Ново начинание - дивидентно портфолио (fixed income)

И аз получих мейл, ама на този етап безплатните преводи през револют ме устройват. Иначе ми е любопитно и чакам някой да сподели как е.
2К BGN месечно е лимита за превалутиране е революта, иначе и на мен ми е най-лесно така.

Аз не виждам смисъл в Wise. Безплатен SEPA превод е достатъчен.
Не съм се занимавал да видя колко ще ме кръцне банката за превалутиране.
 
2К BGN месечно е лимита за превалутиране е революта, иначе и на мен ми е най-лесно така.


Не съм се занимавал да видя колко ще ме кръцне банката за превалутиране.

На мен нищо не ми взимат за превалутиране ако е през онлайн банкирането. Би трябвало да можеш да пуснеш SEPA превод към евровата на IKBR директно от левовата си сметка и да ти начисли само за самия превод. Ако не можеш - смени банката.

Дори да нямаш преференциални условия превалутирането в евро така или иначе няма фрапиращи разлики и все повече стигам до извода, че не е болка за умиране ако се изпраща през банкирането. Просто почти всичко ми минава през Revolut и харесвам нещата да са ми на едно място.

Със сигурност ще ни е по-добре, когато приемем еврото.

П.С. - Има трик (бъг), с който можеш да прескачаш лимита, но ще се въздържа от споделянето му. :)
 
с КБС банк няма дерт пращам всеки ден в момента с СЕПА превод към IKBR
 
Ще оставя това тук:

Referenced Symbols
SIVB SBNY -22.87% FRC -63.09% JPM -1.12% RUA 0.35% CUBI -25.81% SASR -4.59% NYCB -12.57% FFWM -27.12% ALLY -8.31% DCOM -17.48% PPBI -4.51% PB 0.87% CLBK -11.31%
 
Купувам неща на промоция, включително и банки, когато са на добра цена и фундаментите показват, че не би трябвало да заминат в кофата. Разбира се с условието, че FED пак ще се изходят по темата съвсем скоро и нищо не е сигурно ;) демек на 10+ вълни започвайки с много малка позиция ;)
 
Вече съм на $600. По 100лв. на месец. :)

Screenshot 2023-03-17 at 8.57.03.png


Купувам неща на промоция, включително и банки, когато са на добра цена и фундаментите показват, че не би трябвало да заминат в кофата. Разбира се с условието, че FED пак ще се изходят по темата съвсем скоро и нищо не е сигурно ;) демек на 10+ вълни започвайки с много малка позиция ;)

FED започнаха пак QE. За 10 дни напечатаха $300 милиарда за да помогнат на банките и заличиха QT за изминалата 1 година.
 
Точно така - FED се опитват всячески да спасят банките, дори и те разбраха, че има по-лоши неща от инфлацията... ще ги видим дали ще изберат лихвите пред това, което ще последва, ако пак натиснат грешното копче. А до тогава - има доста неща на хубава цена заради паниката :) добре дошло е за нас...
 
Един от разходите ми за дигитален продукт, който смятам за задължителен за всеки що се интересува от инвестиции и икономика. :)

Screenshot 2023-03-20 at 9.45.51.png
 
Търсят се компании, които плащат през месец април. Почти всички позиции, които имам или им е минал ex-date, или са ми над средната цена и не желая да купувам.

Засега съм се спрял на 3. Отваряне на нова позиция или добавяне към стара.

Тук имам стара и ми е малко под средната цена.

Изискванията ги знаете.

Screenshot 2023-03-29 at 12.53.53.png

Тук евентуално ще добавя.

Screenshot 2023-03-29 at 12.54.13.png
 
Ситуацията в края на март месец. Още не съм купувал за април, та не знам как ще е.

Screenshot 2023-03-30 at 15.26.46.png

След оставащите 2 дни за март ще съм получил $69.43

За сравнение предишните месеци:
– октомври 2022г. $4.2
– ноември 2022г. $7.6
– декември 2022г. $23
– януари 2023г. $43.57
– февруари 2023г. $36.44
– март 2023г. $69.43

Slow is good. ;)
 
Днес леко ми се повишиха доходите. Какво ще се прави с допълнителните пари? Не, няма да си купя нов телефон, кола или да се заробя с ипотека. Ще използвам стария си телефон на 3г. и ще си карам 15 годишната кола, но ще инвестирам повече.

В какво се изразява като цифри?

Ще внасям между 1,000лв и 1,500лв. месечно. На годишна база това са между 630лв. и 945лв. доходност на портфолиото ако спазвам търсените параметри. Или между 52.5лв и 78.75лв. допълнителен месечен доход.

Ако успея да направя всичко, което съм планирал в края на 2023г. би трябвало портфолиото да носи поне $1,000-$1,200 на година. А след 3-4г. колкото един апартамент в София, но без разходите ококоло него.
 
Интересно - не съм търсил. Правя си месечните покупки и така.

Вече сме на $616.80 годишен доход.

Screenshot 2023-04-06 at 10.36.23.png
 
Купувате банки в несвяст и си траете 😂 mr Market отвори врати с добри предложения последните седмици - ще стават и по-добри
 
Купувате банки в несвяст и си траете 😂 mr Market отвори врати с добри предложения последните седмици - ще стават и по-добри

Регионалните ли? Не съм сигурен дали са добра идея. Мисля, че те ще изчезнат (ще се консолидират в няколко големи катo JPM), защото няма никаква логика да съществуват при положение, че Apple се включи в играта и скоро ще стане най-голямата банка в света.

Новите финтех решения, които се появиха също не са за подценяване. Например SOFI заобикаля регулациите за депозитите като ги разпределя в различни банки на бачове по $250к и така гарантира всички депозити.

Ще видим какво ще решат относно лимитите. Чета, че обсъждат да ги махнат изцяло. Т.е. всички депозити да се гарантират. Това решение е много важно за малките регионални банки.
 

Горе