите в бранша!"
По-голяма глупост не бях чувал :)
Като клиент на Суперхостинг от 5 години и като бивш клиент на ICN бих казал точно обратното.
Все пак крайният клиент дава най-добра оценка за услугите на дадена хостинг компания.
а "иновативни методи като ICN.BG Security & Reputation" определено ги прави едни от най-добрите!!? :cry:
И не разбрах кои са "Нови по-защитени хостинг планове от ICN" но както и да е..
 
От: Нови по-защитени хостинг планове от ICN

Моля за съвет! Как да постъпя?
За втори път за 1 месец изчезва достъпа до всичките ни сайтове в ICN за по няколко дни.
Имаме стандартен план при тях. Преди около 3 седмици, разбира се по времето на панаира във Верона
където представяхме нов продукт, изчезна достъпа до всичките ни сайтове. Важните ни бяха stoa.net и tekta.eu
където бе представянето на фирмата, както и презентации.
Звъним разбира се на съпорта и отговора е - проблема е в CPANEL. Ъпдейтвал се без те да разберат и омазал нашето IP.
Борба цял ден и го оправиха.
Сега след три седмици същата ситуация със същото обяснение.
Ние сме невинни CPANEL си омазват нещо по софтуера така че трайте и се надявайте, ние сме им писали за вас.
Писали ама не пращат нито тяхното писмо нито отговор от CPANEL.
Питам аз няколко пъти - "Може ли да се потрети?". Отговор - първоначално неясен и накрая като му писна на "Иван Писков - Оператор техническа поддръжка" вече конкретно:

"да, теоретично може да се случи на всеки един сървър, управляван със CPanel.
За съжаление решаването на този проблем зависи изцяло от програмистите на CPanel."

Браво на съпорта !!!
Браво още и за надеждност и сигурност на ICN.
Тази седмица сме на друго представяне.
Ако пак се случи някой китаец или германец да дойде и да пита дали не сме си сбъркали визитките и брошурите
щото такива сайтове няма аз смело ще му кажа - Виж сега проблема е в CPANEL и програмистите а не в сайта.
Със сигурност ще ме изгледа като извънземен.
Ето и част от отговорите на ICN за да не съм голословен:

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Здравейте,
да, теоретично може да се случи на всеки един сървър, управляван със CPanel.
За съжаление решаването на този проблем зависи изцяло от програмистите на CPanel.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

-----Original Message-----
From: ICN Support
Sent: Sunday, October 14, 2012 10:13 AM
To: dixy
Subject: Re: Повтарящ се сериозен проблем със Вашите услуги.

Както колегата е описал подробно случая, то понякога при обновяване от
страна на Cpanel, то би могло да възникне такъв казус, но както виждате
той е симулирал обновяване и други тестове при които се забелязва, че
няма промяна на IP адреса и единствено ръчно може да бъде променен за да
спре работата на вашия сайт, но ние най-малко желаем това да се случи за
това той е извършил и тестовете.

За момента не би трябвало вече да срещате този казус и той е отстранен,
тъй като след тестове не се забелязва, но въпреки всичко Cpanel правят
обновяване на определен период от време с цел подобряване на сигурността
и надеждността на самия панел, както и добавянето и фиксирането на нови
опции към него.
------------------------------------------------------------

-----Original Message-----
From: ICN.Bg
Sent: Sunday, October 14, 2012 12:05 AM
To: dixy
Subject: Re: Повтарящ се сериозен проблем със Вашите услуги.

Можеби не съм се изразил правилно, за което се извинявам. Не казвам, че
някой го е направил умишлено, а казвам, че след update на Cpanel и
всички опити да се пресъздаде проблема с всякакви вероятни причини и
начини, то IP адреса не се е променил и следователно единственият
вариант да се случи отново е някой да го направи ръчно, което е
невъзможно тъй като ние най-малко желаем Вие да срещате подобни проблеми
или затруднения при използването на услугата.
Отново казвам, че не сме получили оплакване от други потребители, но
това не означава, че се е случило само с Вашият акаунт. Проблема
вероятно е бил в самата машина или по-точно в Cpanel, а не само във
Вашият акаунт, като към момента след всичките тестове и update-и, както
и опити за пресуздаване на казуса, всичко изглежда работи коректно и
безпроблемно.
-----------------------------------------------------

Системата която е дала грешният IP адрес е системата която отдава тези IP адреси в cpanel, като преди време е имало подобен бъг, но вероятно не е от него тъй като е било преди повече от година. Колега е тествал възможностите при които може да се случи подобна промяна на IP адреса, като преди това е update-нал самият Cpanel, но не е успял да пресъздаде проблема по никакъв начин за да се обърне към Cpanel. В момента единственият начин да се промени Вашият IP адрес, тоест да се получи отново проблем е някой ръчно да го направи. Проблема изглежда е бил само при Вашият акаунт, тъй като не сме получили оплакване от други клиенти.
Ако разбира се, открием повече информация или успеем да пресъздадем проблема за да хванем причината за появата му ще Ви уведомим.

