Новото Пингвинче - 2.1

От: Новото Пингвинче - 2.1

Може може казал оптимиста - Ебай първо и второ място - Амазон - два резултата - трето и четвърто - пето картинки - до девето 4 клипа от тубата на 10-то случаен сайт но на стар бранд

Ето това хавата в една ниша дето гледам в УК в общи линии все по натам отиват нещата
 
От: Новото Пингвинче - 2.1

Днес забелязах още нещо.
Пингвина е ударил много странно.
С инструмента "free monitor for google" наблюдавам, че за гугъл в USA(English) има този спад.
Тези които са се качили над мен са с разширение .pt, .fr, .co.uk, .gr и един .com който не е на английски език.
Т.е. 90% от сайтовете които са сега над мен реално за USA(English) никаква работа няма да свършат за сърчърите тъй като не са на английски език.
Отделно съм застанал на 6 първи позиции (по думите които следя) в UK(English) където ми е геотаргетирания домейн.
Определено ще разбутат пак позициите. Coming soon only in 3D :D
 
Последно редактирано:
От: Новото Пингвинче - 2.1

Да това е най-странният ъпдейт... а при мен пък съвсем супер странно протекоха нещата.
Имах един сайт, който около година от пускането си държеше само първи места. Първата гадина така го удари за прекален линкбилдинг, че го запрати след топ 500 - един вид абсолютно порязване. В продължение на поне 6 месеца след това опитвах почти всички възможни галимации, но не не и не - никакъв шанс да се върне и в топ 100 поне. Отказах се и го зарязах ... Остана си в топ 400-500 повече от година и половина. Сега след това животно просто реших да чекна отново и гледам пак се е върнал почти на старите си позиции, което направо си е повече от чудо на чудесата, защото наистина бях опитвал всичко, а сега (период от поне 8-9 месеца) не бях го барвал и грам.

Единственото което мога да дам като инфо и някакъв ориентир за случката е това, че въпреки жестокият бан сайта продължаваше да има прилични посещения - нещо от сорта на 50% директни влизания. Един вид спада след първият удар беше около 50% спад от серпа или казано иначе под 10% влизания от там. В течение на времето и по време на бана директните от около 50% се качиха до 80% и нагоре, до като тези от серпа разбира се винаги бяха под 10% че и под 3-4... Тоест ако се опитвам да правя изобщо някаква връзка, то тя е имено, че директите посещения бяха доста високи - реално преди удара (когато беше челни в серпа) ако съм имал да кажем 200 унита, то след удара (когато унитата от серпа изчезват почти напълно) в период около година унитата си се върнаха пак почти до 200, но само директни посещения.

Е горе-долу е тва :) , обаче никак не вярвам, че нещата ще останат просто така... чудя се сега да барам ли нещо въобще или да предприема някакви действия за запазване на това (супер изненадващо) положение, до като бота не се е усетил и поправил "грешката си" :D
 
От: Новото Пингвинче - 2.1

... чудя се сега да барам ли нещо въобще или да предприема някакви действия за запазване на това (супер изненадващо) положение, до като бота не се е усетил и поправил "грешката си" :D


Мен ако питаш не барай нищо, освен да добавяш съдържание. Тъй и тъй се е оправил, най-много пак да го омажеш:)
 
От: Re: От: Новото Пингвинче - 2.1

Да, винаги е така след ъпдейт. Изчаква се до 5 дни като не спираш работа по него и после правиш стратегия за вадене или бутане нагоре, в случай, че не го е отнесъл много. ;) Поне това мисля, че правилната стратегия. Аз така бих направил. ;)

За съжаление се наложи да му дам неопределено време почивка за редовен линкбилдинг, поради липса на средства, но да видим. За момента думите танцуват - някои паднаха 50-60 места надолу, след това се вдигат 25-30 нагоре. Но има думи, които продължават да се сриват... Имам една, която от 50, падна на 170... Дано скоро дръпнат пак напред :) Нали затова купих статии - да са уникални... Деба. Между другото сега това колибри доста ще ни поизпоти :D Ще видите сега как Q&A сайтовете ще излизат над СЕРП-а...
 
От: Новото Пингвинче - 2.1

Биаро, става на въпрос за почти статичен сайт, в смисъла че не се добавя каквото и да е съдържание. И преди удара и по време на "бана" и сега няма никаква разлика, и един ред инфо не е променено. Не е правена и никаква външна оптимизация - нито статии, нито линкове - нищо. Точно за това се чудя дали да пипам каквото и да е...
 