> -----Original Message-----
> From: ICN.Bg
> Sent: Saturday, October 13, 2012 9:30 PM

> Здравейте,
> Първо искам да се извиня за причиненото неудобство.
> Относно казуса със собственият IP адрес, в случая не става въпрос за
> недоглеждане, а за вероятен проблем в самият Cpanel. При проверка на
> Вашият акаунт установих, че системата е дала друг IP адрес на Вашите
> сайтове (VirtualHosts) и от там се получава конфликт с IP адреса който
> е запазен за Вашият акаунт. Казуса е предаден към колега администратор
> както и към cPanel като в момента се преглежда обстойно за да може да
> се предотврати и да не се получава в бъдеще, тъй като не се случва за
> първи път. Отново се извинявам за причиненото неудобство и Ви
> благодаря за разбирането!
------------------------------------------------------------------------------------------

Моля за съвет - да бягам ли с писъци от ICN или има и някакво решение.
Не обсъждам противоречията в горните писания и нямам нищо против хората в ICN.
Искам само надежден хостинг.
Благодаря на всички предварително
http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=36993
 
От: Нови по-защитени хостинг планове от ICN

Здравейте,
Тази сутрин осъмнахме с доста теми, които подават информация за сигурността на сървърите на ICN.Bg.

Бих искал да подам малко повече информация по случая:
ICN.Bg не е възлагала на горепосочената организация, извършването на каквито и да било тестове за сигурност, нито е поръчвала подобен вид "реклама" в социални сайтове за комуникация и обмен на мнения.

Радваме се, че някой намира сървърите ни за сигурни и стабилни, но това не променя факта, че ICN.Bg не е поръчител на подобна услуга и тя е направена навярно по собствено желание и намерение на трето лице, което не служител на компанията или наето лице.

За Penetration тестове и Security Assessment е оторизирана единствено и само една Американска компания, сертифицирана да извършване нужните процедури.

Ние не можем да влияем върху публикуването на положителни или отрицателни теми за компанията ни, а единствено да направим всичко, което по силите ни за поддържане на високо качество на услугите и максимална коректност с всички наши потребители.

Моля ако администратори сметнат темата за некоректна да я премахнат или редактират.

--
Поздрави,
Юлиян Бориславов

Контакт:
Национален номер: 0700 300 70
Mobile: 0888 738338
Тел.: 02/491 8877
 
От: Нови по-защитени хостинг планове от ICN

Ето, не оставяте човека да си върши работата, само ви дебне кой кво е написал...па после що това или онова не работело :twisted:
 
От: От: Нови по-защитени хостинг планове от ICN

Моля ако администратори сметнат темата за некоректна да я премахнат или редактират.
Сега и до опити за цензура се докара положението.

Кое да й редактират на темата? Има твърдение в първото мнение. Следват коментари по него, а после и официално опровержение. По-коректна от това няма как да бъде темата. Ако се редактира или изтрие това вече може да се счете за истинска манипулация под нечий натиск.
 
От: От: Нови по-защитени хостинг планове от ICN

Привет @Test,
Напротив, никога не сме си и позволявали да налагаме цензура, за което може да се направи справка. Дори много пъти администратори на форуми са се свързвали с нас поради публикуване на неверни и неистинни данни за компанията и дори и тогава не сме изисквали редактиране или изтриване на съдържание.

По-горе в темата няколко потребители изявиха подобно мнение и поради тази причина сметнах, че е редно да спомена, че ще се съобразим администраторите на форума.

Кое да й редактират на темата? Има твърдение в първото мнение. Следват коментари по него, а после и официално опровержение. По-коректна от това няма как да бъде темата. Ако се редактира или изтрие това вече може да се счете за истинска манипулация под нечий натиск.[/QUOTE]
 
От: От: От: Нови по-защитени хостинг планове от ICN

За Penetration тестове и Security Assessment е оторизирана единствено и само една Американска компания, сертифицирана да извършване нужните процедури.

Коя компания?

Стана ми безкрайно интересно, благодаря предварително!
 
От: От: От: Нови по-защитени хостинг планове от ICN

Ако колегите ми позволят ще Ви пиша ЛС, защото по договор, тази конфиденциална информация не може да бъде споделяна от нас.

Коя компания?
Стана ми безкрайно интересно, благодаря предварително!
 
Re: От: От: От: Нови по-защитени хостинг планове от ICN

Ако колегите ми позволят ще Ви пиша ЛС, защото по договор, тази конфиденциална информация не може да бъде споделяна от нас.

Ако е възможно, моля пишете и на мен контакти с тази компания, тъй като търся такава услуга.
 
От: Нови по-защитени хостинг планове от ICN

Не е било поръка, а молба от страна на един от системните Администратори на ICN.
Моля, да ме извините за грешно изразената новина.
 
От: Нови по-защитени хостинг планове от ICN

Наистина не мога да споделя публично. На всички проявили интерес изпратихме ЛС.

Явно е конфиденциална.

Интресно защо е конфиденциална една такава информация :?:
 

Горе