От: Новото Пингвинче - 2.1

Има ли смисъл вече да се работи със СЕО фирми и колеги от форума, които да правят оптимизация на сайтове ? Според тези ъпдейти единственото, което може да се направи е качествен сайт, он пейдж оптимизация и качествено съдържание за всякакви линк билдинг услуги да се забрави ...
 
От: Новото Пингвинче - 2.1

Има смисъл от линкбилдинг услуги разбира се :wink: Но трябва да се правят както трябва...не с лопатата, а с главата. Напоследък имам наблюдения точно върху това и виждам ефект от определен линк-билдинг (не става въпрос за горният сайт) и дори от този от забравените директории. Който си мисли, че директориите нямат ефект е в голяма грешка, но добавянето трябва да се прави внимателно и с горната глава :)
 
От: Новото Пингвинче - 2.1

Според мен професионалните и затвърдените СЕО оптимизатори би трябвало да следят тенденциите и да не допускат да се случат такива неприятни истории.
Но пък гугъл е трудно да се предвиди и не знам точно как следят тенденциите може би имат паранормални способности :D
Само един път съм плащал за линкбилдинг. Всичко останало е онпейдж сео и мисля да продължа тази стратегия без никакви допълнителни оптимизации
докато не ми стане ясно СЕО оптимизаторите от къде си изсмукват тези техники и как точно гарантират, че сайта няма да бъде наказан от техните действия.
Настроен съм скептично и към "натурално добавяне на линкове в директории".
Ще взема да наема Мат Кътс за СЕО :D
 
От: Новото Пингвинче - 2.1

Добавянето разбира се няма как да е натурално. Ако имаше "глоби" за добавяне в директории, нямаше да съществува и така уважаваната дмоз... нещата по-скоро опират до начина на добавяне. Това са си каталози и никога не би трябвало да се разглежда добавянето в тях като лоша практика.
 
От: Новото Пингвинче - 2.1

Мат Кътс е актьор, няма да ти свърши работа :D

Техниките са си същите от едно време, просто вече трябва да се мисли, а не да се платят 5 долара за 1000 линка, събмитнати за 1 ден :) SEO-то ще продължи да си работи, както и разните животинки на Гугъл ще продължат да съществуват и наказват правомерно и неправомерно. Всичко се крие в начина на работа.
 
От: Новото Пингвинче - 2.1

Според мен трябва да забравите за всякакви автоматизирани услуги и неща в големи количества дори и да са ръчни

Трябва разнообразие - Пускаш статия - събмитни си я в два три социалки в такива които си сигурен че добре се индексират - пусни си една две статии в директории - пусни си една две статии в сателитите ти - Пусни си няколко коментара в няколко форума и го оставете де се готви

Проблема е че всеки иска резултати веднага и натиска докато не се изпържи - особено ако си нов сайт и се напъваш почти сигурно гориш
 
От: Новото Пингвинче - 2.1

Според мен трябва да забравите за всякакви автоматизирани услуги и неща в големи количества дори и да са ръчни

нп , пускай по 20 линка на ден и чакай да се ранкнеш...
 
От: Новото Пингвинче - 2.1

нп , пускай по 20 линка на ден и чакай да се ранкнеш...

Не пускам по 20 на ден а само 5-10 след публикуването на статията - след което я оставям да се сготви и си се класира в последствие може да я подпомогна са още някой линк за още по добро класиране.

ти ако пускаш по 20 на ден и не се класираш значи имаш проблем и трябва да разбереш какъв е

Времената когато Г мереше линковете на килограм са безвъзвратно изминали - Всеки който си мисли че с 1000 линка на ден може да се класира ще остане много разочарован
 
От: Новото Пингвинче - 2.1

Практиката ме е научила да не вярвам на глупостите на гугъл... Правя си линкбилдинга точно за 2 дни, а после почвам да пълня с контент. И ако не спра да пълня с контент отивам на първа страница. Ако спра да пълня с контент пак отивам на първа страница...
А за хората, които пускат статия и веднага я споделят в свежо, g+ , fb, twittter, digg и къде ли не още - внимавайте! Рискувате ваша статия да излезе по-напред от друг сайт. Неведнъж се е случвало свежо да е по-напред в serp-a от автора...
 
От: Новото Пингвинче - 2.1

Да, свежо често излиза по-напред, но това е само временно (е, има и изключения де...).
 

Горе